Bitcoin Forum
June 01, 2024, 09:56:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Game of Thrones final sezonu başladı  (Read 10856 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 26, 2019, 06:35:12 PM

https://seyler.eksisozluk.com/game-of-thronesun-8-sezon-1-bolum-incelemesi

Adam doğru noktalara değinmiş. Dizi bitecek ana konunun karakterleri yok. Night King reyiz nerde? Cheesy

yazıyı spoiler olacağı için okumadım hocam ama bekleyin elbet gelecektir. haftasonu olsun da oturup izleyelim son sezonu. iş yerinde milletin telefonu got melodisiyle çalmaya başladı. kafayı kırdı millet:)

Bence final sezonunda bu konuyu askıda bırakacaklar, dikkat edersen  ilk sezonun ilk bölümünde bile bu duvarım kuzeyindeki night king vs muhabbeti oluyordu.  dizi hep bunun korkusuyla bilinmezliğiyle sürdü senelerce.

ufak ufak çocuklar boy boy oldular diyarlara reis oldular seneler geçti ama son 1-2 sezondur yeni yeni wildlingslerin muhabbeti oluyor o da ağıza bal çalmak için.

korkarım ki bu night king işleri pek de ayrıntılı işlenmeyece ve izleyiciye aklında sürecek bir macera şeklinde ucu açık bırakılacak.

Ben de açık bırakılacağını düşünüyorum ve bu durumdan hiç memnun değilim. Umarım öyle yapmazlar.
Mecburen açık bırakacaklar, daha önce mesajımda yazmıştım. Spin-off seri geliyor, bir kaç sene geçer başlaması. Night King'in ormanın çocukları tarafından dönüştürülmesinden önceki hikayeyi anlatacaklar. Bu soruların cevabını anca o zaman tam olarak alabiliriz.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 29, 2019, 09:41:14 PM

Ooooff of. Of ki ne of.
Bölümde hem çok sevdiğim hem de hiç sevmediğim sahneler vardı. Uzun uzadıya yorum yapmayacağım. Ama ne bölümdü!!!

Lyanna Mormont: Heykelini diksek beton yetmez.
Arya: Sen neymişsin
Bran, Jon, Dany: Mal mal bakın zaten.
Geri kalanı: Aferim bi halt beceremediniz

Özet Cheesy

@hasyurt mesajındaki spoilerleri temizle lütfen, izlemeeynlerin keyfi kaçmasın. İlk mesajda bi spoiler kullanım şekli vermiştim.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 29, 2019, 10:59:04 PM

ulan o nasıl 3. bölümdü öyle stressten tırnak bırakmadı yemedik vay arkadaş fazla detaya girmeyeceğim spoiler olmasın diye ama arkadaşşşş o nasıl bir şeydi lan öyle halen şokundayım savaşa doyun demiş adamlar resmen mükemmel bir bölümdü piçlerin savaşından sonra izlediğim en muazzam bölümdü diyebilirim adamlar yapmışlar arkadaş helal olsun ulan !
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
April 30, 2019, 08:44:44 AM

Ooooff of. Of ki ne of.
Bölümde hem çok sevdiğim hem de hiç sevmediğim sahneler vardı. Uzun uzadıya yorum yapmayacağım. Ama ne bölümdü!!!

Lyanna Mormont: Heykelini diksek beton yetmez.
Arya: Sen neymişsin
Bran, Jon, Dany: Mal mal bakın zaten.
Geri kalanı: Aferim bi halt beceremediniz

Özet Cheesy

@hasyurt mesajındaki spoilerleri temizle lütfen, izlemeeynlerin keyfi kaçmasın. İlk mesajda bi spoiler kullanım şekli vermiştim.

Haklısın Hocam kusura bakma . Malum sahneyi görünce gaza geldim. Attığım postu komple sildim. Sabahleyin Twitter'da TT olmuş bende hiç bakmadım. Adamlar harbiden dizi yapıyor . Bizde kabadayılık ya da aldatma dizisi çekelim.

Silmene gerek yoktu ya Cheesy

Spoiler:
Ben şahsen Night King'i Arya'nın öldürmesine sinir üstü sinir oldum. Tamam Arya güzel karakter sevdiğimiz bi karakter de. Ona düşmemeliydi bu görev.
Jon naptı dizi boyunca? Ejderha'da gez dolaş, üç beş ateş püskürt, Night King'in peşinden koş, sonra da artiz artiz Ejderha'nın karşısında ayağa kalk "öldür beni de bitsin bu çile" diye. Yapacağın işe tüküreyim Jon Cheesy
Gelelim Bran'e. Bran naptı bölüm boyunca? Cidden naptı? HİÇ!!! Gözlerini belertti warg oldu kuzgunları kontrol etti, savaşı yukarıdan film izler gibi izledi elinde mısırı eksik. Ulan bi şey söyle bi taktik ver bari. O da yok.
Dany de Jon gibi Ejderha ile gez dolaş sonra Jorah senin yüzünden ölsün. Peh.
Ayrıca daha fazla kişi ölmesini beklerdim. Brienne, Tormund, Clegane falan hep ölmeliydi aslında.

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 30, 2019, 01:03:12 PM

Merakla beklediğim 3. bölüm benim beklentilerimi karşılamadı açıkçası. Çok daha akıllıca kurgulanmış savaş sahneleri beklerdim. Savunma yapmak varken ne diye dothrakiler..... Neyse devamı spoiler olacak. Ayrıca benim diziyi izlemem sebeplerinden en önemlisi olan Night King'in sonu bu kadar basit olmamalıydı.
ripplecanavari
Member
**

View Profile
April 30, 2019, 05:37:03 PM

Merakla beklediğim 3. bölüm benim beklentilerimi karşılamadı açıkçası. Çok daha akıllıca kurgulanmış savaş sahneleri beklerdim. Savunma yapmak varken ne diye dothrakiler..... Neyse devamı spoiler olacak. Ayrıca benim diziyi izlemem sebeplerinden en önemlisi olan Night King'in sonu bu kadar basit olmamalıydı.

o olay bana da aşırı saçma geldi tam teşekküllü bir savunma yapmak varken ne diye öyle bir şey yaptılar bir de tüm savaş sahnelerinin karanlıkta geçmesi ayrı bir sinir bozucu oldu gündüz vakti izlediğim için hiçbir şey göremedim neredeyse
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
April 30, 2019, 05:45:57 PM

Yapımda emeği geçen herkesin taaaa..... Batırdınız diziyi.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1464

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
April 30, 2019, 08:32:08 PM

buzul ejderyasını ne güzel beyaz aduket atıyor değil mi arkadaşlar? sarı çiyanınki 2 ejderya olacağına böyle buzuldan 1 tane olsun yeter. seyisi tipsiz ama götüme benziyor. herifler 8 sezondur beklenen savaş sahnesini bu bölüme koymuşlar Grin

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
█████████████████████████
████████▄████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
ripplecanavari
Member
**

View Profile
April 30, 2019, 09:53:35 PM

gospodin hocam battle of bastards ı unutmayalım şimdi Cheesy bence o sahne bu savaş sahnesinden daha heyecanlıydı hatta en azından gün gözüyle çekmişti adamlar heheh Cheesy
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 01, 2019, 07:41:50 AM

Aynen katılıyorum.

Berbat bir savaş stratejisi vardı, hatta strateji yoktu denebilir. Bu savaşın komutanı kimdi bilen var mı? Kimin emriyle oldu olaylar? Ortaya karışık. Kumandan bile yoktu görünürde.
Dothraklar niye bile bile ölüme gönderildi? Saçma.
Dothraklar'da niye ejderha camı yoktu? Kendi kılıçları var sadece. Melissandre yakmasa o da olmayacaktı.
Ejderha'lar ne yaptı? Hiç. Bi kaç bin zombi yaktılar sadece. Güya Night King Bran'in yanına gelince Ejderha'lar gelecekti oraya. O da yalan oldu.
Bran ne yaptı? Hiç. Baktı sadece. Süper!
Savaş stratejisi berbat ötesiydi.

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 01, 2019, 01:29:26 PM

o olay bana da aşırı saçma geldi tam teşekküllü bir savunma yapmak varken ne diye öyle bir şey yaptılar bir de tüm savaş sahnelerinin karanlıkta geçmesi ayrı bir sinir bozucu oldu gündüz vakti izlediğim için hiçbir şey göremedim neredeyse

Üzülme hocam ben gece izledim bende göremedim çok fazla. O büyücü kadından Allah gani gani razı olsun.  Grin O ateş yakınca ortalık aydınlandı. Gece olunca çekim yapmak sanki daha kolay olmuş gibi. Neticede insanlar çok fazla detay göremez adam kime kılıç sallıyor belli bile olmuyor. Beni bu konuda hayal kırıklığına uğrattı diye bilirim.
Bari cerseinin üstüne gittiği savaş aydınlık olsun.  ( Bu benim tahminim spoiler vs değil yanlış anlama olmasın. )

Bölümün geneli cidden çok karanlıktı ve  hem çok hoş hem de çok boş sahneler vardı. Sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum umarım kalan hevesimizi de kursağımızda bırakmazlar Smiley
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 01, 2019, 09:26:50 PM

vay be 5 bölüm sonra bu dizi bile mazi olacak dile kolay tam 9 yıl önce girmişti hayatımıza artık yaşlanıyorum sanırım yavaş yavaş zaten dilber ay da ölmüş moralim iyice bozuldu hey gidi...
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 02, 2019, 08:06:36 AM

vay be 5 bölüm sonra bu dizi bile mazi olacak dile kolay tam 9 yıl önce girmişti hayatımıza artık yaşlanıyorum sanırım yavaş yavaş zaten dilber ay da ölmüş moralim iyice bozuldu hey gidi...
3 bölüm kaldı ne 5 bölümü? Son 3 bölümü izleyeceğiz ve finiş Cheesy

RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
May 02, 2019, 09:00:59 AM

Herşey iyi güzelde bu akgezen lavukların ateşe resisti yoktu niye karasu savaşındaki gibi wildfire kullanmadılar onu anlamadım?

Oysa cüce reis bunlardan varil varil yaptırmıştı.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
May 02, 2019, 11:21:43 AM

Herşey iyi güzelde bu akgezen lavukların ateşe resisti yoktu niye karasu savaşındaki gibi wildfire kullanmadılar onu anlamadım?

[im g]https://i.imgur.com/Q5PvpFz.png[/img]

Oysa cüce reis bunlardan varil varil yaptırmıştı.
Onların hepsini Cercei kullandı malum bölümde. Kalmadı diye hatırlıyorum.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1464

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
May 02, 2019, 12:42:09 PM

her ates ise yaramiyor diye biliyorum. gerci oluleri yakiyoar ama sanirim ejder atesi gibi ozel ates gerekiyor. yani riske girmek istememislerdir. belki de kullandilar da ekran karanlik ya goremedik😊😊

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
████████▄████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
May 02, 2019, 09:45:57 PM

Cersei verme(z)di.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 02, 2019, 10:33:33 PM

Saçma sapan bir 3. bölüm izledik. Bu kadar ara verdikten sonra insan güzel, akıllıca bir bölüm bekliyor ama nerde.
Benim ufaklıklara yazdırsam daha mantıklı savaş stratejisi yaparlardı.
Beğenenlere bir şey diyemem, harcanan o kadar paraya, oluşan beklentiye yazık bence.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 03, 2019, 09:54:41 PM

Saçma sapan bir 3. bölüm izledik. Bu kadar ara verdikten sonra insan güzel, akıllıca bir bölüm bekliyor ama nerde.
Benim ufaklıklara yazdırsam daha mantıklı savaş stratejisi yaparlardı.
Beğenenlere bir şey diyemem, harcanan o kadar paraya, oluşan beklentiye yazık bence.

Bu bölüm için harcanan emeğin ve savaş sahnelerinin çok maliyetli olduğu  ve bu yüzden dillere destan olacağı söyleniyordu. Hevesle açtık izledik ama malum herkesin şikayetleri aynı şeyler. Kendi adıma kötü bölümdü diyemem ama çok daha mükemmel olabilirdi..
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 04, 2019, 08:25:50 PM

yüzüklerin efendisi miğfer dibi savaşı da akşam çekimli bir savaş sahnesiydi izleyenler bilir hiçbir şekilde karanlık yoktu çok rahat izlenmişti ve 2002 yılında yapılmış bir filmdi o zamanın teknolojisi nerede bu günün teknolojisi nerede beklentinin çok altında kalmış bir savaş sahnesi oldu
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: