Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:52:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çiftlik Bank vurguncuları, Bitcoin borsası açmayı planlamış!  (Read 173 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
May 23, 2019, 01:01:08 PM

130 bini aşkın kişiden 1 milyar TL'nin üzerinde para toplayan Çiftlik Bank vurguncularının bir Bitcoin borsası açmak için plan yaptığı ortaya çıktı.

132 bin kişiden 1 milyar 139 milyon TL para toplayan Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı ismi, “Tosun” lakaplı firari sanık Mehmet Aydın, sistemin yazılımcısı olan tutuklu sanık Cudi Cumhur Yurdakul ile kardeşi Özgür Yurdakul’un yazışmaları ortaya çıktı.

Cudi Cumhur Yurdakul ile kardeşi arasındaki yazışmalar, ikilinin bir Bitcoin borsası açmayı planladığını ortaya koydu.

Geçtiğimiz yılın Mart ayının son günlerinde geçen yazışmalarda iki ismin borsanın alan adı üzerine fikir yürüttüğü görülüyor.

Mesajlar şu şekilde:

29 Mart 2018 16.13 / Cudi Cumhur Yurdakul

“Ok, İstanbul’a geldiğinde bana bir silah ayarlasın.”

29 Mart 2018 17.01 / Özgür Yurdakul

“Ayarlamış getirecek.”

29 Mart 2018 20.08 / Özgür Yurdakul

“Abi bitshoop domaini’ni alalım mı? Alınmamış, ya satarız ya da uygun bir şey yazarız.”

29 Mart 2018 20.12 / Özgür Yurdakul

“Coinshoop alınmamış.”

29 Mart 2018 21.13 / Özgür Yurdakul

“Almışlar.”

29 Mart 2018 21.34 / Özgür Yurdakul

“Cointurk var, 91 TL yıllık veriyor adam. Coin yazdığımızda işimizi görebilir, borsa için de kullanabiliriz.”

Öte yandan Mehmet Aydın ile Cudi Cumhur Yurdakul arasındaki Facebook mesajlarında ise Aydın’ın şirketin yazılımcısı olan Yurdakul’a dert yandığı, 6 gün içinde sistemden çekilen 3 milyon TL’den dolayı “Uykularım kaçıyor” dediği görülüyor.

Aydın, “…O benim uykumu kaçırıyor. 6 günde 3 milyon TL yatırım kaybımız var. Bir an önce toparlamamız lazım.” diyor.

Bu arada Çiftlik Bank’ın topladığı paraların bir kısmı ile madencilik cihazları alarak Bitcoin madenciliği yaptığı biliniyordu.

Kaynak : https://uzmancoin.com/ciftlik-bank-bitcoin-borsasi/
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
May 23, 2019, 01:27:21 PM

Vay be adamlara bak, az daha milleti bir de kripto para borsasıyla dolandıracaklarmış. Çiftlik bank olayı biraz saflık ama borsa olayı öyle değil, herkes sıkıntıya girebilirdi. Allah kurtarmış bizi bu sahtekar heriflerden. Bunlar borsayı açsa bir de devlet erkanı reklamını yapardı, bitcoini burdan alın diye  Smiley
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
May 23, 2019, 01:46:52 PM

Rig'lerini satıp mı kaçmış adam merak ettim.

Bu haberden ne kadar gelişmiş bir ülke olduğumuzu çıkarıyorum.Dolandırıcımız bile Blockhain,Bitcoin,Kripto öğrenmiş ve insanları bunlar üzerinden dolandırmak için kafa yormuş,gurur duydum valla  Grin

lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 23, 2019, 06:51:04 PM

kriptopara borsasının yasal mevzutı öyle dolandırmaya pek uygun değil. adamın bi tarafından kan alırlar. o işler o kadar kolay değil.

hussnill
Jr. Member
*

Activity: 274
Merit: 1

View Profile WWW
May 23, 2019, 07:23:00 PM

Düşünmeleri bence normal. Çünkü o aralar bitcoin fırlamış ve bütün dünya da yankı uyandırmıştı.  Tabiki bizim tosuncugun ilgisini çekmiş. Bence tosuncuk bu sayede paralarını yurt dışına kaçırmayı hedeflemiş olabilir. Yada servetine servet katmak da olabilir.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
May 23, 2019, 08:29:04 PM

Eninde sonunda yakalanıp ülkeye gelecek bunun kaçarı yok. Devasa bitcoin farm kurmuştı hatta video çekmişti yatırımcılarına yada kurbanlarına. Bitcoin işine giripte bizim piyasayıda rezil etti ülkede. Milletimiz zaten araştırmayı sevmiyor haliyle bir çoğu çiftlik bank ile bağdaştırıyor tosuncuk yüzünden.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
May 23, 2019, 10:06:15 PM

ekonomi başlığında borsalarda doğal elememi başlıklı bir topic le karşılaştım. Bu başlığı görünce anlatmak istediğime kayıt diye düşeyim. Yazılıma hakim ancak derdi dolandırıcılık olan insanların ilk yöneldikleri proje grubu borsa projeleri oluyor. Merkezi karakterdeki borsalarda özellikle kişisel bilgilere ulaşabildikleri için soygun daha kolay.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 24, 2019, 08:29:46 AM

Ya bu amk veletlerine bak sen.amk salakları o kadar parayı hadi çaldınız.Nasıl rahat rahat harcayabileceğinizi düşünüyorsunuz be.Ulan ne boktan hayatınız var mış mk.BU salak zaten yakalandı diğer malakta yakalanınca ne bok yediklerini anlarlar yüz yıl içerde kalınca.mk embesil hırsızları
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
May 24, 2019, 08:39:16 AM

Bu embesil tosun ülke ülke gezip paraları çatır çatır yiyordur. Şunu da düşünüyordur: Bitcoin 20 bin - 30 bin - 50 bin olsa da herkesin parasını ödesem!
Hatta bu embesil tosuncuk burada yazılanları da sürekli okuyordur. Kıs kıs gülüyordur ne kazzık attımm aaammmaa diye..
Dediğiniz gibi kaçarı, uçarı yok.. Eninde sonunda o kedi bu masaya gelecek diyor bizim fare Smiley

.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 24, 2019, 10:10:08 AM

Tosuncuk işini biliyor. Bitcoin borsası açıp sonra elimizdeki koinler hacklandi deyip ortadan kaçabilirdi. Çiftlik bankla herkesi dolandıran insan bu piyasada çok daha fazla kişiyi dolandırabilir.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
May 24, 2019, 11:12:39 AM

Böyle insanların bu kadar kitleye ulaşması ve iş yapması inanılmaz gerçekten. normal aklı başında bir insan piyasayı dolandırmak istese inanın bana en fazla 1 ay sonra yakalanır. 1 milyar gerçekten çok büyük para.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
May 25, 2019, 02:17:26 PM

çok normal değil mi? Kripto para borsaları da kötü niyetli kullanılırsa vurgunculuk için biçilmiş kaftan. İyi ki açılmamış, yoksa bitcoinin boğa sezonundaki yükselişini fırsat bilip çok kişinin canını yakarlardı.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 27, 2019, 10:11:56 PM

Adam her türlü vurma planları yapmış kolay para kazanışacak ne varsa karıştırmış yalnız iyi iş adamı profili verdi kimsede uyanmadı halbuki rapci internet dolandırıcısıymış iki profil arasında uçurum var
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 28, 2019, 02:52:27 PM

Böyle insanların bu kadar kitleye ulaşması ve iş yapması inanılmaz gerçekten. normal aklı başında bir insan piyasayı dolandırmak istese inanın bana en fazla 1 ay sonra yakalanır. 1 milyar gerçekten çok büyük para.

Evet ben de onu düşünüyorum adamlar hem büyük bir kitleye ulaştı, hem de tüm bunlar olurken bazı alt kademeli devlet adamları ile açılış filan yaptılar beraber. Küçümsemiyorum adam büyük tezgah kurdu, bizim zavallı insanımız da oltaya geldi. Allah kimseyi böyle durumlara düşürmesin. Salaklığına mı yoksa giden paraya mı üzüleceğini bilemez insan Grin
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
May 28, 2019, 03:58:27 PM

hesas vurguncu kım onu bulmaları lazım. bu adamlar saat 21 de tüm kanallarda aynı anda reklam verdıler. beyaz show a sponsor reklam verdıler.tum kanallarda gunlerce reklamları dondu.bunu tek basına o tosun yapamaz.arkasında sıyası guc var kesınlıkle
Pages: [1]
  Print  

Jump to: