Bitcoin Forum
June 20, 2024, 04:29:00 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto Para İlişkili Suçların Odağında Bitcoin Var  (Read 137 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
April 25, 2019, 10:19:10 PM

Kripto para analiz ve güvenlik firması Chainalysis, yaptığı son araştırmada kripto para odaklı suçlarda en fazla tercih edilen kripto para biriminin Bitcoin olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili Fortune’a açıklamalar yapan Chainalysis kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Levin, siber suçluların favori kripto para biriminin Bitcoin olduğunu söylerken, lider kripto para biriminin kripto para odaklı suçlarda kullanım oranının yüzde 95 olduğunu söyledi.

Levin, hukuk kurumlarının darknette Bitcoin ile ilgili suçlar konusunda daha iyi bir iş çıkarması gerektiğini ifade ederken, bu sürecin dikkatli bir takip edilmesi durumunda birçok suçlunun kolaylıkla açığa çıkarabileceğini de sözlerine ekledi.Levin, şöyle konuştu:

”Şu anda Amerika’nın en büyük sorunlarından birisi ölümcül opioid krizleri. Bunların akışı genelde Çin üzerinden gerçekleşiyor. Kripto para da ödeme metodu olarak kullanılıyor. Bunun takibini yaparsak, süreci çok daha kolay bir hale getirebiliriz.”

Levin, gerekli regülatör kurumların bu alanda ortak çalışması gerektiğini ifade ederken, bu konunun çok ciddiye alınmasının da önemli olduğunun altını çizdi.

Kaynak: https://koinbulteni.com/kripto-para-iliskili-suclarin-odaginda-bitcoin-var-42765.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 25, 2019, 10:25:47 PM

çünkü en popüleri o kirptodan anlamayan birine bile bana şu kadar bitcoin yollayacaksın desen adam bir şekilde araştırıp öğrenir ve yollar diğer kripto paralar daha az bilinir olduğu için bitcoinin tercihi gayet normal
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
April 26, 2019, 07:17:05 AM

Bitcoin'in bu işlerle anılıyor olması hem hiç hoş değil hem de çok normal, adamlar naapsın banka üzerinden mi alım satım yapsınlar. Bitcoin'in bu camia tarafından kullanılıyor olması bitcoinin suçu değil, o adamların işine gelen başka bir şey çıksa bu sefer de onu kullanırlar.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
April 27, 2019, 05:39:15 AM

Bu tür haberler bitcoin ve diğer kripto paralara biraz zarar veriyor. Sanki bitcoin olmasa bu alışveriş olmayacak! Bitcoin yerine dolar kullanılacak, bu tür haberler bitcoinin itibarını zedelemek için kasıtlı yapılıyor bence
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 27, 2019, 06:35:06 AM

çünkü en popüleri o kirptodan anlamayan birine bile bana şu kadar bitcoin yollayacaksın desen adam bir şekilde araştırıp öğrenir ve yollar diğer kripto paralar daha az bilinir olduğu için bitcoinin tercihi gayet normal
sırf bu yüzden zaten bitcoin kullanılıyor. sokaktaki dayı bile bitcoin'i bilirken, "get dayı monero kullan." desen kim bilir sana ne der?

ama yazıda da belirtildiği gibi iyi bir incelemeyle bitcoin'i çok güzel bir şekilde takip edebiliyorsunuz. sen, ben gibi bücürlerden bahsetmiyorum bu takip işi için:)
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
April 28, 2019, 04:33:23 PM

btc kötü yola düştü derler

Bitcoin
Pages: [1]
  Print