Bitcoin Forum
July 05, 2024, 09:54:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ünlü Analist: Bitcoin 8.200 Doları Kırmaya Hazırlanıyor!  (Read 125 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
May 20, 2019, 02:44:12 PM

Son günlerde kripto para piyasası bir hayli hareketli. 8.400 dolara kadar çıkan Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta Cumartesi günü erken saatlerde 6.300 dolara kadar geri çekildi. Buna karşın Asya oturumuna denk gelen 19 Mayıs sabahında Bitcoin fiyatının yeniden 8.000 dolara çıkması ani sert düşüş sonrası solan umutları yeniden yeşertti. Bu geri dönüş boğa piyasasında olunduğu ve 10.000 dolara giden yol için bir sinyal olarak görüldü.

Türkiye’nin popüler kripto para analisti Selcoin, Bitcoin’in mevcut durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Analist, dün öğlen saatlerinde Bitcoin’in hedefinin 10.000 dolar olduğunun altını yeniden çizdi:

İvme devam ediyor. Bitcoin yeniden 8.200 hattını zorlayacak. (BitFinex) bu işin arkası 10.000 dolar kardeşim. Yarın geceye kadar hareketi net göreceğiz diye düşünüyorum. İster kabul edilsin ister edilmesin; Bitcoin boğada… Ve ben 6.000 dolarına altına düşüş beklemiyorum…

Attığı her tweet ile 8.200 doların önemli bir direnç noktası olduğunun belirten Selcoin, bu kritik direncin aşılacağı, ancak ani inişlerle amaçlanan şeyin long pozisyonları silkelemek olduğunu söyledi:

8.200 hareketi dün gece gelmiş. Direnç denemesi başarısız… Long pozisyonları silkelemeye devam ediyorlar.

Analist, Bitcoin’in 3 kez aynı direnci (8.200 dolar) yokladığını ve kıramadığını, ancak 4. denemede kıracağı görüşünde. Şu an için öncü kripto para biriminin güç toplaması gerektiğini aktaran Selcoin, fiyatta biraz gevşeme olabileceğinin sinyalini verirken, yükselişin destek seviyesinin 7.000 dolar olduğunu belirtti:

Bitcoin 3 kez ayni direnci yokladı ve kıramadı. 4. denemede kırar diye düşünüyorum. Lakin şu an güç toplaması için biraz gevşemesinde problem görmem… 7.000 dolar yükselişin destek seviyesidir.

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin şu sıralar 7.923,60 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatlik değişim ise negatif.

https://www.coinkolik.com/unlu-analist-bitcoin-8-200-dolari-kirmaya-hazirlaniyor/

Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 972
Merit: 292

View Profile
May 20, 2019, 07:23:35 PM

Son zamanlarda bitcoin sürekli yükseliyor. Son düşüşleri düzeltme olarak görüyorum. Her boğa hareketinde bu tür kar satışları normal. Sanırım etf yine ertelenmiş bu son düşüşte etkisi olabilir. Piyasa bu tür haberlere alıştı artık. SEC onay verirse herkes şok yaşayabilir.

.
hussnill
Jr. Member
*

Activity: 274
Merit: 1

View Profile WWW
May 20, 2019, 09:25:16 PM

Bitcoindeki bu düşüşler bence piyasaya zarar vermez. Çünkü kısa süreçte bitcoin artacağı kadar arttı. Ve artmaya da devam edecektir. Etf gene ertelendi doğrusu ben bunu bekliyordum. Bu bitcoini düşürmüş olabilir ama 10 bin usd seviyeleri önemli. eğer bu seviyeleri aşarsa bitcoin boğa gelmiştir diyebiliriz.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
May 20, 2019, 10:08:21 PM

düzeltme yapması çok daha sağlıklı yükselmesini sağlar. Bunda bir yanlışlık yok. Ancak uzun zamandır her sebeple düşmesine, sonra bir daha düşmesine öyle bir alışmışız ki kaç kişi bıraktı bitcoinlerini bilemiyorum:)
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 20, 2019, 10:35:26 PM

7 bin bandına geri döndü 8 binde tutunma konusunda oldukça zorlanıyor 8 bine giriş yapıp birkaç gün tutunmayı başarırsa 9 bin ardından 10 bin çok rahat gelecektir diye düşünüyorum
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
May 20, 2019, 10:37:56 PM

Bitcoin denemeler yapmaya devam ediyor ve tekrar 8 bin dolar seviyesinin üzerinde. Her an 8200 doları geçip hatta 9 bin dolara bir sıçrama yapabilir.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: