Bitcoin Forum
June 01, 2024, 10:50:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Meet.One Cuzdani Hakkinda  (Read 274 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1464

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
April 12, 2019, 05:51:58 AM

ya arkadaslar bu cuzdan tam olarak nedir? bin tane secenek cikiyor ve yarisindan fazlasi asyaca. eos alip cuzdana atayim diyorum ama o kadar tirto ki ben diger yerleri karistirirken eoslari harcarim diye tirsiyorum😊

not: bilerek buraya actim cunku eos ve cuzdanlari hakkinda bilgi sahibi olan 3-5 kisi var. onlar da ancak burada yazarsam gorur.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
█████████████████████████
████████▄████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
April 12, 2019, 06:00:23 AM
Merited by gospodin (1)

Üstad EOS'la ilgili bulacağın cüzdanların büyük kısmı böyle. Yazılar korece yada çince gibi anlaşılması imkansız dillerde. EOS bu cüzdan ve dil konusunu bir türlü çözemedi.

Ben EOS Lynx'i kullanıyorum. Bunun dışında mobil telefon içinde güzel sayılabilecek tokenpocket diye bir uygulama var. Amacın sadece EOS almak ve saklama ise Infinito mobil cüzdan da güzel. Token desteği kısıtlı ama kullanımını çok seviyorum. Üstelik bu bahsettiğim cüzdanların tamamını meet.one'da aldığın private key ile import edebilirsin.

Son olarak Huobi Wallet uygulaması da EOS cüzdan oluşturmanıza izin veriyor.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
April 12, 2019, 06:16:57 AM

Bildiğim kadarıyla bu eos cüzdanları ücretli idi. Bir ara ücretsiz indirme seçeneği sunuldu. Bende meet one indirmiştim telefona, telefon format yiyince gitti. Zaten içi boştu. Bende EOS alıp tutanlardanim.
Ledger destekliyor mu eos u?
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
April 12, 2019, 06:34:21 AM

Bu karmaşıklıklar zamanla oturacaktır, oturmakta zorunda, insanlar hangi coin için hangi cüzdanı kullanacağını bulmakta çok sıkıntı yaşıyor. Farklı farklı coinler için farklı farklı cüzdanlar bulmak çok zor. Şu swap olayından sonra en uyuz olduğum konu bu cüzdan meselesi.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
April 12, 2019, 06:40:35 AM

Bildiğim kadarıyla bu eos cüzdanları ücretli idi. Bir ara ücretsiz indirme seçeneği sunuldu. Bende meet one indirmiştim telefona, telefon format yiyince gitti. Zaten içi boştu. Bende EOS alıp tutanlardanim.

Halen bütün cüzdan seçenekleri ücretli. Aslında cüzdan paralı değil. Sanırım yanlış anlaşılan nokta bu. Şöyle ki, Ethereum için oturup yüzlerce cüzdan oluşturmanız mümkün. Ve bunları kullanmadığınız sürece öylece duracaktır. İçine herhangi bir giriş yapmak için ücret istemese de oradan dışarıya çıkacak her işlem için bir GAS ücreti yani bir miktar ETH ödemelisiniz.

EOS'da iş böyle değil. EOS ağında yapılan işlemler ücretsiz ancak EOS'un blockchain defterinde adınıza yazılan her işlem için CPU ve RAM gibi alan kullanımları ücretlidir. Konuda meet.one'dan bahsedildiği için o ekibin tokenini örnek vereyim. MORE isimli token cüzdanınıza girerken sizin adınıza EOS.io ağında açılan deftere kayıt için sizden bir miktar RAM kullanımı ödemenizi isteyecektir. Sadece ilk işlem için. Daha sonra giriş-çıkışlar ücretsiz çalışacaktır. Bir başka token gireceği zaman ise yine aynı şekilde o anki RAM üzerinden ödeme yapmanızı isteyecek.

İşte cüzdanınıza girecek tokenler bir miktar RAM ve CPU isteyeceği için boş EOS cüzdanı oluşturmanın bir esprisi olmamaktadır. Bu nedenle de EOS oluşturma işlemlerinde bir ön ödeme gereklidir. Ki siz bu cüzdanı açtığınızda içerisinde CPU ve RAM olacaktır. Bu sayede cüzdanınıza token ve/veya EOS coin giriş çıkışı mümkün olacaktır.

Etheruem'a göre biraz karışık bir sistemi vardır. Ama IOST'da mesela şu anda benzer bir sistem yarattı. POS algoritması ile daha hızlı çalışan bir ağdır. Ancak mevcut durumda maalesef bazı sıkıntıları yok değil. Gelişimi zorunlu bir coin EOS. Ancak potansiyeli sanırım herkesin dikkatini çekiyordur.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 12, 2019, 11:53:25 AM

Halen bütün cüzdan seçenekleri ücretli. Aslında cüzdan paralı değil. Sanırım yanlış anlaşılan nokta bu. Şöyle ki, Ethereum için oturup yüzlerce cüzdan oluşturmanız mümkün. Ve bunları kullanmadığınız sürece öylece duracaktır. İçine herhangi bir giriş yapmak için ücret istemese de oradan dışarıya çıkacak her işlem için bir GAS ücreti yani bir miktar ETH ödemelisiniz.

EOS'da iş böyle değil. EOS ağında yapılan işlemler ücretsiz ancak EOS'un blockchain defterinde adınıza yazılan her işlem için CPU ve RAM gibi alan kullanımları ücretlidir. Konuda meet.one'dan bahsedildiği için o ekibin tokenini örnek vereyim. MORE isimli token cüzdanınıza girerken sizin adınıza EOS.io ağında açılan deftere kayıt için sizden bir miktar RAM kullanımı ödemenizi isteyecektir. Sadece ilk işlem için. Daha sonra giriş-çıkışlar ücretsiz çalışacaktır. Bir başka token gireceği zaman ise yine aynı şekilde o anki RAM üzerinden ödeme yapmanızı isteyecek.

İşte cüzdanınıza girecek tokenler bir miktar RAM ve CPU isteyeceği için boş EOS cüzdanı oluşturmanın bir esprisi olmamaktadır. Bu nedenle de EOS oluşturma işlemlerinde bir ön ödeme gereklidir. Ki siz bu cüzdanı açtığınızda içerisinde CPU ve RAM olacaktır. Bu sayede cüzdanınıza token ve/veya EOS coin giriş çıkışı mümkün olacaktır.

Etheruem'a göre biraz karışık bir sistemi vardır. Ama IOST'da mesela şu anda benzer bir sistem yarattı. POS algoritması ile daha hızlı çalışan bir ağdır. Ancak mevcut durumda maalesef bazı sıkıntıları yok değil. Gelişimi zorunlu bir coin EOS. Ancak potansiyeli sanırım herkesin dikkatini çekiyordur.
Ethereum'un basitliğine alıştıktan sonra gerçekten karışık geliyor eos cüzdanları. Ama kullanmaya başlayınca o kadar da karışık olmadığı görülüyor.
Konudaki soruya gelince, sadece eos tutmak için kullanacaksanız meet.one dan aldığınız cüzdanın keyini simpleos yada eoslynx cüzdanına import edebilirsiniz. İkiside kullanımı basit cüzdanlar.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
April 12, 2019, 02:10:37 PM

Bu tip başlıklarında atılan postlar sayesinde eos'a da aşina olmaya başladık. Çok teşekkürler.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
April 13, 2019, 10:09:59 AM

Ethereum da başta karışık geliyordu zamanla alıştık basit demeye başladık eos da sorunları çözüp biz de aşina oldukça bu da çok kolay ve basit gelmeye başlayacaktır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
April 13, 2019, 11:31:25 AM

Meet one cüzdan güzeldir poket eos ve infinito wallet bunlarin arasinda en guzelidir. Lynx de ne desktop hemde uygulama olarak son zamanlarda çıkan güzel bir uygulamadir. Bu arada murmuruda es geçmemek lazim ve ben hepsini İngilizce olarak kullaniyorum. Çince ve korece kismini anlamadim.

Olay bence eos anlamak ile alakalı işleyişini filan. Bunla ilgili açılan konulara bakmaniz lazımdır. Konular arasında boğularak herkesin kafası dahada karışır kanaatindeyim.

Misal meet one cuzdana ornek verirsek ben eos tarafinda simdiye kadar hiç normal bir borsaya girip üye olup kullanmadim. Çoğu borsa (dapp) şeklinde cuzdana tanimli aldigin sattigin tokenlar cuzdanindan cikip tekrar takas olup cuzdanina dönüyor.

Cpu veya net ihtiyacini ucretsiz karşılayan uygulamarda cuzdan icinde ve daha bir sürü.

Bir sürü olamasinin sebebi eos basite indirgenmiş yapısı ile çoğu dapp platformlarina bağlantı avantajidir.

Tam sormak istediginiz soruyu yazarsaniz net cevap verebilirim.
forumalacali
Full Member

View Profile
April 13, 2019, 11:35:00 AM

Sorularinizi bu başlığın altina yazarsaniz tek tek cevaplarım

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5093027.0

Bu başlık biraz havada kalmış sorunuz veya sorununuz tam anlaşılmamakta.

Sadece açılmak için açılan bir forum başlığına dönmüş.

Siz forumun tecrübeli bir üyesiniz sizden daha kaliteli konular veya başlıklar beklemekteyim. (Lütfen yanlış anlaşılma olmasın)
gospodin (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 13, 2019, 11:49:05 AM
Last edit: April 13, 2019, 12:32:59 PM by gospodin

Siz forumun tecrübeli bir üyesiniz sizden daha kaliteli konular veya başlıklar beklemekteyim. (Lütfen yanlış anlaşılma olmasın)
selamlar hocam,

ilk olarak sizin verdiğiniz linkte neden yazayım? orada eos'tan bahsediliyor. benim sorunum eos ile alakalı değil, sadece kullandığım, kullanamadığım, cüzdanla alakalı. eidoo ile ilgili sorun yaşıyorsam bunu ethereum başlığı altında mı soracağım. konunun yeri "servisler" bölümü. buna bir şey demem.

"sasdece açılmak için açılan bir forum başlığı..."

ne yazmamı bekliyorsunuz? discovery kısmındaki airgrab/candies/candy butonlarına bastığım zaman havada uçuşan kore ya da çin dilleri var. bu ne iştir? ben bu başlıkta bilgi vermiyorum tam tersine bilgi istiyorum. siz de post kasmayın hocam boş yere. bir önceki postta açıklamalar yapıp ardından başka bir post yazmak.

son olarak da bilgisayar başında olsam ekran görüntüleri eklerdim ama telefondan girdiğim için ekran görüntüsü ekleyemiyorum. rahatsız olduysanız engelleyin geçin. bir sıkıntınız varsa da özel mesaj atın derdimizi orada konuşalım. böyle boş yere agresifleşiyorum.

edit: forumalacali haklı amk:)

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
forumalacali
Full Member

View Profile
April 13, 2019, 11:55:24 AM

selamlar hocam,

ilk olarak sizin verdiğiniz linkte neden yazayım? orada eos'tan bahsediliyor. benim sorunum eos ile alakalı değil, sadece kullandığım, kullanamadığım, cüzdanla alakalı. eidoo ile ilgili sorun yaşıyorsam bunu ethereum başlığı altında mı soracağım. konunun yeri "servisler" bölümü. buna bir şey demem.

"sasdece açılmak için açılan bir forum başlığı..."

ne yazmamı bekliyorsunuz? discovery kısmındaki airgrab/candies/candy butonlarına bastığım zaman havada uçuşan kore ya da çin dilleri var. bu ne iştir? ben bu başlıkta bilgi vermiyorum tam tersine bilgi istiyorum. siz de post kasmayın hocam boş yere. bir önceki postta açıklamalar yapıp ardından başka bir post yazmak.

son olarak da bilgisayar başında olsam ekran görüntüleri eklerdim ama telefondan girdiğim için ekran görüntüsü ekleyemiyorum. rahatsız olduysanız engelleyin geçin. bir sıkıntınız varsa da özel mesaj atın derdimizi orada konuşalım. böyle boş yere agresifleşiyorum.
Niye rahatsız olduğunuzu anlamadım. Açtığınız konuyu isterseniz bir defa daha okuyun. Soru varmı ki cevap ariyorsunuz ?

Hem sizi neden engelleyeyim ? Size yardımcı olmak için bir link verdim buraya yazdığınız her sorunuzu cevaplarım dedim.

Tavrınız tamamen çocukça.

Hayırlı günler..
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2100
Merit: 1140

View Profile
April 13, 2019, 11:58:03 AM

Gospodin hocam
Bancor hesabı açınca multi cüzdan geliyor, scatter diye bir şey indir diyor, onu da YouTube'dan kullanımını öğrenirsin. Neticede Bancor borsası, daha güvenli geldi bana. Olayı tam çözemedim kullanmadığım için ama kolay sanki biraz uğraşırsan çözersin.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
gospodin (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 13, 2019, 12:21:28 PM

Gospodin hocam
Bancor hesabı açınca multi cüzdan geliyor, scatter diye bir şey indir diyor, onu da YouTube'dan kullanımını öğrenirsin. Neticede Bancor borsası, daha güvenli geldi bana. Olayı tam çözemedim kullanmadığım için ama kolay sanki biraz uğraşırsan çözersin.
eyvallah hocam. bancor'da uzun zamandır kullanmadığım cüzdanım vardı ama o ethereum tokenleri için değil mi? dediğiniz ilginç geldi bana bakacağım.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2100
Merit: 1140

View Profile
April 13, 2019, 12:27:53 PM

Gospodin hocam
eyvallah hocam. bancor'da uzun zamandır kullanmadığım cüzdanım vardı ama o ethereum tokenleri için değil mi? dediğiniz ilginç geldi bana bakacağım.
Walla bunlar EOS tokenları eklemiş, ona da aynı hesaptan erişim oluyor ama multi için sanırım o program şart! Çünkü onu indirmeden EOS tokenı almaya izin vermiyordu. benim hesaptan şu an hepsini alıp satma izni çıkıyor ama olayı tam çözemedim işleyişi.. Bu Bancor biraz uğraşsa hacime-reklama falan esaslı bir borsa olur 😎

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 15, 2019, 02:01:26 PM

Bu güzel bir konu, ben de takip ediyorum ara ara, çizgiyi bozmayın hiç böyle güzel
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
April 15, 2019, 04:10:16 PM

ya arkadaslar bu cuzdan tam olarak nedir? bin tane secenek cikiyor ve yarisindan fazlasi asyaca. eos alip cuzdana atayim diyorum ama o kadar tirto ki ben diger yerleri karistirirken eoslari harcarim diye tirsiyorum😊

not: bilerek buraya actim cunku eos ve cuzdanlari hakkinda bilgi sahibi olan 3-5 kisi var. onlar da ancak burada yazarsam gorur.

meet one ve buna benzer cüzdanlar hem eos ve tokenlerinin transferi hemde dapp lara kolayca erişebilmek için kurgulanmış arayüzlerdir.
asya dillerinin fazlaca olmasının sebebi developerların vede dapp kullanıcılarının asya tarafında çok olmasından kaynaklı tabi çoğunda yine ingilizce seçeneği de mevcut.
arayüzler ve dapp lar tırt görünebilir daha yeniler ve yürüyecek çok yolları var.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 15, 2019, 05:58:38 PM

Smiley bu cüzdanı bende kullanıyorum hatta tek eos hesabım bunda var bence gayet iyi bi aralar ücretsiz dağıtım olmuştu o zaman a lmıştık şimdi nasıl bilmiyorum.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
April 15, 2019, 07:37:36 PM

Üstad EOS'la ilgili bulacağın cüzdanların büyük kısmı böyle. Yazılar korece yada çince gibi anlaşılması imkansız dillerde. EOS bu cüzdan ve dil konusunu bir türlü çözemedi.

Cüzdanlar gene iyi , birde cüzdanların içinden yönlendirdikleri dapp uygulamaları var  içerisinde kaç kez kayboldum. Zannediyorum sadece kendi milletinden insanlar kullanılsın istiyorlar.
Danslip
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 538

Leading Crypto Sports Betting & Casino Platform

View Profile WWW
April 15, 2019, 08:02:14 PM

EOS en başlardan beri bu cüzdan problemini halledemi gitti. Hergün büyüyen piyasada böyle şeyleri görüo duymak bence kimseye hoş olmaz. Geçenlerde arkadaşlar toplu EOS heaplarını ve ya cüzzdanlarını para karşılığında satıyordular.

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
Stake.com
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
   ▄████████████████████████████████████▄
   ██ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██  ▄████▄
   ██ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██████████ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██  ██████
   ██ ██████████ ██      ██ ██████████ ██   ▀██▀
   ██ ██      ██ ██████  ██ ██      ██ ██    ██
   ██ ██████  ██ █████  ███ ██████  ██ ████▄ ██