Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:46:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forumda ilgili etiket sistemi / Twitter, Facebook, İnstagram tarzı.  (Read 166 times)
2run (OP)
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
May 16, 2019, 01:47:17 PM
Last edit: May 16, 2019, 08:34:25 PM by 2run
Merited by kschneezy (3), Bitcoin Seller (1)

Yıllardır forumda yaşadım bir sıkıntı aslında yani forumda bir coin veya konu hakkında bilgi almak istersem arama bölümünü kullanıyorum çok verimli olmuyor veya çok bekletiyor. Twitter veya benzeri sosyal medyalardaki gibi # etiket sistemi olsa forum için güzel olur diye düşünüyorum. forum yazılımları veya bu sistemin foruma uygunluğu konusunda net bilgim yok mutlaka bilgisi olan kişiler olacaktır.

Mesela geçende bir token aradım çok eski sonuçları getirdi yeni sisteme göre bir coin olsa etiketlense herkes bununla ilgili etiket girer ve düzenli olur diye düşünüyorum. #Bitcoin #Ethereum #Storm #Gvt #Neo veya başka bir konuda #İstanbulEtkinlik #Btcturk #Binance yine bu etiketler diğer yabancı etiketlerle çakışabilir ama genel olarak daha güzel olur diye düşünüyorum.

Muhtemelen daha önce düşünülmüştür yapılmaması için nedenler vardır ilk ben düşündüm değil elbette Smiley sanırım site üzerinde çok ağırlık oluşturacağı için tercih edilmiyor.

Mesela şurada bir örneği var : https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=456&t=2263616
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715355960
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715355960
Reply with quote  #2

1715355960
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 16, 2019, 06:35:28 PM

Konuyu açmanız iyi olmuş. Ben de geçen aylarda aynı şeyi düşünmüştüm. Arama kısmından da sonuç alınabiliyor fakat etiket olayı çok ayrı; sağladığı kolaylık kıyaslanamaz bile.
Siteye ağırlık oluşturacağını düşünmüyorum ben. Tek bir sunucuda barınmıyordur burası sonuçta, onlarca sunucunun işlemci ve bellek gücü üzerinde koşuyor olmalı site...
Elbette ki geçmişte hesap edilmiştir etiket özelliğinin eklenip eklenmemesi. Yine de bir pilot çalışmayla test edilmesi iyi olurdu aslında. Moderatörümüz bu başlığı görürse belki fikirlerini söylemek ister.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 16, 2019, 11:40:19 PM

ben bu özellikten ziyade bir de @kişininkullanıcıadı mesela bir kişiyi bu şekilde etiketlediğimizde bir mesajın içerisinde o kişiye bildirim gitse çok güzel olur çünkü bir konu üzerine konuşulduğunda alıntı yapıldığında yada @ kullanıldığında kişiye bildirim gitmiyor bence bu da forumun oldukça büyük bir eksiği diye düşünüyorum .
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 17, 2019, 07:22:15 AM

ben bu özellikten ziyade bir de @kişininkullanıcıadı mesela bir kişiyi bu şekilde etiketlediğimizde bir mesajın içerisinde o kişiye bildirim gitse çok güzel olur çünkü bir konu üzerine konuşulduğunda alıntı yapıldığında yada @ kullanıldığında kişiye bildirim gitmiyor bence bu da forumun oldukça büyük bir eksiği diye düşünüyorum .

Buna benzer bir etiketlemeyi bir kullanıcı metada konu açarak göstermişti. Ama uygulamaya geçmedi sanırım hala. Konuyu bulabilirsem paylaşırım burada.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 20, 2019, 02:38:39 PM

Daha kullanışlı bir arama özelliği sanırım herkes için çok daha iyi olurdu. Özellikle yeni başlayan, bir şeyleri yeni araştırıp öğrenmeye çalışan kullanıcıların da çok işine yarardı. Yapılmadıysa herhalde bir sebebi vardır ama belki bir çözüm bulunabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: