Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:57:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Müthiş Domain Aldım(EMD) Tam eşleşenli keyword. +++Domaini açıklıyorum!!!  (Read 452 times)
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 19, 2019, 01:38:22 AM

bulduğunuz düğmeye ceket arıyorsunuz benim gözümde  Smiley
Ortalama yeni bir fikrin tutması 3/10 orjinal bir fikrin tutması 1/10 gibi başarı oranına sahip.
Yani önce projeyi yapıp başarılı hale getirip sonra isme odaklanmak lazım. Proje tutarsa ismi yüzünden tutmuyor yada tutmadıysa ismi esas sorundu diyemeyiz hemen, ismin web tabanlı bir projeye etkisi %10 falandır, jenerik domain hadi %15 olsun , proje tutmayınca oda yalan olur. Projeyi geliştiren kişi ne kadar efor sarfederse proje bundan o kadar etkilenir, Siteye gelen kullanıcıyı sitede tutmak önemli bunu başarabiliyorsan zaten domain dışındaki yöntemlerle de marketing ile desteklersin.Ülkemiz proje üretmede sıkıntılı bir coğrafya, eğitimin etkisi olduğunu düşünüyorum , kendini iyi bir yönetici olarak girişimci olarak yetiştirdiysen iş sana bakar, yoksa yahoo, google, duckduckgo  falan sikik sokuk isimler yani  Grin
1714931835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714931835
Reply with quote  #2

1714931835
Report to moderator
1714931835
Hero Member
*

Ignore
1714931835
Reply with quote  #2

1714931835
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714931835
Hero Member
*

Ignore
1714931835
Reply with quote  #2

1714931835
Report to moderator
1714931835
Hero Member
*

Ignore
1714931835
Reply with quote  #2

1714931835
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 19, 2019, 06:34:03 AM
Merited by gospodin (2)

@alpsea üzüldüm senin için havaya 1500 TL para savurmuşsun. @ekiller sonuna kadar haklı sen azıcık google sıralamasında yüksel yakana yapışırlar.
Marka ya başvurup marka alsan bile (ki ret olur) adamların markası daha eski olduğu için gene onlar haklı çıkar.
Hatta,
seni wipo tahkiminde dava ederler, alan adının senden alıp onlara verilmesi için, yüksek ihtimal ile de alır.
Ha oldu ki wipo tahkim paneli seni haklı gördü ve alan adı sende kaldı diyelim,
Bu sefer Türkiyede fikri sınai haklar mahkemesinde sana marka iltibas davası açarlar,
Dava başlar başlamaz güzel bir dilekçe döşerler, mahkeme süresince iltibasın devam etmemesi için öncelik  ile web sitesine erişimin engellenmesini talep ederler.
eğer avukatın doğru düzgün bir cevabi dilekçe veremez ise web sitene erişim engellenir.
dava ortalama 2 yıl sürer. sonunda mahkeme şöyle bir karar çıkarır;

Benim mahkemem alan adı devir ine yetkili değil bu konuda wipo ne derse odur.
ortada bir iltibas var. bu nedenle sana 15.000 TL ceza veriyorum.
erişim engeli de devam etisin.

senin avukatın bozmak için temyiz eder, sözcü gazetesinin avukatları fazlası için temyiz eder.
2 yılda temyiz sürer. sonunda bu parayı ödersin siten erişime engelli kalır.

şimdiden geçmiş olsun.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 19, 2019, 01:21:04 PM

Daha ucreti odemedin, acik arttirmayi kazandim sadece. Odemek icin 48 saatim var.
Sozcu hukuk mailine yazdim detaylari anlattim bakalim ne cevap gelecek. Gelir paylasimi veya domain satisina olumlu baktigimi soyledim.
Sonuc olarak bahsi gecen sozcugazetesi com 2005 yilinda kayit ettirilmiş olup sözcü haber sirketi 2007 yilinda işleyişe baslamisir. Yani 2005 yilinda bu ismi kayit ettiren kisi bir sirketin bir markanin ismini kopyalamamistir.
Hayirlisi diyelim..

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 19, 2019, 02:13:33 PM

Daha ucreti odemedin, acik arttirmayi kazandim sadece. Odemek icin 48 saatim var.
Sozcu hukuk mailine yazdim detaylari anlattim bakalim ne cevap gelecek. Gelir paylasimi veya domain satisina olumlu baktigimi soyledim.
Sonuc olarak bahsi gecen sozcugazetesi com 2005 yilinda kayit ettirilmiş olup sözcü haber sirketi 2007 yilinda işleyişe baslamisir. Yani 2005 yilinda bu ismi kayit ettiren kisi bir sirketin bir markanin ismini kopyalamamistir.
Hayirlisi diyelim..

Ahahah Smiley adamlarla irtibata geçip birde  Gelir paylaşımı veya domain satışına olumlu baktığını söylemişsin.
pek güzel. artık adamların elinde wipo da sunacak delilleri de var. Sadece bu delil senin bu alan adını asıl marka sahibine satmak için aldığının delili olur panelde.
buda alan adını elinden almalarına yeter.

Bence hala sıyrılma şansın varken kaç.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 19, 2019, 02:45:07 PM

Hayirlisi diyelim..

Ahahah Smiley adamlarla irtibata geçip birde  Gelir paylaşımı veya domain satışına olumlu baktığını söylemişsin.
pek güzel. artık adamların elinde wipo da sunacak delilleri de var. Sadece bu delil senin bu alan adını asıl marka sahibine satmak için aldığının delili olur panelde.

Valla biraz üsteleyeceğim hocam. Belki bir yolu bulunur.
sözcügazetesi.com hala aktif bir şekilde ismi kullanarak haber yayınlayabiliyorsa vardır bir ümit Smiley

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 19, 2019, 03:37:07 PM

Hayirlisi diyelim..

Ahahah Smiley adamlarla irtibata geçip birde  Gelir paylaşımı veya domain satışına olumlu baktığını söylemişsin.

sözcügazetesi.com hala aktif bir şekilde ismi kullanarak haber yayınlayabiliyorsa vardır bir ümit Smiley

Bitcoin'e para yatıran biri bu domaini 10 kere satın alıp risk alır, ne farkı varki? Cheesy
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 19, 2019, 03:39:47 PM

Hayirlisi diyelim..

Ahahah Smiley adamlarla irtibata geçip birde  Gelir paylaşımı veya domain satışına olumlu baktığını söylemişsin.

Bitcoin'e para yatıran biri bu domaini 10 kere satın alıp risk alır, ne farkı varki? Cheesy
Hah işte beni şöyle gazlayın yav  Grin bancordan kazandığım parayla araba alıp sonra onu satıp komple ethere btcye yatıran adamım ben. 1,5 lira koymaz ki  Grin

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 19, 2019, 04:21:16 PM
Last edit: May 19, 2019, 04:46:51 PM by ekiller
Merited by trendcoin (1)

sözcügazetesi.com   kastamonu sözcü olarak marka patenti alınmış bir domain .   "kastamonu sözcü" olarak marka başvurusu yapmış.

http://online.turkpatent.gov.tr   de marka  olarak kaydı geçiyor .

Sende bir marka olarak başvuruda bulunabilirsin. Bu kabul görür yada görmez.  
Çünkü marka başvurularında  benzerlik araştırması yapar TP.

Kabul görürse yoluna devam edersin,  etmez ise  yaptığın masraf ile kalırsın.  Bunlar sıkıcı ve birkaç yıl süren süreçler.

Sen, Marka başvurusunda bulunmadan .....

Kimliğini deşifre ederlerse  hakkında  dava açılır. kimliğini deşifre Etmez isen  domain hakkında  BTK ya başvuruda bulunur marka sahibi ve TR den erişime kapatır.

Sana doğrudan bir ceza kesilmez (Kimliğin belirli olmadığı sürece) Çünkü Hukuken Suç, yüzüne karşı okunmalıdır. Ve savunman alınmalıdır.

Yani önce sana erişmeleri, seni bulmaları gerekir.  Ama domaini erişime engellemelerini engelleyemezsin.  Ki yapacakları ilk şey o olacaktır.  

Defalarca başımıza gelen bir durum. Emin ol sallamadan konuşuyorum. Hepsi tecrübe.

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 02, 2019, 09:43:28 PM

sözcügazetesi.com   kastamonu sözcü olarak marka patenti alınmış bir domain .   "kastamonu sözcü" olarak marka başvurusu yapmış.

http://online.turkpatent.gov.tr   de marka  olarak kaydı geçiyor .

Sende bir marka olarak başvuruda bulunabilirsin. Bu kabul görür yada görmez.  
Çünkü marka başvurularında  benzerlik araştırması yapar TP.

Kabul görürse yoluna devam edersin,  etmez ise  yaptığın masraf ile kalırsın.  Bunlar sıkıcı ve birkaç yıl süren süreçler.

Sen, Marka başvurusunda bulunmadan .....

Kimliğini deşifre ederlerse  hakkında  dava açılır. kimliğini deşifre Etmez isen  domain hakkında  BTK ya başvuruda bulunur marka sahibi ve TR den erişime kapatır.

Sana doğrudan bir ceza kesilmez (Kimliğin belirli olmadığı sürece) Çünkü Hukuken Suç, yüzüne karşı okunmalıdır. Ve savunman alınmalıdır.

Yani önce sana erişmeleri, seni bulmaları gerekir.  Ama domaini erişime engellemelerini engelleyemezsin.  Ki yapacakları ilk şey o olacaktır.  

Defalarca başımıza gelen bir durum. Emin ol sallamadan konuşuyorum. Hepsi tecrübe.

Ekiller hocamın yazdıklarının tamamına katılıyorum çok iyi yazmış pantenti olan bir şey için sana patent verilmez hatta dava bile açabilirler mahkeme kararıyla da kapatılır zaten
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
June 10, 2019, 10:25:25 AM

Böyle değerli bir domain nasıl boşa düşmüş hayret ediyorum. Muhtemelen birisinin üzerindeydi ama kullanmıyordu. Domain yenileme zamanını epey kaçırmış olmalı.
Hangi kategoriye girdiğini de yazsaydınız keşke aldığınız domainin...

futboltopu.com alan adını örnek olarak verdiğinizi anladım. Elinizde olanın ortalama 16k TL fiyata sahip olması iyiymiş. "Ödediğim miktar baya ucuzdu" derken, bu X domaini standart ".com" fiyatı üzerinden mi aldınız yoksa? Yukarıda @ekiller hocamın yazdıklarına ben de katılıyorum. İçerik zenginliği Google arama listesinde tepede olabilmek için çok çok önemli. Yüzlerce farklı kriteri var bu listeleme algoritmalarının.
Bazen panelimizde çok domain olunca gözümüzden kaçabiliyor maalesef Smiley başıma çok gelmişliği var Smiley 13yıllık domainim gitti Smiley

...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
June 10, 2019, 10:25:41 AM

Böyle değerli bir domain nasıl boşa düşmüş hayret ediyorum. Muhtemelen birisinin üzerindeydi ama kullanmıyordu. Domain yenileme zamanını epey kaçırmış olmalı.
Hangi kategoriye girdiğini de yazsaydınız keşke aldığınız domainin...

futboltopu.com alan adını örnek olarak verdiğinizi anladım. Elinizde olanın ortalama 16k TL fiyata sahip olması iyiymiş. "Ödediğim miktar baya ucuzdu" derken, bu X domaini standart ".com" fiyatı üzerinden mi aldınız yoksa? Yukarıda @ekiller hocamın yazdıklarına ben de katılıyorum. İçerik zenginliği Google arama listesinde tepede olabilmek için çok çok önemli. Yüzlerce farklı kriteri var bu listeleme algoritmalarının.
Bazen panelimizde çok domain olunca gözümüzden kaçabiliyor maalesef Smiley başıma çok gelmişliği var Smiley 16yıllık domainim gitti Smiley

...
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: