Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:06:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Binance borsasının paramı günlerdir gasp ediyor oluşu !  (Read 903 times)
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
May 11, 2019, 08:34:09 AM

çok iyi niyetli bakmak gerekirse bir sorun var ki onlar da bunu çözmeden işlemleri açmıyor denilir ama konu binance olunca öyle yaklaşamıyor insan.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
May 11, 2019, 08:37:15 AM

Binance bu tür bir önlem almasının sebebi daha fazla sorunun önüne geçmek ve kullanıcıların yatırımlarının güvenliğini sağlamak olduğunu düşünüyorum.
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 11, 2019, 09:29:16 AM

Binance bu tür bir önlem almasının sebebi daha fazla sorunun önüne geçmek ve kullanıcıların yatırımlarının güvenliğini sağlamak olduğunu düşünüyorum.

çok boş düşünüyorsun o zaman sen bu kafa ve düşünce yapısıyla seni bu piyasada diri diri yerler haberin olsun
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 11, 2019, 09:36:02 AM

Binance borsasının paramı günlerdir gasp ediyor oluşu

tam bir ekşici başlığı olmuş ripple hocam Cheesy An itibari ile binance borsasının paramı günlerdir gasp ediyor olması diye de açabilirdin Smiley

neyse şakası bir yana düzenli kredi ödeme vs ne kadar zordur ben bilirim. günü gününe denk getirmeniz gerekir, allahtan kenarda köşede bir miktar paranız varmış
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 11, 2019, 10:00:08 AM

Üstteki yorumu okuyunca bir aydınlanma yaşadım. Hakikaten ya, düşüş olmamasının bir sebebi de yatırma ve çekme işlemlerinin kapalı olması olabilir. Binance bu bakımdan "istemeden de olsa" korumaya almış olabilir piyasayı. Sonuçta adamlar daha fazla para çalınmadan araştırma yapmak için durdurmuşlardı çekimleri. Gerçi pek güvenmiyorum CZ ve ekibine. İçerden birileri de kurcalamış olabilir cüzdanları diye laf dolaşıyor etrafta. Neyse işin aslını 1 haftaya anlarız sanırım.
Bir diğer ihtimal de Binance'den kaçışları engellemek olabilir. Şuan çekimler açık olsaydı bir çok müşterinin coinlerini Binance'den çekeceğini sanıyorum.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
May 11, 2019, 12:35:27 PM

Üstteki yorumu okuyunca bir aydınlanma yaşadım. Hakikaten ya, düşüş olmamasının bir sebebi de yatırma ve çekme işlemlerinin kapalı olması olabilir. Binance bu bakımdan "istemeden de olsa" korumaya almış olabilir piyasayı. Sonuçta adamlar daha fazla para çalınmadan araştırma yapmak için durdurmuşlardı çekimleri. Gerçi pek güvenmiyorum CZ ve ekibine. İçerden birileri de kurcalamış olabilir cüzdanları diye laf dolaşıyor etrafta. Neyse işin aslını 1 haftaya anlarız sanırım.
Bir diğer ihtimal de Binance'den kaçışları engellemek olabilir. Şuan çekimler açık olsaydı bir çok müşterinin coinlerini Binance'den çekeceğini sanıyorum.

yanlış bir düşünce sonsuza dek mi kapalı tutacaklar cüzdanları para çıkışı olmasın diye ? o mantıkla bakmak mantıksız çünkü zaten böyle yaparak daha fazla müşterinin güvenini zedelediler ben yaklaşık bir buçuk yıldır binance kullanan biriydim fakat cüzdanlar açılınca bu suspend olayından dolayı sırf çoğu varlığımı oradan alacağım .
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1127
Merit: 267

View Profile
May 11, 2019, 12:45:12 PM

hayatımda ilk defa binanceye token gönderdim 1 numaralı borsa dedik sabahında hack olayı çıktı şimdi işimiz çıktı tokenleri elden çıkarmak gerekiyor kaldık salak gibi ortada işi de kaçırdık bu ne şanstır anlamadım.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 11, 2019, 12:48:29 PM

bu konuda binanceye biraz haksızlık mı ediyorsunuz Smiley yahu sonuçta bir hack olayı var adamlar  bunu karşıladılar ve bunu çözmek için kapalı tutuyorlar giriş çıkışı bence biraz sabretmek lazım, ha şu konuya kesinlikle katılıyorum güven için en önemlisi walletta tutmak o ayrı.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
May 11, 2019, 01:49:35 PM

Borsalar arasında bi güvendiğim Binance vardı oda hack yediyse eğer biz nerede işlem yapıcaz. Binance'nin kullanıcılarına yaptığı çok yanlış koskoca borsa milletin parasını vermiyo

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 11, 2019, 07:23:41 PM

bu konuda binanceye biraz haksızlık mı ediyorsunuz Smiley yahu sonuçta bir hack olayı var adamlar  bunu karşıladılar ve bunu çözmek için kapalı tutuyorlar giriş çıkışı bence biraz sabretmek lazım, ha şu konuya kesinlikle katılıyorum güven için en önemlisi walletta tutmak o ayrı.

Aslında Binance'in hack olayını engellemek adına, bu işlemi yaptığını düşünüyoruz. Böylece herkes elindeki parayı kaybetmektense, bu bakım işleminin ne kadar sürüyorsa sürmesini bekliyor. İyide arkadaş, ben bu adama borsada yaptığım işlemler için komisyon veriyor muyum? Evet veriyorum. Peki bu parayı bizden neden alıyor? Ticaret ortamını sağladığı için değil mi? Peki, ben üzerime düşeni yani komisyonumu verdiğim halde neden hizmet alamıyorum? Ripple dediği sonuna kadar doğru, burada bir mağduriyet oluştu. Burada asıl yapılması gerekeni sorarsanız, borsanın kapalı kaldığı gün kadar herkesin hesabı oranında BNB dağıtarak, bu mağduriyeti bir nebze olsa gidermesidir.

Kripto paralar için biz para diyoruz. Düşünsenize bir banka size, bizim güvenlik açığımız var, size paranızı 2 hafta veremiyoruz dese garip olmaz mıydı? Birçok kişi o bankadan en azından içerideki paranın faizini talep etmez miydi?

Biz üzerime düşeni yaptığımız sürece, borsaların da ona göre hareket ederek üzerine düşeni yapmaları lazım. Nasıl bir açık var bilmiyorum ama bu sürenin uzuyor olması bana sanki açığı tespit edemedikleri şeklinde bir intiba bırakıyor.

@ripplecanavari bu duruma düşmesine üzüldüm. Umarım bu şekilde zarar eden çok fazla kişi olmaz ve borsaların kendi hataları yüzünden başkaları bedel ödemek zorunda kalmaz.

Forumda dikkatimi çeken bir şey var. Yaklaşık 4-5 gündür bakmamıştım ancak geldiğimde bir sürü, forumun huzurunu kaçıran Newbieler gördüm. Yaklaşık 2 yıldır forumdayım ilk defa her konuda küfürleşmeler görüyorum. Bu arkadaşların forumdan uzaklaştırılmaları ya da bir an önce ortama ayak uydurmaları lazım.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
May 11, 2019, 07:31:09 PM

Binance hep hack yiyor ama bunu o veya bu şekilde göğüsleyebiliyor. Şu an pozisyonunuz ne bilmiyorum ama zorunlu holdtan dolayı kara geçiyorsunuz gibi görünüyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
May 11, 2019, 09:53:03 PM

Evet yaşadıkları hack sonrası yaklaşık 1 hafta boyunca withdrawal kapalı kaldı bu kadar uzaması anlamsız bir durum ancak öyle sanıyorumki sistemlerindeki açıkları tamir etmek için güvenlik nedeniyle önlem olarak kapalı tutma kararı aldılar diye düşünüyorum

henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 11, 2019, 09:59:56 PM

Bu hack olayının arkasında bile bunların parmağı olabilir, balinalarla anlaşıp piyasanın ırzına geçiyorlar gibi geliyor bana. Borsalara hiç bir zaman için güvenmeyin uzun vadeli yatırımlarda mutlaka güvenli bir saklama yöntemi seçin...
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
May 11, 2019, 10:11:32 PM

Whale alert diye bir twitter hesabı var yüksek miktarlı coin hareketlenmelerini tweet olarak geçiyor, piyasada yaşanan alengirli oyunlarda bu hesabı mutlaka takip edip buna göre pozisyon almalıyız.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
May 11, 2019, 11:46:19 PM

Aslında Binance'in hack olayını engellemek adına, bu işlemi yaptığını düşünüyoruz. Böylece herkes elindeki parayı kaybetmektense, bu bakım işleminin ne kadar sürüyorsa sürmesini bekliyor. İyide arkadaş, ben bu adama borsada yaptığım işlemler için komisyon veriyor muyum? Evet veriyorum. Peki bu parayı bizden neden alıyor? Ticaret ortamını sağladığı için değil mi? Peki, ben üzerime düşeni yani komisyonumu verdiğim halde neden hizmet alamıyorum? Ripple dediği sonuna kadar doğru, burada bir mağduriyet oluştu. Burada asıl yapılması gerekeni sorarsanız, borsanın kapalı kaldığı gün kadar herkesin hesabı oranında BNB dağıtarak, bu mağduriyeti bir nebze olsa gidermesidir.

Kripto paralar için biz para diyoruz. Düşünsenize bir banka size, bizim güvenlik açığımız var, size paranızı 2 hafta veremiyoruz dese garip olmaz mıydı? Birçok kişi o bankadan en azından içerideki paranın faizini talep etmez miydi?

Biz üzerime düşeni yaptığımız sürece, borsaların da ona göre hareket ederek üzerine düşeni yapmaları lazım. Nasıl bir açık var bilmiyorum ama bu sürenin uzuyor olması bana sanki açığı tespit edemedikleri şeklinde bir intiba bırakıyor.

@ripplecanavari bu duruma düşmesine üzüldüm. Umarım bu şekilde zarar eden çok fazla kişi olmaz ve borsaların kendi hataları yüzünden başkaları bedel ödemek zorunda kalmaz.

Forumda dikkatimi çeken bir şey var. Yaklaşık 4-5 gündür bakmamıştım ancak geldiğimde bir sürü, forumun huzurunu kaçıran Newbieler gördüm. Yaklaşık 2 yıldır forumdayım ilk defa her konuda küfürleşmeler görüyorum. Bu arkadaşların forumdan uzaklaştırılmaları ya da bir an önce ortama ayak uydurmaları lazım.

ağzınıza sağlık hocam anlatmak istediklerimi çok daha iyi bir biçimde açıklamışsınız

biz bu borsaya hizmetleri karşılığında bir fee ücreti ödüyorsak ve bu hizmetin içinde güvenliğimizi sağlamak ve düzgün bir ticaret ortamı oluşturmak varsa

biz mağdur edilmiş oluyoruz arkadaş.

çoğu arkadaş daha kötüsü olabilirdi haline şükret tarzı yorumlarda bulunmuş maalesef fakat adamlar bizi bal gibi mağdur ettiler etmeye de devam ediyorlar ...
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 12, 2019, 10:24:31 AM

olayi okudum da pek önemsemedim (ki hale benim icin cok önemli degil)... ama simdi binance borsasinda herseyin "suspend" oldugunu görünce tuhaf gözüküyor, evet... ama coinlarin borsalarda her zaman riskli oldugu burada yillardir yazilip ciziliyor, bu riski alamayan veya almak istemeyenler cüzdanlarinda tutacaklar, yapacak birsey yok.

benim sadece BNB ve MATIC'lerim binance borsasinda... Simdi MATIC'leri de verdim gitti, sadece BNB kaldi.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
May 12, 2019, 04:38:01 PM

konu aslında güven değil yatırımcı olsak zaten borsada al satımızı yaptıktan sonra kişisel cüzdanlarımıza çeker sorunsuz bir biçimde işimize bakarız fakat trade yapan insanlar sürekli al sat yapan insanlar mecburen paralarını borsada bulundurmak zorundalar bunun başka bir alternatifi yok maalesef
binance piyasanın en hacimli borsası orası aşikar insanlara aşıladığı güven ve kaliteden de dolayı çoğu insan ben de dahil olmak üzere yatırımların çoğunu buraya aktararak işlem yapıyoruz birden bire biz hack yaşadık tüm paralarınıza suspend ne kadar mantıklı ne kadar gerekli ben bu adamlara yaptığım her işlem için fee ödüyormuyum ödüyorum al sat yaparken yatırıp çekerken her işlemde benden aldıkları parayı ne karşılığı alıyorlar ? hack yaşandıysa zararı sike sike karşılamak zorundalar ceplerinden banane kardeşim hacklendiyseler onların sorunu müşteriyi mağdur etmek ne kadar profesyonelce bir davranıştır bunu sorgularım ben cüzdanlar açıldığı anda zaten tüm varlılarımı çekeceğim bnb lerini de götlerine soksunlar şu saatten sonra benim için bu çekik gözlü cz piçinin borsası bitmiştir ve şuna adım gibi eminim benim gibi düşünen binlerce müşterilerini kaybedecekler.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
May 12, 2019, 06:46:20 PM

Epey zamandır bende girmiyorum binanceye bugün girdim ve 2fa yi değiştirdim. Deposit ve withdraw hepsi kapalı neredeyse 1 hafta oldu umarım bir an önce açılır.
ripplecanavari (OP)
Member
**

View Profile
May 12, 2019, 09:06:20 PM

2 hafta sürebileceği konusunda söylentiler var ben artık umudumu kestim anasını satayım o para yokmuş gibi hareket ediyorum artık
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
May 13, 2019, 12:53:17 AM

Ya abi bir süre verseler insanlar ona göre bir şekilde yolunu bulur ve işini halleder, ne bileyim eş dosttan para bulur ya da artı hesaptan para çeker ama bakıyorsun hiç cevap yok, ne zaman işlemler açılır diye soruyorsun belli değil, adamlar saçma sapan sebeplerle sistemi kafalarına göre kapatsalar da br şey diyemiyoruz çünkü Merkezi bir borsa, yani ipler onların elinde, yani herşey onların kontrolünde. Aç diyorlar açıyoruz kapat diyorlar kapatıyoruz. Sonra da malımız mülkümüz var sanıyoruz.. Geçiniz abi Binance açılsın varya durursam.....
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: