Bitcoin Forum
June 14, 2024, 07:49:58 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance, bugün Bitcoin’de tam 1.25 milyar dolar taşıdı  (Read 136 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
May 29, 2019, 01:45:23 PM

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün soğuk cüzdanları arasında 1.25 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı.

Kripto para borsası Binance, bugün soğuk cüzdanları arasında 1.25 milyar dolar değerinde yaklaşık 146 bin Bitcoin taşıdı. Taşınan miktar, dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde 0.82’sine karşılık geliyor.

İşlem iki aşamada gerçekleştirildi. TSİ 11.59’daki 77,410 BTC’lik ilk işlemden birkaç dakika sonra 68,570 BTC’lik ikinci bir transfer daha yapıldı.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, spekülasyonları önlemek için güvenlik nedeniyle soğuk cüzdanlar arasında aktarım yaptıklarını bildirdi.

Her iki işlem de bugüne kadar Bitcoin blok zincirinde görülen en büyük işlemlerden biri olarak kayıtlara geçti.

Soğuk cüzdan, internetle herhangi bir bağlantısı bulunmayan, Bitcoin’lerin çevrim dışı ortamda saklandığı cüzdanı ifade ediyor. Bitcoin’ler, çevrim dışı ortamda saklanması ile yetkisiz erişim, siber saldırılar ve diğer güvenlik açıklarına karşı korunmuş oluyor.

https://uzmancoin.com/bitcoin-binance-soguk/

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
May 29, 2019, 02:43:37 PM

binance veya diğer borsalar güvenlik açısından bunu yaparlar. kendi cüzdanları arasında bitcoini transfer ediyor. hani bilinmeyen bir cüzdanan borsaya yüklü transfer bunlar olmadığı sürece sorun yok. ki şu aralar olmamalı da.

freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
May 29, 2019, 07:03:44 PM

Şu binance adını ne zaman duysam içim ürperiyor, hiç bir şirket hiç bir alanda tek başına bu kadar büyümemeli. Bu tekelleşmenin acısını yine bütün kripto para piyasaları çekecek.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 29, 2019, 07:11:01 PM

Şu binance adını ne zaman duysam içim ürperiyor, hiç bir şirket hiç bir alanda tek başına bu kadar büyümemeli. Bu tekelleşmenin acısını yine bütün kripto para piyasaları çekecek.

Öyle çok büyük bir acı döngüsü başlayacak gibi geliyor bana da ama nedense kimse çıkmıyor keşke şu coinbase biraz büyüse de sorunsuzca rakip olsa
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
June 02, 2019, 05:53:35 PM

güvenlik amaçlı yaptıklarını düşünüyorum ben de diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum bu binance borsası bu piyasanın başına bir gün çok büyük bir çorap örecekmiş gibime geliyor umarım tahmin ettiğim gibi olmaz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: