Bitcoin Forum
July 26, 2024, 11:27:09 AM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bu Dört Banka Blockchain’e Geçiş Yapıyor  (Read 155 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
May 23, 2019, 10:23:23 AM

Blockchain teknolojisini denemek isteyen dört banka bir araya gelerek bu yeni bir borç senedi oluşturmayı başardılar.

DekaBank, dwpbank, DZ Bank ve Helaba adlı dört banka geçtiğimiz haftalarda bir araya gelerek Blockchain teknolojisiyle ilgili bir çalışma yürütebilmek için görüşmeye başlamıştı.

Dünya genelindeki dijitalleşme sürecinin hızla ilerlediğini düşünen bu bankalar, Blockchain teknolojisini kendi alanlarında kullanmaları durumunda pek çok açıdan avantaj elde edebileceklerine inanıyorlar.

Bu teknolojinin hangi alanda kullanılabileceğini inceleyen bankalar ilk olarak Blockchain üzerinden bir borç senedi oluşturmaya çalıştılar. Geçtiğimiz gün yayınlanan basın duyurusu da bu amaca başarıyla ulaşıldığını gösteriyor.

Bu çalışmaya dahil olan bankalardan Helaba tarafından yapılan açıklamalara göre bu yeni Blockchain platformu üzerinden borç senedi oluşturmak, ilgili sürecin masraflarını yüzde 50’ye kadar varan oranda düşürebiliyor.

Tüm bunların yanı sıra bankalar bu platform sayesinde artık belli başlı kredilere ilişkin evrakları saklamak zorunda kalmıyor, tüm bu süreci dijital bir şekilde yönetebiliyorlar.

DZ Bank’in yöneticilerinden olan Peter Tenbohlen bu dört banka tarafından ortaklaşa yapılan çalışma hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Dijitalleşme süreci hızla devam ederken bizden dijital hizmet bekleyen müşterilerin sayısı da hızla artıyor. Bu dört bankanın uzmanlığı sayesinde şu anda tamamen otomatik bir şekilde işlem gerçekleştirebileceğimiz yeni bir platform sunabiliyoruz.”

kaynak: https://koinbulteni.com/dort-banka-blockchaine-geciyor-44220-44220.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
May 23, 2019, 01:48:45 PM

Bu bankalar hangi ülkede merak ettim,hangi ülkenin bu işe öncülük ettiği önemli diye düşünüyorum.

hussnill
Jr. Member
*

Activity: 274

View Profile WWW
May 24, 2019, 06:32:13 PM

Bu blockchain teknolojisini denemek ve kullanmak güzel bir şey tabiki ama hala bankalar bunu kullanmaya hazır mi? bunu tartışmak gerekir öncelikle. Bu bankaları ben de duymadım ama böyle bir adım atılması da güzel bir haber.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
May 24, 2019, 11:11:00 PM

Daha şimdiden Blockchain'i bu derece ciddiye alarak kullanmaya başlayan bankalar varken bunların sayısı zamanla çok büyüyecektir inanıyorum ki.

Drldrl2767
Jr. Member
*

Activity: 257

View Profile WWW
May 27, 2019, 11:42:57 AM

Galiba dünya üzerindeki bütün bankalar önümüzdeki on yıl içerisinde bu sisteme dahil olacak. Gerek güvenlik gerekse maliyet düşüklüğü ve son olarak hız açısından blockchain bir numara.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 27, 2019, 10:15:07 PM

Bankalar açısından bu son derece hızlı ve ucuz yöntem bulunmaz nimet iyi bir sistemle bankalar blockchain üzerinden transferlerini kolaylıkla yapabilirler.
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
May 28, 2019, 07:12:02 AM

Şu anda bu altyapı ile ilgili çalışan bir sürü banka var zaten, yakın zamanda çoğu bu teknolojiyi kullanmaya ve kripto paralarla işlem yapmaya başlarlar. Gelecek kesinlikle kripto paraların olacak, bunu bankalarda eninde sonunda kabullenecek.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
May 28, 2019, 08:39:01 PM

Blockchain finans sektöründe halihazırda kullanılıyor ve bence bu alanda çokileri bir teknoloji. Ülkemizde de birkaç banka blockchain altyapısını kullanmakta ve böyle giderse çok değil birkaç yıl içerisinde tüm bankalar blockchaine geçecektir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: