Bitcoin Forum
May 17, 2024, 05:23:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitebtc scam tüm paramı kaybettim  (Read 902 times)
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 05, 2019, 07:31:55 PM

Geçmiş olsun hocam sırf aradaki farkı kullanarak dolandırıcılık yapıyorlar herhalde. Bitebtc hakkında daha önce benzer bir konu görmüştüm keşke biraz araştırma yapsaydınız

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
June 05, 2019, 09:11:04 PM

Valla çok geçmiş olsun herkes her şeyi söylemiş zaten yaranın üstüne tuz basmaya gerek yok. Böyle bir talihsizlik bin nasihattan daha kuvvetli olmuştur sizin için, önümüzdeki günlerde çok daha dikkatli olursunuz. Sağlık olsun da para elbet kazanılır Smiley
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
June 06, 2019, 04:06:14 AM

Bu bireyin kendi çabası ile aşabileceği bir sorun değildir.Güvenli gibi görünen borsalarda bile benzer durumlar olabilir. Bu durumda yatırımcıyı kim koruyacak. Sorun sistemde, sorgulanması gereken daha güvenilir bir sistemin nasıl kurgulanacağı ve uygulanacak yaptırımlar..

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
June 06, 2019, 03:03:04 PM

Eleştirenlere hak veriyorum, ben bu başlıgı benden sonra insanlar aynı hataya düşmesinler diye açtım. Dedigim gibi belki yüzlerce kez arbitraj yaptım çok güzel paralar kazandım, bir kaç gün evvel bir coin de arbitraj denemesi yapmak için önce  dolarlık gönderim yaptım para geçmeyince kalanı kurtarmış oldum. Bu borsaya gelince ne olduysa hiç gözüm görmedi, uzun lafın kısası kendinizi ne kadar bilgili de sansanız kesinlikle ve kesinlikle arbitraj yaparken çok dikkatli olun ve paranızın asla tamamı ile işlem yapmayın. Ben kaybettim benden sonra ki yatırımcılar kaybetmesin.

öncelikle geçmiş olsun hocam, sizden önce yerelde bitebtc hakkında açılmış bir scam konusu daha vardı.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5134020.0

arbitraja gelince, bu işlemler botlar aracılığı ile gerçekleştirilebileceği için hiç bir zaman manuel olarak gerçekleştirilebilecek bir kazanç yöntemi olarak değerlendiremiyorum. yani biz gerçekleştirmeden önce botlar vasıtasıyla halledilebilir, botlar girmiyorsa bir hesap hatası ya da olası güven problemi mevcuttur diye düşünüyorum. belki yanılıyorumdur, neyse tekrar geçmiş olsun, hayatta her şey insanlar içindir.

arbitraj, hemen her zaman görülebilen bir durum hocam, yalnızca takip gerekli, bir de alıp diğer borsaya gönderene kadar geçen süre var, orası sıkıntı! genelde borsanın hacmi yetmiyorsa hacimli borsaya ayak uydurmakta zorlanan borsalarda karşılaşılıyor çünkü alacak para yok Cheesy ya da adamlar hacimli borsada pump yapıyor, "diğerleri ayak uydurur zaten" diyor, ötekilerle uğraşmıyor. gçen seneydi sanırım polo'dan emc2 aldım bittrex'e atana kadar 3000 onay mı ne istemişti Cheesy (ama yine de zarar etmemiştim)

bu arada geçmiş olsun hocam, hırsızların boğazında kalsın yiyemesinler paranızı

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
June 06, 2019, 03:53:33 PM

geçmiş olsun.yalnız adamalrın yatığıda büyük ayıp.resmen paraya çökmüşler.
,işte yatırım yapanı koruyacak yok piyasada.onun için az miktar işle yapmalı bu tip kıytırık borsalarda.

Bitcoin
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 06, 2019, 06:24:59 PM

Geçmiş olsun. Olanda hayır vardır. Bazı tecrübeler böyle parayla satılıyor malesef

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
June 06, 2019, 07:16:29 PM

Bitebtc ile ilgili konu açıldı zaten daha önce hatta bende yazdım tokenlere çöktüler arşiv yandı mail atın form doldurun flan dediler sonra formu kapattılar tekrar doldur doldur dedikten 1 hafta sonra flan... Velhasıl tokenleri alamamıstı hiç kimse direk tokenlere çöktüler hala bu adamlar iş yapabiliyor mu???
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
June 06, 2019, 10:25:12 PM

adamlar neredeyse arbitraj ile borsaya insan çekmek üzerine kurulmuş bir tuzak gibi çalışıyorlar. geçmiş olsun, konuyu açıp bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. genel olarak mimli bir borsa olduğunu biliyor olsak da bilmeyenin kalmaması ve herkesin duyması önemli.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
June 07, 2019, 12:50:42 PM

bazı bounty tokenları bu borsa da oluyordu, araştırma yapmıştım hakkında scam diyorlardı, ancak ısrarla telegram da konuştuğum kişiler, hayır çok iyi borsa bitebtc ben işlem yapıyorum sorunsuz vs. diyorlardı, demekki kendi adamları. ne idüğü bilinmedik borsalara fazla deposit yapmak, işlem yapmak kesinlikle çok büyük risk. Geçmiş olsun.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 07, 2019, 01:09:34 PM

Scam olmasa da benzer taktiği hotbitte yapıyor. Fiyatları düşük veya yüksek göstererek üyelerin buraya gelip komisyon vermesini hedefliyorlar. Geçmiş olsun

leopar1972
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
July 10, 2019, 08:43:02 PM

Oraya gönderdiğinizin kaynağını gönderseniz bile çekime izin vermeyip, hesabı pasife alıyorlar. Sonra kimlik doğrulamasının güvenlik açısından uzun sürdüğünü söyleyip, sizi oyalıyorlar. Soğuk su içmekten başka çare yok. Ancak o kadar fazla işlem yapılan bir yer olmasına rağmen yaptırım yok. Esas acı olan bu kısmı.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
July 10, 2019, 09:00:06 PM

Neden ümidinizi tamamen kaybettiniz anlamadım. Temporarily disabled diyor. Sizin de anlayacağınız üzere kalıcı bir durum yok. Sizden paranın kaynağını soruyorlar. Transaction bilgilerinizi vs. paylaşıp paranızı talep edebilirsiniz ki zaten bunun için de gerekenleri göndermişsiniz. Bu borsa çöp bir borsa bence de ama sonuçta paranızı tamamen kaybetme gibi bir durumunuz henüz yok. Umarım en kısa zamanda paranızı geri alırsınız. Olmazsa Redditde şansınızı deneyin. Ciddi bir ingilizce post oluşturursanız upvote vs her türlü desteği vermek isterim.

Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 10, 2019, 11:15:33 PM

Scam olmasa da benzer taktiği hotbitte yapıyor. Fiyatları düşük veya yüksek göstererek üyelerin buraya gelip komisyon vermesini hedefliyorlar. Geçmiş olsun

Scam olmadığına sizi kim inandırdı bilmiyorum ama sahte hacim yapan borsalar güvenilir değil, bu nedenle adı geçen borsayı kullanmamanızı tavsiye ederim.

Neden ümidinizi tamamen kaybettiniz anlamadım. Temporarily disabled diyor. Sizin de anlayacağınız üzere kalıcı bir durum yok. Sizden paranın kaynağını soruyorlar. Transaction bilgilerinizi vs. paylaşıp paranızı talep edebilirsiniz ki zaten bunun için de gerekenleri göndermişsiniz. Bu borsa çöp bir borsa bence de ama sonuçta paranızı tamamen kaybetme gibi bir durumunuz henüz yok. Umarım en kısa zamanda paranızı geri alırsınız. Olmazsa Redditde şansınızı deneyin. Ciddi bir ingilizce post oluşturursanız upvote vs her türlü desteği vermek isterim.

Bu borsa hakkında çoktan iki tane Flag ve yaklaşık bir seneden beri onlarca farklı üyeden şikayet başlığı açılmış. Olayın kalıcı olmaması ya da önlem olmaması gibi bir şey söz konusu değil borsa direkt olarak insanları dolandırıyor, uzak durmanızı tavsiye ederim.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
July 11, 2019, 06:13:16 AM

Vermezler. Hesabı da bloklıyorlar. Bloklandığına ilişkin mail atıp bundan sonra da itirazlara cevap vermeyeceklerini söylüyorlar. Biraz ısrar edince Singapur yasaları gereği olduğunu söylüyorlar. Çevrenizdekileri uyarın. Kimse kullanmasın. Zaten fee ücretlerini geçen ay bir hayli yükselttiler.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 11, 2019, 07:59:15 AM

Kötü bir tecrübe olmuş hocam sizin için gerçekten üzüldüm insanın bütün emeğinin bir anda böyle şerefsizler tarafından hiç edilmesi gerçekten kötü bundan sonra arbitraj yapacaklar iki kere düşünmeliler böyle yemleyerek insanların paralarına çöküyorlar malesef.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 11, 2019, 09:45:00 AM

Kötü tecrube olmuş  evet. Bu başlıkta yazılanları okuyan kişi bile epey fikir sahibi olur. Her borsaya girilmez. Basit bir örnek vereyim.
Bistdaq bir rüzgar ile şeker dağıttı. Bitrexin asya uzantısı olacaktı. Sonra şekerlerin ne olacağına hemen karar vermedi.en son gitti 1/300 oranında swap yaptı. Al o tokenini gotüne sok. Kim giderde o borsaya yatirim yapar ki? Ben asla yapmam

bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1306

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 11, 2019, 10:03:04 AM

Bu borsa için konuşmuyorum, başkalarının da tecrübeleri var ve belli ki sakat bir yer, bu kadar olay denk gelmiş aksilik olamaz. Ancak başka bir şey diyeceğim, hala devam ediyor mu bu uygulama bilmiyorum ama bazı borsalar kayıt veya kyc yapıldıktan sonra çekim için belirli bir süre kısıtı koyabiliyorlar (örn. 24 saat), aklınızda olsun. Tabii ki çekmeyeceğim, göndereceğim dersen dükkan senin şerefsizlerde.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
July 11, 2019, 08:26:14 PM

Bitebtc nesir ya bir site mi nerden duydunuz neden arastirmadan boyle islere giriyorsunuz ulan insanlari kandirmak icin nelerneler yapiyolrlar yaziktir
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 11, 2019, 08:38:52 PM

Bu borsa için konuşmuyorum, başkalarının da tecrübeleri var ve belli ki sakat bir yer, bu kadar olay denk gelmiş aksilik olamaz. Ancak başka bir şey diyeceğim, hala devam ediyor mu bu uygulama bilmiyorum ama bazı borsalar kayıt veya kyc yapıldıktan sonra çekim için belirli bir süre kısıtı koyabiliyorlar (örn. 24 saat), aklınızda olsun. Tabii ki çekmeyeceğim, göndereceğim dersen dükkan senin şerefsizlerde.

Onca bilindik borsa varken arbitraj ayağına para kazanmak için böyle borsalar bence de kullanilmamali. Bu borsalarin amacı tuzak kurmak, acilip kapananlar dahil toplamda 16K borsa varmış.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 12, 2019, 08:55:06 AM

herkes aynı şeyleri yazmış durmuş ben de yazayım adet yerini bulsun.cmc de borsaya bakmak lazım önce.cmc nin böyle uyarı vermesi güzel bir özellik.onun dışında arbitaj yapmak çok tehlikeli bilinmedik borsalarda.arkadaşların da dediği gibi tuzak bu .yemleyip milleti gafil avlayıp parasına çöküyorlar sonra da nerden buldun bu kadar parayı el koyduk hadi s.git belge bul getir diyor oçları.onu da kabul edeceklerinden değil tabiki

neyseki fazla bir para değilmiş diyenleri de ağzım açık okudum 7 ether az mı lan
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: