Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:50:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum pos sistemi - 32 ethereuma 1 rig kurabileceksiniz.  (Read 736 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 03, 2019, 06:50:50 PM

Evet arkadaşlar.Vitalik emmi pos sistemiyle ilgili bazı ayrıntılar paylaşmış.Kodların gelecek aya hazır olacağını söylemiş.Ama pos sistemine ne zaman geçileceği tam olarak belli değil.
Minimum 32 eth tutmak gerekecek Pos sisteminden yararlanmak için.
Yani ekran kartlarıyla rig kurmak yerine 32 eth tutarak bir nevi oturduğunuz yerden fatura derdi olmadan eth kazabileceksiniz.
 yıllık yüzde 3 ila 5 arasında bir gelir olacak.Bu biraz az geldi banada ama tam olarak böylemi olacak belli değil.

Eğer pos sistemine geçilirse ciddi anlamda eth borsalardan satıştan çekilir buda doğal olarak ethereumun fiyatını artırır gibi görünüyor.unutmayın 1500 dolardan bu seviyelere düşmüş bir paradan bahsediyoruz.

tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
May 03, 2019, 07:00:23 PM

Yıllık %3-5 Az gibi görünüyor.Ama şu rakamlar dib.Buradan yüklü girenlere güzel rakamlar bırakacak gibi duruyor.Btc'den sonra en iyi eth gelir bana göre ve verdiği ayrı bir değer olarak düşünülmeli.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 03, 2019, 07:38:49 PM
Last edit: May 03, 2019, 10:32:20 PM by lossnet

Geçiş tarihini açıklamaması bence Ethereum'un selametinedir. Malum, verilen sözlerde durmak bazen zor olabiliyor Vitalik için. Bu kadar hareketli bir piyasada, büyük değişim zamanlarında hedef tutturamamak gayet normal karşılanmalı. Geçmişte birkaç kez tarih verdiğinde beklenti oluşturmuştu sonra fos çıkınca sert düşüşler oldu fiyatta. Ben halen umutluyum; güzel şeyler olacak sene sonuna kadar.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 03, 2019, 08:23:37 PM

Pos devreye girince ya da daha doğrusu detayları ortaya çıkınca, ETH fiyat olarak sıçrama yapabilir. Hal böyle olunca ucuzdan elinde bol miktarda bulunduranlar için madencilik yapmak çok karlı olacak.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
May 03, 2019, 08:27:12 PM

Açıkçası çok güzel bir haber olmuş. POW sisteminde elektrik çok gidiyordu. 32 Ethereum pahalı olsada hiç değilse POW gibi elektrik tüketimi olan ve zorluk seviyesi artan sistemdeki kazançtan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Tabi ne zaman ve kar ne olacak onu da göz önüne almak lazım.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
May 03, 2019, 08:29:21 PM

sonunda dogru ola donuyor ethereumda bu arada yillik 3-5 i az bulanlar yurtdisinda faizleri bizimki gibi 20 30 saniyor sanirim.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 03, 2019, 09:01:10 PM

hic sevmedigim su ethereum yine yapti yapacagini desenize. güzel haber ethereum icin. sirf bu haber icin acaba birkac ethereum alsam da tutsam mi diye düsünmege basladim:) 32 ethereum, tanesi 175 dolardan 5600 dolar eder. az degil. acaba waves'lerimi verip ethereuma mi gecsem? waves'ten de bi cacik cikacak gibi degil, yillardir bekliyorum, tik yok. simdi ben waves'leri satar eth alirsam, kesin waves ucar eth cakilir:)
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
May 03, 2019, 09:31:21 PM

bekleyelim bakalım bakalım %3 %5 aslında iyi bi rakam. eth uzun müddet tutmayı düşünüyordum 1k dolar olur o zaman çeker yerim orası ayrı mesele Smiley)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 03, 2019, 09:34:10 PM

32 eth tutulur tutulmaya ama yıllık %3 gibi bi rakam eth gibi güçlü bi coin için bile düşük bence. Gücüne güvenip düşük tutuyorlar muhtemelen ama biraz daha yüksek olmasını beklerim ben.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
May 03, 2019, 09:44:25 PM

Bence de düşük ama değişkenlik gösterebilir.Eth'nin işleyişi verimi arttıkça verdiği yüzde artabilir verim düşerse azalabilir.Bu şekilde bir yol tutacaklardır heralde iyi değerlenmeye yol açabilir.

████████████         AVXChange         ████████████
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 03, 2019, 10:28:18 PM

ya sürekli bi haberler dolanıyor bende anlamadım hangisine kabul edelim hangisine göre hazırlık yapalım yani bu pos haberi uzun zamandır yokmuydu vardı.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
May 04, 2019, 07:06:56 AM

Yıllık %3 nedir yaa. Millet saniyelik long / short pozisyonu açıp kapatarak bile daha fazlasını kazanıyordur eminim. POS sistemi iyi güzel de, neden bu kadar düşük anlayamadım. Fiyata etkisi kısmında da artışa geçirir mi evet geçirir ETH'yi yükselişe mutlaka ama ne kadar sürede ve hangi seviyelere? Bakacağız artık gelişmelere...
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 04, 2019, 07:15:27 AM

Yıllık değil aylık dese bile %3 çok az. Bu sadece ethereumun fiyatına yarayabilir. Onun dışında kimse yıllık %3 için ethereum rig kurmaz.

absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
May 04, 2019, 08:18:49 AM

Bir çok proje, stake, masternode ve kar payı şeklinde cüzdanda tutunca dağıtıyorlar. Ethereum içinde bulunmaz fırsat ama %2-3 benim de gözüme düşük geldi yıllık.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
May 04, 2019, 08:22:36 AM

Ethereumun POS Sistemine geçişi bence iyi oldu.Ancak halen istenilen seviyelerde bulunmuyor.Ethereumda Yakın zamanda bir yükseliş olmasını bekliyorum.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 04, 2019, 08:46:39 AM

Ethereumun POS Sistemine geçişi bence iyi oldu.Ancak halen istenilen seviyelerde bulunmuyor.Ethereumda Yakın zamanda bir yükseliş olmasını bekliyorum.

Salliyorsun hocam daha pos sistemine geçmedi hangi ara geçti. Öyle birşey olacaktı ama ertelendi. Pos a geçmesi bekleniyor. Geçti de yoksa ben mi haberdar olmadım.

%3 mu yoksa %30 mu?
Yıllık %3 u kim ne yapsın bari %30 deyin.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
May 04, 2019, 08:52:13 AM

En sonunda eth dayanamadı bu sürece yakinda komple ringler kalkacak böyle giderse
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 04, 2019, 10:42:57 AM

32 ethereuma 1 rig kurabileceksiniz mantığı biraz zorlama olmuş

rigler, yani madenci cihazları elektrik harcarlar en büyük gider kalemi budur. 1000 dolarlık üretiyorsa 800 dolar elektrik harcar 200 dolar bırakır. POS sistemiyle de POW uzaktan yakından alakası yoktur. ha diyeceksiniz ki, bunlarda rig gibi rig kuracağımıza ethereum depo edeceğiz.  ondaki farklılık şu pos da bir giderin olmuyor. 1000 dolar geliyorsa 1000 dolar gelir. giderin olmaz
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 04, 2019, 11:14:46 AM

Evet arkadaşlar.Vitalik emmi pos sistemiyle ilgili bazı ayrıntılar paylaşmış.Kodların gelecek aya hazır olacağını söylemiş.Ama pos sistemine ne zaman geçileceği tam olarak belli değil.
Minimum 32 eth tutmak gerekecek Pos sisteminden yararlanmak için.
Yani ekran kartlarıyla rig kurmak yerine 32 eth tutarak bir nevi oturduğunuz yerden fatura derdi olmadan eth kazabileceksiniz.
 yıllık yüzde 3 ila 5 arasında bir gelir olacak.Bu biraz az geldi banada ama tam olarak böylemi olacak belli değil.

Eğer pos sistemine geçilirse ciddi anlamda eth borsalardan satıştan çekilir buda doğal olarak ethereumun fiyatını artırır gibi görünüyor.unutmayın 1500 dolardan bu seviyelere düşmüş bir paradan bahsediyoruz.

Geçilirse değil, zaten Ethereum'un yol haritasında olan bu. Yani bu yıl sonundan itibaren POS ile çalışabilen bir Ethereum olacak. Ancak piyasadan çekilen Ethereum sayısı konusunda emin değilim. Zaten piyasaya hiç dahil olmayan ciddi sayıda ETH var. Ayrıca bu node'ların az da olsa maliyetleri var. Bu nedenle stake yöntemiyle kazılan ETH'lerde satılır durumda olacak.

Neyse ki çok beklemeyeceği yakın zamanda sonuçları görmeye başlarız.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
May 04, 2019, 11:19:42 AM

Ethereum hodlcıların yüzünü güldürür ama sürekli ordan oraya çeviren insanlar için bağlayıcı olmamış %5 çok az bir rakam

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: