Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:13:56 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: James Altucher: Bitcoin’in hedge olarak kullanımı, onu 7 haneli sayılara........  (Read 80 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
June 02, 2019, 01:24:00 PM

James Altucher: Bitcoin’in hedge olarak kullanımı, onu 7 haneli sayılara yollayacak

Ünlü yatırımcı James Altucher, Bitcoin'in küresel istikrarsızlıklara karşı hedge (riskten korunma) olarak kullanımının fiyatını yedi haneli sayılara ulaştıracağını ileri sürdü. Altucher, 1 milyon doların Bitcoin için indirimli bir fiyat bile olabileceğini söyledi.

Girişimci, yatırımcı ve aynı zamanda da yazar olan James Altucher, Bitcoin‘in fiyatı ile kısa vadede dünyayı hayretler içinde bırakacağına inanan insanlardan biri.

Altucher ayrıca 2020 yılına kadar BTC’nin 1 milyon dolara ulaşmasının mümkün olduğunu da düşünüyor.

Altucher bu görüşlerini dünya çapında artan istikrarsızlığa ve Bitcoin’in genel kabulündeki artışa dayandırıyor.

“Küresel istikrarsızlık Bitcoin’e yarayacak”
Geçtiğimiz günlerde Kitco News‘e bir röportaj veren Altucher, 1 milyon dolar hedefini bir kez daha tasdik etti ve 2017’den bu yana görüşlerinin değişmediğini belirtti. Dikkatsiz para basımının neden olduğu aşırı enflasyon, gizlilik ve sahtecilik gibi itibari para birimleri kaynaklı birçok soruna da değinen Altucher, kripto paraların bu sorunlara çözümler getirdiğini söyledi.

Şu anki sisteme faydası olan tüm önemli kripto paraların değer bazında yükseleceğine inanan girişimci, bu konu hakkında şunları söyledi:

“Uzun vadede sahte olmayan güvenli kripto paraların hepsi yükselecek.”

2017’deki bir röportajında tüm kripto paraların %95’inin dolandırıcılık amaçlı olduklarını söylediğini belirten Altucher, zamanın kendisini haklı çıkarttığına inanıyor.

Bitcoin’in kısa vadeli görünümünü de ele alan Altucher; Brexit, ABD – Çin arasındaki ticaret savaşları ve İran gibi devletlerin küresel istikrarsızlığa katkı sağladıklarını ve tüm bunların da Bitcoin’i yukarı taşımakta olduğunu ve daha da yukarılara taşıyacağını düşündüğünü ifade etti.

Altucher son ralliyle ilgili olarak da şöyle konuşuyor:

“Güvenli bir uçuş izliyoruz. Her gün farklı bir şirketten Bitcoin kabulü duyuruları geliyor.”

1 milyon dolarlık Bitcoin tahmini
Şu anki kağıt paraların toplam piyasa değeri 200 trilyon dolar iken, kripto paraların toplam piyasa değerinin yaklaşık 270 milyar dolar olduğunu belirten Altucher, sözü 1 milyon dolarlık Bitcoin tahminine getirerek şunları söyledi:

“Bu durum Bitcoin’e bir fiyat verebilir. Bilmiyorum, belki 8 milyon dolar. 1 milyon dolar indirimli fiyat bile olabilir. Bunun zamanını tam olarak kestiremiyorum.”

Yine kendisine “2020’ye kadar 1 BTC’yi 1 milyon dolardan daha yüksek bir fiyattan satabilme ihtimalimiz var mı?” sorusu yöneltilen Altucher, bunun mümkün olduğunu belirterek şu yorumu yaptı:

“2020’de 1 milyon dolar olacak mı? Olabilir. Belki 2021 belki de 2022, kim bilir? Bir noktada bazı ülkelerin para birimleri çökecek, hangi ülke bilmiyorum. Arjantin, İran veya Güney Amerika’daki birçok ülke olabilir. Sonra bu ülkelerdeki insanlar yoğun bir şekilde Bitcoin kullanmaya başlayacaklar ve asıl genel kabulü ondan sonra göreceğiz.”

Haber linki: https://uzmancoin.com/yatirimci-bitcoin-indirimli-fiyat/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 02, 2019, 01:27:33 PM

artırıyorum 2020 yılının sonuna kadar 20 milyon dolar olacak.cıdden bunları ınannarak mı soluyorlar cok merak edıyorum
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 03, 2019, 08:59:09 PM

Bu normal kafayla yapılacak tahminler değil bunlar ne içiyor ne yiyor da o kafayla tahminler yapıyor vallahi billahi merak ediyorum arkadaş yok 10 hanelere gelecek
Pages: [1]
  Print  

Jump to: