Bitcoin Forum
June 24, 2024, 03:38:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Koineks Destek Talebi  (Read 590 times)
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

Activity: 119
Merit: 0

View Profile
June 03, 2019, 10:23:22 AM
Last edit: June 03, 2019, 10:55:25 AM by oyuncu44

02.06.2019 tarihinde kendi eos hesabımdan koineks borsasında ki hesabıma 85 eos transfer ettim. Fakat bir dikkatsizlik sonucunda memo girmeyi unuttum. Koineks destek ekibiyle iletişime geçerek durumu izah ettim. Transfer işlemimi kontrol edebilmek için Tx Id istediler. Ve gerekli kontroller sonrasında transfer işlemimde memo yazmadığımı. Bu yüzden hesaplarına ulaşmadığını, bir kurtarma işlemi başlatılması gerektiğini, bu işlemin 100 TL işlem bedelinin bulunduğunu, kurtarma işlemi neticesinde trasfer yaptığım tutarın kaybolabileceğini de söylediler. Eos işlemlerinde memo şartı bulunmaksızın transferlerin gerçekleştiğini biliyorum. Defalarca birçok farklı hesaba memo kullanmadan transfer işlemi gerçekleştirdim. Borsa hesaplarında memo kullanılmasının tek sebebinin işlemin hangi kullanıcıya ait olduğunu ayırt etmek olduğunun da kesin olarak farkındayım. Ama iletişime geçtiğim destek ekibi ısrarla transfer işleminin hesaplarına gelmediğini iddia ediyorlar. Üstelik kendi hesaplarından sorgulama yaptığımda belirttiğim tarihte ve saatte hesaplarına aktarıldığını açık bir şekilde görülüyor.

Çok zor durumdayım. O paraya gerçekten çok acil olarak ihtiyacım var. Biri bana ne yapabileceğim konusunda yardım edebilir mi lütfen. Çok çaresizim kendi zırvaladıkları kurtarma işlemini "100 TL den vazgeçerek" mecbur olduğum için onaylayabilirim. Fakat bana tüm tutarın kurtarılamadığını söyledikleri anda bu ihtimalin varlığını bilerek onlayladığım için hak iddia edemem. Ekran görüntüleri elimde mevcut. Hepsini gerekli görüldüğü anda ekleyebilirim.

Eos Hesap Adım; lokmnuytrerr

Transfer İşleminin Gerçekleştiğine Dair Görüntüler;

https://i.hizliresim.com/zGQ82R.jpg

https://i.hizliresim.com/Z52vA3.jpg

Destek Ekibiyle Yapılan Görüşmenin Bir Kısmı

https://i.hizliresim.com/QP1DJg.jpg

https://i.hizliresim.com/gPjdOR.jpg

Lütfen biri bana yardım etsin. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 03, 2019, 10:40:12 AM

Private Key borsaya ait olduğu için onların belirttiği koşulları yerine getirmeden iade alamazsın, bunun dışında paranın bir kısmının kurtarılıp diğer kısmının kurtarılamaması gibi bir şey de söz konusu değil. Senin yerinde olsaydım gerekli ödemeyi yapar paramı alır sonra da birdaha bu borsayı kullanmazdım.
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2019, 10:44:47 AM

Private Key borsaya ait olduğu için onların belirttiği koşulları yerine getirmeden iade alamazsın, bunun dışında paranın bir kısmının kurtarılıp diğer kısmının kurtarılamaması gibi bir şey de söz konusu değil. Senin yerinde olsaydım gerekli ödemeyi yapar paramı alır sonra da birdaha bu borsayı kullanmazdım.

Üstad Ben 100 TL den vazgeçtim zaten. Ama kurtarılamayada bilir diyorlar. Ki bu ihtimali de bana diyebilirler. Dediğin gibi böyle bir şey mümkün değil ama bana kurtaramadık derlerse ne yapacam.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 03, 2019, 10:49:09 AM

"Hesabımıza ulaşmamıştır" lafı katiyyen doğru değil. Açık açık yalan. Önce burda bi anlaşalım. Borsanın burdaki saçmalaması birinci aşama.
İkincisi memo adresi girmemek büyük hata. Stellar ya da Eos gibi platformlarda tek bir adres içinde memo girilerek farklı kullanıcılar tanımlanıyor. Ki siz de bunun farkındasınız.
Sizin tx bilgilerini, işlem detaylarını göndermenize rağmen borsanın işi yokuşa sürmesi saçma. Evet bi hata yapmışsınız ama borsa bunu er ya da geç çözmek zorunda.
Hele hele bu işi 100 liraya çözeriz gibi bi çakal esnaf kurnazlığı akıllara zarar. Bunun ekran görüntüsü varsa lütfen onu da koyun.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
June 03, 2019, 10:50:14 AM

"kurtarma çabaları olumlu ya da olumsuz yönde sonuçlanabilir." kısmı bana da garip geldi. imkanınız varsa 100 tl'yi verin kurtulun. zaten geçtiğimiz aylarda kişisel bilgilerin sızması sonucu, herhangi bir açıklama yapmadılar ama, sıkıntı yaşamış bu borsayı bir daha da kullanmayın. ufak bir dalgınlık sonucu yapılan hata için de kendinize kızıyorsanız sakın yapmayın. hepimzin başına gelebilecek bir olay.

memo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5119796.0
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 03, 2019, 10:51:15 AM

Üstad Ben 100 TL den vazgeçtim zaten. Ama kurtarılamayada bilir diyorlar. Ki bu ihtimali de bana diyebilirler. Dediğin gibi böyle bir şey mümkün değil ama bana kurtaramadık derlerse ne yapacam.

üzgünüm , yapabileceğiniz bir şey yok. sosyal medyaları varsa ordan yazıp şansınız deneyebilirsiniz sadece.
100 tl verip şansımı denerdim ben olsam.
kriptonun merkeziyetsiz doğasının faydası çokta zararı yok değil.
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2019, 10:52:39 AM

"Hesabımıza ulaşmamıştır" lafı katiyyen doğru değil. Açık açık yalan. Önce burda bi anlaşalım. Borsanın burdaki saçmalaması birinci aşama.
İkincisi memo adresi girmemek büyük hata. Stellar ya da Eos gibi platformlarda tek bir adres içinde memo girilerek farklı kullanıcılar tanımlanıyor. Ki siz de bunun farkındasınız.
Sizin tx bilgilerini, işlem detaylarını göndermenize rağmen borsanın işi yokuşa sürmesi saçma. Evet bi hata yapmışsınız ama borsa bunu er ya da geç çözmek zorunda.
Hele hele bu işi 100 liraya çözeriz gibi bi çakal esnaf kurnazlığı akıllara zarar. Bunun ekran görüntüsü varsa lütfen onu da koyun.

Tüm görüşmelerin ekran görüntüleri mevcut. Fakat ben 100 TL yide bir şekide kabul edebiliyorum ama bana işlem olumsuzda sonuçlanabilir ve paranızı kurtaramayabiliriz deniyor. Açık bir şekilde dolandırıcılık yapıyorlar. Sad
ziya1453
Full Member

View Profile
June 03, 2019, 10:56:41 AM

Tüm görüşmelerin ekran görüntüleri mevcut. Fakat ben 100 TL yide bir şekide kabul edebiliyorum ama bana işlem olumsuzda sonuçlanabilir ve paranızı kurtaramayabiliriz deniyor. Açık bir şekilde dolandırıcılık yapıyorlar. Sad

orası nette şikayet merci yok.
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2019, 10:58:58 AM

üzgünüm , yapabileceğiniz bir şey yok. sosyal medyaları varsa ordan yazıp şansınız deneyebilirsiniz sadece.

üstad. burda merkeziyetsiz olmanın bir zararını göremiyorum. Ben eos transferinde koineks yerine harf hatası yapmış olsaydım. Durumu kabullenmekten başka bir şeyim kalmazdı. Ama alalen hesaplarında olan eosun olmadığını iddia etmeleri. İşin aslında ne durumda olduğunu gösteriyor. 100 TL kabul edilebilir bir ücret. Ama kurtarılamaması ne demek. Eos senin hesabında. Neyi kurtarıyorsun. ki sen transfer taleplerinde bizzat kendin girip işlemi yapıyorsun. Kontrol edemediğin ya da müdahale edemediğin bir hesap degil ki kendi hesabın. Sad
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
June 03, 2019, 11:00:43 AM

Memo olmadan gelmişse geri göndersinler. Ne demek hesabımıza gelmedi.

oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2019, 11:01:30 AM

Memo olmadan gelmişse geri göndersinler. Ne demek hesabımıza gelmedi.

İşte en çok zoruma giden olayda tam olarak bu üstad. Resmen dalga geçiyorlar.
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
June 03, 2019, 11:24:40 AM

kesinlikle kullanıcının yanında olmayan şark kurnazı borsa eos hesaplarına geçmiştir bunu düzeltmek için 100 tl isteyen ve kurtarılamayacağını söyleyen bu borsa açık net şark kurnazıdır
addtelegrams
Copper Member
Member
**

Activity: 162
Merit: 15

View Profile WWW
June 03, 2019, 11:27:08 AM

Tüm ekran fotoğraflarının olduğu bir post açınız, elbet o borsa'da çalışan birisi o mesajı görecektir. İnsan kendi borsasına giren, çıkanı bilmiyorsa umutsuz vakadır. O borsayı acilen bırakın.

0xb8c326ee4c790ff73768c43306a16e874b3cbf64

TARTeFH5TMKDRuCT4FWCaogDgHsdsCVcWm
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 03, 2019, 01:32:45 PM

Ya yaptıkları çok saçma sana geri göndermeleri lazım borsanın bellidir giren çıkan her şey düzgün şekilde her türlü belgeyi gönderin kesinlikle iade olması gerekir
ziya1453
Full Member

View Profile
June 03, 2019, 01:48:13 PM

üstad. burda merkeziyetsiz olmanın bir zararını göremiyorum. Ben eos transferinde koineks yerine harf hatası yapmış olsaydım. Durumu kabullenmekten başka bir şeyim kalmazdı. Ama alalen hesaplarında olan eosun olmadığını iddia etmeleri. İşin aslında ne durumda olduğunu gösteriyor. 100 TL kabul edilebilir bir ücret. Ama kurtarılamaması ne demek. Eos senin hesabında. Neyi kurtarıyorsun. ki sen transfer taleplerinde bizzat kendin girip işlemi yapıyorsun. Kontrol edemediğin ya da müdahale edemediğin bir hesap degil ki kendi hesabın. Sad

zarar şu. sen bir bankaya  para transferi yaptım diyelim ortada bir hata oluştuğunda banka sana paran yandı kardeşim diyemez neden tüketici hakem heyetinde soluğu alacağını bilir.
merkeziyetsizle kastım denetleyecek üst bir mercinin olmamasıdır.
ha bu merkeziyetsizlik zaten kriptonun en güzel yanıdır ama her güzelin kusurlarıda oluyor.
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2019, 05:41:26 PM

Bu merkeziyetsizliğin de sınırları var. Karşımda ki kuruluş vergili yasal izinler doğrultusunda faaliyet gösteren bir şirket. Yaptığı her şekilde kanunlara işleyiş kurallarına aykırı bir durum. Bu iş çözüme ulaşmazsa peşini bırakmayacağım. Bu şekilde olmayacak. Öyle kolay değil.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 03, 2019, 11:29:34 PM

Usta yapacağını söylüyorum.  memo falan hikaye;   önce şunu yapacaksın. 1. si Block zincir nasıl çalışır. Bunu aç öğren ondan sonra kimse seni kolay kolay çarpamaz. Önce bunu bir öğren 2. adıma geçme bunu öğrenmeden. öyle yalandan 2 video ile öğrenme ama adam gibi öğren.

2. si.  memo falan bir kere geçeceksin.    Madem memo yok kardeşim,  diyorsun ki;

Benim size deposit ettiğim tokenları. aynı adrese geri yollayın. iade edin.  ( Fee ücretini kessinler geri yollasınlar 1 tıklık iş. Fee alma, işlem ücreti alma hakları var.)

Adamın hesabına Eoslar geçmiş. Bitti gitti. artık istediği adrese yollayabilir o Eosları.  Hiç öyle plaza ağızlarına kanma. Bir şirket sana Plaza ağzı yapıyorsa %100 seni çarpar. bu kadar açık bu.

"kurtarma çabaları olumlu ya da olumsuz yönde sonuçlanabilir."

Ne bu?  çarşamba pazarında mıyız?   Bunu üçkağıtçılar yapar, Bul karayı al parayı. boş da çıkabilir dolu da çıkabilir. Yan da yatabilir çamura da batabilir. sen bir 100 lirayı öde hele sonra bakarız...           

Böyle bir şey Blok zincirde yok.

Zaten blok zincir böyle şeyler olmasın diye var. Her şey zincirde apaçık yazar. Feriştahı gelse blokzincirde yazanı değiştiremez.

Bak kurumsal olarak kripto danışmanlığı yapan insanlar var,  gerekirse onlara git danış. onlar makul bir şekilde yardımcı olur.

istersen bir kaçının twitter adresini, ya da direk cebini PM olarak verebilirim sana. profesyonel danışmanlık alacağım dersen.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 04, 2019, 04:26:19 AM

Koineks'ten bu konuda açıklama bekliyorum. Böyle saçma bi harekette bulunmazlar devamını getirmezler umarım. İlk zamanlarında bir kaç kez kullanmış sorun yaşamamıştım. Ama bu hareketleri ofsayt.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
oyuncu44 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 04, 2019, 05:43:56 AM

Benim burada ki arkadaşlardan ricam. Blockchain de türkiye için önemli yere sahip birçok insan bulunuyor bu forumda. Bu arkadaşlar kimin haklı olduğunu konuya 2 dk vakit ayırdıklarında anlayabileceklerdir. Ciddi anlamda çok mağdurum. Bu arkadaşların bana yardım etmelerini bekliyorum.  Sad Sad Sad
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
June 04, 2019, 06:19:53 AM

Buyur kardeşim iyi gelir

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: