Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:04:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Da li znate ko su Bitcoin whales?  (Read 280 times)
Dzeronimo (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
May 13, 2019, 10:12:17 PM
Merited by Daniel91 (1)
 #1

Bitcoin whales su kao mitska bica. Svi znaju da postoje, ali retko ko zna ko su. Naleteo sam na jedan zanimljiv clanak koji zelim sa vama da podelim. Tu se nalaze imena ljudi za koje se zna (ili osnovano sumnja) da imaju veliku kolicinu Bitcoina. Ono sto je meni bilo najzanimljivije je kakav uticaj oni imaju na kretanje cene BTC-a. Cak i u bear marketu su akumulirali dodatne kolicine Bitcoina. Uostalo, koga interesuje neka procita sam na OVOM LINKU.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714100644
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714100644

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714100644
Reply with quote  #2

1714100644
Report to moderator
1714100644
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714100644

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714100644
Reply with quote  #2

1714100644
Report to moderator
1714100644
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714100644

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714100644
Reply with quote  #2

1714100644
Report to moderator
bernardos
Member
**
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 45


View Profile
May 14, 2019, 03:32:44 PM
 #2

Danas sam pročitao jedan post na facebooku ali nema šanse da ga sad nađem, jedan bitcoin whale bi mogao da postane najbogatiji čovjek na svijetu ukoliko bi vrijednost bitcoina jednog dana porasla na $70.000/BTC. Ali u tekstu ne navode ko je niti ima naznaka o identitetu vlasnika walleta.

Content writer and Croatian translator. Contact me for more information.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
May 14, 2019, 07:14:18 PM
 #3

Danas sam pročitao jedan post na facebooku ali nema šanse da ga sad nađem, jedan bitcoin whale bi mogao da postane najbogatiji čovjek na svijetu ukoliko bi vrijednost bitcoina jednog dana porasla na $70.000/BTC. Ali u tekstu ne navode ko je niti ima naznaka o identitetu vlasnika walleta.

Da ti imaš 10.000 BTC, bi li volio da tvoj identitet bude javno dostupan? Ili još bolje, bi li i sada (recimo da imaš 1 BTC) htio da tvoj identitet bude javno dostupan? Hoću reći da shvaćam zašto bi ta osoba htjela ostati anonimna. Isto tako shvaćam i zašto je Satoshi Nakamoto odlučio ostati anoniman.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 14, 2019, 07:26:42 PM
 #4

Danas sam pročitao jedan post na facebooku ali nema šanse da ga sad nađem, jedan bitcoin whale bi mogao da postane najbogatiji čovjek na svijetu ukoliko bi vrijednost bitcoina jednog dana porasla na $70.000/BTC. Ali u tekstu ne navode ko je niti ima naznaka o identitetu vlasnika walleta.

Da ti imaš 10.000 BTC, bi li volio da tvoj identitet bude javno dostupan? Ili još bolje, bi li i sada (recimo da imaš 1 BTC) htio da tvoj identitet bude javno dostupan? Hoću reći da shvaćam zašto bi ta osoba htjela ostati anonimna. Isto tako shvaćam i zašto je Satoshi Nakamoto odlučio ostati anoniman.

No way!
Porezna bi ti odmah sjela na vrat, morao bi dokazivati i objašnjavati odakle ti toliko bitcoina i vjerojatno bi ti do kraja poreznog postupka ''zamrzli'' sredstva Smiley
Da imam toliko bitcoina preselio bih se u neku ''poraznu oazu'' Smiley

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
May 15, 2019, 06:42:25 AM
 #5

Danas sam pročitao jedan post na facebooku ali nema šanse da ga sad nađem, jedan bitcoin whale bi mogao da postane najbogatiji čovjek na svijetu ukoliko bi vrijednost bitcoina jednog dana porasla na $70.000/BTC. Ali u tekstu ne navode ko je niti ima naznaka o identitetu vlasnika walleta.

Da ti imaš 10.000 BTC, bi li volio da tvoj identitet bude javno dostupan? Ili još bolje, bi li i sada (recimo da imaš 1 BTC) htio da tvoj identitet bude javno dostupan? Hoću reći da shvaćam zašto bi ta osoba htjela ostati anonimna. Isto tako shvaćam i zašto je Satoshi Nakamoto odlučio ostati anoniman.

No way!
Porezna bi ti odmah sjela na vrat, morao bi dokazivati i objašnjavati odakle ti toliko bitcoina i vjerojatno bi ti do kraja poreznog postupka ''zamrzli'' sredstva Smiley
Da imam toliko bitcoina preselio bih se u neku ''poraznu oazu'' Smiley

Nisam baš siguran da imaju pravo pitati otkuda ti toliko Bitcoina. Kad bi to pretvorio u fiat, onda da. Ali ako oni sami kripto valute ne smatraju financijskim instrumentom (ili koji već izraz su upotrijebili u onom mišljenju), onda ih nije niti briga otkuda mi. A pogotovo mi ne bi mogli "zamrznuti" moj Bitcoin. Eventualno bi mi mogli (ustvari, sigurno bi to i napravili) zamrznuti fiat u trenutku kad bi 10.000 BTC pretvorio u fiat i isplatio si na tekući račun.

Kad malo razmisliš, čovjek bi stvarno mogao imati problema da ima toliko BTC-a. Ne možeš ga prebaciti u fiat na način da si isplatiš na tekući račun, a sumnjam da na LocalBitcoins.com postoji ekipa koja bi samo tako kupila 10.000 BTC Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
May 15, 2019, 07:03:20 AM
 #6

[...] Nisam baš siguran da imaju pravo pitati otkuda ti toliko Bitcoina. Kad bi to pretvorio u fiat, onda da. Ali ako oni sami kripto valute ne smatraju financijskim instrumentom (ili koji već izraz su upotrijebili u onom mišljenju), onda ih nije niti briga otkuda mi. A pogotovo mi ne bi mogli "zamrznuti" moj Bitcoin. Eventualno bi mi mogli (ustvari, sigurno bi to i napravili) zamrznuti fiat u trenutku kad bi 10.000 BTC pretvorio u fiat i isplatio si na tekući račun. [...]

Od mene, u Nizozemskoj, i te kako porezna ocekuje svaku godinu da prijavim tocno koliko Crypto sam imao 1/1 te godine. To se gleda kao kapital (sto i jeste) i placa se porez na kapitalnu dobit preko toga (sada sto je taj porez 1,25% godisnje pa mi se bas ispati tako da barm imam sve na "belome" to je samo ametno od poreznoj). I da, vse berze koje koristim imaju upravo zato KYC jer porezna moze i te kako da "zamrzne" moj crypto tamo ako sumjnaju "terorizam ili pranje novaca"... a sto se ovo zadnje tice znam da i RH ima uskladjene zakone protiv toga.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
May 15, 2019, 07:30:46 AM
 #7

[...] Nisam baš siguran da imaju pravo pitati otkuda ti toliko Bitcoina. Kad bi to pretvorio u fiat, onda da. Ali ako oni sami kripto valute ne smatraju financijskim instrumentom (ili koji već izraz su upotrijebili u onom mišljenju), onda ih nije niti briga otkuda mi. A pogotovo mi ne bi mogli "zamrznuti" moj Bitcoin. Eventualno bi mi mogli (ustvari, sigurno bi to i napravili) zamrznuti fiat u trenutku kad bi 10.000 BTC pretvorio u fiat i isplatio si na tekući račun. [...]

Od mene, u Nizozemskoj, i te kako porezna ocekuje svaku godinu da prijavim tocno koliko Crypto sam imao 1/1 te godine. To se gleda kao kapital (sto i jeste) i placa se porez na kapitalnu dobit preko toga (sada sto je taj porez 1,25% godisnje pa mi se bas ispati tako da barm imam sve na "belome" to je samo ametno od poreznoj). I da, vse berze koje koristim imaju upravo zato KYC jer porezna moze i te kako da "zamrzne" moj crypto tamo ako sumjnaju "terorizam ili pranje novaca"... a sto se ovo zadnje tice znam da i RH ima uskladjene zakone protiv toga.

Istina, ali kod nas u Hrvatskoj Porezna uprava ne očekuje od ljudi da prijavljuju koliko tko ima kripto valuta na kraju godine (obrazac porezne prijave nema niti mogućnost da se to napravi). Čak su napisali da ih kripto ne zanima sve do trenutka kad se pretvori u fiat. U tom trenutku nastaje porezna obveza i mora se platiti porez na kapitalnu dobit (ako dobit postoji).

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 15, 2019, 09:29:36 AM
 #8

[...] Nisam baš siguran da imaju pravo pitati otkuda ti toliko Bitcoina. Kad bi to pretvorio u fiat, onda da. Ali ako oni sami kripto valute ne smatraju financijskim instrumentom (ili koji već izraz su upotrijebili u onom mišljenju), onda ih nije niti briga otkuda mi. A pogotovo mi ne bi mogli "zamrznuti" moj Bitcoin. Eventualno bi mi mogli (ustvari, sigurno bi to i napravili) zamrznuti fiat u trenutku kad bi 10.000 BTC pretvorio u fiat i isplatio si na tekući račun. [...]

Od mene, u Nizozemskoj, i te kako porezna ocekuje svaku godinu da prijavim tocno koliko Crypto sam imao 1/1 te godine. To se gleda kao kapital (sto i jeste) i placa se porez na kapitalnu dobit preko toga (sada sto je taj porez 1,25% godisnje pa mi se bas ispati tako da barm imam sve na "belome" to je samo ametno od poreznoj). I da, vse berze koje koristim imaju upravo zato KYC jer porezna moze i te kako da "zamrzne" moj crypto tamo ako sumjnaju "terorizam ili pranje novaca"... a sto se ovo zadnje tice znam da i RH ima uskladjene zakone protiv toga.

Istina, ali kod nas u Hrvatskoj Porezna uprava ne očekuje od ljudi da prijavljuju koliko tko ima kripto valuta na kraju godine (obrazac porezne prijave nema niti mogućnost da se to napravi). Čak su napisali da ih kripto ne zanima sve do trenutka kad se pretvori u fiat. U tom trenutku nastaje porezna obveza i mora se platiti porez na kapitalnu dobit (ako dobit postoji).
Ne znam da li je sreća ili nesreća da živimo u jednoj Hrvatskoj a ne na uređenom zapadu,  u zemljama kao što je Nizozemska.
Kada sam u poreznoj htio prijaviti internetsku zaradu prije više godina samo su me "blijedo" gledali pa je bio problem što nemaju posebnu kategoriju za internetsku zaradu,  pa nemaju posebnu šifru.

Na kraju,  nakon što se moj porezni referent mučio oko te prijave danima, na kraju je samo bilo važno nekako to "preživjeti " i ispisati prijavu tako da nekako prođe kroz sustav i ne bude odbijena.
Zato sada imam "razumijevanja" za svog poreznog referenta i pokušavam mu maksimalno "pojednostaviti / život a Bitcoin i ne spominjem 😁

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
May 15, 2019, 09:44:33 AM
Last edit: May 24, 2019, 11:32:21 AM by sbogovac
 #9

[...] Istina, ali kod nas u Hrvatskoj Porezna uprava ne očekuje od ljudi da prijavljuju koliko tko ima kripto valuta na kraju godine (obrazac porezne prijave nema niti mogućnost da se to napravi). Čak su napisali da ih kripto ne zanima sve do trenutka kad se pretvori u fiat. U tom trenutku nastaje porezna obveza i mora se platiti porez na kapitalnu dobit (ako dobit postoji).

[...]Ne znam da li je sreća ili nesreća da živimo u jednoj Hrvatskoj a ne na uređenom zapadu,  u zemljama kao što je Nizozemska.
Kada sam u poreznoj htio prijaviti internetsku zaradu prije više godina samo su me "blijedo" gledali pa je bio problem što nemaju posebnu kategoriju za internetsku zaradu,  pa nemaju posebnu šifru.

Na kraju,  nakon što se moj porezni referent mučio oko te prijave danima, na kraju je samo bilo važno nekako to "preživjeti " i ispisati prijavu tako da nekako prođe kroz sustav i ne bude odbijena.
Zato sada imam "razumijevanja" za svog poreznog referenta i pokušavam mu maksimalno "pojednostaviti / život a Bitcoin i ne spominjem 😁

Meni je "sreca"; pogotovo zato sto mi daje "mira" (pa cak i Al Capone je zavrsio u zatvoru zbog neplacanje poreza  Lips sealed ) Sta nije bas OK ovdje je da ni ne gledaju dali je bio "dobit" u pitanju... samo se gleda koliki ti je kapital i predpostavlja se dobit (sic)! Ukratko: predpostavlja se da imas 4% dobit na kapital, pa na to te "oporezuju" 30% sto u praksi dodje na - vise/manje - 1,25% porez na sav kapital... sad, dali je to sreca ili ne za druge situacije ne znam. Ali meni osobno to daje mira da mogu da zivim i opdrzavam porodicu kako zelim bez da gubim sna (jer se situacija - i zakoni - uvijek moze promeniti). A novcano mi se isplati jer imam prosijecni ROI od 27,5% godisnje sto znaci da ne placam ni 5% porez na - moj osobni - dobit....

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
big_daddy
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 583


xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol


View Profile WWW
May 24, 2019, 11:22:40 AM
 #10

evo jedne Whale transakcije koja se dogodila prije tjedan dana, kako je utjecala na cijenu BTC
pa kad ti blockfolio poludi, eto jednog razloga zašto ->

https://finance.yahoo.com/news/why-bitcoin-price-crashed-friday-may-17-bitstamp-whale-141622639.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAAgfX7joOdUkjDvh6kBV-wZG2ROUbiOpmYcXcxeEUM6WKCteZjpUfBkq5tv1iGTwCaUljg8300utVAgfMF1JKm3lEBKH_HwHVGVChjquOslsVtn72iLb4UCzEQd0RQ8s7k7TyHzlrig4lW8UwqEV8ips9JzYqF12Sni_GKUDWQLl

If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
SISAR
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 651
Merit: 518



View Profile
May 24, 2019, 12:05:47 PM
 #11

Znam barem 10 ljudi koji nisu na listi a early-adopteri su, neki su barem prije imali zaista velike vreće pune bitcoina a šta je sa njima i tim coinima sada to ne znam jer nitko od njih više ne dolazi ovdje na forum, kontam iz sigurnosnih razloga... ili su tu ali pod nekim drugim nickname?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
May 24, 2019, 01:37:25 PM
 #12

Znam barem 10 ljudi koji nisu na listi a early-adopteri su, neki su barem prije imali zaista velike vreće pune bitcoina a šta je sa njima i tim coinima sada to ne znam jer nitko od njih više ne dolazi ovdje na forum, kontam iz sigurnosnih razloga... ili su tu ali pod nekim drugim nickname?

Nije svaki early adopter postao whale...  Lips sealed

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
eroejoe
Member
**
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 54




View Profile
May 24, 2019, 04:52:11 PM
 #13

Unutar 3% od ukupnog broja BTC adresa nalazi se oko 95% BTC-a. Dobar dio BTC bogatstva i dalje se drži na mjenjačnicama, najviše BTC-a u jednom walletu ima Bittrex preko 120k BTC-a, drugi Binance 107k, treći Bitstamp 102k. Binance drži i peti po veličini novčanik s 92k BTC u koji je nedavno dodano 12k BTC. Informacije sa https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html

BTC
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!