Bitcoin Forum
June 16, 2024, 09:30:41 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Autoban ile spam yapmayan üyeyi banladılar.  (Read 240 times)
maxwis (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
May 21, 2019, 10:20:23 AM

Sorry redboxneo, you are banned from posting or sending personal messages on this forum.
You have been permanently banned by a forum moderator, probably due to spam or plagiarism. You may appeal here, but your chances are not good: banappeals...@theymos.e4ward.com

2017 aralık ayında foruma üye oldum ve o tarihten bugüne kadar spam yapmadım da bugün mü yapmış oldum.

Kesinlikle kabul etmiyorum.

Ben spam yapmadım. bir üyenin mesajını aynen alacağım ve kopyalayacağım.
veya biraz değiştirdikten sonra mesajı yayınlayacağım.

hayatta böyle bir şey yapmadım.
konuya uygun bir şeyler yazmaya çalışıyorum ve hep öyle oldu.

spam yapmış olsam üzülmeyeceğim bu kadar.

bazı bountyler için proof of joined post bu tür mesajlarım var.
bunu mu spam saydılar bilmiyorum. ama çok nadir mesajlar. birkaç tane o da 1,5 yıllık üyelik tarihi içerisinde.

biraz araştırdım, sordum theymosa itiraz etmek de işe yaramıyormuş.

hiç uyarı yapmayın, 2 haftalık, 1 haftalık ban vermeyin. tamamen banlayın gitsin.
nasıl olsa 3 milyon üye var. bize üye mi yok.

değiştirin şu kafayı artık derdim de olmayacağına eminim.

üyelerinize değer verin. küçük sürekli cezalar olsun. hatalarını görsünler.

isteyen profilime baksın.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1377923
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
May 21, 2019, 12:58:06 PM

Meta bölümüne bir konu açıp neden olduğuna dair sorun zaten hemen cevap veriyorlar. proof of joined türünde herkesin  mesajı vardır zannetmem bundan olduğunu, muhtemeldir başkasının bir mesajını paylaşmış olabilirsiniz.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
May 21, 2019, 01:57:56 PM
Last edit: May 21, 2019, 03:01:57 PM by gospodin

merak etmeyin hocam hepimizi yavas yavas banlayacaklar gibi duruyor. mailden gelen mesaji okudum ve yanlis anlamadiysam sanirim hasyurt da banlanmis. eve gidince mesaja bakip editlerim. hasyurt hocam banlanmadiysan yazsana buraya.

edit: @hasyurt ile ilgili yazdığım doğruymuş arkadaşlar.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 21, 2019, 02:38:56 PM

merak etmryin hocam hepimizi yavas yavas banlayacaklar gibi duruyor. mailden gelen mesaji okudum,ve yanlis anlamadiysam sanirim hasyurt da banlanmis. eve gidince mesaja bakip editlerim. hasyurt hocam banlanmadiysan yazsana buraya.

Konu sahibine geçmiş olsun. Banlanmayan kalmadı zaten. Çok garip.
Hasyurt da sevdiğimiz üyelerden biriydi hiç kontrol etmedim ama umarım banlanmamıştır. Yazık oldu. Sırayla herkesi temizleyecekler herhalde, foruma girmeye korkar olduk.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 21, 2019, 10:53:05 PM

hocam metada konu açmanızı tavsiye ederim bugün baktığımda konu açan birkaç kişinin banının kaldırıldığına denk geldim bazen hatalı banlamalar olabiliyor çünkü son zamanlarda önüne gelen banlandığından dolayı belki siz de yanlışlıkla banlanmış olabilirsiniz.

en azından banınız kaldırılmasa bile neden banlandığınızı öğrenmiş olursunuz orada çok hızlı cevap veriyorlar bir bakın derim.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 23, 2019, 08:05:23 PM

benim de bi kaç arkadaşımı haksız yere banladılar. bunlardan biri de whatsapp grubunun üstadlarından mustafa perçin. umarım bu hatadan dönerler.

fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
May 23, 2019, 08:37:47 PM

benim de bi kaç arkadaşımı haksız yere banladılar. bunlardan biri de whatsapp grubunun üstadlarından mustafa perçin. umarım bu hatadan dönerler.

Herifin son mesajlarının tamamı copy-paste, kimse haksız yere banlanmıyor, Theymos’la birebir konuşup çalınan hesabımı geri almışlığım bile var herif IP adresine bakıp birader on tane hesaba girmişsin bu ne iş bile demedi kaldıki Bitcointalk’ta IP logları 6 ay ile 2 sene boyunca kaydediliyor.

https://bitcointalk.org/privacy.php

İnan ya da inanma eğer forum dDoS saldırısı altında değilse, o dönem işi yoksa özellikle maillerini kontrol ediyor. O olmasa bile maillere bakan bir ekibi var yeterki kendini kısa ve öz, prosedüre uygun bir şekilde anlat. Hesap çalınması için 3 günde, ban için 1 günde dönüş yapıldı. Theymos çok adaletli bir yönetici.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 23, 2019, 09:30:10 PM

Theymos'un bu konuyla ilgili bir postuna denk geldim meta'da. "Quote" kullanmayı unutup, birinin yazdığını alıntılayanlarla ilgili görüşünü söylemiş. Manuel kontrolden mi bahsediliyor burada yoksa autoban kapsamından mı tam anlayamadım. Mesela postunuzun içerisinde, forumdan birinin cümlelerine yer verdikten sonra kendi yorumunuza devam ettiğinizde ve bunu "quote" olarak seçmediğinizde sakıncası olmayabiliyormuş. Fakat birebir cümleleri aldığınızda (yani postunuz sadece o X kişinin yazdıklarından oluşursa) o zaman sıkıntılı. Önemli olan kısım, o X kişinin yazdığını sanki kendiniz yazmış gibi yapmamanızmış!
Quote kullanılmadığında; belki o alıntı yapılacak metni "tırnak içine almak", farklı renge boyamak ya da kalın punto ile yazmak bir seçenek olabilir. Script bunu algılar mı emin değilim. Theymos'un mesajı aşağıda.

İlgilenenler bi kontrol etsinler: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5145434.msg51145396#msg51145396
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 24, 2019, 10:19:10 PM

perma ban yiyipte metada açılan başlıklardan sonra banı kalkan birkaç başlığa denk geldim. bir ara yok perma yersen kalkması imkansız diye saçma sapan bir hurafe dönüyordu lokalde yok öyle bir şey hocam açın metada başlığınızı banınız kalkmasa bile en azından neden yediğinizi öğrenirsiniz net bir biçimde içinizde şüphe kalmaz.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
May 25, 2019, 09:44:14 AM

İyi oluyo iyi. Heroluğa falan güvenenleri görüyoruz Smiley
Geçmiş asla peşini bırakmaz. Geçmişte vardır bişey. Evet hatalarda vardır muhakkak. İki kişi aynı şeyi yazabilir mantıksız değil. Ancak translate ile çevrilmiş konularla meritti, puandı oydu buydu alanlar gidiyo işte.

Merit satışıda ufaktan kesilir korkudan. Eskiler yenilere mecbur böyle yer verecek.

...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: