Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:15:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir Kripto Para Haber Sitesinden Beklentileriniz Nelerdir?  (Read 154 times)
laoban (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
May 20, 2019, 01:43:06 PM

Merhaba arkadaşlar başlıktada yazdığı üzere bir kripto para haber sitesinden ne gibi beklentileriniz var. Tabi ki piyasadan güncel haberleri almak için takip ediyorsunuz fakat bunun dışında ne gibi içerikler servisler sağlaması sizi memnun ederdi?

İlginiz için teşekkürler.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 21, 2019, 11:24:46 PM

öncelikle kopyala yapıştır habercilik olmayacak

mot a mot çeviri olmayacak yani direkt çevir bas gitsin habere olayı değil

çevirirken özgün yorumlar da katılmalı habere ve herşeyden önce haber yapmak için haber yapmayacaksın

günde 50 gereksiz haber yapıp hit çekmek yerine beş tane adam gibi kaliteli okunur haber yapacaksın

zaten sen o 5 haberi adam gibi yaparsan zamanla arkanıza baktığınızda arkanızda sizi takip eden bir kitle oluştuğunu göreceksiniz

velhasıl kelam en mühim kriter kaliteli ve vizyon sahibi olmak

ayrıca şunu da dipnot geçeyim reklam alacaksanız da siteye fazla göze batmayan rahatsız etmeyen bir biçimde alın

temayı belirlemekte oldukça mühim gereksiz ufak detay gibi görünebilir fakat bir çok insanı sadece teması bile çekmeli

şimdilik aklıma gelenler bunlar yorumumu yanıtlarsanız birlikte beyin fırtınası yapabiliriz

bu arada uzmancoin adlı haber sitesinin sahibi çok yakın arkadaşımdır
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1317

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 22, 2019, 11:13:55 AM

Çeviri haberler makul miktarda olmalı (olmamalı demiyorum, öylesini de saçma buluyorum), site ekibinin bu konuda belirli bir bilgi ve tecrübe birikiminin olduğunu görebileceğimiz özgün, analitik yazılar olmalı (bundan kastım da grafik yorumu değil) Ayrıca kendi adıma konuşursam içeriğin sayısından ziyade güncelliğine bakarım, bazı siteler var, adam geçen yıl açmış, bir kaç ay günde 2-3 içerik yüklemiş ve sonrasında doğal olarak deniz bitmiş, en yeni içerik 8-10 aylık, yani site fiilen ölmüş.
Görsel olarak da ergen bloğu gibi çok rengarenk olmamasını, içeriğe rahatça ulaşılabilen ve okurken göz yormayan bir tasarımı olmasını isterim, şöyle de bir şey belirteyim, koyu temalı siteler benim gözlerimi çok yorar, içinde ne olursa olsun direkt kapatırım, çoğu kişinin de hoşlanmadığını biliyorum. Böyle bir tasarım varsa en azından gündüz modu olmalı.
Reklam konusuna gelirsek, dengeyi çok dikkatle tutturmak lazım, Türkiye'de 2 elin parmağını geçmeyecek sayıda çok bilinen siteler dışında kimse reklam gösterimiyle para kazanamaz (uğraşmaya değecek kadar anlamında diyorum) ama en azından masrafını çıkartması ve birazcık da cebe bir şeyler bırakması önemli elbette, yani tabii ki reklam olmak zorunda ama reklam arasında içerik olan bir sitenin de hiçbir şansı yok.
Ve tabii ki yazım dili doğru dürüst, imla kurallarına dikkat eden bir site olmalı, içeriğin herhangi bir yerinde mesela "bu konuda sizinde dikkat etmeniz gerekmezmi?" gibi yazılar varsa benim için çöptür.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████