Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:57:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin işlemlerinde yeni rekor birkaç adım uzakta  (Read 100 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
May 03, 2019, 01:20:28 PM

Bitcoin blok zincirindeki günlük işlem sayısı bugün ciddi bir sıçrama gösterdi ve 450 bini aştı. Haftalardır istikrarlı bir artış görülen işlem sayısında yeni rekor seviye giderek yaklaşıyor. 450,000 seviyesi en son görüldüğünde Bitcoin'in fiyatı 17,000 dolardı.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, küresel piyasalarda 5400 dolar seviyelerinde alınıp satılırken yeni bir rekor giderek yaklaşıyor.

Bitcoin blok zincirinde günlük işlem sayısı, geçtiğimiz yılın Nisan ayından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor. Nisan 2018’de 135,000 ile dibe vuran günlük işlemler, aylar ilerledikçe katlanarak yükseldi. Bugün Bitcoin blok zincirinde büyük bir sıçrama gerçekleşti ve işlem sayısı BitInfoCharts verilerine göre 454 bine tırmandı. Bu seviye en son görüldüğünde kripto para 17,000 dolardan alıcı buluyordu.

Bitcoin’de günlük işlem sayısı rekoru, fiyatın 20,000 dolar seviyesine yakın olduğu 14 Aralık 2017’de gerçekleşmişti. O gün günlük işlemler, 490 bin bandına ulaşmıştı. Bugün bu seviyeye oldukça yaklaşıldı fakat kırılamadı.

Günlük işlem sayısındaki artış göz önüne alındığında ilerleyen gün veya haftalarda 490 bin zirvesinin geçilmesi bekleniyor.

Bazı analistler, Bitcoin’deki işlem sayısının artmasının fiyata olumlu yönde yansıyacağını düşünüyor. Bu iddiayı daha ileri taşıyan bazıları, işlem sayısının yükselmesinin ayı piyasasının son bulduğu ve yeni bir boğa piyasasına girildiğinin işareti olarak değerlendiriyor. Örneğin ünlü Wall Street analisti Thomas Lee, CNBC’de katıldığı yakın tarihli bir programda bu tezi savunmuştu.

İşlem ücretleri, işlem sayısına oranla dipte
2017’deki rekor işlem seviyesi sırasında Bitcoin blok zincirinde tıkanıklık yaşanmış, onay bekleyen işlem miktarı tırmanmış ve işlem ücretleri de 30 doları geçmişti. Bugün yine o seviyelere benzer miktarda işlem gerçekleştirilse de onay bekleyen işlem miktarı yalnızca 5000’de ve işlem ücretleri de 1 doların altında. Bu tablo, Bitcoin teknolojisindeki ilerlemeyi açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-adim-adim-rekor/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 05, 2019, 09:26:59 AM

bitcoin 6178 dolara vurduğunda 6 binde tutunabilseydi çok güzel olacaktı fakat çok büyük tepki satışları geldi haddinden fazla bu da aslında bitcoinin 6 bin dolar için henüz hazır olmadığını gösteriyor fakat bir deneme daha gerçekleşirse belki o zaman 6000 seviyelerinde tutunabilir. bu işlem fazlalığı olayı da gelen tepki satışları ile alakalı olabilir diye düşünüyorum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: