Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:47:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Konta śmieciowe - co to jest? Czy są zagrożeniem? Jak się ich pozbyć?  (Read 814 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 16, 2019, 10:58:17 AM
Last edit: May 08, 2019, 11:41:39 PM by wwzsocki
Merited by DarkStar_ (4), adamvp (1)
 #1

Co rozumiem przez termin Konta Smieciowe?

Wszystkie konta, które zostały utworzone tylko w celu uczestniczenia w kampaniach bounty. 95 do 100 procent wypełnione raportami dotyczącymi kampanii społecznych, rejestracji do airdropów, rejestracji do bounty, ogłoszeń altcoins, wątków altcoins, tłumaczeń lub po prostu spamem w rodzaju krótkich postów. Najczęściej konte te są nieaktywne przez długi czas (ale nie zawsze). W różnych rangach z wieloma postami napisanymi w krótkim czasie, gdy bounty były najbardziej opłacalne. Większość z nich nie ma dodatkowych meritów z wyjątkiem puli gwarantowanej po wprowadzeniu systemu.

Istnieje kilka rodzajów takich kont śmieciowych. Niektóre z nich były/są używane tylko w kampaniach społecznościowych bounty. Schemat był prosty. Utwórz Konto śmieciowe i napisz kilka postów, aby uzyskać rangę jr i rozpocznij bounty (poziom1). Dalej dzięki postom do bounty społecznościowych zwiększ poziom aktywności i liczbę postów, aby szybko dostać wyższą rangę i kwalifikować się do sygnaturek z dużo wyższymi stawkami (poziom2). Po osiągnięciu danej rangi biorą udział tym kontem we wszystkich możliwych bounty (poziom 3) i wysyłają spam na całym forum, aby spełnić wymagania zawarte w regulaminie każdej kampanii.

Mamy dosłownie tysiące takich kont śmieciowych zarejestrowanych na Bitcointalk przez nieuczciwych użytkowników tego forum i farmerów kont..

Już ponad rok temu kiedy kampanie bounty były na topie i ilość spamu była przytłaczająca zacząłem reportować wszystkie rodzaje nadużyć i właśnie wtedy zwróciłem uwagę na nowy rodzaj kont śmieciowych, które używane są tylko i wyłącznie do udziału w kampoaniach bounty.

Nie mówie tu o kampaniach sygnaturek (o nich troszkę póżniej) tylko o społecznościowych i kontach, które używane były do reportowania tych kampanii.

Znalazłem setki kont śmieciowych, w których nie ma jedzego normalnego posta tylko 100, 500 lub nawet tysiące postów wyłącznie z raportami.

Tutaj kilka przykładów, które znalazłem przed chwilą. Wystarczyło odwiedzić jakikolwiek stary temat bounty i sprawdzić kilka kont. Dosłownie ciężko jest znależć jakieś normalne konta, a 95% to właśnie takie jak te niżej wymienione.

Dodam tylko, że są one w różnych rangach od newbie nawet do senior member. Bez jednego nawet normalnego posta.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1465626
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2150664
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1720191
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=63007
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1156683
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=69101
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1267327

Już prawie rok jak kampanie bounty przestały być bardzo opłacalne, a w ostatnim czasie ilość skamu przerosła skalę oczekiwań i coraz mniej ludzi bierze w nich udział. Na palcach jednej ręki można policzyć dobrej jakości kampanie i coraz więcej użytkowników nie ma sygnatury wcale, lub używa jej do reklamowania linków affiliacyjnych. To o czymś świadczy i nadszedł czas, aby wreszcie zrobić porządek ze śmieciowymi kontami.

Moim zdaniem coś powinno zostać zrobione, dopóki nie jest za póżno. W tym momencie jest duża szansa na oczyszczenie tego forum, z tych kont śmoeciowych bez większego uszczerbku dla prawdziwych kont i użytkowników. Pozostawienie ich w spokoju może stworzyć realne zagrożenie dla Bitcointalk w przyszłości. Sprubóję wyjaśnić dla czego.

Jak sami widzicie, większość z tych kont śmieciowych jest praktycznie wypełniona w 95 do 100% raportami dla kampanii społecnościowych. Wiele z nich, to aktualnie konta nie aktywne i można by je było bardzo łatwo wyśledzić. Mamy tylu genialnych ludzi na forum, że napewno znajdą się jakieś skrypty i urządzenia do przefiltrowania forum. Sam merit mógłby się przydać.

Pozostawienie tej sprawy nierzwiązanej może doprowadzić do tego, że podczas następnego bumu krypto, konta te będą sprzedane i po jakimś czasie bardzo trudno będzie zrobić cokolwiek, bez większych problemów na forum i oczywistych utrudnień, jak nowe posty i aktywni użytkownicy, którzy kupią te konta, jak by nie było w dobrej wierze, tylko po to aby zapewnić sobie lepszy start i po jakimś czasie mogą być nawet bardzo dobrymi i cennymi użytkownikami z wpływami i siłą kolegów za plecami.

Brałem udział w kilku kampaniach bounty, w ostatnich latach i wiem na pewno, że użytkownicy śmieciowych kont z pewnością nie są zainteresowani członkostwem w Bitcointalk, tylko kampaniami bounty, a prawdopodobnie nie o to tu chodzi, panowie?

1714164456
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164456

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164456
Reply with quote  #2

1714164456
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714164456
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164456

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164456
Reply with quote  #2

1714164456
Report to moderator
1714164456
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164456

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164456
Reply with quote  #2

1714164456
Report to moderator
1714164456
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714164456

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714164456
Reply with quote  #2

1714164456
Report to moderator
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
April 16, 2019, 11:47:41 AM
 #2

-ciach- bez większego uszczerbku dla prawdziwych kont i użytkowników.
I tu leży pies pogrzebany. Nie zakładasz, z resztą słusznie, że nie ucierpią niewinni.
Ucierpią i wszyscy dobrze to wiemy, czystki mają to do siebie, i już. Czy chcemy przerobić bitkoitoka na elektrodę, na której to istnieje nieformalny zakaz wykazywania się niewiedzą? Jasne, że nie, to miejsce otwarte i wolne dla wszystkich, nie tylko dla krypto-entuzjastów. Themos nigdy się na coś takiego nie zgodzi, bowiem jest to bardzo anty-wolnorynkowe działanie, bodące w ideę Nakamoto.
Post oczywiście warto przetłumaczyć na angielski, zaprezentować pomysł "międzynarodówce" ale na odzew popierający czystkę bym nie liczył. Nie zmienia to oczywiście faktu, że twoje obawy mają jakąś podstawę, stąd między innymi merity.
Dajmy menadżerom się wykazać, niech czytają, przeglądają pilnują i nagradzają spam-spoterów. Niech robią swoja robotę przykładnie a problemy same się rozwiążą. A kto "brzydkie" konto zakupi, ten głupi.   Grin

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 16, 2019, 12:08:12 PM
Last edit: April 16, 2019, 12:25:49 PM by wwzsocki
 #3

...Nie zakładasz, z resztą słusznie, że nie ucierpią niewinni.
...Themos nigdy się na coś takiego nie zgodzi, bowiem jest to bardzo anty-wolnorynkowe działanie, bodące w ideę Nakamoto.
Post oczywiście warto przetłumaczyć na angielski... Nie zmienia to oczywiście faktu, że twoje obawy mają jakąś podstawę...
Dajmy menadżerom się wykazać...
Angielski wątek już istnieje https://bitcointalk.org/index.php?topic=5132448

Nie mówię o banowaniu tych kont, nie koniecznie. Oflagujmy je jakoś, dodać odznaki, które już dawno miały być i zrobić jedną dla takich Kont Śmieciowych żeby nie mogli ich wykorzystać w przyszłości.

Wiedziałem, że tym tematem narażę się wielu ludziom no bo kto ma tu najwięcej kont jak nie starzy wyjadacze?

Nie znam się na prowadzeniu forum ale domyślam się, że czym jest większe tym więcej jest postów i tym większe są koszta.

Wystarczy rzucić okiem na wynienione przeze mnie konta i widać, że niektóre są w 100% tylko z raportami kampanii społecznościowych bounty, przecież to oczywiste, że taki użytkownik nie ma zamiaru dyskutować na forum o kryptowalutach czy nawet Bitkoinie, tylko był tu po to aby zarobić na bounty a jak się skończyły to zaprzestał działalności.

Nie widzę nic złego w zrobieniu porządku z takimi kontami a wszystkie konta trafione rykoszetem zawsze mogłyby liczyć na powtórną kontrolę.

...A kto "brzydkie" konto zakupi, ten głupi.   Grin
Grin Grin Grin

A tak na poważnie to czy reputacja Bitcointalk nie jest już wystarczająca zła aby w dalszym ciągu umożliwiać ten preceder?

Przecież to tak łatwo rozwiązać definitywnie. Teorie spiskowe mi się właczaja kiedy zaczynam to rozbierać na kawałki.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 16, 2019, 12:35:59 PM
Last edit: April 17, 2019, 08:22:07 AM by cryptovigi
 #4


Mnie osobiście nie przeszkadzają konta wypełnione postami z raportami o ile posty te są w dziale do tego stworzonym. Po to właśnie stworzono sekcję bounty żeby hunterzy, którzy nie piszą normalnych postów też mieli swoje miejsce nikt nas tam na siłę nie ciągnie - więc nie musimy tam zaglądać. Niektórzy pewnie powiedzą, że ich bronię, ale to pewnie dlatego że na początku moje konto też było wypełnione podobnymi postami  - wprawdzie nie raportami tylko tłumaczeniami wątków ANN (które uważam za trochę bardziej sensowne) ale moje intencje były podobne.

Jedyne w czym mogą przeszkadzać to zapełniają nadmiernie bazę danych, ale skoro Theymos nie ma z nimi problemu to ja również nie.
Po za tym jeżeli użytkownicy nie złamali regulaminu to czemu kasować ich konta (takie głosy pojawiły się na wątku anglojęzycznym) - to byłoby niesprawiedliwe - nie dają oni może wkładu w forum, ale też nie niszczą go - co innego w przypadku spamerów ale tutaj sytuacja jest oczywista.

Uważam, że nie należy też usuwać kont nieaktywnych -(kolejny pomysł z angielskiego wątku) -  każdy może na jakiś czas porzucić forum i wrócić tu po roku lub dwóch bez utraty konta czy rangi. A fakt, że istnieje wiele kont z wysoką rangą bez ani jednego meritu - tych też bym nie usuwał an nie degradował tak po prostu) - dzisiaj nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy użytkownicy ci nie włożyli bardzo dużego wkładu w forum, zanim powstał system merit. Usunięcie takich kont było by stosowaniem "odpowiedzialności zbiorowej", czemu jestem przeciwny.

Aha - na wszelki wypadek chciałem oświadczyć, że konto z którego piszę jest jedynym jakie posiadam!!!  Grin

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
April 16, 2019, 02:01:42 PM
Last edit: April 16, 2019, 03:03:37 PM by Tytanowy Janusz
Merited by DarkStar_ (4), malevolent (1)
 #5

O ile konta wypełnione samymi raportami są jak dla mnie w zupełności na miejscu. Co jak co, ale wszystkie ich posty są NA TEMAT. Są one prostowane w wątkach bounty na prośbę organizatora bounty w celu rozliczenia pracy. Jeśli mielibyśmy wynajdywać problem w tych kontach to automatycznie powinniśmy zakazać większości bounty w formie w jakiej są.
Jedyne co, to fakt, że niektóre z tych kont posiadają wysokie rangi z czasów sprzed systemu merit. Wystarczy jednak dodać np. earned merits do profili i sprawa jest jasna.

Większym problemem jak dla mnie są spamerzy na wysokich rangach czytający tytuł wątku i piszący na ostatniej stronie 1 zdanie w ogóle nie związane z dyskusją i z treścią wątku. Idealnym przykładem jest mój wątek sprzed prawie roku.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4460964.msg39964620#msg39964620

Przez ilość spamu porzuciłem go całkowicie. 13 stron spamu... W skrócie wątek jest o nieprzewidywalności rynku i o tym z jaką łatwością można nim miotać. Zatytułowany " Bitcoin at 20 000$ tomorrow?"

snip...
Im not talking that this will happen tomorrow.I post this math speculation to show you guys that in trading world nothing is certain. Even the best analysis won't predict you from whales that can change market
snip...
We have supports, resistances, trend lines, RSI but they have money. We should start to think like a whale. Thinking where he is trying to trick us. Where he is preparing for big moves etc. Always after any analysis try to think before transaction "isn't it a whale who is trying to push me into this trade by showing buy opportunity?"
snip...
Cały post w skrócie. A odpowiedzi?

Legendary
I don't know why everyone is so focused on 20000$ price, like it's some magic number.
There is no chance to repeat so soon, market isn't ready and the conditions are totaly different compared to the end of last year.
Let's focus more on current situation and current price to get the most out of it.

Hero
I love the spirit about the title saying bitcoin will be $20,000 again

But i am afraid this will be happening again this year or even the next

As long as those issues about negativity for the cryptocurrencies specially bitcoin,market will continue this low as the investors are playing safe,and don’t want to risk their money without assurance

Hero
This cannot happen overnight because the value of Bitcoin depends upon a number of factors.Bitcoin's price is down from a very long time and it is not able to recover.Although it has the potential to reach this level but this will take a lot of time because the demand of Bitcoin is falling day by day and people are selling their Bitcoins at lower prices which is leading to the downfall of Bitcoin.Moreover it is also not supported by any central bank or government because it is decentralized.

Chłopaki ewidentnie przeczytali tylko click beitowy temat (co mnie do tego podkusiło?) i wypowiadają sie na temat tematu a nie treści wątku. I to jest prawdziwa zaraza. Bo każdy temat tonie w gąszczu spamu. To tylko 3 wybrane odpowiedzi. Całe 13 stron zawiera może z 5 postów na temat.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 16, 2019, 06:39:48 PM
Last edit: April 16, 2019, 06:59:50 PM by wwzsocki
 #6

...O ile konta wypełnione samymi raportami są jak dla mnie w zupełności na miejscu. Co jak co, ale wszystkie ich posty są NA TEMAT. Są one prostowane w wątkach bounty na prośbę organizatora bounty w celu rozliczenia pracy. Jeśli mielibyśmy wynajdywać problem w tych kontach to automatycznie powinniśmy zakazać większości bounty w formie w jakiej są.
Jedyne co, to fakt, że niektóre z tych kont posiadają wysokie rangi z czasów sprzed systemu merit. Wystarczy jednak dodać np. earned merits do profili i sprawa jest jasna...
Zgodzisz się chyba ze mną @TytanowyJanusz, że większość tych kont stworzona była i jest we władaniu farmerów kont i nieuczciwych użytkowników tego forum. Nie mówię o kasowaniu (najskuteczniejsze i najlepsze rozwiązanie) ale o jakimś pokojowym rozwiązaniu, które wyeliminowałoby problem i zagrożenie (raz na zawsze), które istnieje w szczególności na forum, które posiada taki regulamin dotyczący handlu kontami:
Quote
18. Having multiple accounts and account sales are allowed, but account sales are discouraged.

Przecież system merit wprowadzony był po to aby zrobić porządek z rosnącą liczbą zarejestrowanych kont śmieciowych, zastopowanie tworzonego przez nich spamu i ostatetcznie zwolnienie i utrudnienia dla systemu rank aby uniemożliwić spamerom szybki awans dzięki, na przykład właśnie samym raportom dla kampanii bounty, które przecież były złem koniecznym i już dawno były dyskusje jak sobie z nimi poradzić ale tylu użytkowników brało w nich udział (myślę że jakieś 98%) i dlatego nie było to wtedy możliwe. Teraz kiedy ten procent spadł do minimum i minęła odpowiedzia ilość czasu można by zrobić definitywny porządek nawet przy użyciu systemu rang i systemu merit żeby raz na zawsze uniemozliwić sprzedaż czy jakieś inne wykorzystanie tych kont.

Wiedziałem, że ten temat będzie kontrowersyjny i wielu ludzi może mnie atakować. Ponieważ kto jak nie najwięksi wyjadacze na tym forum maja najwięcej kont? Przecież tego nie robi lub robił jakiś świeżak tylko wprawieni w bojach na Bitkointalk użytkownicy.

To samo było z moim tematem Czemu nie nagradzamy sie Meritami?, który też z początku był zupełnie ignorowany a nawet atakowany. Tak jak tu historia lubi się powtarzać i w pierwszym poście zostałem tam skrytykowany przez kolegę @Poptok1 (co uważam teraz nawet za dobry znak)  Wink. Ponieważ po jakimś czasie i kilku dodatkowych postach zaczęło przybywać ludzi, którzy podzielili moje zdanie i teraz jest to najwyżej meritowany wątek na naszym lokalu.

Mam prośbę aby się dokładnie wczytać, jescze raz w to co napisałem i spróbować zrozumieć, że tak naprawdę sugeruję tylko dokończenie tematu zapoczątkowanego przez system merit i to w jak najberdziej bezbolesny sposób ponieważ uważam, że jest teraz na to najlepsza okazja. Nie mam na myśli żadnej czystki tylko chcę żeby te bezużyteczne konta, które spamowały to forum przez długie lata pozostały bezużyteczne i nikt już się na nich nie wzbogacił a co ważniejsze żeby już nikt na nich nie stracił. Najlepiej przeczytać oba wątki ten tutaj i na anglojęzycznym forum żeby dokładnie wiedziec o co mi chodzi bo oba się trochę róznią od siebie.

Link jest TUTAJ

poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
April 16, 2019, 07:10:57 PM
 #7

A tak na poważnie to czy reputacja Bitcointalk nie jest już wystarczająca zła aby w dalszym ciągu umożliwiać ten preceder?
Aż tak źle to chyba nie jest? Nie wiem co tam mówią na mieście o tym forum, nie wychodzę, za słaba grafika...
Ogólnie to ja się z tobą zgadzam, takie handlowanie czy farmienie kont to kiepska i w dłuższej perspektywie szkodliwa dla nas, zwykłych użytkowników, inicjatywa. W angielskiej wersji tego posta porównałem rozpoczęcie podobnej nagonki do prześladowań z międzywojnia... Może i trochę na wyrost ale chciałem zwrócić uwagę, jakiego rodzaju akcje wchodzą w grę, jak to zostanie odebrane i wreszcie na aspekt moralny. Multikonta nie są zabronione, sprzedaż też nie, więc globalne akcje przeciwdziałające temu co nie zabronione będą co najmniej bezpodstawne, by nie powiedzieć głupie. Mamy merity i trust, póki co działa. Handlarze są z dnia na dzień tagowani, tematy bounty powoli zanikają, jakość wpisów się poprawia. Poza tym ten admin to całkiem mądry gość jest, na pewno trzyma rękę na pulsie.
 
Teorie spiskowe mi się właczaja kiedy zaczynam to rozbierać na kawałki.
A to akurat dobrze. Mówią, że od myślenia głowa nie boli (kłamią bo boli), a takie wietrzenie spisków pomaga nabrać perspektywy.
Mityczny "bigger picture" może wymagać od nas pewnej tolerancji dla farmerów i sprzedawczyków. Forum zbyt restrykcyjne, o niepewnej retencji profili raczej nikogo do siebie nie zachęci.
Tak dla pewności, nie jestem przeciwny czystkom po prostu nie jestem za.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 17, 2019, 04:45:10 PM
Last edit: April 17, 2019, 11:27:13 PM by wwzsocki
 #8

Aż tak źle to chyba nie jest?...

Nie odpowiem swoimi słowami tylko zacytuję użytkowników tego forum i ich opinie o tym co sie dzieje i jak to odbierają.

@Tumis - Re: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?

@Cryptovigi - Cała prawda o Airdrop i Bounty - czy to naprawdę taka łatwa kasa?


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 17, 2019, 07:55:32 PM
Last edit: April 18, 2019, 09:48:20 AM by cryptovigi
 #9

Aż tak źle to chyba nie jest?...

Nie odpowiem swoimi słowami tylko zacytuję użytkowników tego forum i ich opinie o tym co sie dzieje i jak to odbierają.
...
@Cryptovigi - Cała prawda o Airdrop i Bounty - czy to naprawdę taka łatwa kasa?
...

Jako, że zostałem przywołany pozwolę sobie dokonać małego sprostowania - w cytowanym poście ani w jednym słowie nie odnoszę się do reputacji forum, czy procederu spamowania/farmienia kont etc. (chociaż oczywiście go nie popieram) skupiam się tam na bounty i projektach które często były stworzone przez nieuczciwych ludzi mających na celu oszukanie innych lecz w żadnym wypadku nie przenoszę swojego zniechęcenie wobec tych użytkowników na forum jako całość. W podobnym tonie wypowiadają się także inni użytkownicy - właściwie chyba jedynie cytowany użytkownik @Tumis generalizuje swoje doświadczenie z projektów Bounty z forum jako całością.

Ja jak już wspominałem jestem przeciwnikiem farmienia kont w celu zapełniania forum spamem jednak nie mam nic przeciwko użytkownikom wykorzystującym forum jako furtkę do udziału w projektach bounty i 99% wypełnieniu kont postami ze składanymi raportami o ile trzymają się przeznaczonego do tego miejsca.



P.S. @wwzsocki popraw linka do swojego tematu bo prowadzi do profilu Tumisa


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 17, 2019, 10:50:49 PM
Last edit: April 17, 2019, 11:30:32 PM by wwzsocki
 #10

Jako, że zostałem przywołany pozwolę sobie dokonać małego sprostowania - w cytowanym poście ani w jednym słowie nie odnoszę się do reputacji forum, czy procederu spamowania/farmienia kont etc...

Zupełnie nie o to mi chodziło. Przytoczyłem dwie pierwsze znalezione wypowiedzi, które mówią prawdę o kampaniach bounty. Związanych z tym przekrętach i problemach, ponieważ o tym aktualnie dyskutujemy. Chociaż nie ma nawet jednego słowa "Bitcointalk" w Twoim poście to i tak przedstawia on aktualny stan tego forum i prawdę o prowadzonych kampaniach bounty, które napewno nie pomagają w budowaniu dobrego wizerunku z masową ilością nieuczciwych ICO reklamowanych na łamach tego forum. Dlatego też link do wypowiedzi @Tumis 'a jest na pierwszym miejscu bo o wiele dokładniej i dobitniej opisuje zepsucie na Bitcointalk i zwiazaną z tym frustrację niewinnych użytkowników, którzy brali czynny udział w kampaniach bounty a co za tym idzie aktywnie uczestniczyli na tym forum. Twój post jest dodany jako potwierdzenie dla tych słów.

Postanowiłem założyć ten wątek żeby przedstawić jak naprawdę wyglądają bounty na tym forum...

Dodatkowo staram się jak mogę żeby dodawać linki do Waszych tematów wszędzie gdzie się da żeby zwrócić na nie uwagę jak największej ilości użytkowników i zwiększyć szansę na nagrody w postaci meritów. Sam dzisiaj dostałęm kilka właśniew ten sposób i wiem, że to bardzo dobrze działa.

Oczywiście jeżeli jest jeszcze coś co przegapiłem albo jestem ślepy i nie widzę (lub zwyczajnie jestem tępy i nie rozumiem) to przepraszam.

...popraw linka do swojego tematu bo prowadzi do profilu Tumisa...
Zrobione, dzięki. (pozwoliłem sobie poprawić literówkę TuMisa, wykasuję jak przeczytasz  Wink).


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 18, 2019, 12:30:11 AM
Last edit: April 18, 2019, 09:48:59 AM by cryptovigi
 #11

...
Zupełnie nie o to mi chodziło. Przytoczyłem dwie pierwsze znalezione wypowiedzi, które mówią prawdę o kampaniach bounty. Związanych z tym przekrętach i problemach, ponieważ o tym aktualnie dyskutujemy. Chociaż nie ma nawet jednego słowa "Bitcointalk" w Twoim poście to i tak przedstawia on aktualny stan tego forum i prawdę o prowadzonych kampaniach bounty, które napewno nie pomagają w budowaniu dobrego wizerunku z masową ilością nieuczciwych ICO reklamowanych na łamach tego forum. Dlatego też link do wypowiedzi @Tumis 'a jest na pierwszym miejscu bo o wiele dokładniej i dobitniej opisuje zepsucie na Bitcointalk i zwiazaną z tym frustrację niewinnych użytkowników, którzy brali czynny udział w kampaniach bounty a co za tym idzie aktywnie uczestniczyli na tym forum. Twój post jest dodany jako potwierdzenie dla tych słów.
...

Zgadzam się, że sekcja bounty i latające tam przekręty nie pomagają w budowaniu dobrego wizerunku forum. Co więcej, jeszcze nie dawno czyli do jesieni zeszłego roku patrzyłem na to forum dokładnie jak @Tumis czyli całkowicie przez pryzmat tego co się działo w tamtej sekcji. Oczywiście nie będzie to dla Was tajemnicą, bo już nie raz na łamach swoich postów przyznawałem się że to właśnie kampanie bounty sprawiły, że stałem się regularnym użytkownikiem tego forum. Moja sytuacja zmieniła się pod wpływem decyzji Theymosa o degradacji z Jr. Memberów bez ani jednego merita na Newbie (pewnie o tym już też nie raz pisałem więc sorry że się powtarzam). Ponieważ potrzebowałem tego jednego cholernego merita wypełznąłem z sekcji bounty i zacząłem w końcu na prawdę "używać" tego forum - czytać posty, samemu coś pisać i wsiąknąłem. Im więcej czytałem i pisałem dotarło do mnie że to forum wcale nie = bounty tylko jest czymś o WIELE WIELE szerszym i to mi się spodobało.

Wprawdzie kilka miesięcy temu też miałem pretensje do forum (personalnie pewnie do administratorów i moderatorów) że dopuszczają do szerzących się scamów i oszustw, wydawało mi się, że powinni nad tym panować, nadzorować, pilnować żeby żaden oszust się tutaj nie zakradł i nie oszukał nikogo scamowym ICO. Ale kiedy poszerzyłem horyzonty zrozumiałem, że jedynym sposobem na zahamowanie tego procederu byłoby zamknięcie sekcji bounty. Nie ma szans przy aktualnej formule darmowego forum dla tysięcy użytkowników zrobić tego inaczej - trzeba by przecież zatrudnić całą armię moderatorów - detektywów, którzy nie robilil by nic innego jak tylko śledzili użytkowników i sprawdzali ich posty/projekty/ICO - NIEWYKONALNE (choć bardzo żałuję).
Musimy jednak pamiętać - jesteśmy na otwartym forum dyskusyjnym każdy tutaj może wejść i napisać cokolwiek a ktoś kto to czyta sam musi ocenić czy się z tym zgadza czy ufa temu co czyta. Jedynie co chyba można by zrobić to wprowadzić do sekcji bounty konieczność zapoznania się z informacją że forum nie ponosi odpowiedzialności za uczciwość użytkowników publikujących tamtejsze wątki (chociaż to oczywiście nic by nie dało bo kto w ogóle czyta takie obowiązkowe deklaracje).

Tak więc nie zgodzę się z tezą że oszustwa/scamy występujące nagminnie w sekcji bounty świadczą o "zepsuciu panującym na forum" - to tak jakby powiedzieć, że na Twitterze, Facebooku, Steemit, Medium, Youtube też panuje zepsucie bo ci sami którzy publikują na bitcointalk wątki tam wstawiają posty, tweety i artykuły.

Piszesz o złej reputacji bitcointalk - faktycznie taka jest? Zgodzę się że tak mogą uważać bounty huterzy nabici w butelkę podobnie jak ja sam (dlatego jestem aktualnie emerytowanym bounty hunterem Wink no może tylko w stanie spoczynku), ale jestem przekonany, że jest znaczna rzesza użytkowników która się z tym nie zgodzi - traderzy, hodlerzy, minerzy czy entuzjaści, którzy wpadają tutaj podyskutować czy po prostu popisać o pierdołach - i to chyba właśnie ta grupa użytkowników jest najważniejsza bo ona właśnie buduje jakość na forum.


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 18, 2019, 10:05:16 AM
Last edit: April 18, 2019, 05:39:41 PM by wwzsocki
 #12

...Nie ma szans przy aktualnej formule darmowego forum dla tysięcy użytkowników zrobić tego inaczej - trzeba by przecież zatrudnić całą armię moderatorów - detektywów, którzy nie robilil by nic innego jak tylko śledzili użytkowników i sprawdzali ich posty/projekty/ICO - NIEWYKONALNE (choć bardzo żałuję)...

Fajnie, że to napisałeś bo właśnie dlatego powstał ten wątek. Uważam, że można by coś zrobić właśnie teraz i to z małym uszczerbkiem dla zdrowia niewinnych ofiar, które zostałyby doktnięte sprzątaniem na forum. Tak jak pisałem masa tych kont jest stworzona przez duże farmy i są od dawna nie aktywne. Dodajac system merit , reputacje i zdrowy rozsądek można by trochę posprzątać i ulepszyć to forum.

Ja dość długo nosiłem się z tym tematem. Kiedy rok temu dotarło do mnie jak wiele śmieciowych kont jest zarejestrowane to od razu zacząłem działać i reportować te konta oraz posty przez nie publikowane ale po prawie 2500 raportów dałem sobie spokój bo to przecież walka z wiatrakami i na każdy jeden zaraportowany i skasowany post powstawało dziesięć nowych.



Wiedziałem dwa lata temu a nawet jeszcze rok temu, że temat jest nie do ruszenia bo ucierpiałoby za dużo niewinnych użytkowników. Od kilku ostatnich miesięcy kiedy bounty zaczęły się powoli kończyć zauważyłem, że masa tych kont jest nieaktywna, nie ma meritów (lub tylko gwarantowaną pule), kupę spamu i raportów zamiast postów a większość same raporty, itd.
Doszedłem do wniosku, że właśnie teraz jest najlepszy czas na dyskusję o tym i głębokie zastanowienie co można by z tym fantem zrobić.

A tu od razu zarzucają mi chęć przeprowadzenia czystki (purge) chociaż nie znajdziesz tego słowa w moim poście. Sutacja jak z głuchym telefonem jeden powtarza drugiemu i na koniec wychodzi masakra i niezrozumienie. Duża część komentujących w angielskim wątku wogóle nie czyta pierwszego posta, lub czyta niedokładnie bo za długi, tylko rzuci okiem na tytuł i ostatni komentarz gdzie widzi jak ktoś pisze do mnie, że ja chce czystki czy kasować konta i za chwilę sam tworzy posta zaczynając od takich słów: "Nie czystka to zły pomysł OP!"

Widziałem gdzieś super grafikę, która by pasowała do tego komentarza jak ulał. Sprubóję tu wrzucić jak znajdę.


cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 28, 2019, 10:33:47 PM
 #13


...
A tu od razu zarzucają mi chęć przeprowadzenia czystki (purge) chociaż nie znajdziesz tego słowa w moim poście. Sutacja jak z głuchym telefonem jeden powtarza drugiemu i na koniec wychodzi masakra i niezrozumienie. Duża część komentujących w angielskim wątku wogóle nie czyta pierwszego posta, lub czyta niedokładnie bo za długi, tylko rzuci okiem na tytuł i ostatni komentarz gdzie widzi jak ktoś pisze do mnie, że ja chce czystki czy kasować konta i za chwilę sam tworzy posta zaczynając od takich słów: "Nie czystka to zły pomysł OP!"
...

Teraz to już się trochę pogubiłem:
...
Jak sami widzicie większość z tych kont śmieciowych jest praktycznie wypełniona w 95 do 100% samymi raportami dla kampanii społecnościowych. Wiele z nich to aktualnie konta nie aktywne i można by je było bardzo łatwo wyśledzić z zamknąć. Mamy tylu genialnych ludzi na forum że napewno znalazły by się jakieś skrypty i urządzenia do przefiltrowania forum. sam merit mógłby się przydać.
...

Napisałeś w pierwszym poście że najlepszym rozwiązaniem byłoby wyśledzenie i zamknięcie kont a z drugiej strony dziwisz się, że otrzymujesz komentarze, że kasowanie tych kont to zły pomysł...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 30, 2019, 04:23:39 PM
 #14

...Napisałeś w pierwszym poście że najlepszym rozwiązaniem byłoby wyśledzenie i zamknięcie kont a z drugiej strony dziwisz się, że otrzymujesz komentarze, że kasowanie tych kont to zły pomysł...

Tak moim zdaniem najlepiej byłoby je usunąć ze wszystkich względów (mniej spamu, mniej pracy dla moderatorów, itd.) ale nie widzę problemu w użyciu systemu trust czy jakichś czasowch banów lub każde inne rozwiązanie, które rozwiąże problem.

Forum jest do dyskusji i kiedy pisze posta szczególnie takiego długiego, to komentując lub odnosząc się do moich słów chciałbym aby brać pod uwagę moją wypowiedż jako całość a nie krótkie fragmenty, bo wyrwane z kontekstu mogę mieć inny sens. W pierwszym zdaniu piszę usunąć ale dalej piszę już o innych rozwiązaniach, na które bym się chętnie zgodzil.

Dodatkowo moje posty żyją swoim życiem i (tak jak mówiłem) potrafię je zmieniać, za każdym razem jak je czytam, poprawiam błędy, zmieniam/ulepszam zwroty czy zdania. Aktualnie w pierwszym poście już nie ma tego zwrotu, który cytujesz ale faktycznie w oryginalnej wersji tak napisałem. Póżniej na angielskim wątku, ktoś zarzucił mi czystki i zaktualizowałęm tekst, żeby być dosłownym, bo jak widać wtedy zostaje mało miejsca na jakieś pomyłki. Ja lubię dyskusje i jak piszę jakiś post to chcę przedyskutować temat.

Ten atak na angielskim forum mnie nie zaskoczył, bo wbrew pozorom kto ma najwięcej altów i botów?
No przecież nie jacyś nowi użytkownicy tylko najstarsi wyjadacze na tym forum. Zdziwilibyście się ilu starych skamerów aktualnie postuje z innych kont z trustem plus 30 i pod nowym nickiem. Prawie wszyscy i będzie tak dopuki będzie można zarobić tu kasę.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 30, 2019, 09:34:56 PM
 #15


@wwzsocki mam nadzieję, że nie potraktujesz tego posta zbyt dosłownie (na wszelki wypadek od razu zaznaczę, że uważam Cię jako jednego z najwartościowszych członków naszej społeczności i to nie tylko lokalnej i dlatego właśnie lubię prowadzić z Tobą dyskusje - od tego w końcu jest forum dyskusyjne!)

Jedna uwaga - jeśli piszesz w poście - szczególnie OP że Twoją propozycją jest usunięcie kont śmieciowych to nie kasuj tego sformułowania pod naporem krytyki. Oczywiście rozumiem, że poddałeś kilka opcji pod dyskusję, a ta była tylko jedną z nich, ale skoro ją sformułowałeś i poszła w świat to nie usuwaj jej kiedy już kilka osób się do niej odniesie - to rozwala dyskusję - ktoś czytający wątek może pomyśleć, że kolejni posterzy są idiotami, bo odnoszą się do słów, które nigdy nie padły. Przecież nie ma nic złego w zmianie poglądu lub doprecyzowaniu swojego stanowiska - zawsze można je doprecyzować w kolejnym poście/wytłumaczyć lub też zaktualizować...
Moje posty też ewoluują - szczególnie te po angielsku ale jedynie w zakresie ortografii/formy/gramatyki ale nigdy nie zmieniają oryginalnego sensu - jeśli przedstawiam jakąś myśl to ona zawsze zostaje. Piszesz o kontekście (uwielbiam to sformułowanie zwłaszcza słuchając naszych polityków) jeśli piszę że proponuję usunąć konto spamera albo uderzyć w niego w inny sposób np. jego trusta to mam na myśli usunąć konta spamera albo uderzyć w jego trusta i tyle!

...
No przecież nie jacyś nowi użytkownicy tylko najstarsi wyjadacze na tym forum. Zdziwilibyście się ilu starych skamerów aktualnie postuje z innych kont z trustem plus 30 i pod nowym nickiem. Prawie wszyscy i będzie tak dopuki będzie można zarobić tu kasę.
....

Ta myśl natomiast daje wiele do myślenia... Z jednej strony nie chce mi się wierzyć że legendy tego forum mają po kilka lub kilkanaście kont alt którymi spamują w kampaniach sygnatur... chcę wierzyć, że tak nie jest a te konta są tylko standardowymi spamerskimi kontami ewentualnie zakupionymi tylko na rynku wtórnym, które w końcu zostaną zbanowane... ale jak jest na prawdęHuh



wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
April 30, 2019, 10:50:27 PM
Last edit: April 30, 2019, 11:04:59 PM by wwzsocki
 #16

..uważam Cię jako jednego z najwartościowszych członków naszej społeczności i to nie tylko lokalnej i dlatego właśnie lubię prowadzić z Tobą dyskusje - od tego w końcu jest forum dyskusyjne!)

Bardzo dziękuje za te miłe słowa.

...jeśli piszesz w poście - szczególnie OP że Twoją propozycją jest usunięcie kont śmieciowych to nie kasuj tego sformułowania pod naporem krytyki...

Tu masz zupełną rację ale nie zmieniłem pod wpływem krytki, tylko doszedłem do wniosku, że muszę być jak najbardziej dosłowny i nie mogę zacząć mówić o czymś w pierwszym i później wrócić do tego w ostatnim zdaniu, bo właśnie wtedy wychodzą takie wyrwane z kontekstu zdania czy nawet słowa.

... Z jednej strony nie chce mi się wierzyć że legendy tego forum mają po kilka lub kilkanaście kont alt którymi spamują w kampaniach sygnatur... chcę wierzyć, że tak nie jest a te konta są tylko standardowymi spamerskimi kontami ewentualnie zakupionymi tylko na rynku wtórnym, które w końcu zostaną zbanowane... ale jak jest na prawdęHuh

Od razu prostuje.

Napewno są tu na tym forum uczciwi użytkownicy i są pośród nich najbardziej rozpoznawane konta legendary lub niższe rangi.

Nie zmienia to faktu, że cała zabawa w boty i farmowanie tysięcy kont, czy też przekręty na marketplace lub aukcjach, prowadzone są przez tych samych ludzi już długie lata. Najlepszym przykładem jest Quickseller, który jest tu od zawsze. Ile razy już głośne konta były łapane jako alty byłego skamera? Nie chcę przytaczać konkretnych przykladów, bo po co rozdrapywać stare rany.

Ale normalnie wszyscy powinni chętnie podjąć dyskusję o kontch śmieciowych, bo chyba się zgodzimy, że są nic nie warte i mogą stanowić zagrożenie. A tu zero konstruktywnej dyskusji tylko atak za atakiem. Ale spodziewałem się tego.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 02, 2019, 10:26:04 PM
 #17

...
Nie zmienia to faktu, że cała zabawa w boty i farmowanie tysięcy kont, czy też przekręty na marketplace lub aukcjach, prowadzone są przez tych samych ludzi już długie lata. Najlepszym przykładem jest Quickseller, który jest tu od zawsze. Ile razy już głośne konta były łapane jako alty byłego skamera? Nie chcę przytaczać konkretnych przykladów, bo po co rozdrapywać stare rany.
...

A tu mnie zaskoczyłeś.. Bo to naprawdę ciekawa postać - z jednej strony z bardzo wysokim meritem a jednocześnie mocno czerwonym trustem...


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 08, 2019, 10:59:03 PM
 #18

Apropos' Quickseller - https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124985.msg50958393#msg50958393 tu widzę, że gośc ma jakiegoś kolege.

Ale tak nawiązując do meritum:
Tutaj widzę, że już się uspokoiło ostatnio, ale jeszcze jakiś czas temu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4948249.3920 było po kilka-kilkanaście dziennie postów "Proof of Authentication" wiele dni po zakończeniu bounty - to jest jak dla mnie dopiero fenomen - próbowałem zgłaszać, ale nikt się za porządki nie zabrał pod wpływem tego Sad
Tak z ciekawości - ktoś rozumie ten fenomen??

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 09, 2019, 09:53:53 PM
 #19

...
Ale tak nawiązując do meritum:
Tutaj widzę, że już się uspokoiło ostatnio, ale jeszcze jakiś czas temu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4948249.3920 było po kilka-kilkanaście dziennie postów "Proof of Authentication" wiele dni po zakończeniu bounty - to jest jak dla mnie dopiero fenomen - próbowałem zgłaszać, ale nikt się za porządki nie zabrał pod wpływem tego Sad
Tak z ciekawości - ktoś rozumie ten fenomen??

A kto miał by się niby zabrać za te porządki???
Jeden moderator który jest na całą sekcję Bounty gdzie dziennie pojawia się kilkadziesiąt nowych wątków, który ledwo nadąża żeby wyrzucać te wstawiane przez zwykłych użytkowników, którzy liczą że załapią się na kilkadziesiąt/kilkaset trafień wrzucając w OP swoje referrale?
Autorzy wątków, którym zależy żeby co najmniej co kilka minut ktoś wpisał tam cokolwiek co da bumpa wątkowi na czoło listy, która zmienia się jak kalejdoskop?
"Porządni użytkownicy", którzy z altruistycznych pobudek dbają o czystość forum? Tak - chyba tylko oni ale to WALKA Z WIATRAKAMI!!!!

Poczytaj kilka wątków na ten temat pojawiających się co jakiś czas w sekcji Meta - zobaczysz, że 99% szanowanych użytkowników tego forum już dawno odpuściło sekcję bounty (a większość z nich nawet całą sekcję altcoin) zostawiają ten grajdół i skupiają się na pozostałych sekcjach forum, gdzie mają wciąż szanse zapanować nad postami a tam po prosu nie wchodzą...

 
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 10, 2019, 08:44:44 AM
 #20

dokładnie. Niech to szambo leży gdzie leży. Wetkniesz w to kij to się rozleje po całym forum. Mi osobiście nie przeszkadza zaspamowana sekcja bounty (od tego sa strony typu bounty allerts by się tam odnajdywać, poza tym już dawno odpuściłem bounty (jak większość nie spamerów) z uwagi na to, że 90% to scamy a pozostałe 10% dotrze marketingiem szeptanym do dobrych użytkowników). Oszuści niech sobie siedzą ze spamerami i myślą, że ich wysiłki trafią do kogokolwiek.
Moderatorów jest ograniczona ilość i świetnie czyszczą pozostałe sekcje. Szkoda mi tylko sekcji altcoiny. Tam by się przydało kilku nowych moderatorów lub kilku łowców spamu i pseudo dobrych postów (nie wiem czy ten spam wynika z za malej ilości raportów czy z za małej ilości moderatorów).
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!