Bitcoin Forum
May 21, 2024, 02:13:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: DOLAR 5 TL YE DÜŞERMİ ŞUAN 5.75  (Read 1033 times)
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 05, 2019, 09:49:20 PM

Malesef düşmez, ekonomi böyle yönetilmeye devam edildikçe hele hiç düşmez. Gerçi zamlarla garibanların boynunu vurmaya devam ediyorlar. Her şey ateş pahası, nefes alamıyoruz, alış verişe çıkamıyoruz. Büyük sermaye sahiplerini ekonominin ateşinden korumak için halkı yakılıyolar şuan. Daraltıcı maliye politikaları, soğuk hindi politikaları devam ediyor. Fakat hükümet oylardan vazgeçti ve ülkeyi kurtarmayı seçti. Doğru olanı yaptı fakat bu da diğer seçimlerde seçilme olasıklarının düşük olduğunu gösteriyor.

Fakat ekonomimiz o kadar büyük bir darboğazda ki en az 1-2 sene daha bu halde oluruz, IMF çağrılana kadar doların düşmesi de beklenemez. O yüzden dolarda kalmak mantıklı çünkü kendimizi düşünmek zorundayız. Bizi düşünmeyen hükümeti biz hiç düşünemeyiz yanlış anlaşılmasın, birilerinin çocuğu 1 milyonluk arabaya binsin diye bizi ateşe atan babam olsa acımam. O  yüzden dolardayım ve dolarda kalmaya devam edeceğim.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 05, 2019, 10:53:55 PM

Geçen sene bu soru yöneltilmiş olsaydı hiç bir şekilde yorum yapmazdım ama artık rahatlıkla orta vadeli düşmeyeceğini öngörüyorum.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
October 13, 2019, 05:24:23 PM

katar dışında koca dünyada karşımıza almadığımız tek bir ülke dahi yokken bunun gerçekleşmesini beklemek fazla hayalcilik olur.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 13, 2019, 06:48:22 PM

operasyondan dolayı dolar 5.88 civarına tekrar yukarıya atak yaptı.Bu sefer yaptırımlar uygulanırsa.Önceden belirttiğim gibi 6.50 ve 7 seviyeleri gelecektir sene sonu.Aslında operasyon süresi uzadıkça doların artacağını düşünüyorum çünkü avrupa birliğide yaptırımlara başlayacağını konuşuyor.Ama önemli olan amerikanın uygulayacağı amborgonun boyutu.Eğer büyük bir ambargo olursa o zaman durumumuz vahimdir arkadaşlar.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 13, 2019, 07:36:26 PM

5.5 artık doların dibinin dibidir benim için. bu hafta 6 yı göreceğimizi düşünüyorum. her sene olan kasım aralıkta zaten bir yukselis var birde buna operasyon eklendi. sene sonu 6.5 görmek beni hiç şaşırtmaz.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 13, 2019, 09:10:37 PM

katar dışında koca dünyada karşımıza almadığımız tek bir ülke dahi yokken bunun gerçekleşmesini beklemek fazla hayalcilik olur.

yok yok, dolar bu saatten sonra düşmez hocam dolar falan şu an pazar gecesi, hatta pazartesiye bağlandı diyebiliriz çünkü burada saat 12 yi geçti, her ne kadar gmt +0 da saat daha 9 olsa dahi türkiyede pazartesi.  piyasalar kapalı olmasına rağmen, şu anda dolar 5.90 civarından işlem görüyor. bence bu hafta içi 6.00 ve üstünü görür.

doların artması her ne kadar, yatırıma pozitif dönüşü oluyor gibi gözükse de aslında o kadar da bir faydası olmuyor, çünkü dolar artınca ülkece fakirleşiyoruz, her şey dolarlar, bütün dünya ekonomisi dolara göbekten bağlı ne yazık ki bizim ülkemiz de dolara göbekten bağlı. dolar arttıkça biz fakirleşiyoruz. hatta TL düştükçe biz fakirleşiyoruz diyebiliriz. Şu suriyedeki operasyondan sağ sağlim çıkarsak belki biraz toparlanma görürüz, allah ülkemize güç kuvvet versin ne diyeyim.

5.5 artık doların dibinin dibidir benim için. bu hafta 6 yı göreceğimizi düşünüyorum. her sene olan kasım aralıkta zaten bir yukselis var birde buna operasyon eklendi. sene sonu 6.5 görmek beni hiç şaşırtmaz.

Umarım @cabsav'ın dediği gibi 6.5 ları görmeyiz yazık olur bu.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 13, 2019, 09:12:39 PM

Her cuma standard bir bicimde yuksekten kapatiyorlar. Pazartesi gunu tekrar 5.75 seviyelerine dusecegini hatta belki zaman ilerledikce (suan Rusya'da biseyler planliyor okudugum kadariyla) bir miktar daha dusebilir gibi duruyor. Ani bir haber cikmazsa 5.6-5.7 bandinda seyredecegini dusunuyorum. Ama 5.5'in uzun bir sure dip oldugu fikrine uzulerek katiliyorum.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 14, 2019, 12:16:59 AM

Daha yaptırım uygulanmadığı halde usd hareketlendi, çok sert yaptırımlar olacağı söyleniyor bu durumda usd’nin düşmesi bizim için hayal oldu. Maalesef ekonomik açıdan gün yüzü göremedik bir türlü. Operasyon nedeniyle uygulanacak yaptırımlardan sonra usd/ euro nereye fırlayıp gider tahmin edemiyorum. 7’yi göreceğiz herhalde. İnşallah atlatırız bugünleri zarar ziyan olmadan.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 14, 2019, 06:34:08 AM

Sınır dışı harekat ve ABD'nin başındaki DELİ'nin dedikleri ve herhangi bir daha somut adım atılmamasına rağmen dolar 5.90 seviyesinde bugün. Eğer ABD tarafından ekonomik yaptırımlar gelirse bana göre de dolar türk lirası karşısında 7 'nin üzerine atacaktır.

Hem askeri olarak hem ekonomi olarak büyük bir savaş veriyoruz. Zor ve sıkıntılı bir süreç.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 14, 2019, 12:05:25 PM

Daha yaptırım uygulanmadığı halde usd hareketlendi, çok sert yaptırımlar olacağı söyleniyor bu durumda usd’nin düşmesi bizim için hayal oldu. Maalesef ekonomik açıdan gün yüzü göremedik bir türlü. Operasyon nedeniyle uygulanacak yaptırımlardan sonra usd/ euro nereye fırlayıp gider tahmin edemiyorum. 7’yi göreceğiz herhalde. İnşallah atlatırız bugünleri zarar ziyan olmadan.

Artık bundan sonrası için yükselişten en iyi şekilde istifade etmesini ummalıyız vatandaşların. Yükseliş kaçınılmaz olacak gibi görünüyor. Şimdide 5,9 lirayı geçti 1 dolar. Daha iki gün önce 5,7 dolar ve altına doğru sarkıyordu. Tam her şey iyi olacak derken başımıza bir savaş daha çıktı. Trump söylediklerini uygulayacak mı, yaptırımlar gelecek mi derken, yaptırımdan çok daha büyük bir korku hakim olmaya başladı borsalarda.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 14, 2019, 03:24:49 PM

Böyle bir dönemde doların düşmesini beklemek mantıklı değil. Savaş durumunu bir kenara bırakırsak dahi ülkede hiçbir şey yolunda gitmiyor ve ekonomi çökmenin eşiğinde. Yanlış para politikalarını takip etmeye devam ediyoruz. Bir de üzerine savaş durumunu, üzerimize gelen tehditleri ve birkaç hafta içerisinde gerçekleşebilecek yaptırımları düşününce büyük bir kriz bizi bekliyor olabilir. Değil doların 5 liraya düşmesi, 7 liraya çıkmazsa bile şanslı sayılacağız.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 14, 2019, 11:43:16 PM

Artık bundan sonrası için yükselişten en iyi şekilde istifade etmesini ummalıyız vatandaşların. Yükseliş kaçınılmaz olacak gibi görünüyor. Şimdide 5,9 lirayı geçti 1 dolar. Daha iki gün önce 5,7 dolar ve altına doğru sarkıyordu. Tam her şey iyi olacak derken başımıza bir savaş daha çıktı. Trump söylediklerini uygulayacak mı, yaptırımlar gelecek mi derken, yaptırımdan çok daha büyük bir korku hakim olmaya başladı borsalarda.

Hocam vatandaşın yükselişten istifade etmesi diye bir şey söz konusu olamaz ki. Kaç kişide usd birikimi var? Ay sonunu getiremiyor millet. Kısa vade için vatandaş usd’nin yükselişi ile kâr ettim diyerek günü kurtarabilir. Zenginler daha zengin olur, sizler bizler anca biraz kâr ederiz belki. Ama ne faydası var? Orta- uzun vadede bu tüm ülkeyi ve hepimizi felç edecek bir durum. Bir miktar usd birikimim olmasına rağmen bu yükselişi kesinlikle istemiyorum. Oradan 3 kuruş kâr edip senelerce batık bir ekonomide sürünmeyi ve 3. sınıf dünya vatandaşı gibi yaşamayı istemeyiz hiçbirimiz. Artık çok zor ama bu yükselişin önünü kesmek gerek..
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 14, 2019, 11:52:22 PM

Bu konu savaştan önce açılsaydı belki bir ihtimal derdim fakat şuan net bir şekilde düşmez. Belki seçimlerden sonra türkiyeye sıcak bakan bir başkan gelirse ve bize uygulanan gümrük vergilerini biraz düşürürse olabilir ama artık dünyadaki tüm ülkelerin antipatisini topladığımız için bu kriz haliyle yaşamaya alışmamız gerekiyor
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: