Bitcoin Forum
August 09, 2024, 07:18:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: I just wanted to argue.  (Read 542 times)
arastiranadam (OP)
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 4

View Profile
April 25, 2019, 06:25:37 PM
Last edit: August 31, 2020, 08:02:11 PM by arastiranadam
Merited by bobita (1)

I just wanted to argue.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2380
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 25, 2019, 06:29:08 PM

gel arastiranadam öpeceğim seni. bak şu ana kadar yazdığın en güzel yazı. bu yazı sayesinde tutturma oranın %80'i geçmiş durumda. ben ve benim gibi birkaç rahatsız daha kaç ay önceden bu durumun böyle olacağını yazdı ama milletin tek derdi ieo'dan x4 yapmak olduğu için sallamadı. merak etmeyin sıra hepimize gelecek. hayırlısı be gülüm.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
April 25, 2019, 08:14:58 PM

Allah korusun binance bi çökerse biz ayvayı yeriz.. Ne olur halimiz bilmiyorum..Binance bu piyasanın can damarı olmuş sanki..Yarın birgün eğer binance biz çekiliyoruz derse,işte o zaman btc sanırım 1 dolarları görür... Sırf bu sebepten parayı tamamen bir borsada tutmamak lazım

▔▔▔▔▔
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 25, 2019, 08:19:31 PM

Ben de daha önce pek çok kez Binance'nin hızla tekelleştiğine vurgu yapmıştım. Hatta patron şirketi haline geldiği görülüyor. Yöneticinin kişisel bir kararıyla pek çok coin/token delist edilme tehlikesi altında. Neyi pump ya da dump yapacaklarına da yöneticilerin insiyatifi hakim olmuş. Bence de büyük bir rakip gelmesi şart oldu. Yoksa "ben yaptım oldu" çizgisine iyice kayacaklar. Piyasayı tek bir borsanın domine etmesi çok tehlikeli!
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile WWW
April 25, 2019, 08:25:40 PM

Binance Pundix'e ne yaptı ortada.Öyle bir baskıladıki hiç artmadan nefes aldırtmadan her gün fiyat dibe çakıldı.Binanceye girenler yükseliş yerine dibi boyluyor yeni coinler genelde.Kendi yaptığı ieo'lar ile millete x5 fiyattan veriyor.Ben şahsen x5 yapmış ieo''ya niye gireyim.İco fiyatının 10\1 fiyatında coinler var iken.Bir ay sonra zaten çöp olma yoluna gidiyor ieo'dan çıkan coinler.Elinde patlar o fiyatlardan alanların.

Oracolcoin XOR         
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
April 25, 2019, 08:28:43 PM

Bir önceki boğanın sonu binance'ın yükseliş zamanına denk gelmişti, şu anda da binance botlarının boğaya engel odluğu söyleniyor ne kadar doğrudur tartışılır. Ama botların bu sektöre zarar verdiği çok açık.
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
April 25, 2019, 09:00:31 PM

Piyasanın tek elleşmesi elbette iyi değil ancak binance böyle hayallere kapılırsa bu piyasa onada dersini vermeyi bilir. Cmc deki borsaları incelediğimde binanceye yakın günlük hacime sahip borsalar var. Kafasına göre onu delist edip bunu alırsa binance kendisi kaybeder.

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 25, 2019, 09:16:27 PM

Maalesef haklısın, Binance gün geçtikçe piyasayı kendi tekeline aldı ve istediği yöne çekiyor resmen. Aslında beğeniyorum ve kullanıyorum, bir sorunum da yok ama en azından güçlü bir rakip daha gelse hepimiz rahat ederdik ve Binance bu kadar baskın olamayıp daha adil olmak zorunda kalabilirdi.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 25, 2019, 10:56:18 PM

forumda zaten bu tehlikenin bilincinde olmayan var mı ? bence yok binance tekelleşmeye başladı ve çok tehlikeli bir hal aldı bu durum kripto piyasası için en kısa zamanda alternatif bir rakip borsa gerekiyor yoksa ileride her şey daha zor ve tehlikeli olacak.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
April 25, 2019, 11:35:09 PM

Bir önceki boğanın sonu binance'ın yükseliş zamanına denk gelmişti, şu anda da binance botlarının boğaya engel odluğu söyleniyor ne kadar doğrudur tartışılır. Ama botların bu sektöre zarar verdiği çok açık.

Kesinlikle doğru. Bu binance denen meret her türlü coini ve crypto alemini baskılıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı ama karşılarına ciddi bir rakip çıkmadığı sürece bu böyle devam edecek.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195

View Profile
April 26, 2019, 05:16:15 AM

Asla tüm sermayenizi veya portföyünüzü tek bir borsada tutmayın. Tek bir borsa kullanmayın. Her zaman alternatifli olsun. Şahsen 4-5 borsa kullanıyorum.
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
April 26, 2019, 05:31:07 AM

Binance'ın tekel olma yolunda hızla ilerlediğine katılıyorum. Ama bunda tarihin en ağır geçen ayı sezonunun da payı var. Tekrar boğa gelsin, o zaman sektöre yeni kapılar açılacaktır. Aynen geçen boğanın Binance'ı doğurması gibi.
espressodelisi
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
April 26, 2019, 05:35:06 AM

Ben biraz eski kafalıyım sanırım. Çıktığından beri Binance kullanmadım. Üye oldum, az miktar BTC ile bir iki işlem yaptım ama sevemedim arayüzünü, sıkıldım çıktım sonra.

Hala yıllar öncesinden kalma alışkanlıkla poloniex kullanıyorum. Orada olan volume az gibi görünse de benim için yeterli. Zaten elimdeki coinlerin yarısı kendi cüzdanımda hodl amaçlı duruyor, kalan yarısı da az miktar zaten poloda ara sıra ayda bir falan bazen bi al sat yapıp arttırma yoluna gidiyorum. Zaten elimdeki coinlerin %80'i dash, kalanı da miningden gelen az miktarda etc ve zec. öyle bir sürü coine dağılmadım.

Haa, ben piyasada zarar etmeyip karlı olanlardanım. Mesela şu mesajı da 2017 yazında coinlerden elde ettiğim karlarla aldığım laptoptan yazıyorum. Aslında daha çok karda olurdum da boşver dursun deyip 2017 aralıkta satmayanlardanım.

Binance'ın çıkması ico furyası ve bir sürü token ve yeni uyduruk coinin çıkması ile oldu. Sanırım bu piyasalara binance ile girenlerin çoğu yanlış zamanda girdikleri için zarardadır.

Tek bir borsada piyasanın büyük bir kısmının dönmesi iyi bir şey değil. ama yapılacak bir şey yok, insanlar hacim orada çok yüksek diye en yüksek hacimli borsaya yöneliyor, bu da hacmi yüksek borsanın daha da kalabalıklaşmasına neden oluyor. eğer başka borsalardaki hacim de sizin işlemleriniz için yeterliyse ille de en yüksek hacimlisinde olmaya gerek yok. Bu açıdan poloniex benim işimi görüyor.

Bittrex de fena değil, poloda olmayan ravencoin orada var diye girmiştim, ravenlerimi satıp dash'e çevirip poloya taşıdım geçenlerde. Oranın kullanımı da pek hoşuma gitmedi.

ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
April 26, 2019, 05:37:15 AM

Maalesef bu konuda bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok gibi. Elimizde 3 kuruş var onu alıp çekmek istesek sonra nerede saracağız. Diğer borsalar maalesef uyuyor. Catex bir çaba peşinde ama onda da volume yok.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
April 26, 2019, 06:23:19 AM

Btc düşüyor dediler yine altcoinleri ezmeye başladılar.Binancenin botlarından kurtulabilen pump yapabiliyor yoksa devamlı şekilde botların baskısıyla aşağıya düşüyor fiyat.Gerçekten artık iyi düşünmek lazım altlarda bir haftada %30 zarar yazdı ve hala yazmaya devam ediiyor.Nasıl oynuyor piyasayla görüyorsunuz.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
April 26, 2019, 06:39:11 AM

Borsaların ömrü havaya atılan taş gibidir arkadaşlar yukselir yükselir bir süre sonra aşağı düşüp çakılmaya mahkûmdur. Bunun örneklerini poloneix bittrex mtgox zamanlarında görmüştük adamlar dunyayi satın alacak para çevirdiler tezgahta ama şimdi gidip baksak in cin top oynuyor.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
April 26, 2019, 06:51:38 AM

Binance aslında başarılı olmadı diğer borsaların başarısızlığı Binance borsasını başarılı yaptı. Büyüdükçe piyasa için riskte büyümüş oluyor. Sadece borsa olarak değil yaptığı hamleler ile ethereum, waves gibi platformları da tehdit ediyor. Tüm yumurtalar bir sepete dolduruluyor izlenimi veriyor bana malesef.

franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
April 26, 2019, 07:07:32 AM

Konuyu açan arkadaşla aynı fikirde olup bunları ben bir kaç postta daha yazmıştım. Binance yi göklere çıkartan yine bizleriz kendi topuğumuza sıkıyoruz bunları rakipsiz bırakarak.Şöyle düşünün bu binance arkasında bir devlet var ve o devlet dedi ki sen kripto paraları bitireceksin. Binance nasıl bitirebilir ? Şöyle bitirir der ki ben hacklendim kardeşim bütün paralarınız gitti. İnsanlarda ki güven kaybını düşünebiliyor musunuz ? Binance göklere çıkartmayın yapmayın arkadaşlar.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
April 26, 2019, 07:08:17 AM

Uzun zamandır binance'ın tekelleşmesinden her yerde bahsediyoruz, ben de bu durumdan çok rahatsızım, adamların yapacağı saçma sapan bir hamle bütün piyasaları etkileyecek. Bir sürü kaliteli borsa var aslında biraz onlara yönelip binance'ın tekelini kırmak lazım.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
April 26, 2019, 07:11:26 AM

Binance'nin her alanda tekelleşmeye çalışması tehlikeli.Kripto sektörüne zarar verecek boyuta ulaşmaya doğru gidiyor.İstediği coini delist ediyor istediği coini listeliyor istediği coine baskı uygulayıp fiyatını indiriyor.Bu gidiş pek iyi gidiş değil.

████████████         AVXChange         ████████████
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: