Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:42:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbase Küçülmeye Mi Gidiyor? Şikago Ofisi Kapatıldı!  (Read 167 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
April 24, 2019, 08:53:41 AM

Coinbase kripto para borsası Şikago ofisini kapatıp, yüksek frekanslı alım satım eşleştirme motorunun geliştirilmesi için olan öncelik sırasını düşüreceğini açıkladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, 23 Nisan tarihinde Fortune tarafından aktarılan bir habere göre Şikago ofisinin kapısına kilit vurdu ve geliştirmekte olduğu eşleştirme motoru projesini de yavaşlatma kararı aldı. Haber belirtilenlere göre daha önceden Şikago ofisinde geliştirilmekte olan alım satım eşleştirme motoru, artık direkt olarak San Francisco ofisi tarafından yürütülecek ancak projeye harcanan efor ve para düşürülecek.

Coinbase’de Küçülme Sinyalleri

Kripto para borsası bunun yanı sıra Şikago içerisinde yer alan 30 çalışanın işine son verirken, diğer elemanlarını ise başka ofislere veya direkt olarak uzaktan çalışmaya yönlendirdi.  Chicago Inno isimli yere haber kaynağına göre, Coinbase söz konusu ofisi ilk olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayında duyurmuş ve üç yıl boyunca 100’den fazla kişi istihdam edeceğini açıklamıştı ki bunların birçoğunun mühendis olacağı vurgulandı.

Ofis, LinkedIn profilindeki bilgilerden anlaşılacağı üzere Paul Bauerschmidt tarafından yönetildi ve kendisi daha önce Eris Exchange ile CME Group bünyesinde yöneticilik görevleri üstlendi. Şikago ofisinin yöneticilerinden olan Derek Groothius‘un ve en üst yönetici Paul’un şirketten ayrılacağı belirtildi. Fortune kaynağına açıklamalarda bulunan bir kişi, ofisin kapanmasının bir gerileme olarak algılanmasının yanı sıra, Coinbase kripto para borsasının diğer ofislerde yeni eleman almaya devam edeceğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haberde, dünyaca ünlü tenis yıldızı Serena Williams’ın Coinbase’ye yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak : https://coin-turk.com/coinbase-kuculmeye-mi-gidiyor-sikago-ofisi-kapatildi
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 24, 2019, 12:00:05 PM

Coinbase'in hareketlerini bir süredir izliyorum. Gerçekten ne yapamaya çalıştıklarını anlamak çok güç. Bir yandan planlı bir büyüme modelleri var bir yandan çekimser bir halleri. Hayırlısı...

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 24, 2019, 01:22:54 PM

Tamamen kapatmadan önce kaybını minimize etmeye çalışıyor da olabilir. Sonuçta birden kapanma kararı vermesi (iflas açıklaması) maddi olarak büyük yıkım olacaktı. Hem ofis kapatma, hem küçülme hem de personelini evden çalışmaya yönlendirmesi pek hayırlı gelmedi bana. Riski azaltıp belli yerlere odaklanmaya çalışıyor olabilirler. Hızlı ve agresif büyüme stratejileri bazen geri tepebiliyor. Bunlar hep Binance'nin tekel ataklarından kaynaklı gibi geliyor bana.
GameOSW
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
April 26, 2019, 04:20:42 PM

Piyasa sürekli düşüş gösterdiği için artık Borsalarında küçülmeye gitmesi normal görünüyor.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 26, 2019, 08:53:29 PM

coinbase uzun süre sorunsuz kullandığım kaliteli bir borsaydı küçülmeye gitmesi iyiye işeret değil üzüldüm doğrusunu söylemek gerekirse umarım piyasa kısa zamanda düzelir ve bu durum coinbaseye de yarar
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
April 27, 2019, 08:29:11 AM

Anladığım kadarı ile Şikago ofisinin temel görevi yüksek frekanslı alım satım eşleştirme motorunun geliştirilmesiymiş, artık ne anlama gereliyorsa onu anlamadım Cheesy Bu projeye verdikleri önem azalınca ofisi kapatmışlar boşa marsaf olmasın diye.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
April 27, 2019, 09:46:54 AM

coinbase'e girdim dün aksam, 4 yil önce kayit olmus ve bitcoin adresimi olusturmusum... vay bee:) dün giris sebebim kripto kredi karti almakti aslinda ama ingilitere disina kredi karti vermiyormus maalesef. bende wirex'in gecen yilki kart iptalleri ve yenilemelerinden sonra yeni bir kripto kredi karti arayisina girdim. wirex güzeldi ama yeni kart talep ettim, hala gelmedi - bir yili gecti. tekrar mi bi alo desem ve istesem:)

var mi kripto kredi karti kullanan burada? hangi kart? memnuniyet nasil?
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
April 27, 2019, 02:17:42 PM

kripto kredi kartının türkiyeye verilmiyor olması kötü olmuş baya. veriliyor olsa hemen başvuru yapardım ben de.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
WarriorFX
Newbie
*

View Profile
April 28, 2019, 08:26:37 PM
Last edit: April 28, 2019, 08:52:40 PM by WarriorFX

CoinBase çok kaliteli olan sağlam bir Borsa.Küçülmeye gidebileceklerini hiç tahmin etmezdim.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 29, 2019, 07:48:39 AM

CoinBase çok kaliteli olan sağlam bir Borsa.Küçülmeye gidebileceklerini hiç tahmin etmezdim.

Net bir küçülmeden bahsetmek yanlış olur. Aslında küçüldüklerini söylemekte zor. Bir yer değiştirme falan da olabilir. Herhangi bir açıklama göremedim ama her gün yatırım yapan bir firma bu ortamda küçülmeye gitmez diye düşünüyorum.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
April 29, 2019, 09:22:18 AM

Coinbase kripto para borsası Şikago ofisini kapatıp, yüksek frekanslı alım satım eşleştirme motorunun geliştirilmesi için olan öncelik sırasını düşüreceğini açıkladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, 23 Nisan tarihinde Fortune tarafından aktarılan bir habere göre Şikago ofisinin kapısına kilit vurdu ve geliştirmekte olduğu eşleştirme motoru projesini de yavaşlatma kararı aldı. Haber belirtilenlere göre daha önceden Şikago ofisinde geliştirilmekte olan alım satım eşleştirme motoru, artık direkt olarak San Francisco ofisi tarafından yürütülecek ancak projeye harcanan efor ve para düşürülecek.

Coinbase’de Küçülme Sinyalleri

Kripto para borsası bunun yanı sıra Şikago içerisinde yer alan 30 çalışanın işine son verirken, diğer elemanlarını ise başka ofislere veya direkt olarak uzaktan çalışmaya yönlendirdi.  Chicago Inno isimli yere haber kaynağına göre, Coinbase söz konusu ofisi ilk olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayında duyurmuş ve üç yıl boyunca 100’den fazla kişi istihdam edeceğini açıklamıştı ki bunların birçoğunun mühendis olacağı vurgulandı.

Ofis, LinkedIn profilindeki bilgilerden anlaşılacağı üzere Paul Bauerschmidt tarafından yönetildi ve kendisi daha önce Eris Exchange ile CME Group bünyesinde yöneticilik görevleri üstlendi. Şikago ofisinin yöneticilerinden olan Derek Groothius‘un ve en üst yönetici Paul’un şirketten ayrılacağı belirtildi. Fortune kaynağına açıklamalarda bulunan bir kişi, ofisin kapanmasının bir gerileme olarak algılanmasının yanı sıra, Coinbase kripto para borsasının diğer ofislerde yeni eleman almaya devam edeceğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haberde, dünyaca ünlü tenis yıldızı Serena Williams’ın Coinbase’ye yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak : https://coin-turk.com/coinbase-kuculmeye-mi-gidiyor-sikago-ofisi-kapatildi

Devir ekonomi devri. Herkes ayağına göre yorganını ayarlayacak. Bu tarz haberler sıkışık bir piyasanın ön goruldugune işaret olarak algılanır.
Ne0V
Newbie
*

View Profile
April 29, 2019, 11:27:33 AM

Uzun zamandır süren piyasa düşüşü Borsalarında zarar etmesine neden oldu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: