Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:51:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin fiyatı büyük bir düzeltme hareketiyle karşı karşıya  (Read 154 times)
kaldirimtasi (OP)
Member
**

Activity: 220
Merit: 10

View Profile
June 06, 2019, 09:07:25 AM

Bitcoin fiyatı büyük bir düzeltme hareketine mi uğrayacak? Şu anda Bitcoin almayı mı düşünüyorsunuz? Bir kez daha düşünün. Kripto adeta şimşek gibi yükselerek bir krater oluşturdu. Yaklaşan patlama tüm marketin acı çekmesine neden olacakken, birikimlerinin uzun dönemde değerlerini arttırmak isteyen akıllı yatırımcılar bunu bir kaldıraç olarak kullanabilirler.

Bitcoin fiyatı büyük bir düzeltme hareketiyle yüzleşebilir
Gözlemlediğimiz bir karlı fırsat, sermayenin Bitcoin’den altcoinlere akışı. Sermayenin dışa akmasıyla birlikte Bitcoin Dominance Index (Bitcoin hakimiyet indexi) diğer kriptoların lehine olacak bir şekilde düşecektir.

Kısacası Bitcoin fiyatı acımasız bir çöküşün eşiğinde görünüyor ve kendinizi kripto portföyünüzü çeşitlendirerek koruyabilirsiniz.

Bitcoin’in parabolik patlaması 2018 ayı marketine benziyor

Kripto marketin kralını son bir kaç haftadır çevreleyen heyecan, pek çok insanın hemen köşede kötü bir düzeltmenin beklediğini unutmasına yol açtı. FOMO (geç kalma korkusu) ‘nun market katılımcılarını yakalamasıyla, muhtemelen maximum finansal acının çekileceği bir noktaya doğru yaklaşıyoruz.

Yukarıdaki grafiğe baktığımızda mevcut parabolik patlamanın 2018 ayı marketinin fraktalı ya da mini versiyonu olduğunu görebiliyoruz.

Her iki senaryoda da ani, meteorik bir yükseliş görülüyor. Bundan sonra alıcılar ilgilerini kaybederken volüm küçülüyor. Aynı zamanda satıcılar kazanımlarını muhafaza etmek için pozisyonlarını dağıtmaya başlıyor. Buna ek olarak günlük RSI aşırı alım bölgesine girildiğini gösteren aşırı ısınma sinyalleri veriyor.

Bitcoin’in acısı Craig Wright’ın bayramı! BSV düşmemekte ısrarcı

Şununla yüzleşin: Duvarda yazılanlar bize Bitcoin’in büyük ve acı veren bir düzeltmeye doğru yol aldığını söylüyor. Bu, diğer kriptolar için yüz güldürücü olabilir.

Bitcoin Dominance Index sürdürülemez seviyede bocalıyor
Neredeyse sert bir düşüşe hazır olan Bitcoin’le birlikte, BTC’nin tüm market hissesini gösteren Bitcoin Dominance Index’te de bir düzeltme bekliyoruz.

Tether işlemlerinde Çinliler açık ara önde

Bu index pek çok aktif tüccar tarafından Bitcoin birikimlerini korumada bir referans olarak kullanılıyor. Eğer index düşüşteyse tüccarlar BTC’lerini Litecoin ya da Cardano gibi altcoinlerle değiştiriyorlar. Bu onların Bitcoin düzeltmesinden sonra altcoinlerini satarak BTC stoklarını büyütmelerini sağlıyor.

İndexin haftalık grafiği onun %58’de zirve yaptığını gösteriyor. Ayrıca index aşırı alım bölgesine yakın ticareti gösteriyor. Bu koşullar altında onun en yakın %50 destek seviyesine düşüşünü bekliyoruz. İndex en son bu seviyeye Mart 2019’da düştüğünde diğer kriptolar fırlamıştı.

Mesela Cardano BTC karşısında bu dönemde hemen hemen 2 kat değer kazanmıştı. LTC de Mart’tan Nisan başına kadar 0.0012 BTC’den 0.00189 BTC’ye çıkmıştı. Diğer kriptolarda da benzer durumlar yaşanmıştı.

Pek çok altcoin tamamen geri çekildi
Bitcoin’in parabolik koşusu sürerken, market katılımcılarının birikimlerini Bitcoin lehine dönüştürmesiyle diğer kriptolar ciddi zarar görmüştü. Şimdi bu ralliye duyulan kuşkularla birlikte katılımcıların tam tersini yapmasını bekliyoruz: Yani diğer kriptolar lehine ‘BTC dump’ı.

Pek çok altcoinin Bitcoin karşısında maximum finansal fırsatlar sunma noktasında olduğunu düşünürsek, bu strateji oldukça mantıklı.

Bu Cardano grafiği pek çok altcoinin Bitcoin karşısında nasıl iyi performans gösterdiğinin iyi bir örneği. Pek çok kripto geri çekildi ve şimdi dipten toplanmaya hazır. Her ne kadar uzun dönem getirileri hakkında şüpheleriniz olsa da risk/ödül oranı oldukça karlı bir noktada işlem görüyorlar.

Dip seviyesi: BTC’yi şimdi satın, sonra daha fazlasını alın
BTC düzeltme yaparken muhtemelen sermaye diğer kriptolara akacak. Böylelikle tüccarlar değerlerini koruyacak ve yılın başında kaçırdıkları ralli nedeniyle alamadıkları BTC’yi düzeltme sonrası alacaklar.

kaynak : https://koinmedya.com/2019/06/06/bitcoin-fiyati-buyuk-bir-duzeltme-hareketiyle-karsi-karsiya/

Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
June 06, 2019, 10:35:39 AM

Tam da şu sıralarda büyük bir düzeltme hareketi gözlemliyoruz gerçekten de. 9000 dolar seviyelerini zorlayan Bitcoin, şu günlerde 8000 dolar seviyesinin altında gezinmeye devam etmekte.

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 481

View Profile
June 06, 2019, 01:01:56 PM

Bence şu sıralar Bitcoin almak için tam da uygun bir zaman gibi geliyor. Düzeltme evresinden geçiyor Bitcoin evet ama bu düzeyden daha da aşağı gitmez diye tahmin ediyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
June 06, 2019, 03:56:42 PM

üzeltme yapıyorda bakalım nerden gene çıkışa devame decek.

Bitcoin
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 06, 2019, 05:07:37 PM

Ben daha aşağı gideceğini düşünüyorum daha güçlü bir düşüş bekliyorum ben sağlam bir düzeltme gelecek gibi gözüküyor bu yüzden almakta acele etmeyin
brsaltun
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 3

View Profile WWW
June 06, 2019, 06:01:49 PM

Tahminim bu düzeltme olurken güçlü destek olan 6375 seviyelerine kadar salacak fakat onun daha altına salacağını tahmin etmiyorum bu seviyelerden almak mantıklı diye düşünüyorum.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
June 06, 2019, 06:27:42 PM

Kesinlikle herkesin bu yönde bir beklentisi var ama işte düzeltme hangi seviyelere kadar devam edecek bu tartışmalı bir konu grafikler inceleniyor bunları iyi yorumlamak çok önemli, yatırım yapılırken biraz takip etmek lazım diye düşünüyorum.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 06, 2019, 07:22:51 PM

Maalesef ben bu açıklamaya çok katılmıyorum. Nedenleri ;
1. Benzetim yaptığınız iki dönemden birincisinde çılgın bir yükselişle btc 2000 dolardan 20000 dolara çıkarken, 10 katına ulaşarak tarihi zirve yapmış , ondan sonra da ayı piyasasına girmiştir. Fakat yaşadığımız dönemde btc 3200 dolardan 9000 dolara ulaşarak 3 katına ulaşmış ve ayı piyasasından boğa piyasasına geçiş yapmıştır.
2. Btc deki hızlı hareketler ister aşağı ister yukarı olsun, altlara yaramamakta, onlarında düşmesine sebep olmaktadır.

Şayet btc nin fiyatı belli bir aralıkta stabil kalırsa , işte o zaman altlar yeşillenir.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
June 06, 2019, 10:16:23 PM

Düzeltme herkesin beklediği bir durum ama nerden dönüp tekrar sıçramaya geçeceği biraz muamma. Dip seviyeyi yakalayabilen varsa elini öpmek lazım. Keşke bu kadar kolay olsa
Pages: [1]
  Print  

Jump to: