Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:18:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: -  (Read 399 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
-
June 10, 2019, 11:52:19 PM
Last edit: October 28, 2020, 06:20:36 PM by Blacknavy
Merited by EFS (4), mhanbostanci (2), gospodin (2), 2run (2), mindrust (1), yussuf89 (1), Bjk (1)

-
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715307534
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715307534
Reply with quote  #2

1715307534
Report to moderator
1715307534
Hero Member
*

Ignore
1715307534
Reply with quote  #2

1715307534
Report to moderator
1715307534
Hero Member
*

Ignore
1715307534
Reply with quote  #2

1715307534
Report to moderator
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
June 10, 2019, 11:53:05 PM
Last edit: June 11, 2019, 12:18:24 AM by Matthias9515

Kendi güvendiklerim

Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
June 11, 2019, 12:23:07 AM

Bu sitelerin varlığını biliyordum böyle toplanması çok güzel olmuş eline sağlık.

Benim sormak istediğim bu tip sitelerde genel olarak açıklama veya nasıl çalışır bölümünde basitçe bize paranızı yükleme yapın daha önce hiç kullanılmamış temiz bir adresten komisyonumuzu alarak btc miktarını ödeyelim şeklinde ama merak ettiğim site içerisinde işler nasıl dönüyor? A adresinden siteye btc yükledim bunlar bana ZB adresinden btc mi geri ödediler. Alfabetik olarak bakarsak eğer A-ZB arasında binlerce adres olabilir yani bu arkadaşlar çok düşük fee kullanarak bu kadar adresi dolaştırıp bana ZB adresinden ödeme yapıyorlarsa bunun gizliliğini sağlamaları çok kolay değil gibi geliyor. A adresi çıkışından ZB adresine kadar olan gönderiler kontrol edilip bir şekilde takip edilebilir diye düşünüyorum.. mutlaka iki adres arasındaki işlemleri sorgulayan bir sitem vardır veya yapılacaktır diye düşünüyorum.. Sizden ağ üzerinden alıp yine ağ üzerinden btc olarak ödeme yapıyorsa bana kalırsa bunun pek gizliliği kalmıyor.

başka bir ihtimal sizden btc miktarını aldı komisyonu kesti ve hiç adresler arasında dolaştırmadan ödemenizi yine yeni bir adresten yaptı. bu ilk işleme göre btc sahibini riske atmayan yöntem gibi.

sorduğum saçma gelebilir ama gerçekten işlemlerin nasıl olduğunu merak ediyorum.
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
June 11, 2019, 12:29:48 AM

Bu sitelerin varlığını biliyordum böyle toplanması çok güzel olmuş eline sağlık.

Benim sormak istediğim bu tip sitelerde genel olarak açıklama veya nasıl çalışır bölümünde basitçe bize paranızı yükleme yapın daha önce hiç kullanılmamış temiz bir adresten komisyonumuzu alarak btc miktarını ödeyelim şeklinde ama merak ettiğim site içerisinde işler nasıl dönüyor? A adresinden siteye btc yükledim bunlar bana ZB adresinden btc mi geri ödediler. Alfabetik olarak bakarsak eğer A-ZB arasında binlerce adres olabilir yani bu arkadaşlar çok düşük fee kullanarak bu kadar adresi dolaştırıp bana ZB adresinden ödeme yapıyorlarsa bunun gizliliğini sağlamaları çok kolay değil gibi geliyor. A adresi çıkışından ZB adresine kadar olan gönderiler kontrol edilip bir şekilde takip edilebilir diye düşünüyorum.. mutlaka iki adres arasındaki işlemleri sorgulayan bir sitem vardır veya yapılacaktır diye düşünüyorum.. Sizden ağ üzerinden alıp yine ağ üzerinden btc olarak ödeme yapıyorsa bana kalırsa bunun pek gizliliği kalmıyor.

başka bir ihtimal sizden btc miktarını aldı komisyonu kesti ve hiç adresler arasında dolaştırmadan ödemenizi yine yeni bir adresten yaptı. bu ilk işleme göre btc sahibini riske atmayan yöntem gibi.

sorduğum saçma gelebilir ama gerçekten işlemlerin nasıl olduğunu merak ediyorum.

Valla sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum, ben Chipmixer kullandım öyle bir karıştırmışlarki kim kime para atmış belli değil. Blockchain explorer'den inceleyebilirsin.

14ZiBhEtYss4b1JFgS6UkoWc1DBcVriiit
19d8QxJCL2dmrnqM9eEyhcH1dYJoTMC5n1
1FFT64DdA5ykLJfkCbSZGfzpPDVXZ9NpVz
1FxLSiC7GMXRg9W8shpHX7fdYoXGGJLsvG
1JqvwowJx4V6iv13PHREgKeZqwkw6kmgWW
1KyaD7wxeKPLsSvEw4tHy8zRT1uSeYNtmF
1LqTcEruXP2kU29kJTZW8gLRE719ThPtsE
1NfhjcEcyuzrbmfEmLvZs6FcNrrPYSp4Wd
1Q49bT4PgcVrMMRiL6DGswHmLjx7FLyJ8v
1QeEfdK64VL8yBRdoAdCpQcUknJngPnRS
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 12, 2019, 03:42:36 PM
Merited by EFS (3), Zz (1), Blacknavy (1)

Şimdi konuyu bilmeyen arkadaşlar genel anlamda bu mixer servislerinin nasıl çalıştığını anlatayım.
ortada bir web sitesi ve bu web sitesine bağlı bir bitcoin tam düğüm var.
çalışma adımları
1. siteye üye olup para veriyorsunuz.
2. üyelik ekranında kaç adresten kaç adrese gitsin sorusunu cevaplıyorsunuz.
3. site sizin ikinci adımda yaptığınız seçime göre giriş ve çıkış adresleri üretiyor. size çıkış adreslerini ve private keylerini veriyor.
4. giriş adreslerine bitcoin'i gönderip çıkış adreslerine gönderilmesini bekliyorsunuz.

sizin gibi tonlarca kullanıcı bu yapıyı kullandığı için araya kaynıyor sizin işlemleriniz.

Şimdi gelelim işin sakıncalarına;

1. deposit yaptığınız ilk adreslerin private key'i adamların elinde unutmayın!
3 - 5 - 10 - 50 - 100 BTC için tamamda birisi gidip 1000 veya 5000 BTC mix etmek istese adamlar alır 5000 BTC yi sunucuların fişini çeker gider.

2. ya bu adamlar karşıtırıyorlar da bunun kaydını tutuyorlar. Smiley
ben bir çok mixer servisinin arkasındaki gücün NSI FBI olduğunu düşünenlerdenim.

son olarak illede kullanacaksanız yoğun servisleri kullanmanızı öneririm.
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
June 12, 2019, 04:04:39 PM

ben bir çok mixer servisinin arkasındaki gücün NSI FBI olduğunu düşünenlerdenim

Olabilir ama Tor ağında çalışan bir web sitesi için takip sürmek çok kolay olmasa gerek, bu tarz düşüncelere engel olmak için Wasabi wallet geliştirildi ve o da Tor ağında çalışıyor ayrıca hiçbir şekilde private keyinizi başka bir websitesi ile paylaşmıyor direkt kendi cüzdanınızda CoinJoin işlemi gerçekleştiriyorsunuz.
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
June 18, 2019, 07:52:58 AM

BU işlem yerine hali hazırda anonimlik sağlayan coinlere geçiş yapılıp(mümkünse merkezsiz bir borsa üzerinden) 2-3 transfer sonrasında tekrardan Bitcoin'e geçiş sağlamak bana daha mantıklı gibi geliyor. Sonuçta bu uygulamaların tamamı merkezi oluşumlar ve bir anda paranızın izini kaybettirmek için uğraşırken, paranızın kendisini kaybetmiş bir şekilde ortada kalabilirsiniz.  Cheesy

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
June 18, 2019, 09:10:03 AM

BU işlem yerine hali hazırda anonimlik sağlayan coinlere geçiş yapılıp(mümkünse merkezsiz bir borsa üzerinden) 2-3 transfer sonrasında tekrardan Bitcoin'e geçiş sağlamak bana daha mantıklı gibi geliyor. Sonuçta bu uygulamaların tamamı merkezi oluşumlar ve bir anda paranızın izini kaybettirmek için uğraşırken, paranızın kendisini kaybetmiş bir şekilde ortada kalabilirsiniz.  Cheesy

Hiçbir merkezsiz borsada Bitcoin to Monero yapamıyorsunuz şu an o yüzden söylediğiniz şey pek mümkün değil, ChipMixer zaten çok güvenilir insanlara odedigi haftalık miktar dudak uçuklatıyor.
sufferer123
Member
**

View Profile WWW
June 18, 2019, 10:25:12 AM
Merited by PHI1618 (1), Blacknavy (1)

Hiçbir merkezsiz borsada Bitcoin to Monero yapamıyorsunuz şu an o yüzden söylediğiniz şey pek mümkün değil, ChipMixer zaten çok güvenilir insanlara odedigi haftalık miktar dudak uçuklatıyor.

Waves Dex üzerinde yapabilirsiniz, hoş Monero için Gateaway kullanılıyor o da merkezi sayılır lakin bir cüzdan açılıp oraya Bitcoin gönderilip Monero alınabiliyor.  Ekstra başka var mı bilmiyorum ki vardır elbet. Örneğin Paytomat cüzdanı ile de BTC'leri DASH'e çevirebiliyorsunuz.

Bu arada yanlış anlaşılmasın ben bu platformlar güvensizdir demiyorum, belirli bir merkezi yapı olduklarını söylüyorum sadece. Son yazacağım cümle de sadece şu sözünüze istinaden bir benzetmedir -"ChipMixer zaten çok güvenilir insanlara odedigi haftalık miktar dudak uçuklatıyor."- yani projeyi benzetmekle falan alakası yoktur. Çiftlik bank da zamanında insanlara dudak uçuklatan rakamlar ile ödeme yapıyordu. Wink

PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
June 18, 2019, 11:49:24 AM
Last edit: June 19, 2019, 04:44:59 PM by Matthias9515

Waves Dex üzerinde yapabilirsiniz, hoş Monero için Gateaway kullanılıyor o da merkezi sayılır lakin bir cüzdan açılıp oraya Bitcoin gönderilip Monero alınabiliyor.  Ekstra başka var mı bilmiyorum ki vardır elbet. Örneğin Paytomat cüzdanı ile de BTC'leri DASH'e çevirebiliyorsunuz.

Bu bilgi meriti hakediyor bence, bir tane bulayim gonderecegim katkin buyuk oldu bu konuya

Bunun dışında Chipmixer'den en ufak şüphem yok, herifler bağışlardan deli gibi para kazanıyor ve birçok kullanıcısı var. Hatta bugün bile 0.3 Bitcoin'im için Chipmixer'i kullandım, milyon dolarlar yatırırken tabiki dikkatli olun.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 19, 2019, 01:16:38 PM

Waves Dex üzerinde yapabilirsiniz, hoş Monero için Gateaway kullanılıyor o da merkezi sayılır lakin bir cüzdan açılıp oraya Bitcoin gönderilip Monero alınabiliyor.  Ekstra başka var mı bilmiyorum ki vardır elbet. Örneğin Paytomat cüzdanı ile de BTC'leri DASH'e çevirebiliyorsunuz.

Bu arada yanlış anlaşılmasın ben bu platformlar güvensizdir demiyorum, belirli bir merkezi yapı olduklarını söylüyorum sadece. Son yazacağım cümle de sadece şu sözünüze istinaden bir benzetmedir -"ChipMixer zaten çok güvenilir insanlara odedigi haftalık miktar dudak uçuklatıyor."- yani projeyi benzetmekle falan alakası yoktur. Çiftlik bank da zamanında insanlara dudak uçuklatan rakamlar ile ödeme yapıyordu. Wink

Waves DEX'teki btc/xmr hacmi nedir? Dediğiniz gibi gateway var ama hacim de önemli. Yeterli hacim varsa bu pairde neden olmasın.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
June 19, 2019, 04:11:17 PM

Chipmixer iyidir, bunun dışında başka güvenilir mixerler de var ama tercihim değil çok isteyen varsa en mantıklı olanı chipmixer ya da wasabi wallet. Wasabi zaten tor ağıyla çalışıyor ve coinjoine katılan herkesin coinleri birbirine karışıyor, komisyon oranı çok düşük sadece ağ ücretini ödeyerek kral gibi gizlilik sağlayabilirsiniz.

Bu gizliliğin neden sağlanması gerektiğiyle ilgili fazla bilgi vermeye gerek yok, bence bu piyasada anonim kalmak önemli.
sufferer123
Member
**

View Profile WWW
June 19, 2019, 08:42:08 PM

Waves DEX'teki btc/xmr hacmi nedir? Dediğiniz gibi gateway var ama hacim de önemli. Yeterli hacim varsa bu pairde neden olmasın.
XMR/BTC 86k$
XMR/Waves 33k$
XMR/ETH 12k$

Bu tip işlemler için kullanılması halinde daha artacaktır heralde, çok da kötü değil gibi.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 20, 2019, 06:38:14 AM

XMR/BTC 86k$
XMR/Waves 33k$
XMR/ETH 12k$

Bu tip işlemler için kullanılması halinde daha artacaktır heralde, çok da kötü değil gibi.
Btc mix'leyecek kişi 0,1-0,5 btc mixler mi bilemiyorum, bunu yapacak kişi yüksek btc miktarları ile yapar muhtemelen ve bu hacim yetmeyebilir.
Fikir güzel ama uygulanabilir değil Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 09, 2019, 09:12:13 PM

ben bir çok mixer servisinin arkasındaki gücün NSI FBI olduğunu düşünenlerdenim.

Bunun için bir dayanağınız var mı hocam? Bir olaya mı şahit oldunuz?
Açıklama getirebilirseniz seviniriz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 21, 2019, 10:48:29 AM

Zz hocam, hiçbir teknik argümana dayanmadan sadece fikri yorum anlamında yazıyorum, bu tarz uygulamalara bence de "kontrollü arka kapı" olmaları amacıyla göz yumuluyor. Ben de mhanbostanci gibi, özellikle NSA'in bu işlemleri boş bırakacağını zannetmiyorum. Ama teknik olarak denetliyorlar mı, denetlemeye çalışıyorlar mı onu bilemem, uzmanı sensin, açıkçası bu konuda yorumunu okumak da isterim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Blacknavy (OP)
Legendary
*

View Profile
September 21, 2019, 11:19:24 AM
Merited by bobita (1)

Zz hocam, hiçbir teknik argümana dayanmadan sadece fikri yorum anlamında yazıyorum, bu tarz uygulamalara bence de "kontrollü arka kapı" olmaları amacıyla göz yumuluyor. Ben de mhanbostanci gibi, özellikle NSA'in bu işlemleri boş bırakacağını zannetmiyorum. Ama teknik olarak denetliyorlar mı, denetlemeye çalışıyorlar mı onu bilemem, uzmanı sensin, açıkçası bu konuda yorumunu okumak da isterim.

Bu tür sitelerin ardında polis olduğuna dair bir çok senaryo mevcut fakat gerçekten anonim kalmak isteyen kullanıcılar sadece bu siteleri kullanmıyor, hemen ardından farklı yöntemlerle karıştırma işlemine devam ediyor. Bu nedenle ben en ufak güven problemi yaşamıyorum. Chipmixer’in üzerinden gidersek, web sitelerinde Javascript kullanmadıkları için Tor Browser üzerinden Onion’a bağlanarak IP adresinizi tamamen gizlemiş oluyorsunuz çünkü tam anonim kalmak için Javascript’i devre dışı bırakmak gerekir. [1] Bu tür Mixerlerin en güzel yanı size zaman yolculuğu sağlaması. Bir örnekle anlatmak gerekirse bir Bitcoin Mixer’e Bitcoin yatirdiğinizda size farklı private keyler vererek içi haftalar önce Bitcoin ile doldurulmuş adresler sağlarlar. Bu nedenle, siz paranızı gönderdiğinizde işlemleriniz artık takip edilemez hale gelir çünkü zaman yolculuğu yapmış olursunuz. Bir başka konu ise Fungibility, Bitcoin mixerleri kullanışlı yapan budur. Siz elinizdeki 1 Bitcoin’i bir aracı ile istediğiniz kadar parçalayıp takas edebilirsiniz ve siz bu işlemi yaptıktan sonra o Bitcoin takip edilse dahi yasal olarak hiçbir sorun yoktur. 1 Bitcoin’i 2 tane 0.5 Bitcoin olarak aldığınızda işlem bitmiştir artık bu Bitcoinler legaldir. Sizin bu takas işlemini kanıtlayabilmeniz için ise Chipmixer size gönderim yaptığı adresler ile mesaj imzalar. ChipMixer’in amacı çalıntı da olsa hiçbir Bitcoin’in değer kaybetmemesini sağlamak, yani dolaşimdaki Bitcoin miktarını azaltmamaya çalışan bir karıştırıcı. Bu nedenle de sadece bagış ile çalışıyorlar. Bunun hakkındaki yorumu FAQ sayfasının en altından okuyabilirsiniz. [3] Bana soracak olursanız en güvenli yöntem bu siteleri kullandıktan sonra CoinJoin işlemi yapmak ve iyice parçalayarak tamamen anonim kalmaktır. Bitcoin Core ya da Wasabi kullandıktan sonra takip mümkün değildir fakat Electrum gibi cüzdanların kendi özel sunucusu olduğundan takibi mümkündür. Bu nedenle CoinJoin yaptıktan sonra Wasabi kullanilir. Açık kaynak kodlu ve denetlenebilir olduğu için anonim kalmak isteyen bir çok insan tarafından kullanılmaktadır.

[1] https://praxistipps.chip.de/tor-browser-javascript-deaktivieren-so-gehts_91532
[2] http://diyhpl.us/wiki/transcripts/bitcoin-adam3us-fungibility-privacy/
[3] https://chipmixer.com/faq
Pages: [1]
  Print  

Jump to: