Bitcoin Forum
July 04, 2024, 11:41:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: “Bitcoin Gerçek Bir Para Birimi Değil”  (Read 291 times)
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
May 11, 2019, 08:30:20 AM

''bulut diye bir şey çıkmış'' diyen teknoloji bakanımızı akıllara getirdi. özellikle bir euro bugün de 1 euro yarın da 1 euro kısmında.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
May 11, 2019, 12:45:08 PM

Evet katılıyorum henüz bitcoin bir para birimi olarak kullanılmasa da ilerki yıllarda bunun gerçekleşmesi mümkün. Önceki senelere göre transferin hızlanması ve düşük fee ücretleri bunun gerçekleşmesini sağlayabilir. Buradaki en önemli sorunlardan biri de stabil olmayan kur. Bu sorun da çözüldüğünde bitcoin yatırım aracı olmaktan çıkıp aynı zamanda para birimi olark da kullanılabilir.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
May 11, 2019, 01:51:14 PM

Evet belki şuanda btc bir para birimi değil. Zaten para birimi olmasıda gerekmiyor. Bunu İMKB'deki hisse senetleri gibi bir yatırım aracı olarak görebiliriz. İlerleyen zamanalarda daha da yaygınlaşarak bir ödeme sistemi olacağını düşünüyorum

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
May 11, 2019, 08:21:58 PM

bizde geröek demedik zaten herşey sanal Grin

Bitcoin
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
May 11, 2019, 08:51:34 PM

Arkasında bir merkez bankası yok ve manipülasyona açık burası doğru.

Ama merkezi değil ve birilerinin emrinde olmadığı için dolar gibi silah olarak kullanılamaz. Manipülasyon ise market hacmi büyüdükçe zorlaşacak. Ayrıca AB parasının değeri ile istediğiniz gibi oynayabilir ama bitcoinde böyle bir durum söz konusu değil. AB için euronun ucuzlaması önemliyse euro düşer yada tam tersi. Yani Euronun bütün para birimlerine karşı fiyatının uçmasına izin vermezler çünkü ihracat konusunda sıkıntı yaşarlar.

Euro sadece para birimi ülkemiz de yatırım olsada bizim TL de ki değer kaybından dolayı bu şekilde.

Bitcoin ise hem para hemde bir yatırım çeşidi.

greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
May 11, 2019, 08:58:51 PM

Hiç inanmıyorum nedense tüm bu devlet ve kurumların ilk bu sistem de varmış dediklerine sonraki aşamada ise bu teknolojinin varlığı yadsınamaz bir gerçek şeklinde açıklamalara tanık olacağız

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 11, 2019, 09:52:43 PM

zaten adı üstünde dijital bir para Cheesy gerçek bir paradır neden çünkü karşılığında başka bir şey alabiliyorum mesela ben bitcoin kullanarak türk lirası alabiliyorum e bu para değil de nedir aq
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: