Bitcoin Forum
August 05, 2024, 09:18:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile bankadaki parayı nakite çevirme yöntemi  (Read 112 times)
bozdag (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
May 01, 2019, 02:07:19 AM

Bir arkadaşıma yabancı biri bunu soruyor. Adam ülkesine giremiyormuş banka hesabında da yüklü parası varmış hesap kartı ile online bitcoin alır mı diye sordu alır dedim istanbul taksimde bozdurmak için bir büro gibi yer var orada bozdurur dedim. En kolay zahmetsiz yöntem nedir yardımcı olur musunuz?
Adam yabancı olduğu için türk sitelerinde hesap açıp kimlik onaylatıp bitcoin alabilir mi ya da yabancı sitede olabilir. En kolay yöntemler ve komisyonları nelerdir bilen arkadaşlar yazabilir mi?
bozdag (OP)
Newbie
*

View Profile
May 01, 2019, 08:11:53 PM

Yok mu yardımcı olacak arkadaşlar
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 01, 2019, 08:27:38 PM

Binance kredi kartı ile bitcoin alımını başlatmıştı. Hesap kartı da oluyordur muhtemelen. Ordan alıp elden bozdurmak bir çözüm olabilir.
https://www.binance.com/en/creditcard
"Convenient: Visa and MasterCard accepted"

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 01, 2019, 08:41:51 PM

Anladığım kadarıyla bu kişi İstanbul'da. Paribu borsasında kimlik onayları yabancıları kapsıyor mu bilmiyorum. Siteden araştırın öncelikle.
Forumun "pazar alanı" kısmında al-sat yapanlar var ama elden almak ne kadar güvenli olur ondan emin değilim. Eğer yakınlarında bir Bitcoin ATM'si varsa en kolay yöntem bu bence. İstanbul'da birkaç noktaya koymuşlardı. Bir tanesi Nişantaşı'ndaydı hatta.
bozdag (OP)
Newbie
*

View Profile
May 03, 2019, 04:25:30 PM

Adam İranlıymış arkadaşlar bu sorun yaratır mı? Binance izin veriyor mu iranlı birinin alım satım yapmasına?
Adam büyük para ile alım yapıp onu bozduracakmış belki milyon dolar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: