Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:31:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Konta śmieciowe - co to jest? Czy są zagrożeniem? Jak się ich pozbyć?  (Read 814 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 09:25:32 AM
Merited by adamvp (1)
 #21

Widzę, że wszyscy zgadzamy się co do sekcji bounty, że to jest grajdołek spamerów. Też próbowałem systematycznie śledzić bounty w tej sekcji, kiedy brałem w nich udział i musiałem, na przykład znaleźć jakąś nową, wartościową kampnię. Bardzo szybko zorientowałem się, że jest po prostu nie możliwe i trzeba korzystać z jakichś tematów zbiorczych, a już póżniej powstały serwisy, co w dużym stopniu ułatwiło sprawę.

Ja w dalszym ciągu uważem, że coś powinno być zrobion ze śmieciowymi kontami, bo jak sami widzicie, aktualnie mamy 2 miliony zarejestrowanych uzytkowników, a tylko trochę ponad sto tysięcy pisze regularnie, czyli jakieś 5%. Jestem pewien, że conajmniej 50% z tych dwóch milionów, czyli jakiś milion, to boty i alty, które były wykorzystane tylko i wyłącznie do kampanii bounty.

Ja rozumiem wasze głosy, że nie można karać kogoś za to, że brał udziałw bounty, bo byly one dozwolone i nawet pozostawienie czerwonego trustu, czy jakieś specjalne znaczki dla takich kont wzbudziły wiele negatywnych opinii. Ciężko mi jest zrozumieć czemu? Przecież ja nie mam nic przeciwko takim użytkownikom jak my, czy nawet miej wprawieni posterzy. Tylko chodziło mi przede wszystkim o te konta, w których nie ma ani jednego normalnego posta, tylko takie jak pokazał @Adamvp z rejestracjami, czy też samymi raportami. Przecież to oczywiste, że takie konto, to bot lub alt i ten ktoś nie ma interesu, żeby być aktywnym uzytkownikiem tego forum. Szczególnie kiedy większość z tych kont jest nie aktywna od prawie roku.

Wystarczyło by trochę pracy i można w łatwy sposób zrobić porządek ze śmieciowymi kontami i to bez żadnej szkody dla reszty forum i niewinnych użytkowników.

1714163470
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714163470

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163470
Reply with quote  #2

1714163470
Report to moderator
1714163470
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714163470

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163470
Reply with quote  #2

1714163470
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714163470
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714163470

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163470
Reply with quote  #2

1714163470
Report to moderator
1714163470
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714163470

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714163470
Reply with quote  #2

1714163470
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 10, 2019, 10:56:16 AM
Last edit: May 10, 2019, 11:19:25 AM by cryptovigi
 #22

Widzę, że wszyscy zgadzamy się co do sekcji bounty, że to jest grajdołek spamerów.
...

A ja się z tym do końca nie zgadzam - to znaczy zgadzam się że to grajdół ale nie jestem przekonany, że ludzi wysyłających raporty można nazwać spammerami...

Zgodnie ze słownikiem cambridge spammer to: "someone who sends advertisements by email to people who do not want to receive them:"

Natomiast według słownikia oxford definiujemy go jako "A person or organization that sends irrelevant or unsolicited messages over the Internet, typically to large numbers of users, for the purposes of advertising, phishing, spreading malware, etc."

Na forum utarło się zmodyfikowane rozumienie tego terminu - spammerzy to ludzie piszący setki shitpostów nie związanych z tematem głównie w celu nabicia odpowiedniej ilości postów w kampanii sygnatur.

Wszystkie te definicje mają jeden punkt wspólny - wiadomości te są nie chciane przez odbiorców (autorów wątków)! Natomiast w przypadku wiadomości z raportami lub danymi "do rejestracji" są one właśnie pożądane przez twórców wątku - są wiadomościami na temat!

Zgodzę się że z punktu widzenia istnienia forum dyskusyjnego nie przedstawiają one żadnej wartości po raz kolejny powtarzam - skoro powstała dla nich specjalna sekcja i władze forum dopuszczają taki format prowadzenia kampanii to niech się tam mielą w swoim sosie. Ja też już dawno tam nie wchodziłem, ale przyznam szczerze, jeżeli w którymś temacie był np. airdrop energii (który niedawno podrzucił kolega @wwzsocki) bez wahania zarejestrował bym się tam i przesłał takiego według większości z was "spamerskiego posta" (szczerze mówiąc jestem przekonany, że nie był bym sam w naszej sekcji, który by to zrobił).
Czy uważacie że to uczyniło by mnie spammerem?
Nie?
Dlaczego?
Aha bo zrobiłem to raz ok. To ilu airdropach muszę się zarejestrować żeby zostać spamerem - w 100 airdopach albo przesłać 1000 raportów bounty?
Ale może wystarczy że będę pisał 1 normalnego posta i robił 1 rejestracje/raport - wtedy będę miał ratio 50%/50% czy to będzie ok?

Wielu ludzi trafiło na to forum przez sekcję bounty (przypominam, że tak samo jak wielu z nas) mamionych obietnicami zarobków liczonych w tysiącach dolarów czy to że byli/są naiwni (a może nie tyle naiwnie co konsekwentnie dążą co swojego złotego strzału a z każdym kolejnym prawdopodobieństwo na ten jeden udany rośnie) i wysyłają setki zgłoszeń/raportów w jakiś sposób szkodzi innym użytkownikom? czy potykamy się o nich co chwila? czy powodują, że forum chodzi wolniej - nie. Czy to że nie piszą postów w innych sekcjach (bo może nie mają nic do powiedzenia) to gorzej czy lepiej dla forum - chyba lepiej bo według mnie dopiero wtedy zaczną tworzyć prawdziwy spam.

Ok. zgodzę się że należało by ukrócić farmy kont ale osobiście nie widzę możliwości "prostego" odróżnienia farmy od pojedynczego konta  Angry Owszem widziałem wiele postów detektywów zgłaszających takie procedery wraz z dowodami niestety udowodnienie tego to naprawdę masa pracy (i czasu) a na miejsce jednej farmy niewątpliwie powstają kolejne...


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 07:15:35 PM
 #23

A ja się z tym do końca nie zgadzam - to znaczy zgadzam się że to grajdół ale nie jestem przekonany, że ludzi wysyłających raporty można nazwać spammerami...

Widzisz mój post? Stoi jak byk, że chodzi o konta, w których nie ma nawet jednego normalnego posta. To chyba jasne, że nie sa tu dla dyskusji lub wiedzy o krypto.

Jak widać można coś zrobić. Jeżeli można zbanować wszystkie sygnatury Yobit i ludzi je noszących, to czemu nie konta śmieciowe?

Ja już wcześniej pisałem dlaczego i nie będę się powtarzał. A jak ktoś ma trochę oleju w głowie. to się sam domyśli, o co chodzi.

Dzisiaj też fala banów za alty i inne wykroczenia. Bardzo dobrze od czegoś trzeba zacząć.

Jestem pewien, że gdyby nagle wróciły kampanie bounty, to natychmiast wprowadzono by na forum jakieś dodatkowe zasady lub ograniczenia jak w przypadku Yobit.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 10, 2019, 08:55:30 PM
 #24

A ja się z tym do końca nie zgadzam - to znaczy zgadzam się że to grajdół ale nie jestem przekonany, że ludzi wysyłających raporty można nazwać spammerami...

Widzisz mój post? Stoi jak byk, że chodzi o konta, w których nie ma nawet jednego normalnego posta. To chyba jasne, że nie sa tu dla dyskusji lub wiedzy o krypto.

@wwzsocki ja się po prostu z tobą nie zgadzam w tej kwestii i też napisałem dlaczego.

A co jeśli będzie jeden normalny post, albo dwa to będzie lepiej a może co najmniej pięć?
Nie są dla dyskusji to ewidentnie widać, że nie. Ale czy nie są dla wiedzy o krypto? Może nie takiej o jakiej my myślimy ale poprzez bounty też zdobywają jakieś podstawy (i to całkiem nieświadomie!) - uczą się czym jest coin, token, portfel, zakładają konta na giełdach pewnie próbują trejdować zaczynając od zdobytych shitcoinów. Może trafili tu z pazerności i nie dają wkładu w forum ale też mają swój udział w globalnej adaptacji krypto...


...
Jak widać można coś zrobić. Jeżeli można zbanować wszystkie sygnatury Yobit i ludzi je noszących, to czemu nie konta śmieciowe?
...

Nikt nie zbanował wszystkich ludzi noszących sygnatury Yobit - dla nich zostały tylko zaostrzone zasady dotyczące spamowania i udowodniony przypadek spamowania skutkował CZASOWĄ BLOKADĄ KONTA - nie permanentnym banem. Mamy wśród nas użytkownika, który nosił tę sygnaturę - @poptok1 nie spamował i ma się świetnie...

...
Dzisiaj też fala banów za alty i inne wykroczenia. Bardzo dobrze od czegoś trzeba zacząć.
I bardzo dobrze należy karać łamanie regulaminu - pełne poparcie. Ale czy rejestracja w bounty/airdropie czy raportowanie jest złamaniem regulaminu? NIE nie jest więc NIE należy tego karać.

...
Jestem pewien, że gdyby nagle wróciły kampanie bounty, to natychmiast wprowadzono by na forum jakieś dodatkowe zasady lub ograniczenia jak w przypadku Yobit.
Jak to nagle wróciły? Przecież one są cały czas tylko jest ich mniej niż rok temu a dodatkowe zasady już się pojawiły - merity!


Dobra coś dzisiaj chyba mam dobry dzień na kłótnie - najpierw nagadałem na @adamvp teraz kłócę się z Tobą (chociaż akurat w tym temacie "kłócimy" to w sumie nie najlepsze określenie raczej prowadzimy polemikę i nawzajem przekonujemy się do swoich racji).


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 09:37:32 PM
Last edit: May 10, 2019, 10:07:32 PM by wwzsocki
 #25

@wwzsocki ja się po prostu z tobą nie zgadzam w tej kwestii i też napisałem dlaczego.

A co jeśli będzie jeden normalny post, albo dwa to będzie lepiej a może co najmniej pięć?...

Pokaż mi gdzie w moim poście piszę o pięciu postach?

Prosiłem, żeby odnosić się do moich słów dosłownie, a to wygląda jak byś rozmawiał sam ze sobą, bo ja czegoś takiego nie napisałem.

Napisałem, żeby na początek zająć się kontami, w których:

.. nie ma ani jednego normalnego posta, tylko takie...z rejestracjami, czy też samymi raportami...

Są takich kont setki, osobiście zaraportowałem ich dziesiątki.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 10, 2019, 09:40:36 PM
 #26

@cryptovigi @wwzoscki, rzecz w tym, że ten przykład który przywołałem tak jak pisałem były to "posty" (w cudzysłowie, chyba sami rozumiecie dlaczego) umieszczone tam bez żadnego ładu i składu. I w tej sytuacji zastanawiam się dlaczego modzi nie mogliby po prostu jeśli nie posprzątać  to chociaż zamknąć takiego tematu. .. (nie do końca trafia do mnie argument, że modów jest za mało - myślę, że znalazłyby się osoby chętne pełnić taką funkcje, i w sumie taki "śmieciowy" dział może byłby dobrym "poletkiem doświadczalnym"  dla takich nowych modów).  No kurcze nic nie poradzę, że nie lubię takiego podejścia  "nie da się i koniec".


@wwzoscki czy mógłbyś przybliżyć tą sytuacje z banami altkont? Na jakiej podstawie była podjęta decyzja o banie? (czy np jeśli  będę kiedyś nocował u znajomego, który by miał konto na bitcointalku i zalogował się korzystając z jego wifi; albo jeśli mam zmienne ip i trafi mi się ip po kimś kto ma konto to też grozi banem?) Czy to permbany, czy jest jakaś możliwość odwołania? Poza tym kojarze pewną sytuację "śledztw" gdzie wykazali, że konta biorące udział w pewnym bounty to były alty i muszę powiedzieć, że fakt ich posty nie były najwyższych lotów, ale dało się na nie patrzeć - w przeciwieństwie do "twórczości" niektórych kont, które póki co pozostają nieruszone..

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 09:48:41 PM
Last edit: May 10, 2019, 11:53:45 PM by wwzsocki
 #27

...zastanawiam się dlaczego modzi nie mogliby po prostu jeśli nie posprzątać  to chociaż zamknąć takiego tematu...No kurcze nic nie poradzę, że nie lubię takiego podejścia  "nie da się i koniec".

Zgadza się, ja też tak myślałem jeszcze rok temu i dlatego zaraportowałem prawie 3000 postów, a w tym conajmniej kilkadziesiąt takich kont z samymi raportami bounty czy rejestracjami do airdropow.

W moich raportach otwarcie prosiłem o bany podając linki do postów, profili, itd. żeby ułatwić pracę moderatorom, ale niestety chyba nie mogli wtedy tego zrobić, bo było to tak nagminne.

Później znalazłem taką grupę, która zajmowała się raportowaniem całych tematów, właśnie takich mega spamerskich, kiedy po tysiącach zareportowanych postów nikt nie widział żadnej poprawy.

Pomimo naszych starań, dosłownie kilka tematów zostało zamkniętych lub wyczyszczonych z postów. W końcu się poddałem, bo nie widziałem już sensu walki  z tym procederem, bo było to dosłownie jak walenie głową w ścianę.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 10:03:55 PM
Last edit: May 10, 2019, 11:55:59 PM by wwzsocki
 #28

@wwzoscki czy mógłbyś przybliżyć tą sytuacje z banami altkont?...

Z tego co czytałem w sekcji meta kilku użytkowników dostało bana za plagiaryzm sprzed kilku lat. Jeden przeklejał całe posty z kont społecznościowych a póżniej je usunął, a inny w 2017 roku też przeklejał całe zwroty, bo się uczył angielskiego, jak stwierdził.

Z tego co widzę jest szansa w takim wypadku na ponowne rozpatrzenie sprawy, jeżeli masz dobrą reputację, dużo meritów, wysokiej jakości posty i udzielałeś się na forum, na przykład tworząc nowe wątki, walcząc za skamem lub jakiekolwiek inne działania wspierające forum.

Jak na razie o innych nic nie wiem, a jest ich dużo więcej, bo widać ile miejsc zwolniło się tylko w najlepszych kampaniach bounty, a napewno są też tacy co nie byli zakfalifikowani do dobrych sygnaturek.

Przeprowadzane są ostatnio dokładne kontrole kont pod kontem plagiatu. Ja kiedyś widziałem taki wątek, w którym rozmawiano na temat narzędzia do wykrywania plagiaryzmów i może zaczynamy widzieć wyniki tej dyskusji.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 10, 2019, 10:06:14 PM
Last edit: May 11, 2019, 12:16:40 AM by cryptovigi
 #29

...
No kurcze nic nie poradzę, że nie lubię takiego podejścia  "nie da się i koniec".

Może Cię zdziwię (zwłaszcza po przeczytaniu moich postów), ale mam podobne podejście do życia. Po prostu w tym przypadku po prostu wiem, że 1 mod nie jest w stanie fizycznie tego przerobić...
Twój pomysł z potraktowaniem tej sekcji jako poligonu doświadczalnego dla kandydatów na modów jest super - wystarczy tylko znaleźć kandydatów na modów - stażystów!
Ja miał bym trochę inny pomysł - przy tak ograniczonych "zasobach kadrowych" poszedł bym w trochę innym kierunku - nie obarczałbym tym zadaniem modów tylko zmienił ogólne zasady bounty - przede wszystkim ograniczyłbym możliwość tworzenia wątków w tym temacie a następnie wprowadził obowiązek sprzątania/zamykania przez twórcą wątków... Wtedy mod nie sprząta wątku tylko nadzoruje pracę OP-ów - jeśli oni się z niej nie wywiązują to krótka piłka i albo się wywiązuje albo leci... Takie rozwiązanie z jednej strony ukróciłoby część scamów a z drugiej wprowadziło "względny" porządek w tym grajdole...


EDIT:
@wwzsocki ja się po prostu z tobą nie zgadzam w tej kwestii i też napisałem dlaczego.

A co jeśli będzie jeden normalny post, albo dwa to będzie lepiej a może co najmniej pięć?...
Pokaż mi gdzie w moim poście piszę o pięciu postach?

Prosiłem, żeby odnosić się do moich słów dosłownie...

Rozwinę tę myśl - mówiłeś o kontach z samymi raportami/zgłoszeniami bez ani jednego "normalnego posta" a ja zadałem pytanie a może raczej dałem przykład - co jeśli wśród setek takich postów będzie jeden wartościowy, albo dwa a może nawet pięć i zadałem pytanie czy to wystarczy żebyś uznał konto za zasługujące na pozostawienie? np - ktoś napisał tylko 50 raportów (konto do usunięcia?) a ktoś napisał 500 raportów i 5 postów "normalnych" czy to znaczy że jego można zostawić?
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 10:13:47 PM
 #30

...nie obarczałbym tym zadaniem modów tylko zmienił ogólne zasady bounty - przede wszystkim ograniczyłbym możliwość tworzenia wątków w tym temacie a następnie wprowadził obowiązek sprzątania/zamykania przez twórcą wątków... Wtedy mod nie sprząta wątku tylko nadzoruje pracę OP-ów - jeśli oni się z niej nie wywiązują to krótka piłka i albo się wywiązuje albo leci... Takie rozwiązanie z jednej strony ukróciłoby część scamów a z drugiej wprowadziło "względny" porządek w tym grajdole...

Zgadzam się w stu procentach, to już by był jakiś początek i aż dziwne, że tak to zostawili samo sobie parę lat temu i nie zrobili nic kiedy było można, a później było już za późno, smutna prawda o kampaniach bounty. Wystarczyło wprowadzić podobne zasady i sytuacje można by łatwo opanować.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 10, 2019, 10:28:53 PM
Last edit: May 11, 2019, 06:35:33 AM by cryptovigi
 #31

...później było już za późno,
...

Czemu za późno - nawet jeżeli wprowadzić by coś takiego dzisiaj zostały by "stare" tematy ale w każdym nowym był by porządek - za dwa miesiące sekcja bounty wyglądała by inaczej....

To samo można by wprowadzić jeżeli chodzi o kampanie sygnatur - tutaj też pilnować swoich uczestników powinni managerowie kampanii bounty - jeśli tego nie robią czyli nie wyrzucają spammerów należy się dobrać do nich. Jeżeli biorą się za kampanię bounty - niech biorą za nią odpowiedzialność!!! Wszyscy wiemy, że wśród tej całej hołoty (nie boję się tak nazwać tych pseudo managerów z sekcji bounty) jest niewielki odsetek prawdziwych profesjonalistów, którzy odpowiedzialnie traktują swoją pracę i pilnują takich rzeczy więc należy wymusić na reszcie podobne podejście - jeśli tego nie potrafią nie powinni mieć możliwości zaczynać kampanii bounty. Pomyślcie jak by to wtedy wyglądało - forum zyskałoby dzisiątki "darmowych" moderatorów realnie pilnujących uczestników swoich kampanii...


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 10, 2019, 10:48:17 PM
Last edit: May 10, 2019, 11:57:27 PM by wwzsocki
 #32

Czemu za późno...

No przecież sam widzisz jak forum reaguje na pomysły o sprzątaniu w jakiejkolwiek formie. Trzeba by mieć nie wiem jakie plecy, żeby Cię ktoś wreszcie usłyszał i nie skrytykował.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 10, 2019, 11:37:28 PM
 #33

Nikt nie będzie masowo banował kont, tylko dlatego, że postują w sekcji bounty, bany są za łamanie zasad forum/spam. Akurat lepiej, żeby w jednym kącie sobie trzaskali śmieciowe posty niż po całym forum. Dzięki systemowi Merit i tak nie awansują.

99% plagiatujących nie ma szans na odbanowanie, good riddance.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 12, 2019, 07:47:11 PM
 #34


EDIT:
@wwzsocki ja się po prostu z tobą nie zgadzam w tej kwestii i też napisałem dlaczego.

A co jeśli będzie jeden normalny post, albo dwa to będzie lepiej a może co najmniej pięć?...
Pokaż mi gdzie w moim poście piszę o pięciu postach?

Prosiłem, żeby odnosić się do moich słów dosłownie...

Rozwinę tę myśl - mówiłeś o kontach z samymi raportami/zgłoszeniami bez ani jednego "normalnego posta" a ja zadałem pytanie a może raczej dałem przykład - co jeśli wśród setek takich postów będzie jeden wartościowy, albo dwa a może nawet pięć i zadałem pytanie czy to wystarczy żebyś uznał konto za zasługujące na pozostawienie? np - ktoś napisał tylko 50 raportów (konto do usunięcia?) a ktoś napisał 500 raportów i 5 postów "normalnych" czy to znaczy że jego można zostawić?


Akurat w tym wypadku miałem na myśli nie konta, a temat, w którym były posty zgłoszeniowe mimo, że bounty już dawno się zakończyło (!sic) - wiesz, staram się nikogo nie skreślać, ale prawdopodobieństwo, że ktoś kto wrzuca takie posty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4948249.3920 może napisać cokolwiek wartościowego uważam za bardzo nikłe  Tongue


Akurat lepiej, żeby w jednym kącie sobie trzaskali śmieciowe posty niż po całym forum. Dzięki systemowi Merit i tak nie awansują.


Awansować może nie awansują, ale forum będą dalej zaśmiecać.
Czemu za późno...

No przecież sam widzisz jak forum reaguje na pomysły o sprzątaniu w jakiejkolwiek formie. Trzeba by mieć nie wiem jakie plecy, żeby Cię ktoś wreszcie usłyszał i nie skrytykował.

Wiesz, to jest chyba takie ogólne zjawisko, to nie jest pierwsze forum na którym dostrzegam potrzebę zmian i na którym nie ma woli, żeby chociaż przedyskutować ewentualne pomysły..

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 10:55:51 AM
Last edit: May 14, 2019, 01:21:09 PM by wwzsocki
 #35

Nie trzeba było długo czekać i konta śmieciowe zaczynają być masowo banowane z forum. Jak donoszą różne tematy w sekcji meta w ostatnim tygodniu mogło zostać zbanowanych około 2500 kont co jest jak na razie rekordem na Bitcointalk. Moim zdaniem, to dopiero początek a domyślam się, że oglądamy właśnie efekty długich rozmów, które toczyły się na forum nad budową narzędzi do badania plagiaryzmu i spamu. Po kilku początkowych testach i banach od 50 do 150 osób, tylko liczba zbanowanych kont w ostatnim dniu to ponad 1000.

Musimy zrozumieć, że to zazwyczaj boty i nikt nie będzie po nich płakał. Ja jestem zadowolony, że coś zaczyna się dziać, bo giełda strzela do góry i to forum zaraz, na nowo zaroi się od aktywnych botów i znowu trzeba będzie przekopywać tony spamu, żeby przeczytać dwa sensowne zdania. Wiele osób właśnie przez, to odeszło z Bitcointalk. Ja sam czasem już na ten spam nie mogłem patrzyć i zacząłem ignorować wszystkich spamerów. To nawet pomogło i jakość czytania po jakimś czasie była lepsza jak już miałem długą listę IGNORE.

Jeżeli są jakieś niewinne ofiary tych masowych banów, to oczywiście mi ich szkoda, ale nie ma tego złego i przecież zawsze jest możliwość odwołania. Jestem pewien, że po takim zbiorowym banie moderatorzy, o wiele chętniej rozpatrzą nawet kilka takich aplikacji o odbanowanie. Jeżeli ktoś jest niewinny nie wierzę, żeby nie odzyskał swojego konta.

A wave of bans: 400 yesterday, 300 the day before. What changed?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 14, 2019, 11:53:11 AM
 #36

Większość banów jest za plagiaty sprzed lat. Mi na koncie bardzo zależy i co dzień w strachu tu zaglądam, że zobaczę czerwony napis ... bo gdzieś kiedyś zapomniałem "" zrobić. Cenię prawa autorskie ale napisałem 1000 postów... gdzieś może być jakiś błąd (zwłaszcza, że przez pierwsze kilka tygodni nie zależało mi aż tak bardzo na koncie bo służyło mi tylko do bounty). A nie ma taryf ulgowych. 1 zdanie skopiowane bez opisania źródła i ban dożywotni...
A lecą też asy:
728. lovesmayfamilis Banned! (Trust: 7: -0 / +4) (459 Merit earned (history)) (BPIP)
725. kirreev070 Banned! (Trust: neutral) (271 Merit earned (history)) (BPIP)
726. tvplus006 Banned! (Trust: 3: -0 / +2) (451 Merit earned (history)) (BPIP)
Z tego co wiem, to nawet jak przywracają z banicji to zamieniają na ban na sygnaturke na np. rok... Za rok to już sygnaturki mogą nie istnieć lub być bardzo mało płatne. Dziś bitcoin rusza z nowym bullrunem i dziś trzeba zarabiać jak najwięcej. Bo jak bitcoin będzie kiedyś po 200 000$ i wspomnisz, że zarabiałeś 0.0003 btc za post (200zł) to nikt nie uwierzy.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 01:27:15 PM
Last edit: May 14, 2019, 04:01:19 PM by wwzsocki
 #37

Większość banów jest za plagiaty sprzed lat. Mi na koncie bardzo zależy i co dzień w strachu tu zaglądam, że zobaczę czerwony napis ... bo gdzieś kiedyś zapomniałem "" zrobić...

Teraz zupełnie szczerze Ci powiem, że też jestem tu tyle lat i wiem napewno, że nigdy nie zrobiłęm plagiatu. Tak, cytowałem ludzi, ale zawsze używałęm quote lub cudzysłowia, czy też inne oznaczniki. Sam wiesz najlepiej jak, to jest z Twoim kontem i jeżeli masz jakieś podstawy do zmartwień, to może warto, o to zadbać i zmienić, jeżeli można, a jak nie, to znaleźć wszystkie plagiaty i przedstwaić samemu na forum, jednocześnie wyjaśnić jak powyżej o co chodzi. Jestem pewien, że Twoja reputacja wystarczy, jeżeli są to faktycznie jakieś błachostki.
Nie ma chyba na co czekać, bo nie wierzę, żeby ktoś sprawdzał forum aktualnnie na piechotkę, tylko leci jakiś program i kto wie co znajdzie?

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
May 14, 2019, 01:35:17 PM
 #38

Większość banów jest za plagiaty sprzed lat. Mi na koncie bardzo zależy i co dzień w strachu tu zaglądam, że zobaczę czerwony napis ... bo gdzieś kiedyś zapomniałem "" zrobić. Cenię prawa autorskie ale napisałem 1000 postów... gdzieś może być jakiś błąd (zwłaszcza, że przez pierwsze kilka tygodni nie zależało mi aż tak bardzo na koncie bo służyło mi tylko do bounty). A nie ma taryf ulgowych. 1 zdanie skopiowane bez opisania źródła i ban dożywotni...

Jeśli tylko tego się obawiasz to bym się nie martwił. Niektórym się to zdarza, ale widać przecież, że np. pierwsze zdanie czy kilka to jest post innej osoby, od nowej linijki odpowiedź osoby, która nie umiała cytować (np. nowy user), bądź pomyliła się przy cytowaniu.

Signature space available for rent.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 14, 2019, 09:52:28 PM
 #39

Nie trzeba było długo czekać i konta śmieciowe zaczynają być masowo banowane z forum. Jak donoszą różne tematy w sekcji meta w ostatnim tygodniu mogło zostać zbanowanych około 2500 kont co jest jak na razie rekordem na Bitcointalk. Moim zdaniem, to dopiero początek a domyślam się, że oglądamy właśnie efekty długich rozmów, które toczyły się na forum nad budową narzędzi do badania plagiaryzmu i spamu. Po kilku początkowych testach i banach od 50 do 150 osób, tylko liczba zbanowanych kont w ostatnim dniu to ponad 1000.
...

Faktycznie fala banów niesamowita, ale jak zauważyliście są efektem działań/wprowadzenia nowych narzędzi do wykrywania plagiatów więc zostały zbanowane konta użytkowników, którzy pisali "normalne posty" (piszę normalne w cudzysłowie, gdyż prawdopodobnie większość z nich była typowymi postami spamowymi na potrzeby kampanii sygnatur, których uczestnicy wspomagali się cudzymi postami żeby "wyrobić normę). Chcę tylko zauważyć że te bany nie dotyczyły kont śmieciowych o które się tutaj "kłócimy" w ostatnich dniach - czyli takich zawierających jedynie zgłoszenia do airdropów czy raporty kampanii bounty.


...
Sam wiesz najlepiej jak, to jest z Twoim kontem i jeżeli masz jakieś podstawy do zmartwień, to może warto, o to zadbać i zmienić, jeżeli można,
...

Coś mi się kojarzy - chyba że gdzieś czytałem, że w logach forum zapisywane są wszystkie posty i np. usunięcie posta po jakimś czasie może nie wystarczyć do uchronienia się w przed wyrokiem skazującym za plagiat... (ale może mi się coś przyśniło Undecided)

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 14, 2019, 11:10:27 PM
 #40

...w logach forum zapisywane są wszystkie posty i np. usunięcie posta po jakimś czasie może nie wystarczyć do uchronienia się...

Niekoniecznie usunąć można ma przykład edytować i zmienić zupełnie tekst na jakiś sensowny, wystarczy parę słów.

Lepszy lekki spam jak mocny plagiat  Wink.

Chociaż teraz tak myślę i nie jestem pewien, czy wogóle da się edytować te stare posty?

Dobre pytanie do moderatora - @Malevolent jak długo można edytować posty i czy usunięte są gdzieś przechowywane?

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!