Bitcoin Forum
May 21, 2024, 06:08:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Rookie hıyarının 40bin kişiyle taşak geçmesi  (Read 1185 times)
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
May 05, 2019, 01:53:04 PM

Kripto piyasasına ilk girenler mutlaka yönlendirmelere maruz kalıyordur, işin tecrübesini buradan kazanmaktadırlar, belirli bir seviye geldikten sonra ise herkes araştırmasını kendi yapar ve karar verir. Başkasının lafıyla iş yapılmaz.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
May 05, 2019, 02:01:39 PM

Pideci, rookie, kitap yazan bi de ergen baya güle oynaya milleti yemlemişti. Boğa zamanı olduğu için kimse ses çıkarmadı çünkü bütün coinler yükseliyordu. Ne zaman düşüşe geçti bir iki grafik çizmeye çalışıp patladılar abi hacı hoca olayları da anında bitiverdi. Bunların hiçbirine inanıp da birşey almadım, almam da. Böyle boş beleş insanlar gerçekten kendilerini iyi pazarladılar. Başka cacıkları yok. Güzel analiz yapan birkaç kişi var onlar dışında twitter tayfası tamamen rezillik.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 05, 2019, 02:14:21 PM

Bu adamı hiç takip etmemiştim. Şimdi başlıktaki açıklamaları okuyunca hesabını açıp baktım. Söylediği şeyler tutmayınca, birkaç gün sonra tersini yazarak resmen yalanlamış. Sanki 3.000 dolara düşecek diyen kendi değilmiş gibi! Bazen de kendiyle dalga geçmiş. Aslında milletle dalga geçiyor, manipüle ediyor. Ufak hesaplar peşinde olan bir dolandırıcı sanırım. Bu kadar takipçisi olmasını gerçekçi bulmuyorum. Yarısı sahte hesap desek, yine de geriye kalan 25.000 kişi saf mı diye düşünüyorum. Parodi hesap da olabilir bu ama açık yazması gerekirdi; herhangi bir yerde belirtilmemiş...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 05, 2019, 02:32:55 PM

boğa gelince deliklerinden geri çıkacak bu yavşaklaar. ve bir çok salak bu yavşakları bir bok biliyor diye takip etmeye başlayacak bu tür başlıkların ilk sayfada tutulması gerektiğini düşünüyorum yeni gelenlere rehber olur.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
May 05, 2019, 02:39:17 PM

Rookie kimmiş bu twitter fenomenlerinden bu forumdakilerin %50si kadar bir şey bildiği yok. Ben daha geçen yıla kadar bu forumu bilmeyen fenomen gördüm

Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 05, 2019, 03:03:52 PM

Geçen bir tanesi de 11.. satoshiden amb'ye all in yaptım başlığı açmıştı Cheesy sonra ona güvenen araştıranadam "en büyük forum trolü" 1060 lardan ambye all in başlığı açtı Cheesy sorsan ikisi de kar ederek çıkmıştır hiç yukarı gitmemiş olmasına rağmen amb Cheesy

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 05, 2019, 03:24:51 PM

Geçen bir tanesi de 11.. satoshiden amb'ye all in yaptım başlığı açmıştı Cheesy sonra ona güvenen araştıranadam "en büyük forum trolü" 1060 lardan ambye all in başlığı açtı Cheesy sorsan ikisi de kar ederek çıkmıştır hiç yukarı gitmemiş olmasına rağmen amb Cheesy

hahaha sen çok yaşa hocam aynı dediğiniz gibi oldu dün araştıranyavşak açtığı başlığa yazmış 966 dan aldım ama zarar etmedim 977 den çıktım diye heheh kim inanır kadir bile inanmaz  artık bu salağa Cheesy
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
May 05, 2019, 03:55:07 PM

Yatırımlarınızı kendinizi yapın çünkü analizcinin kralı olsa bile piyasanın ne olacağını kimse bilemez. Bunlara kalsa geçen sene bitcoin 100 bin dolar oluyordu.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 05, 2019, 07:10:47 PM

bunların hepsi 2017de turedi. 3-5 lliralarını para yapınca ortalıkta wolf of wallstreet kıvamında takılıyorlar. sallamayın forumda cok daha faydalı bılgıler veren cok kısı var.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 05, 2019, 07:18:23 PM

Bir insan bunları neden takip eder ben esas onu anlamıyorum. Bu fenomen olarak takılanların içinde ekonomi tahsili yapmış adam sayısı %5 i bulmaz. Bir de bunlar short deyince short pozisyon açıp, long dediğinde long pozisyon açan mı var? Bu daha komik bence. Bizim millet kazık yemeden akıllanmaz, umarım bunların lafı ile hareket edenlere ders olur.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 05, 2019, 07:24:02 PM

bu tür kendilerini ön plana atip, oradan buradan duyduklarini analiz haline getiren ve paylasan.. veya komple copy+paste yapip paylasanlar.. bosverin bunlari ya... burada yillardir diyoruz, kripto piyasasi analiz manaliz anlamaz - ki borsada emtiada bile para her türlü analizi cizer demezler mi?

bizim en önemli takip etmemiz gerekenler: atalarimiz... neden mi?

- ayagini yorganina göre uzat
- damlaya damlaya göl olur
...
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 05, 2019, 08:15:30 PM

bunların hepsi 2017de turedi. 3-5 lliralarını para yapınca ortalıkta wolf of wallstreet kıvamında takılıyorlar. sallamayın forumda cok daha faydalı bılgıler veren cok kısı var.

zaten eminim ki o 40 bin takipçinin hiçbiri bu forumdan bihaber o yüzden takip ediyorlar şu forumdan haberi olan birinin o yavşakları takip etmesi için en ufak bir sebep dahi yok.
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
May 05, 2019, 08:47:22 PM

Maalesef bu tip kişiler bir çok kişiyi zehirledi ve zehirlemeye devam ediyor. Bunun önüne de geçemeyiz bunlardan biri gider bir başkası yerine gelir  Huh
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
May 06, 2019, 06:21:22 AM

Madem konu açılmış bende bir şeyler yazayım. Fenomenler falanca coini-tokeni öneriyor ama bu adam bunu kaçtan alıyor? Altcoinlerin durumları ortada, genel olarak teknoloji hala deneme aşamasında, uçacak kaçacak hikayelerini geçelim ertesi gün komple piyasadan silinebilir en inandığınız proje. Şimdi gelelim meseleye;

-Trade Blockchain girişimi değildir.

-Ülkemiz kriptopara yatırımcıları içerisinden bir al-sat eğitimi/oluşumu içerisine girmeleri kendileri adına bence başarılı bir durum.

- Coin öneren bir fenomen kendi bütçesine göre yatırım yapıyordur.

1) Ele verme yapabilir.

2) Önerdiği Coini kendisi çok alttan almıştır yada düşüşlere dirençlidir (düştükçe alım yapacak bütçesi vardır.)

3) Her defasında kendi durumunu açıklamak zorunda değil/ çünkü bu işlemleri adam kendi bütçesi için yapıyor!

YALNIZCA FENOMEN LAFI İLE YATIRIM YAPILMAZ, ZARAR EDERSİNİZ KİMSE SİZİNLE AĞLAMAZ.

Matthias9515'ın uzun postunu bir okuyun adam yatırım için neler yapıyor? nasıl araştırıyor?

Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
May 06, 2019, 07:02:40 AM

.....
.....

Ben yatırım yaparken bilgisayar başında ölüyorum be, projenin Whitepaper'i daha iyi anlamak için R10'dan tercümana para verip parasıyla tercüme ettiriyorum. Telegram grubundaki üyeliklerin içine girip tek tek bot hesap mı, değil mi diye bakıyorum, Similarweb'den sitenin websitesine hangi ülkelerden günlük kaç tıklama geliyor bakıyorum, Bitcointalk'ta hakkında konuşan var mı diye search'dan bakıyorum, internet sitesinin whois bilgilerine bakıp ekip siteyi kaç senelik satın almış bakıyorum, ERC20 tokeniyse Etherscan.com'daki holders kısmından kimin elinde ne kadar token var bakıyorum, ERC20 tokeni olmayıp Native tokense Rich List'ine bakıyorum, Tradingview'den 3 indikatör, 2 osilatörle takip ediyorum. Bazen forumda EFS dahil, özel mesajla eski üyelerin boğazına yapışıyorum belki bir bildikleri vardır diye. Sonuç ne sence? kimse bir sik bilmiyor, bilemez de.

Buna rağmen 'ZARAR EDİYORUM'

Sen bir kişinin sözüyle iş yapıyorsun 'ZARAR ETTİĞİN' için kendine değil de, ona küfrediyorsun. Yukarıda Allah var harbiden, sen şimdi ondan daha mı az günahsızsın?

ALHIŞ ALHIŞ ALHIŞ...

Çok güzel açıklamışsınız. Siz böyle araştırma yapıp yatırım yapmanın binbir türlü zahmetli yoluna başvururken, üç beş kendini bilmez ne b.k olduğu belli olmayan twitter fenomenlerinin, sahtekarlarının saçma salak yorumlarına, grafiklerine bakarak parasını kaptıran enayiler olmadıkça birileri nasıl para kazanacak hocam??

Bu dangalakları takip edenlere, tavsiyelerine uyarak yatırım yapanlara hayret ediyorum sadece....

.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
May 06, 2019, 07:42:18 AM

4300 bekliyorum twitini görünce şaşırmıştım.Düşebilir mi her şey olabilir ama bu kadar büyük düşüş şahsen beklemiyorum.Btc 8k olacak demek gibi bir şey.Olur mu olabilir ama iki fiyat tahmini de uzun bir süreçi takip eder.Kısa zamanlı ne 4300 ne 8000 civarları zor görünüyor.1 ay sonra farklı yerlerde olabilir.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 06, 2019, 08:17:55 AM

zaten eminim ki o 40 bin takipçinin hiçbiri bu forumdan bihaber o yüzden takip ediyorlar şu forumdan haberi olan birinin o yavşakları takip etmesi için en ufak bir sebep dahi yok.

Aynen hocam %100 haklisin. Crypto işi ile ilgilenen herkes forumu bilmiyor. Forumu bilen kişinin zaten Twitter'da kiler ile isi olmaz. Sadece twitteri sosyal medya bountyleri için kullanır o kadar.

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
May 06, 2019, 11:33:16 AM

Zaten bu tipler 3-5 grafik atıp piyasaya 2017 mayıs ayında çıktılar. Bu eleman yine kibar. Ama kısa samsun, selcoin bu ikisi tam bir öküz. Hele ki kısa samsun denilen hıyar boğa sezonu coin söyler yükselince millete hava basardi.
Şimdi bilse hünerini görsün millet. Ne gezer...

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 06, 2019, 12:29:18 PM

Bu adamlar bişey söylerler.Söyledikleri şeyin lehine olursa 1 saat ara vermeden car car konuşurlar.Terste kaldıkları an susarlar.2 gün çeker grafik lehlerine döner car car car konuşurlar.terse döner 2 gün susarlar Cheesy 1-2 ay geçer bişiler olur unutulur.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
May 06, 2019, 12:37:44 PM

valla kimse kusura bakmasın ama böylesi gerizekalıları referans alıp da hareket edenlere de bileyim müstehak demek gerekiyor. yatırım yapacağı ürünü dahii araştırmayan, başkasının ağzıyla iş yapan adama çok da üzülemem.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: