Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:51:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Btc usul usul bana girdi.Konu kilit.  (Read 694 times)
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 04, 2019, 06:09:42 PM

Piyasa öyle laçka bir yer ki: derinlik diye birşey yok! adamların bir malı iyi bir fiyattan satması için çok yüksek marjlar yakalaması gerekiyor yani örneğin 10 dolar ortalamayı tutturabilmesi için 50-100'e kadar çıkması gerekebiliyor çünkü düşüş başladığında ürken yatırımcıya "aha burdan döner artık" dedirtmeleri gerekiyor. Bu psikolojiyle neler yapabildiklerini 2018'de çok iyi gördük ve anladık. Bu yıl ki taktik "ölü taklidi" yapmak! Yani BTC herhangi bir fiyata geliyor ki son zamanlarda 300-500 dolarlık artışlar oluyor, ardından 100-200 düşüyor sonra bir yerde dengeleniyor ve işlem sırası altcoinlere geliyor.

Diğer yandan altcoinlerin durumu hali hazırda zaten vahim, içler acısı! BTC'de tekrar bir düşüş yaşanırsa altcoinler daha kendisini toplamaya fırsat bulamadan hacimler abartılı düşer. Zaten birçok coin-token aylardır sürünüyor, bu defa tam bir varoluş mücadelesi vermeye başlarlar, üstüne delistler de olursa tam bir felaket olur altcoinler için...

Maalesef ben de böyle düşünüyorum. Burdan aşağı salarsa artık piyasanın kendisini toplaması çok daha zorlaşır, yeni bir kıyım olur özellikle altcoinler dediğiniz gibi tamamen perişan olur. Umarım burdan aşağı düşmeden Btc sağlam bir yükselişe devam eder.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
May 04, 2019, 06:14:26 PM

Şu an görünen 6500.Geliyor gelmekte olan.Altlar ne olur hadi lan yeter bu kadar diyerek direnişemi geçerler bakacağız.Bana göre btc altcoinlerin toparlanmasına biraz fırsat verip yükselişine devam edecek.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 04, 2019, 08:14:15 PM

bitcoin düşünce altlar eriyor bitcoin yükselince altlar eriyor ben bu altların ta amına koyayım bu piyasa beni 10 sene yaşlandırdı düzenli olarak her hafta yatırım yapıyorum daha da düşmez umuduyla anasının amına kadar düşmeye niyetli bu altlar ne yapacağımı hiç bilmiyorum iyice bezdirdi bu aq piyasası şeytan diyor bağışla her şeyini çek git buralardan
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 04, 2019, 10:13:21 PM

Youtube üzerinde kripto paralar hakkında eğitim ve görüş içerikli bilgiler paylaşan bir ekonomist vardı. Adını ve kanalını hatırlarsam burayı editlerim...

Şöyle demişti geçen sene: "5 yıldır BTC topluyorum, fiyatı yükselse de düşse de her ay mutlaka alıyorum ve kar/zarar hesabı yapmadan biriktiriyorum." Adam bir bütçe ayırmış; mesela her ay 1000 TL'lik alıyor. Kaçtan aldığını umursamadan alışkanlık haline getirmiş ve elinde çok iyi bir miktar birikmiş şimdiye kadar. Muhtemelen halen almaya devam ediyordur. İstikrar abidesi bir abimiz...

Bence para olduktan sonra kumbara gibi düşünmek lazım. 5k altına sarkar bekleyeyim, 10k üstüne çıkarsa satayım diye düşünürken sinir-stres yaşıyoruz. Mümkün olan her seviyeden depolamak en doğrusu bence.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 04, 2019, 10:21:25 PM

bitcoin su önümüzdeki kisa bir sürede su an ki 5800-5900 usdollar seviyelerinden 4800 seviyelerine düserse piyasa kan aglar...
bitcoinun o denli düsmesi, örnek vermek gerekirse waves'i 1,50-1,60, ethereum'u 100-120 seviyelerine ceker:)

olabilir mi? olabilir...
paralilar güzel seviyelerden yüklü alim yapabilirler... neyse, belli olmaz bu isler... bekleyelim, görelim..,
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
May 05, 2019, 08:17:14 AM

Halvinge göre baktığımızda evet önde gidiyoruz uymuyor gibi önceki süreçlere o yüzden ben de düşüş bekliyorum ama biri gelir basar parayı düşüş beklentisi yalan olur. Kurumsal paranın ilgisi artmış vaziyette sonuçta.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
May 05, 2019, 08:35:20 AM

O düşüş beklentisi azımsanmayacak bir kesimde mevcut ama genelde bu piyasada uzun zamandır kısa vadeli beklentiler karşılanmıyor. Tersi durum olsa şaşırmam.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 05, 2019, 10:27:15 AM

Ciddi bir kırılma olmadıktan sonra ben aşağı yönlü bir hareketlenme beklemiyorum, uzun vadede yükseliş trendi var ama yine bir silkeleme operasyonu olması da muhtemel.
o.ogurlu
Member
**

Activity: 910
Merit: 12

View Profile WWW
May 09, 2019, 04:21:13 PM

Ben bu aşamadan sonra Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda tekrardan 5000 doların altına düşeceğini pek tahmin etmiyorum. Piyasanın artık yavaş yavaş yükseliş trendine girdiği ve önümüzdeki süreçte de Bitcoin fiyatındaki bu yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.
Nuxxorcoin
Member
**

Activity: 332
Merit: 22

Turkish Translator

View Profile
May 09, 2019, 05:52:20 PM

Açıkcası benim de böyle bir beklentim yok. Kar satışları olabilir fakat hazır 6k'yı geçmişken 5k'nın altına inmesi çok olası değil. Geçmiş her zaman kendini tekrarlamak zorunda da değil.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
May 09, 2019, 06:07:15 PM

Şuan bitcoin 6k dolar olmuş ve üsul üsul yükselecek bence. Bu seferki boğa uzun süre devam edecek inşAllah

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
May 09, 2019, 07:28:52 PM

BTC 6150 civarında yükselişini sürdürüyor.Altcoinler bir türlü bu yükselişe ayak uyduramadılar.BTC niye yükselir btc alımlarının artmasından dolayı.Soru şu ne zaman altcoinlere geçiş başlar.Altcoinlerin düşüşünün durması geçişlerin başlamasıyla mümkün.Şu anda öyle bir geçiş görülmüyor.Altcoinlerin hacimleri de iyice düştü.Takip etmeye devam.Bu piyasa da her an herşey olabilir.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 09, 2019, 07:35:25 PM

Nazar değdirmeyelim BTC gayet güzel bir kararlılıkta yükselişini sürdürüyor Grin 6k’nın üzerinde biraz tutunduktan sonra artık gerisi daha rahat gelir diye umuyorum. Hiç bozmadan yükselişi sürdürse biraz keyfimize bakarız ama bu arada altlar sürünmeye devam ediyor tabi..
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280

View Profile WWW
May 09, 2019, 07:45:53 PM

Normalde böyle olmamalıydı.Btc 19k'ya giderken altcoinlerde tarihi ath''lar yapmıştı.Beraber çıkmışlardı.Şimdi btc altcoinleri fena eziyor.Ne kadar ezecek belli değil.Altcoin piyasası hala düzelmemiş bunu söyleyebiliriz şu anda.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
May 09, 2019, 07:57:43 PM

Btc 7k'ya doğru gidiyor.Altcoinler böyle düşüşe devam ederse bu kaçınılmaz gibi gözüküyor.İyice güç toplugor btc.Altcoinler ise her gün kan kaybediyor.Bakalım ne olacak sonumuz.

Oracolcoin XOR         
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
May 09, 2019, 08:04:51 PM

Bana da öyle geliyordu ama binance olayına rağmen yükselmeye devam etmesi bu düşüncemi ortadan kaldırdı.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
May 10, 2019, 11:16:10 AM

Ne düşmesi soluksuz yukarıya doğru çıkmaya devam ediyor bir çok kişi terste kalmış sanırım. Kendi adıma umarım bu yukarı doğru giden trend 10k üstüne kadar atar kendini.Zira bu piyasanın bitcoinin yükselmesine çok ihtiyacı var.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
May 10, 2019, 11:34:15 AM

Bitcoin çok hızlı yükseliş gösterdi.MarketCap 185 Milyar $a kadar çıkmış durumda.Buradan yukarıya doğru hareket bende beklemiyorum artık düşüş başlayabilir.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 10, 2019, 02:10:33 PM

Artık buralardan düşmesi lazım.Soluksuz düzeltmesiz bir bitcoin bizi çok fena terste bırakır ben söyleyeyim.Altların kan ağlamasıda zaten piyasada hala anormal şeylerin döndüğüne kanıttır.Binance hack palavrasıda cabası.
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 10, 2019, 02:29:41 PM

Şu altlarda artık BTC ile doğru orantılı yükselmeye başlasa iyi olacak ya.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: