Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:46:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥 Harmony ONE (Binance IEO) Yatırım Süreci Soru - Cevap Tartışma ✅✅  (Read 1681 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (2 posts by 1+ user deleted.)
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 19, 2019, 02:51:41 PM

Valla fırsatını bulan şansını denesin zaten piyasa koşulları da bunu gerektiriyor. Yalnız benim anlamadığım, bunun bounty kampanyası da varmış neden çok az kişi katıldı? Koşulları incelemedim ama burda çer çöp ne olacağı belli olmayan bountylere bile vakit harcıyor herkes  Huh
1714812396
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714812396
Reply with quote  #2

1714812396
Report to moderator
1714812396
Hero Member
*

Ignore
1714812396
Reply with quote  #2

1714812396
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714812396
Hero Member
*

Ignore
1714812396
Reply with quote  #2

1714812396
Report to moderator
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
May 19, 2019, 04:35:05 PM

Valla fırsatını bulan şansını denesin zaten piyasa koşulları da bunu gerektiriyor. Yalnız benim anlamadığım, bunun bounty kampanyası da varmış neden çok az kişi katıldı? Koşulları incelemedim ama burda çer çöp ne olacağı belli olmayan bountylere bile vakit harcıyor herkes  Huh

Çok az kişi filan katılmadı bountysine valla yağdırdılar resmen. Ama dağıtılan miktar gerçekten çok az olduğu için belki de devede kulak sayılır ödül miktarı. Bence IEO belli olduktan sonra zaten herkes girmiştir. Tabi bu durum bountyden gelecek ödülün sonradan değersiz olacağını göstermez.
GoldDragonDeltn
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
May 19, 2019, 05:14:29 PM

Harmony ONE güzel bir projeye benziyor.Bountysi olmuş hiç farketmemiştik ama ödül miktarı sanırım çok düşükmüş duyduğum kadarıyla.Yine Binancede olan son ieolar gibi Harmon ONE'de en düşük 2 x 3 x yapar bence  Smiley

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019  
────  Invest / Play ...Or why not both?
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 19, 2019, 05:16:59 PM
Merited by otto_diesel (1)

Valla fırsatını bulan şansını denesin zaten piyasa koşulları da bunu gerektiriyor. Yalnız benim anlamadığım, bunun bounty kampanyası da varmış neden çok az kişi katıldı? Koşulları incelemedim ama burda çer çöp ne olacağı belli olmayan bountylere bile vakit harcıyor herkes  Huh

Çok az kişi filan katılmadı bountysine valla yağdırdılar resmen. Ama dağıtılan miktar gerçekten çok az olduğu için belki de devede kulak sayılır ödül miktarı. Bence IEO belli olduktan sonra zaten herkes girmiştir. Tabi bu durum bountyden gelecek ödülün sonradan değersiz olacağını göstermez.

Yok illa katılan olmuştur da demek istediğim lokaldeki herkes sürekli düzgün bir imza kampanyası arıyordu. Bunun Ieo süreci önemsenmesine rağmen gördüğüm kadarıyla lokalde imzaya giren olmamış o yüzden şaşırdım. Ne rezil rüsva projelerin bile imzası doluyor bazen Cheesy
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 19, 2019, 06:49:39 PM

Biz de pozisyonumuzu aldık bekliyoruz bakalım artık ne olacak, yaşayıp görücez. Matic'in başarılı olması iyi bir referans, insanlar yine aynısı olur diyerek satın alacaklardır. Aslında sabırlı olup, ilk gün yani herkesin bir anda çıktığı gün düştüğü yerden alınırsa, sonrasında güzel çıkacaktır diye düşünüyorum. Tabi bu riski alınır mı alınmaz henüz belli değil.

Bu arada IEO'ların da bounty için foruma gelmeye başlamaları güzel bir haber.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 19, 2019, 10:31:20 PM

ben burada baska düsünüyorum. ieo'nun bir özelligi, bir ulasilmasi güc bir havasi oluyordu. simdi foruma bounty olarak gelmeleri, isin civkini cikarabilir. gerci bu harmony'nin imzasindan dagitilacak ödüllerin azligindan yakiniliyor (tam ne kadar bilmiyorum ama iyi ki ve umarim azdir). görecegiz bakalim, harmony imzasinin bir etkisi olacak mi piyasaya, olacaksa ne kadar bir etki olacak... belki de taninirligi acisindan olumlu olur ama, yine de süpheyle bakiyorum imza olayina.
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 19, 2019, 10:42:58 PM

Bir diğer Binance IEO su lan MATIC te şu anda korkunç derece bir fiyat artışı var, Bu gün de %44 kadar bir artış yakaladı.

0.01885 dolar fiyattan işlem görüyor. Valla 15x e yakın yaptı, 1 ay içinde. Çok yüksek bir fiyata ulaştı. Karını yapan çıkıyor yapan çıkıyor
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
May 19, 2019, 10:54:33 PM

Harmony imzacılarına IEO dan gelenler ile aynı zamanda ödülü dağıtırlarsa muhtemelen ıeo dan girenler için bir sıkıntı olabilir. Ancak geç dağıtacaklarını düşünüyorum.
123 Bounty Hunter
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
May 19, 2019, 11:21:42 PM

Bitcointalk ödül kampanyası: 15 bin dolar
Teknik ödül kampanyası: 1 milyon dolar

Korkmaniz gereken şey imzacılar değil, Harmony’nin Github sayfasını incelerseniz 3500 farklı post görürsünüz. Biz başlattığımız kampanya sonucunda olumlu dönüşler aldık, büyük ihtimalle topluluğun sesine kulak verilecek eğer ödül miktarı istediğimiz orana arttırılırsa ki öyle olmasını umuyoruz, katılmayanlar pişman olabilir. Yaklaşık 200 kadar mail atıldı, ekip bounty menajeriyle iletişime geçti artık orta yolu bizim adımıza Arteezy bulacak. Öyle bir örgütledikki Endonezyalısı, Rusu hiç farketmedi, iletişimde olduğum katilimcilarin tamami aynı zamanda Harmony’nin yatirimcisi da aynı benim de olduğum gibi. Yani hiçbir ödül avcısı Harmony’i satmayacak, insanlar Matic gibi olacağını düşünüyor. Ben bu mesaji birakayim da, ödüller güzel bir seviyeye gelince söylemedi olmasın. Bize olumlu dönüş yapıldı, miktarın ne olacağını bilmiyoruz ama mutlaka artacak. Bunu da 10X’den önce satan saftır zaten (piyasa takla atmadığı sürece)
123 Bounty Hunter
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
May 20, 2019, 09:25:42 AM

Ödüller arttırılmadı ama 2 ay sürecek kampanya bu hafta sonlandırılıyor. 19’undan önce kayıt yapıp 22’sine kadar görevini tamamlayan herkes ödül alacak. Yerinde bir karar oldu.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 20, 2019, 05:04:16 PM

ben burada baska düsünüyorum. ieo'nun bir özelligi, bir ulasilmasi güc bir havasi oluyordu. simdi foruma bounty olarak gelmeleri, isin civkini cikarabilir. gerci bu harmony'nin imzasindan dagitilacak ödüllerin azligindan yakiniliyor (tam ne kadar bilmiyorum ama iyi ki ve umarim azdir). görecegiz bakalim, harmony imzasinin bir etkisi olacak mi piyasaya, olacaksa ne kadar bir etki olacak... belki de taninirligi acisindan olumlu olur ama, yine de süpheyle bakiyorum imza olayina.

İmza olayının risk olmaktan çıkması için smart contract ile kademeli olarak dağıtılması gerekir. Böylece piyasayı direk olarak etkilemez.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
May 20, 2019, 06:09:51 PM

Ödülü az olabilir ama zaten binance nin ieo su olduğu için gereken ödülü orada almak mümkün. Matic nereden nereye gitti. Daha dün 200 de iken bugün 400 lerde geziyor. Harmony one da aynı şekilde yukarı götürürler.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
freim
Member
**

Activity: 462

View Profile
May 20, 2019, 06:14:43 PM

konu lle iligli olarak bakalım nasıl bir süreç olacak, en son demiştim bounty ile ilgili olarak bountydeki ödül miktarı çok az arkadaşlar az miktara iyi reklam yapıldı ama herkes katıldı nerdeyse Smiley
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 20, 2019, 06:20:37 PM

konu lle iligli olarak bakalım nasıl bir süreç olacak, en son demiştim bounty ile ilgili olarak bountydeki ödül miktarı çok az arkadaşlar az miktara iyi reklam yapıldı ama herkes katıldı nerdeyse Smiley

Dediğiniz kadar reklam olduysa binance de çıkınca topla tüfekle alım yapmakta fayda var. X3 yapsa yeter de artar bile.
Matic bu kadar reklamı olmadı ama şuan çıkış fiyatına göre 7-8 kat yukarıda yanılmıyorsam.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
May 20, 2019, 06:49:27 PM

Bounty de dağıtılan miktar çok ufak bir miktar, çerez gibi yani. öyle çok da katılım olmadı sanılanın aksine, geçen baktığımda 200 kişi vardı
barslanhan
Member
**

Graphic Designer

View Profile WWW
May 20, 2019, 11:12:05 PM

Bounty de dağıtılan miktar çok ufak bir miktar, çerez gibi yani. öyle çok da katılım olmadı sanılanın aksine, geçen baktığımda 200 kişi vardı

Sanırım Bounty durdurulmuş ve bunda Binance IEO'suna katılmasının etkisi büyük. Bence bunlar Binance tarafından kabul edileceklerini bilemeden başvuruyu yapıp beklediler bu arada bounty başladı. Ulan bir de baktılar ki Binance kabul maili gelince ne yapalım ne yapalım... IEO'nun etkisi daha büyük, bountyi rafa kaldıralım. Önce biraz bekletelim sonra iptal ettik deriz.. O kadar katılımcı ne olacak yaa amaaaannnn sanki taş atıp kolumuz mu yoruldu.. (Konuşmalar tamamen hayal ürünüdür) ama aşağı yukarı böyle olmuyor mu? Bountyler ve katılımcılara bakış açıları aynen böyle..
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 21, 2019, 12:23:10 AM

Bir diğer Binance IEO su lan MATIC te şu anda korkunç derece bir fiyat artışı var, Bu gün de %44 kadar bir artış yakaladı.

0.01885 dolar fiyattan işlem görüyor. Valla 15x e yakın yaptı, 1 ay içinde. Çok yüksek bir fiyata ulaştı. Karını yapan çıkıyor yapan çıkıyor

valla cok sabirsiziz, en ufak bir kari görünce heyecandan satip sonra x2, x3 yaptik diye seviniyoruz:)
bu piyasada gercekten bazen risk alacaksin (ama hangi projede, ne zaman, ne kadar risk bunu tabii önceden bilemiyoruz).
x2 yaptik diye az cok sevinirken, simdi x15i kacirdik diye üzülmemiz mi gerekiyor:) neyse, buna da sükür... önümüzdeki maclara bakacagiz.

harmony ayni yürüyecek diye birsey yok - ama harmony'de daha cok kisi hemen satmayacak galiba. umarim hakkimizda hayirlisi olur... simdiden x5 söylentileri var ama belki harmony fos cikacak? bilemiyoruz. isin heyecani bu ya:)

piyasa 1 yildir uzun süredir sürünürken, artik heyecanli günler geldi yine. binance sagolsun:)
Elysio
Full Member

Merit: 153

View Profile
May 21, 2019, 12:30:53 AM

Millette merit mi var ki buraya atsınlar forumda çok büyük merit sıkıntısı var kimse kimseye atmıyor turşusunu kuruyor millet meritlerinin, zamanında güzel paylaşımlar yaptığımı düşünüyorum geri dönüş alamadım çok ondan bıraktım bu foruma yararlı paylaşımlar yapmayı.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
May 21, 2019, 02:19:23 PM

valla cok sabirsiziz, en ufak bir kari görünce heyecandan satip sonra x2, x3 yaptik diye seviniyoruz:)
bu piyasada gercekten bazen risk alacaksin (ama hangi projede, ne zaman, ne kadar risk bunu tabii önceden bilemiyoruz).
x2 yaptik diye az cok sevinirken, simdi x15i kacirdik diye üzülmemiz mi gerekiyor:) neyse, buna da sükür... önümüzdeki maclara bakacagiz.

harmony ayni yürüyecek diye birsey yok - ama harmony'de daha cok kisi hemen satmayacak galiba. umarim hakkimizda hayirlisi olur... simdiden x5 söylentileri var ama belki harmony fos cikacak? bilemiyoruz. isin heyecani bu ya:)

piyasa 1 yildir uzun süredir sürünürken, artik heyecanli günler geldi yine. binance sagolsun:)

Hocam zaten ortak kanıya varmıştık diğer topicde, bu tokenın balinası borsada yok, toplayacak yatırımcı mecburen milletin elindeki 300 dolarlık maticleri toplamaya mecbur o da fiyatı arttırır diye.

ama 2x-3x bile bize yeter diyorduk ki yanlış da değil, 2x-3x az para değil. zaten harmonyde de şimdilik hedefimiz o.  Yani insanlar yatırımını yapsın, ticket çıkarsa  bayram harçlığı gibi garanti parasını alsın.

Ben MATIC te yapacağımı yazmıştım ana konuya,   yatırdığım kadarını satıp, kalanını kafama göre değerlendirme mantığındaydım. yani diyelim 12 BNB yatırdın,  12 BNB yi al, yatırdığın 200-300 doları al,  kalanı dursun mantığı.

ben de böyle yaptım, kalanını da yükseldikçe sattım, 3x-5x-7x parça parça saldım.  Şu anda elimde çok az var, ama gene de o bile para yapıyor çünkü korkunç arttı, fiyat.

Ben bile diyorum ulan ne olacak tutsaydım diye Cheesy
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
May 21, 2019, 09:48:49 PM

Şu an BNB tutmanın 2. gününe geldi, 6-7 gün daha devam edecek bir sürecin başındayız, bu linkte sürecin kaçıncı gününde olduğunuz, ve sürecin nasıl işlediği yazıyor;

https://launchpad.binance.com/en/lottery/2ac0560e384143eeb693f4abcb06a992#lpd2

2 sekme var, biri project info, diğeride lottery timeline, lottery timeline da,  yol haritası ve sürecin neresinde olunduğu yazıyor
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: