Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:36:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Hepimiz Ayıdan bıktık ve korkuyoruz.Kripto para fiyatları nasıl stabilleşir?  (Read 375 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 17, 2019, 02:50:09 PM

Sürekli yükselip sonra elde avuçta ne varsa sıfırlayan uzun bir dönemden geçtik.Hemde bunu daha öncede yaşadık.
Artık birşeylerin değişmesi gerekmiyor mu ? Yani en  baba coinler belli bir seviyeye geldikten sonra böyle hayvani düşüşler yerine kabul edilebilir düşüşleri görüp yılı kapatabilecek miyiz acaba ?
Kullanım alanlarını artırmak en önemli şey bence.O kadar fazla işlem yapılması gerekiyor ki arka planda artık bu insanları bezdiren düşüşleri görmeyelim.
Yani pc başında adam al sat yapıyor.Bot kuruyor çatır çutur fiyatı alçaltıp indiriyorlar.2 zengin geliyor fiyatın anasını belliyor.
Öyle bir entegre olmalı ki günlük yaşamda bakkalcı mehmet abiden ekmek alan ayşe teyze bile arka planda kripto parayla ödeme yapsın.bu devasa bir hacim getirecektir ve o saçma sapan düşüşler geride kalacaktır.Maximum fiyata ulaşıncada.Bitcoin alan adam yarın 2x düşer mi diye korkmayacaktır.

rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 17, 2019, 02:57:40 PM

Öyle bir entegre olmalı ki günlük yaşamda bakkalcı mehmet abiden ekmek alan ayşe teyze bile arka planda kripto parayla ödeme yapsın.

Bu hayal ancak sen mehmet amca olunca gerçekleşecek bir hayal dostum.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
May 17, 2019, 03:09:22 PM

Öyle bir entegre olmalı ki günlük yaşamda bakkalcı mehmet abiden ekmek alan ayşe teyze bile arka planda kripto parayla ödeme yapsın.

Cheesy Cheesy valla öylemi bilmiyorum ama ben bu ayı dönemi denilen dönemden bıktım.Ama bu döngü devam edecek mi ? Edecek gibi duruyor.Keşke bir yerde dursada artık rahat nefes alsak.Teknolojisine yönelsek.
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 17, 2019, 03:10:47 PM

Cheesy Cheesy valla öylemi bilmiyorum ama ben bu ayı dönemi denilen dönemden bıktım.Ama bu döngü devam edecek mi ? Edecek gibi duruyor.Keşke bir yerde dursada artık rahat nefes alsak.Teknolojisine yönelsek.

İşte o zaman kripto paralara olan ilgi en az %50 düşer. Piyasadakilerin çoğu bounty'den kazanıp köşe olma hayali ile burada.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 17, 2019, 03:56:44 PM

valla bende bu paylaşımı yapan arkadaş gibi düşünüyorum, stabilleşme olmadan insanlar btc yi nasıl piyasada para yerine kullanacaklar düşünsenize btc ile araba alacaksınız ne zaman hızlı düşünce millet srıaya girecek falan
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
May 17, 2019, 04:19:10 PM

walla yukarı doğru çıktığı sürece stabilleşmesine gerek yok Wink

piyasanın uzun süre stabil hale geleceğini düşünmüyorum çünkü karakteri bozuk! asi-hırçın-patavatsız-kuralsız-hem gizli hem uluorta-henüz gelişmekte olan bir piyasa! manipülasyon gırla gidiyor.

Ama stabilizasyon sağlanırsa kim gelir bu piyasaya orası meçhul! Volatilite yüksek olmasa pek bi cazibesi kalmaz gibi...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
May 17, 2019, 09:06:24 PM

Sürekli yükselip sonra elde avuçta ne varsa sıfırlayan uzun bir dönemden geçtik.Hemde bunu daha öncede yaşadık.
Artık birşeylerin değişmesi gerekmiyor mu ? Yani en  baba coinler belli bir seviyeye geldikten sonra böyle hayvani düşüşler yerine kabul edilebilir düşüşleri görüp yılı kapatabilecek miyiz acaba ?
Kullanım alanlarını artırmak en önemli şey bence.O kadar fazla işlem yapılması gerekiyor ki arka planda artık bu insanları bezdiren düşüşleri görmeyelim.
Yani pc başında adam al sat yapıyor.Bot kuruyor çatır çutur fiyatı alçaltıp indiriyorlar.2 zengin geliyor fiyatın anasını belliyor.
Öyle bir entegre olmalı ki günlük yaşamda bakkalcı mehmet abiden ekmek alan ayşe teyze bile arka planda kripto parayla ödeme yapsın.bu devasa bir hacim getirecektir ve o saçma sapan düşüşler geride kalacaktır.Maximum fiyata ulaşıncada.Bitcoin alan adam yarın 2x düşer mi diye korkmayacaktır.

Bu o kadar kolay bir şey değil. Ekonomide bir gini katsayısı vardır. Gelir dağılımnda adalet diye kısaca açıklanır bu katsayı. İşte benzer bir şey olmalı. Gini katsayısındaki adaletin, BTC'ye gelmesi gerekir bence. Ancak o zaman daha stabil bir fiyattan bahsedebiliriz. Ayrıca yasal düzenlemelerde faydalı olurdu.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 17, 2019, 10:13:38 PM

Bugün yine BTC sert bir düşüş yaşamış. Düzeltme diye düşünüyorum. Artık düzeltmeler hallolsun da önümüze bakalım...
Konuya gelecek olursam; stabilleşmekten kastedilen stabilcoin tarzı bir sabitleme değil sanırım. Stabilcoinler zaten ayrıca var. Belli bir seviyede kalması kastediliyor olmalı. Mesela BTC için 10.000-12.000 dolar aralığı gibi... Ama bunu kontrol edebilmek imkansız. Piyasa merkezi değil. Her şey arz-talep dengesine göre işliyor. Klasik borsalardaki gibi taban/tavan fiyat uygulaması da yok. Artı yönde de eksi yönde de sınırsız fiyatlar söz konusu.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 17, 2019, 11:28:35 PM

Genel kabul, genel kabulün sonucu olarak piyasada balina olayının yok olması uzun vadede.
Bizler için çok büyük ancak dünya çapında küçük miktarların piyasayı oynatmasını engelleyebilecek marketcap'a ulaşılabilmesi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
garop
Newbie
*

Activity: 104
Merit: 0

View Profile
May 18, 2019, 05:01:54 AM

büyük cüzdanlardaki btcler dağıldığında stabilleşecektir. hacim lazım hacim Smiley
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
May 18, 2019, 07:42:06 AM

Stabil olması iyi bir şey değil benim düşüncem.Altın gibi dolar gibi stabil olursa bir cazibesi kalmaz piyasanın.Şu an büyük düşüşler çıkışlar oluyor.Çıkarken iyi de büyük düşüşler korkutuyor insanı.Ama bu işin kuralı bu.yeni gelişen bir piyasa.Bence piyasayı iyi okuyan her türlü kazanmayı bilir.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 18, 2019, 07:59:27 AM

Haha çok iyi cevap olmuş. Umarım o kadar sürmez ama bunun gerçekleşmesi için bitcoin ve geçerli olacak altcoinlerin en üst sınırlarına ulaşması gerekiyor. Günlük hayatta herkesin kullanabileceği hacim için çok daha fazla değerlenmesi gerekiyor.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 18, 2019, 08:00:45 AM

Ayıdan bikmayan yok zaten. Yaklaşık 1.5 yıldır bizi perişan etti. Belki de biz çok beklediğimiz için boğa gelmeyecek. Ne zaman insanlar ümidini keserse o zaman boğa gelir. Hangi coin ya da token konuşulursa da o hiç yukselmez.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
May 18, 2019, 09:30:38 AM

stabil olayı zor.Zaten zengin olan girip belli coini hoplatıp üsttten verip vınn.alanda elinde patlayınca zarara satıyorda
şu baktt denen açılsada piyasa iyice canlansa ama oranın bile stabile etkisi olmaz kanımca.üst düzey şirketler yatırım yapsa onlarda coini belli seviyeden alıp belli yerden satıp parayı alıp çıkınca helede alınıp çıkılan paralar 10-20-50 milyar usd bazında olursa piyasanın göçmesi normal.
stabil olayı zamanla olabilir ama süre uzun bence...
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

View Profile
May 18, 2019, 09:44:21 AM

Sanırım benim istediğim şey sadece hayal.Görünen o ki insanlar bu çılgın dalgalanmaları seviyor.Gerçekten saçma buluyorum.1 ay 1lira olan şeyin 3 gün sonra 10 cente düşmesini:Bu piyasanın scam olduğunu gösteriyor Sad
mtmitatt
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 30

View Profile
May 18, 2019, 10:02:32 AM

Ayıdan para babaları hariç herkes bıktı, para babaları da alttan toplamak için ayı piyasasını çok uzun tuttular.
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
May 18, 2019, 02:51:15 PM

Altlara giremiyoruz hocam doğru artık çok korkuyoruz. Boğada yüklü para kaybettik ve herhangi bir projede kilitli kalmanın acısı çok kotu oluyor . 2 yıldan beri waves da kalan insanlar tanıyorum ve hala zarardalar

barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
May 18, 2019, 04:06:09 PM

Korkmamak mümkün mü? Gerçekten insan çekinerek adım atıyor. Ayağımızı yere sağlam basmamız gerektiğini acı tecrübelerle öğrendik. Malesef bu tecrübeler ilerde gelecek boğalarda hayat kurtaracak deneyimlere dönüştü kendi adıma. Yine de temkinli olmakta fayda var.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
May 18, 2019, 06:07:35 PM

Merkezsiz bir borsa içerisindeyiz. Burada stabillik beklemek hayal kırıklığı olur sadece. Yükseliş olsun stabillik istemeyiz

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
May 18, 2019, 06:11:37 PM

dalgalanmanın iyice hızlandığı dönemlerdeyiz. utanmasalar 4200'e kadar sert şekilde düşürüp, hemen yükseltecekler. kaldıraçlı piyasalarda kısa süreli işlem yapıp hemen kapatmalı bence.

bitmexin stop market emirleri o belirlediğin fiyatlarda çalışmadığı oluyor. daha beter yerden pozisyon kapanabiliyor.

bitcoin fiyatında stabilleşme olacak ama dalgalanmaya çözüm yok. alıp beklemek en iyisi. hani bir gün 6K -10K aralığından alırsın ve 10K aşılır aldığın fiyat altın değerindedir. sattın, tekrar aldın, maliyetin yükseldi. balinalar zaten bunu istiyor.

milyarlarca dolarlık bitcoin satıyor, sonra panikletip, ucuzdan satın alıyor. millet zararda, balina parasını katlamış durumda.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: