Bitcoin Forum
July 05, 2024, 03:40:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İddia: Bitcoin 5 Yıl İçerisinde 50 Kat Değer Artışı Yaşayacak!  (Read 141 times)
Orhansarkaya19 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 1

View Profile
April 24, 2019, 11:32:56 AM

Kripto para dünyasında yaptığı tahminler ve Bitcoin fanatikliği ile tanınan Anthony ”Pomp” Pompliano, lider kripto para birimi BTC’nin önümüzdeki beş yıl içerisinde 5 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşabileceğini düşünmekte.

Bitcoin 5 Trilyon Dolara Çıkacak
Pompliano 22 Nisan 2018 tarihinde yayınladığı bir gönderi ile, Bitcoin’in kendisinin bugüne kadar gördüğü ve önümüzdeki beş yıl içerisinde gerçek anlamda 20 – 50 kat yükseliş yaşayabilme imkanı olan tek 95 milyar dolarlık piyasa değerine sahip varlık olduğunu ifade etti.

Jim O'Shaughnessy
@jposhaughnessy
 · 23 Nis 2019
@APompliano adlı kullanıcıya yanıt olarak
Now Pomp, you know what I've said about possibilities versus probabilities, right?

Yerleştirilmiş video

Pomp 🌪

@APompliano
To believe in Bitcoin’s future prospects, you just have to believe that (1) supply / demand economics are valid and (2) demand will increase in the future.

There is risk and you can lose what you invest, but the risk / reward is heavily skewed in a way that I’m attracted to Smiley

Ünlü isim daha sonra tahminini zemine oturtmak için attığı bir tweet içerisinde Bitcoin’in geleceğine inanmak için ilk olarak arz / talep ekonomisine inanmanın, daha sonra da talebin gelecekte artacağına inanmanın gerekli olduğunu da vurguladı. Her zaman bir risk bulunduğunu ve yapılan yatırımın kaybedilebileceğini de ifade eden Pomp, risk /ödül dengesinin kendisini çeken bir eğilime sahip olduğunu vurguladı.

Bitcoin basın saatine göre 98 milyar dolar seviyelerinde toplam piyasa değerine sahip ve Pomp’un belirttiği gibi bir parabolik artış, 1 BTC’nin fiyatını hayal bile edilemeyecek seviyelere çıkartabilir.

KAYNAK: https://koinbulteni.com/iddia-bitcoin-5-yil-icerisinde-50-kat-deger-artisi-yasayacak-42678.html
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 24, 2019, 05:28:53 PM

şu anki değeri 5 bin dolar desek bitcoin 5 yıl içinde minimum 250 bin dolar olacak demek oluyor bu bana da bu fiyatlar önümüzdeki beş yıl içinde oldukça makul görünüyor fakat bu haber ve tahminler yeni yatırımcı çekmek amaçlı insanları yanıltıcı olarakta yazılıyor olabilir iki ucu boklu değnek
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
April 24, 2019, 07:39:25 PM

Yani bu tarz kehanetler hep var ancak bunu destekleyecek bir gelişme malesef yok. 5 trilyon dolar 5 yılda olurmu olabilir ama tabiki bu çok zayıf bir ihtimal gibi görünüyor.

freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
April 24, 2019, 07:59:02 PM

250bin dolar tahmini çok uçuk değil bence de dünyadaki paranın kripto para piyasalarına akmasıyla olması muhtemel bir durum bu sadece bitcoin değil sağlam altcoinler de değerlenir.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 25, 2019, 01:59:18 PM

şu günlerde ufak çaplı zengin olup da bitcoine yatırım yapmak isterdim açıkçası. aldığımız 3 kuruşluk bitcoin tamam ilerde 2-3 sene bekleyince yine kazandırır da şu andaki zengin kesim iyice zengin olacak.

cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
April 25, 2019, 02:16:00 PM

Hepimiz bu rakamları görmek istiyoruz ve illaki belirli seviyelere kadar yükselecek. Ama bu kadar yükselmesi beklenen bir yatırım aracının hala 5binlerde olması sizede tuhaf gelmiyormu? Bir tek bizlermi görebiliyoruz bu potansiyeli?
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 25, 2019, 04:14:53 PM

önceki zirve tepesi olan 20K nın üzerine katlama yapacak şekilde gidilmesi daha mantıklı. ben en azından oradan 5x bekliyorum. 3K dipten bakarsın 30x en az bence olması gereken hedef. 100K aşılır mı yoksa oraya geldiğinde bir ayı piyasası daha ve 4 sene daha mı bekletirler artık bilmiyorum.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
April 25, 2019, 04:22:20 PM

1 tirlyona gelsin konuşalım.zaten 1 trilyona gelince merak etmeyin gene ayı yapacaklar o kesin işte ordan alanda öncekiler gibi gene 1-2 sene bekler.

XxX
gospodin
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 25, 2019, 04:36:57 PM

her nedense kiminle konuşsam bitcoin için ileride çok ama çok yükseleceğini düşünüyor. işin açıkçası ben de böyle düşünüyorum ama ne bileyim pompçik reisin dediği tutar çok yüksek gibi. 50 bin dolar bence gayet güzel bir tutar.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
April 25, 2019, 05:56:19 PM

hangi kurum yetkisiydi hatırlamıyorum. amerikada sec mi neydi. 2022 yılında 20-25 trilyon dolar toplam kripto para piyasa değerine ulaşacağını söylemişti. bunun sonraki senelerde yeni bir ayı piyasası ve devamındaki boğa ile daha katlandığını hayal edin.

hussnill
Jr. Member
*

Activity: 274

View Profile WWW
April 25, 2019, 06:23:16 PM

Eğer gerçekten de bu gerçekten gerçekleşirse inanılmaz bir şekilde değeri artacak bu piyasanın ve şu an bu isle uğraşan insanların çoğu zengin olur.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 972
Merit: 292

View Profile
April 25, 2019, 06:31:02 PM

Çok büyük rakamlar ve iddialar bunlar. Umarım doğru çıkar da piyasa biraz canlanır. Kriptolar birçok kişinin zarar etmesine neden olldu. 500k dolar olmasına kimse yok demez.

.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
April 25, 2019, 06:39:47 PM

Bu fiyat tahminleri yapılıyor evet gösterebilirler o değerleri ama bakın 2 sene önce 20bin dolar olan Bitcoin şuan 5400 dolar bir iki ay önce 3000 küsülerdeydi,yani mantıken bakılırsa böyle iniş çıkış yerine adam akıllı hareketler izleseydik daha iyi olurdu bu piyasa.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
April 25, 2019, 08:48:12 PM

5 yılda bu mümkün olmayabilir. Ancak bitcoinin eli kulağında ben 3 5 yıla kalmaz bitcoine ciddi bir talep yağmuru geleceğini düşünüyorum. 50 kat olmazsa bile en az 10 kat olabilir
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 25, 2019, 09:32:31 PM

Zaten birçok insan Btc’nin ileriki yıllarda çok daha fazla kıymetleneceğini ve kimbilir kaç kat daha katlayacağından bahsediyor. Umuyoruz ki öyle olsun. Bu kişi paylaştığı yazıda en azından her zaman bir kaybetme ihtimalinin olduğunu da belirtmiş, makul ve mantıklı birkaç söz de sıkıştırmış araya.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: