Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:21:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Cryptopia Zamknięta!!!  (Read 369 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 12:15:53 PM
Last edit: May 15, 2019, 03:54:04 PM by wwzsocki
 #1

Wycofujcie z Cryptopii wszystko co możliwe póki jeszcze można. Ale chyba już od dawna wszystkie wpłaty i wypłaty były poblokowane?

Od dłuższego czasu ich nie używałem na szczęście i zawsze wiedziałem, że tak zakończą swoją działalność.

Najpierw niby hack, żeby ukryć straty a potem upadłość.


Cryptopia Limited mianuje Grant Thornton na likwidatorów

David Ruscoe i Russell Moore z Grant Thornton New Zealand zostali wczoraj mianowani likwidatorami Cryptopii

Pomimo wysiłków kierownictwa zmierzających do obniżenia kosztów i przywrócenia rentowności przedsiębiorstwa, zdecydowano, że powołanie likwidatorów było, w najlepszym interesie klientów, pracowników i innych zainteresowanych stron.

Likwidatorzy koncentrują się na zabezpieczeniu aktywów z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron. Podczas gdy ten proces i dochodzenia mają miejsce, handel na giełdzie jest zawieszony

https://www.cryptopia.co.nz/Balances



Cryptopia Limited appoints Grant Thornton as liquidators

David Ruscoe and Russell Moore from Grant Thornton New Zealand were yesterday appointed liquidators of Cryptopia

Despite the efforts of management to reduce cost and return the business to profitability, it was decided the appointment of liquidators was, in the best interests of customers, staff and other stakeholders.

The liquidators are focused on securing the assets for the benefit of all stakeholders. While this process and investigations take place, trading on the exchange is suspended.`
``
https://www.cryptopia.co.nz/Balances



1714990896
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714990896

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714990896
Reply with quote  #2

1714990896
Report to moderator
1714990896
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714990896

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714990896
Reply with quote  #2

1714990896
Report to moderator
1714990896
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714990896

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714990896
Reply with quote  #2

1714990896
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714990896
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714990896

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714990896
Reply with quote  #2

1714990896
Report to moderator
1714990896
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714990896

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714990896
Reply with quote  #2

1714990896
Report to moderator
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
May 15, 2019, 06:50:34 PM
 #2

A co z ludzmi, którzy stracili środki z ataku hakerskiego? Sam miałem tam 2$ Grin
Ale tak na serio to współczuje ludziom, przeglądając ich forum natrafiłem kiedyś na wątek gdzie ludzie zbierali się w celu pozwania ich do sądu.
Już wycofać środków się nie da wyświetla się tylko komunikat.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 08:52:26 PM
 #3

...Już wycofać środków się nie da wyświetla się tylko komunikat.

Oczywiście szkoda wszystkich pokrzywdzonych, którzy jak zwykle w takich przypadkach stracili duzo kasy, ale z drugiej strony koniec kolejnej bardzo wątpliwej reputacji giełdy krypto, która nie miała problemu handlować tokenami ze skamowych ICO.

Trzeba przyznać, że tak naprawdę właśnie, to Cryptopia i Yobit rozdmuchały handel tymi śmieciowymi tokenami i koinami. Ja sam, nigdy nie straciłem ani grosza na tych giełdach, a handlowałem tam czasami dość wysokimi sumami.


grzeslaw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
May 15, 2019, 11:35:51 PM
 #4

...Już wycofać środków się nie da wyświetla się tylko komunikat.

Oczywiście szkoda wszystkich pokrzywdzonych, którzy jak zwykle w takich przypadkach stracili duzo kasy, ale z drugiej strony koniec kolejnej bardzo wątpliwej reputacji giełdy krypto, która nie miała problemu handlować tokenami ze skamowych ICO.

Trzeba przyznać, że tak naprawdę właśnie, to Cryptopia i Yobit rozdmuchały handel tymi śmieciowymi tokenami i koinami. Ja sam, nigdy nie straciłem ani grosza na tych giełdach, a handlowałem tam czasami dość wysokimi sumami.



Jednak na tych smieciach mozna bylo latwo zarobic w krotkim czasie.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 15, 2019, 11:50:51 PM
 #5

Jednak na tych smieciach mozna bylo latwo zarobic w krotkim czasie.

Zgadzam się, dodatkowo to było jedyne miejsce, żeby sprzedać monety z airdropów i kampanii bounty. Dla tokenów powstał Etherdelta, a projekty z własnym blockchainem, już nie miały tak łatwo i dobrze wiemy, że giełdy kasowały potężne ilości takich kryptowalut za wprowadzenie ich na giełdę.

Nawet byłem osobiście zaangażowany w wejście na giełdę Cryptopia, dwóch projektów i oba miały do wyboru zapłacić za to w ETH lub swojej własnej kryptowalucie, ale w takim wypadku cena była dużo wyższa i strach przed tym, żeby nie sprzedali od razu wszystkiego, a tym samym wpłynęli negatywnie na cenę.

Airbuxf
Member
**
Offline Offline

Activity: 257
Merit: 32


View Profile
May 16, 2019, 10:26:12 AM
 #6

Zawsze mnie to zastanawia jak niby dochodzi do tych ataków hakerskich i utraty nagle kilkudziesięciu procent aktywów danej giełdy skoro mogliby trzymać większość na cold walletach i nie ruszać, a na hot walletach tylko 1-2% do obrotu i potencjalnych wypłat to utrata dużej części środków mogłaby się przydarzyć tylko gdyby ktoś siedział , generował klucze i przypadkiem trafił, no ale wiadomo że szansa na to jest jak znaleźć substancje czynną w lekach homeopatycznych.
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
May 16, 2019, 02:52:39 PM
 #7

Zawsze mnie to zastanawia jak niby dochodzi do tych ataków hakerskich i utraty nagle kilkudziesięciu procent aktywów danej giełdy skoro mogliby trzymać większość na cold walletach i nie ruszać, a na hot walletach tylko 1-2% do obrotu i potencjalnych wypłat to utrata dużej części środków mogłaby się przydarzyć tylko gdyby ktoś siedział , generował klucze i przypadkiem trafił, no ale wiadomo że szansa na to jest jak znaleźć substancje czynną w lekach homeopatycznych.

Być może w wypadku takich giełd/kantorów preferowano płynność i czas transakcji (w zasadzie w formie automatyzacji przeprowadzania transakcji) nad bezpieczeństwo.
Do tego możliwe jest, że przez kilka lat nie wprowadzano nowych systemów zabezpieczeń w wierze, że są one wystarczająco dobre i skuteczne, by się przed takimi atakami uchronić.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 16, 2019, 03:36:21 PM
 #8

Zawsze mnie to zastanawia jak niby dochodzi do tych ataków hakerskich...
...możliwe jest, że przez kilka lat nie wprowadzano nowych systemów zabezpieczeń...

Jak sami widzicie giełdy, które mają zdrowy model biznesowy nie są tak często hakowane a jeżeli się to zdarzy zaraz jest to ogłoszone i kasa zwrócona zśrodków własnych giełdy. Mam tu na myśli oczywiście Binance.

Wszystkie inne "zhakowane" giełdy, które zaraz po tym ogłaaszają upadłość, to moim zdaniem w 99% przekręty, gdzie zdefraudowano pieniądze lub zbankrutowali podczas tej ostatniej zapaści rynkowej i żeby jakoś to zatuszować wymyślaja całą akcję z hakerami, bo to najłatwiej przeprowadzić i nie ma dowodów.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 16, 2019, 09:32:16 PM
 #9

Wycofujcie z Cryptopii wszystko co możliwe póki jeszcze można. Ale chyba już od dawna wszystkie wpłaty i wypłaty były poblokowane?
...

No właśnie problem z tym, że już nie da rady tam wejść...

Tym samym jestem w plecy kilkaset musiccoinów i kilka tysięcy niejakich dinastycoinów, które wykopałem na początku mojej zabawy z kryptowalutami... w sumie straciłem około 2 - 3 dolarów.... mam nadzieję, że jakoś to przeżyję  Grin

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
May 17, 2019, 06:06:12 PM
 #10

Tym samym jestem w plecy kilkaset musiccoinów i kilka tysięcy niejakich dinastycoinów, które wykopałem na początku mojej zabawy z kryptowalutami... w sumie straciłem około 2 - 3 dolarów.... mam nadzieję, że jakoś to przeżyję  Grin

Bardzo nieładnie ze strony Cryptopii, że nawet nie pozwolili użytkownikom wycofać (nic nie wartych) shitcoinów. Chcą położyć łapę na czym tylko się da. To jest taki nowoczesny "exit scam" przez zhakowanie  Wink.

Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na pytania podane poniżej, to proszę o posta. Nawet jeżeli nie na wszystkie, to i tak będę wdzięczny, bo sam nie znalazłem, żadnych oficjalnych publikacji od czasu ogłoszenia updłości przez Cryptopię.

Co stało na przeszkodzie, żeby uwolnić te wszystkie alty? Jak się tłumaczą? Będzie to jeszcze kiedyś możliwe? Czy będzie tak jak z Mr.Gox i trzeba będzie dochodzić swoich przez likwidatorów sądowych? Są jakieś nowe, oficjalne wiadomości od Cryptopii?

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 18, 2019, 10:09:55 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #11

No cóż, jeśli chodzi o wypłaty to były one możliwe do czasu zajęcia giełdy przez syndyka dla BTC LTC i chyba DOGE. Z tym, że np dla btc salda zostały obcięte w 14%, a dla LTC chyba w 42%.
Pozostałe coiny miały być sukcesywnie odblokowywane - oni użyli słowa "secure" -  w miejsce utraconych miały być emitowane IOU (tak jak swego czasu bitfinex po hacku w 2016roku dał ludziom część btc które pozostało i tokeny BFX gdzie 1BFX oznaczał jeden dolar utraconego kapitału..)
Jeśli chodzi o Cryptopie to liczba środków utraconych w hacku ("hacku"(?)) stanowiła pewnie parędziesiąt procent ich kapitału - a widocznie waluty, które nie zostały mocno dotknięte atakiem nie wystarczyły  do otworzenia wystarczającego wolumenu handlu by z prowizji od niego utrzymać giełdę (a co dopiero sukcesywnie spłacać użytkowników...)

@wwzsocki tutaj raczej to już mieli naciski z zewnątrz i w zasadzie kluczowa kwestia.. teoretyzując:
Jest sobie giełda z walutami (zbieżność nazw użytych z rzeczywistymi przypadkowa) ATC:  40% wartościowo  CTC 25% wartościowo  DTC 20% wartościowo   MTC 15% wartościowo
i teraz w wyniku ataku hakerskiego traci 50% ATC.. wiec tutaj pytanie: obcinamy użytkownikom salda ATC o 50% (mniej jeśli giełda miała - a powinna jakikolwiek fundusz rezerwowy, ale znowu przecież taki fundusz rezerwowy nie będzie miał aż 20% kapitalizacji giełdy raczej)    - czy zmniejszamy salda wszystkich coinów  20% ?
I jeśli zostanie podjęta decyzja o odblokowaniu jakichś środków no to odpada już opcja nr 2... A cóż, uwarunkowania prawne mogą być bardzo różne i tak sobie gdybam, że mogły wymieniać wielomiesięcznych analiz, a pozycja cryptopi w nowozelandzkich systemie prawnym widocznie nie była zbyt silna by mogli szybko wznowić trading
(to tak jeśli rozważyć inne opcję od "insider job"/"fake hack")

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 19, 2019, 09:55:47 AM
 #12

@wwzsocki tutaj raczej to już mieli naciski z zewnątrz i w zasadzie kluczowa kwestia.. teoretyzując:
Jest sobie giełda z walutami (zbieżność nazw użytych z rzeczywistymi przypadkowa) ATC:  40% wartościowo  CTC 25% wartościowo  DTC 20% wartościowo   MTC 15% wartościowo
i teraz w wyniku ataku hakerskiego traci 50% ATC.. wiec tutaj pytanie: obcinamy użytkownikom salda ATC o 50% (mniej jeśli giełda miała - a powinna jakikolwiek fundusz rezerwowy, ale znowu przecież taki fundusz rezerwowy nie będzie miał aż 20% kapitalizacji giełdy raczej)    - czy zmniejszamy salda wszystkich coinów  20% ?
I jeśli zostanie podjęta decyzja o odblokowaniu jakichś środków no to odpada już opcja nr 2... A cóż, uwarunkowania prawne mogą być bardzo różne i tak sobie gdybam, że mogły wymieniać wielomiesięcznych analiz, a pozycja cryptopi w nowozelandzkich systemie prawnym widocznie nie była zbyt silna by mogli szybko wznowić trading
(to tak jeśli rozważyć inne opcję od "insider job"/"fake hack")

Moim zdaniem, w opisanym przez Ciebie przykładzie, jedyna decyzja, która nie spowoduje ucieczki klientów to po prostu wznowienie handlu i obiecanie pokrycia. Wpłaty i wypłaty działałyby normalnie przy 50% pokryciu ATC (żeby to wyszło na jaw, to ponad 50% środków musiałoby zostać wypłacone w jednym momencie) – system rezerwy cząstkowej - a nawet wtedy można sprzedać część np CTC i na szybko kupić ATC z innej giełdy i pokryć wypłaty. Puki trading działa póty giełda zarabia i łata braki z hacka. Jeśli poinformujesz użytkowników, że ucinasz ich salda (niezależnie od wybranego wariantu) to automatycznie żegnasz się z klientami i zamykasz biznes.

Co do wypłacania shitcoinów, to tak jak opisał Adamvp mogą być problemy prawne. Siada na ciebie windykacja, podlicza środki i rozdziela wedle uznania. W polskim prawie, o ile się nie mylę, to najpierw płaci ZUSy pracownikom, pensje pracownikom a dopiero potem są inni wierzyciele (klienci). Pozbywanie się środków według swojego uznania w tym momencie (oddanie shitcoinów) może okazać się nielegalne.

Jako ciekawostka jeśli działać będzie handel w tym momencie (umożliwienie wypłat shitcoinów), to z automatu wszyscy zaczną przechodzić ze swoich coinów na shitcoiny bo jest to jedyna opcja wyjścia z giełdy. Pompa na księżyc.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 06:03:13 PM
 #13

@Tytanowy Janusz, no właśnie w tym problem, że oficjalnie giełda nie może się przyznać do takiej rezerwy cząstkowej (to , że mamy czasem podejrzenia co do jakiejś giełdy, że przeprowadza takie operacje nie znaczy, że jakaś giełda może tak zrobić oficjalnie...)  Szczególnie, że przecież jeśli chodzi o hack to wszelkie utracone środki od razu widać na blockchainie (choć nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o waluty prywatnościowe - ale jednak póki co obrót nimi to raczej mniejszość...)

A obcięcie sald i wyemitowanie w ich zamian "tokenów dłużnych",, że użyję takiego mojego autorskiego (?) zlepka już było kilkukrotnie w historii przeprowadzane i jak wspominałem udało się w przypadku Bitfinex - gdzie sukcesywnie cena tokenów BFX rosła.. choć może dlatego, że ten hack miał miejsce praktycznie u podstawy bańki...


A na początku rynek wycenił każdy 1dolar długu bitfinexa na 36centów..

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
May 19, 2019, 11:09:04 PM
 #14

...
Co do wypłacania shitcoinów, to tak jak opisał Adamvp mogą być problemy prawne. Siada na ciebie windykacja, podlicza środki i rozdziela wedle uznania. W polskim prawie, o ile się nie mylę, to najpierw płaci ZUSy pracownikom, pensje pracownikom a dopiero potem są inni wierzyciele (klienci). Pozbywanie się środków według swojego uznania w tym momencie (oddanie shitcoinów) może okazać się nielegalne.

Jako ciekawostka jeśli działać będzie handel w tym momencie (umożliwienie wypłat shitcoinów), to z automatu wszyscy zaczną przechodzić ze swoich coinów na shitcoiny bo jest to jedyna opcja wyjścia z giełdy. Pompa na księżyc.


Windykacja na nikogo nie siada z automatu - najpierw ktoś musi rozpocząć postępowanie egzekucyjne, które w aktualnym stanie prawnym wymaga niestety w większości przypadków udziału sądu (no chyba że w końcu wprowadzą obiecywaną zmianę w kodeksie postępowania cywilnego która przeniesie część zadań w tym zakresie na kancelarie notarialne co niewątpliwie trochę uprości a przede wszystkim przyśpieszy ten proces) więc cała zabawa potrwa dość długo.

Kolejność, o której mówisz wchodzi w trakcie postępowania upadłościowego a emisja shitcoinów mających na celu formę spłacenia użytkowników jak rozumiem ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości i być sposobem na utrzymanie się firmy na rynku więc teoretycznie w takim wypadku nie mamy z nią do czynienia.

Co ciekawe pierwszeństwo nawet przed zusami czy wynagrodzeniami pracowników mają koszty syndyka upadłościowego czyli może być tak że jego koszty pochłoną większość odzyskanej kwoty (wniosek zawsze warto być likwidatorem Wink).

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
May 19, 2019, 11:33:46 PM
 #15

Ponoć to był najlepszy zawód w latach 90 XX wieku - syndyk masy upadłościowej ;>
Natomiast co do samej Cryptopii - jutro postaram się odwiedzić wątek anglojęzyczny zobaczymy czy znajdę jakieś konkretne posty pokazujące realne opcje (jeśli jeszcze są jakiekolwiek ...) na odzyskanie jakichkolwiek środków...

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
May 20, 2019, 07:48:08 AM
Merited by malevolent (1)
 #16

...
Co do wypłacania shitcoinów, to tak jak opisał Adamvp mogą być problemy prawne. Siada na ciebie windykacja, podlicza środki i rozdziela wedle uznania. W polskim prawie, o ile się nie mylę, to najpierw płaci ZUSy pracownikom, pensje pracownikom a dopiero potem są inni wierzyciele (klienci). Pozbywanie się środków według swojego uznania w tym momencie (oddanie shitcoinów) może okazać się nielegalne.

Jako ciekawostka jeśli działać będzie handel w tym momencie (umożliwienie wypłat shitcoinów), to z automatu wszyscy zaczną przechodzić ze swoich coinów na shitcoiny bo jest to jedyna opcja wyjścia z giełdy. Pompa na księżyc.


Windykacja na nikogo nie siada z automatu - najpierw ktoś musi rozpocząć postępowanie egzekucyjne, które w aktualnym stanie prawnym wymaga niestety w większości przypadków udziału sądu (no chyba że w końcu wprowadzą obiecywaną zmianę w kodeksie postępowania cywilnego która przeniesie część zadań w tym zakresie na kancelarie notarialne co niewątpliwie trochę uprości a przede wszystkim przyśpieszy ten proces) więc cała zabawa potrwa dość długo.

Kolejność, o której mówisz wchodzi w trakcie postępowania upadłościowego a emisja shitcoinów mających na celu formę spłacenia użytkowników jak rozumiem ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości i być sposobem na utrzymanie się firmy na rynku więc teoretycznie w takim wypadku nie mamy z nią do czynienia.

Co ciekawe pierwszeństwo nawet przed zusami czy wynagrodzeniami pracowników mają koszty syndyka upadłościowego czyli może być tak że jego koszty pochłoną większość odzyskanej kwoty (wniosek zawsze warto być likwidatorem Wink).



Prawo u nas a prawo tam (gdziekolwiek cryptopia ma siedzibę) to mogą być zupełnie inne kwestie. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale u nas wystarczy 1 niespłacony wierzyciel (może być to nawet jednoosobowa działalność sprzątaczki która zostanie niespłacona przez ogromną korporację), który złoży do sądu wniosek o upadłość. Taki wniosek można, a nawet należy, złożyć na samego siebie jeśli ma się podejrzenia, że nasza firma nie jest w stanie spłacić wszystkich należności.

I teraz jeśli cryptopia ma podejrzenia, że nie będzie w stanie spłacić należności, to powinna złozyć wniosek na siebie o upadłość układową i wtedy siada syndyk, dzieli i rozdaje. Posiadając tą wiedzę i zaspokajanie częsci wierzycieli wedle swojego uznania może być nielegalne.

Taki przykład -masz firmę, która wisi 10 mln 5 firmom. W kasie 1 mln i więcej nie będzie. Spłacasz więc swojego kumpla (1 z wierzycieli) i dopiero wtedy składasz wniosek o upadłość układową. Trochę tym samym oszukałeś pozostałe 4 firmy, bo dla nich nie ma już nawet 1 zł.

To, że o upadłości firmy decyduje sąd, to moim zdaniem nie jest najgorszym rozwiązaniem. Gdzie można przewalić duży hajs tam znajdą się cwaniaki co wykorzystają każdą lukę prawną. Sąd odsiewa trochę takich cwaniaków moim zdaniem.

Z tym pierwszeństwem syndyka to masz rację Smiley Niezła ciekawostka.

Ponoć to był najlepszy zawód w latach 90 XX wieku - syndyk masy upadłościowej ;>
Natomiast co do samej Cryptopii - jutro postaram się odwiedzić wątek anglojęzyczny zobaczymy czy znajdę jakieś konkretne posty pokazujące realne opcje (jeśli jeszcze są jakiekolwiek ...) na odzyskanie jakichkolwiek środków...
Ciekawe jak to się rozwinie. Daj znaćSmiley
slomski007
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 3


View Profile
October 29, 2019, 09:43:12 AM
 #17

niby Grand Thorton coś tam ogarnia, niby jakaś aukcja itd ale wątpie by kiedykolwiek ktokolwiek odzyskał cokolwiek.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 29, 2019, 02:31:33 PM
 #18

niby Grand Thorton coś tam ogarnia, niby jakaś aukcja itd ale wątpie by kiedykolwiek ktokolwiek odzyskał cokolwiek.

Powiem Ci szczerze, że jeżeli ktoś trzymał na Cryptopii, jakieś większe pieniądze, to albo był to trejder, który wiedział co robi i handlował tokenami z wysokim ryzykiem, a także polował na bardzo udany arbitraż, lub jakiś zwariowany bogacz, który miał gdzieś te pieniądze. W obydwu przypadkach w ogóle mi ich nie szkoda.

Myślę że slogan "Nie twoje klucze, nie twoja kasa" jest już tak dobrze znany, że nikt o zdrowych zmysłach nie trzyma jakichś większych pieniędzy na giełdach typu Cryptopia.

Dla tego też takie giełdy padają, bo nie ma na nich wystarczających wolumenów i ciężko kupić lub sprzedać. Często zostajesz uwięziony z tokenami. Giełdy te powstały w 2107 kiedy wszystkie shit tokeny po airdropach i ICO musiały mieć miejsce do handlu. Na listing fee, opłatach, fee od handlu, POS, Masternody, itd. robili niezłą kasę. A dzisiaj, kiedy kiedy wartość altów spadła i podprawie roku nikt nimi nie handluje, taka giełda bez zaufania zaczyna mieć kłopoty, bo nikt normalny nie wpłaci tam większych pieniędzy jak nie musi.

slomski007
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 3


View Profile
October 30, 2019, 08:29:04 AM
 #19

niby Grand Thorton coś tam ogarnia, niby jakaś aukcja itd ale wątpie by kiedykolwiek ktokolwiek odzyskał cokolwiek.

Powiem Ci szczerze, że jeżeli ktoś trzymał na Cryptopii, jakieś większe pieniądze, to albo był to trejder, który wiedział co robi i handlował tokenami z wysokim ryzykiem, a także polował na bardzo udany arbitraż, lub jakiś zwariowany bogacz, który miał gdzieś te pieniądze. W obydwu przypadkach w ogóle mi ich nie szkoda.

Myślę że slogan "Nie twoje klucze, nie twoja kasa" jest już tak dobrze znany, że nikt o zdrowych zmysłach nie trzyma jakichś większych pieniędzy na giełdach typu Cryptopia.

Dla tego też takie giełdy padają, bo nie ma na nich wystarczających wolumenów i ciężko kupić lub sprzedać. Często zostajesz uwięziony z tokenami. Giełdy te powstały w 2107 kiedy wszystkie shit tokeny po airdropach i ICO musiały mieć miejsce do handlu. Na listing fee, opłatach, fee od handlu, POS, Masternody, itd. robili niezłą kasę. A dzisiaj, kiedy kiedy wartość altów spadła i podprawie roku nikt nimi nie handluje, taka giełda bez zaufania zaczyna mieć kłopoty, bo nikt normalny nie wpłaci tam większych pieniędzy jak nie musi.

A jeżli ktoś trzymał na kryptopii i nie były to większe pieniądze i nie był trejderem lecz obracał kilkoma tokenami licząc na potencjalne zyski od czasu transferując pomiędzy topią oraz portfelem i akurat trafił na moment gdy cryptopia została zamknięta? Mi szkoda zarówno tych co mieli dużo pieniędzy oraz tych co mieli mało pieniędzy i stracili. W obu przypadkach to ludzie stracili pieniądze w wyniku działania innych osób o nie do końca szczerych zamiarach. Cryptopia nie była złą giełdą.

Czym się różni wg Ciebie kryptopia od Binance? Niby największa giełda na tą chwilę a osobiście jedną i drugą obdarzyłbym taką samą ilością zaufania w myśl zasady: 'nie Twoje klucze nie twoje Bitcoiny'.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 30, 2019, 08:48:01 AM
 #20

Czym się różni wg Ciebie kryptopia od Binance? Niby największa giełda na tą chwilę a osobiście jedną i drugą obdarzyłbym taką samą ilością zaufania w myśl zasady: 'nie Twoje klucze nie twoje Bitcoiny'.

Jeżeli to nie jest żart, tylko poważne stwierdzenie, to chyba nie mamy o czym dyskutować, bo mi w szczególności nie szkoda takich trejderów, którzy nie odróżniają Binance od Cryptopii.

Może poczytaj sobie parę tematów Tytanowego Janusza o Binance i wtedy wróć, to będziemy dyskutować dalej, jak już zrozumiesz różnicę.

Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD)
Binance - druga strona medalu ostatnich zmian
Fake volume na BNB/BTC na binance?

A jeżli ktoś trzymał na kryptopii i nie były to większe pieniądze...

Jeżeli to nie były większe pieniądze, to o co ten płacz?

...nie był trejderem lecz obracał kilkoma tokenami licząc na potencjalne zyski od czasu transferując pomiędzy topią oraz portfelem...

Nie był trejderem, handlował na Cryptopii i się dziwi, że stracił  Wink.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!