Bitcoin Forum
August 09, 2024, 01:00:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: !!!!Binance 2FA kodlarınızı değiştirin!!!  (Read 633 times)
serhanni
Full Member

Activity: 686
Merit: 100

View Profile
May 09, 2019, 07:57:59 AM

Ben SMS doğrulama kullanıyorum bana 2FA dan daha mantıklı geliyor. Binance ın bu ikinci hack yemesi bu kadar para kazanırken güvenliğe neden daha fazla önlem almıyorlar anlamak güç. 40 milyon dolar kaybetmek yerine zamanında güvenlik için 4-5 milyon dolar harcasaydı daha iyi olmaz mıydı ? Elbette vardır bir bildikleri ama Kraken, Bittrex ve Poloniex gibi eski borsalarda hiç hacklenme yaşanmazken en popüler borsanın 1 yılda 2 kez hack yemesi akıl alır gibi değil.
Cobinhood hesabımda 2FA yerine SMS tercih etmiştim, kullandıkları servisten bir şekilde gelmiyordu Türkiye'de (ya engellendi ya da turkcell'in sms+ servisinden engellendi).. Aylarca giriş yapamamıştım. Hesapta pek bir şey olmadığı için KYC fln uğraşmadım 2FA ile değiştirmek için. Başka bir servise geçtiklerinde SMS gelmeye başladı. Bu gibi durumları da göz önünde bulundurun yine de siz bilirsiniz tabii.
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
May 09, 2019, 09:26:09 AM

Kullanıcıların artık kendine gelip Binance'ı cezalandırmaları gerekir. Kripto paraların geleceği için tekelleşmeye hayır !!!!
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 09, 2019, 09:36:59 AM

çok fazla uçmayalım NASA bile hack leniyor. burda asıl olan borsa kullanıcıları mağdur ediyormu etmiyormu ona bakın.
bunun harici milyon defa yazdım bir kere daha yazayım, borsanın kendi coin yada tokeni dışında hiç bir kriptoyu borsada tutmayın. evet ''trader'' larda buna dahil.
borsanın kendi tokenini gönül rahatlığıyla borsasında tutabilirsiniz, zira borsası patlarsa zaten tokeni sizde olmuş yada hacker araklamış fark etmez Smiley
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
May 09, 2019, 10:25:28 AM

Hacklenmeleri konusunda bir sıkıntım yok, teknoloji çağındayız ve hacklenemeyecek bir platform yok. Fakat burda şöyle bir durum var binance bana güven vermiyor, 2fayı değiştirin demek sanki ilerde yiyecekleri bir naneye önceden kılıf uydurmak gibi geldi bana.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 09, 2019, 11:50:47 AM

dün sifremi degistirdim ki yillardir ayni sifreyi kullaniyordum, arasira degistirmekte fayda var.. hatta diger borsalardaki giris ve güvenlik bilgilerimi de elden gecirecegim müsait bir zamanda... 2fa sifrelerini de degistiriyorum tabii bu esnada. olmusken tam olsun.
5-6 yildir biriken onca giris ve güvenlik bilgisi... varin siz düsünün üzerime gelen is yükünü:) bir gün full bunlarla ugrasirim heralde.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
May 09, 2019, 12:30:02 PM

Hacklenmesi olay değilde rollback yapabiliriz diye bir açıklama yapmaları gerçekten saçmalıktı. Biraz para görünce kendilerini satoshi falan sandılar herhalde.(olacağından değil de bu küstahlık ukalalik nedir)

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 629

View Profile
May 09, 2019, 12:44:46 PM

canlı yayında cz soyledi.
cok dusuk ihtimal ama yinede kodlarınızı ve şifrelerinizi yenileyin dedi.

sakın ihmal etmeyin 1 dakikalık iş.
akılsız başın cezasını cekmeyin sonra.

2FA değiştirmek için çok erken değil mi? Henüz hackerların yaptığı saldırı tam anlamı ile temizlenmedi diye biliyorum ve o hacker grubunun da hala içerde olma olasılığı bulunuyor. O sebeple erken davranmak bu sefer doğru olur mu bilemiyorum. Aslında bu tarz işlemleri bu gibi olayların sonrasında değil de zaman zaman yapmak bizlerin güvenliği için çok daha iyi olacaktır.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 09, 2019, 02:08:26 PM

Şimdiye kadar değiştirmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum, zaten bu olayın dedikodusuyla bile herkesin yüreği yerinden fırladı. Güven bakımından Binance sarsıldı bu olayın üstüne.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
May 09, 2019, 02:24:11 PM

bana bir şey olmaz demeyin. hesap şifresi ve 2fa bunları yenilemek de fayda var. hani binance de coinin var ama pek işlem yapmıyorsan bitcoine çevirip electrum cüzdana çekmek daha bir garantici adımdır.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
May 09, 2019, 02:57:32 PM

Bot falan kullanmıyorum ama insanın içine kurt düşüyor. Yenilemek lazım şifre ve 2FA kodunu.

İşin ilginç yanı geçilmeyecek sistem yoktur tamam ama insan sisteminde açık varsa kapatır arkadaş. Bunun kontrolü yapılmıyor mu? 7 btc değil çalınan miktar, tam 7000 btc. O kadar bitcoin'i nasıl kaptırıyorsun? Gerçi geçmişte yüz binlerce kaptıranlara şahit olmuştuk. Neyse şifreleri yenileyelim en iyisi.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 09, 2019, 03:20:17 PM

CZ dediyse bunu yapmak lazım ancak şöylede bir şey var. Geçen sene 42 milyon dolarlık bir hack olayı olsaydı piyasa 1 ayda kendine gelemezdi. Ama şimdi bitcoin yeniden yükselmeye başladı.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 09, 2019, 03:22:55 PM

Benim dünyadan haberim yok neler olmuş öyle yav deposit withdraw kapalı olunca gireyim btctalka birilerinde de bu sorun var mu diye direk konuyu gördüm nasıl hacklenebilmişler acaba
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
May 09, 2019, 03:24:00 PM

açıkçası ben 5000 dolar civarında bitcoin maliyeti oluşturdum. bitcoini satmıyorum da. binanceye güvenirim ama hiç bir borsaya %100 güvenmem. coinbase cüzdanlara değil, kişisel private key erişimim olan bir cüzdana çekmeyi düşünür oldum şu aralar.

saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
May 09, 2019, 04:05:05 PM

Haber duyulur duyulmaz değiştirdik fakat Binance gibi bir borsanın bu kadar kolay hacklenmesi şaşırttı. Diğerlerini de duyduk güvenliğe yatırım yapılmadığı belli oluyordu ama CZ'nin devamlı güvenlikten dem vurup patlamaları hayal kırıklığı yarattı.
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
May 09, 2019, 04:07:46 PM

2fa  değiştircektim  yurt  dışındayım iptal ettim mesaj gelmiyor tekar  kuramıyorum  ne yapmalıyım

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 09, 2019, 08:39:36 PM

yedeklemek ne kadar işe yaracak ki çözen adam gene çözer ama en  azından kendimizi rahatlaşmış oluruz bu sektörde her zaman risk var borsada tutmamak en iyisi zaten ne var ne tutacaz Cheesy
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
May 09, 2019, 11:08:29 PM

tüm şifre ve güvenlik önlemlerini yeniledim ancak binance'ın yaşadığı hack olayını yenilemeyeceğinin garantisi yok. merkezi borsaların dezavantajlarından biri de maalesef bu.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 10, 2019, 07:37:54 AM

Uzun zamandır borsalarda coin tutmuyorum, Binance hesabımı çoktan cüzdana çekmiştim. Sadece airdroptan gelen çöp coinleri borsalarda tutuyorum. Şimdilik şifre değiştirmeme gerek yok.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 10, 2019, 07:46:29 PM

suspend muhabbeti iki hafta bile sürebilirmiş kim bilir içerideki milyonlarca dolarlarla nerelere yatırım yaptılar hack mack hikaye kesin paralarımızı işliyorlar
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 11, 2019, 10:13:43 AM

yalnız bu çalınan paraların 2FA ile uzaktan yakından alakası yok, yani borsadaki hesabınızı güvenli tutuyor 2FA.  borsanın cüzdanını güvende tutmuyor, hacker lar borsanın parasını cüzdanını patlatıyor. 2FA yı zaten patlatamazlar, genelde mail üzerinden patlatıyorlar, 2FA  yı ekarde edecek bir şekilde giriyorlar. paranoyak olmaya gerek yok. Ama gene de arada sırada f2a resetlemek lazım.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: