Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:25:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: btc nereye gidiyor ? teknik analiz ne durumda ?  (Read 338 times)
freid (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
June 17, 2019, 07:01:53 PM
Merited by barslanhan (1)

arkadaşlar merhabalar daha önce 10 k ya gidiyoruz diye bir analiz paylaşmıştım, tekrar güncellemek istedim. hala 10 k da aynı fikirdeyim bunuda belirteyim. yatırım tavsiyesi değil tabiki.

şimdi bolinger bandına baktığımız zaman yukarı yönlü bir taşma var ufak bir çekilme bekliyorum 8.500 olabilir ama daha sonra 10000 ' e gideceğimizi düşünüorum.

RSI ' da yukarıda saydığım düşünceler ile benzer yansıma göstermektedir. Mavi çizgi 100'e gelmiş ve oradan bir dönüş bekliyorum tabiki orta seviyelere kadar.

Macd orta seviyelerde seyir etmekte,  mavi çizgi kırmızı kesmiş ve oradan sonra bir stabil seyretme var yükseliş olacağının habersici fakat, yükseliş için tekrar biraz zaman olacağını gösteriyor.  şunuda ifade edeyim aslında macd çizgisi ortadaki kesik çizgilerin üstünde oldugu için hala trend yukarıdır.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
June 17, 2019, 07:29:48 PM

Bu kadar olumlu haber varken 8500'e çekileceğini düşünmüyorum.10k'yı kırar 3-5 güne.Bundan sonra bir düzeltme gelebilir.Ama oda kısa sürer ve 10k'da uzun bir zaman oyalanır gibi.Altcoinlere fırsat verir bu oyalanma.Birkaç ay devam eder gibi.Sonra yeniden Btc'nin artışını görebiliriz.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
freid (OP)
Member
**

View Profile
June 17, 2019, 07:37:34 PM

Bu kadar olumlu haber varken 8500'e çekileceğini düşünmüyorum.10k'yı kırar 3-5 güne.Bundan sonra bir düzeltme gelebilir.Ama oda kısa sürer ve 10k'da uzun bir zaman oyalanır gibi.Altcoinlere fırsat verir bu oyalanma.Birkaç ay devam eder gibi.Sonra yeniden Btc'nin artışını görebiliriz.

sen düzeltmenin 10 k kırıldıktan sonra geleceği düşüncesindesin bende 10kya gelmeden orda bir destek görecek diyorum. hangisi daha mantıklı ? kırdıktan sonra geri çekilir mi alır başını gider.
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
June 17, 2019, 07:44:08 PM

Zaten 10k'ya birşey kalmamış.9500'e dayanmış.Dönse buradan dönerdi zaten benim düşüncem.Bende kırdıktan sonra bir düzeltme gelebilir düşüncesindeyim ama gelmeyebilirde.Bu piyasa hep beklenyinin tersine hareket ediyor.11k'ya gidip oradan 10k civarı bir düzeltme yapabilir.

Oracolcoin XOR         
freid (OP)
Member
**

View Profile
June 17, 2019, 07:45:21 PM

Zaten 10k'ya birşey kalmamış.9500'e dayanmış.Dönse buradan dönerdi zaten benim düşüncem.Bende kırdıktan sonra bir düzeltme gelebilir düşüncesindeyim ama gelmeyebilirde.Bu piyasa hep beklenyinin tersine hareket ediyor.11k'ya gidip oradan 10k civarı bir düzeltme yapabilir.

kardeş 10 k psikolojik sınır zaten ordan geçip 11 k gidince gelir mi hiç düzeltme destekden döner hep. büyük psikolojik destek ise 10k işte.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
June 18, 2019, 02:14:11 PM

Bende ayni dusuncelerdeyim yani piyasa tabi suan 10.k gitmeden geri geldi azcik ama nihai bu 10k seviyesine gelsiginde de boyle bir beklenti var
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
June 18, 2019, 07:32:23 PM

9k'da düşmemek için tutunuyor.Buradan güç toplayıp 10k'yı kıracaktır bu denemelerinde.Tekrar bir çıkış bekliyorum.Şu an gidişat güzel görünüyor.

Oracolcoin XOR         
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 18, 2019, 07:42:17 PM

Beklenen facebook libra haberlerinin de pek etkisi olmadı. Zaten bir stabilcoin olacağı belliydi. Ama bunu bekleyip de 12k yoluna gireceğini düşünen de büyük kitleler vardı... Neyse şu andaki istikrar devam ediyor halen. 3 ileri 1 geri modunda da olsa gidiyor. 22 Temmuzdaki BAKKT konusu bu bakımdan önemli. Kullanıcı kabul testi başlatılacak. Temmuz başından itibaren bunun fiyatlanması yapılabilir. 10k çok rahat geçilecektir.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
June 18, 2019, 10:22:32 PM

Evet bakkt önemli bir gelişme piyasa acısından.Birşey de kalmadı temmuz ayına.Böyle her ay iki haber gelse bitcoinin tırmanışı devam eder.Facebook haberi bakkt piyasaya girene kadar 10k'da tutar btc'yi.

████████████         AVXChange         ████████████
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
June 20, 2019, 01:42:15 PM

Ben bakkt falan umursadığını düşünmüyorum piyasanın. Millet ieolardan para kazanmaya başladı ve piyasa alevlendi. Ordan kazandıklarının bir kısmıyla yine yatırım yaptılar ardından daha çok kazanmak için yatırım miktarı derken kartopu etkisi. Olumlu olur tabi bakkt ama asıl mesele 1 dolar da olsa kazanabildiğimizi hatırlamaktı bana göre.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
June 20, 2019, 02:09:18 PM

Libranın etkisi piyasaya girdikten sonra olur çünkü geniş kitlelere ulaşmaya hizmet edecek. Sec ve bakt da aynı şekilde. Tekniği destekleyecek gelişmeler olması şart. Beklentiler bir yere kadar.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
June 20, 2019, 08:02:01 PM

Şu an 9500 doları kırdı ve geçti.10k'ya doğru gidiyor.Altlar darmaduman oldu.İçlerinde dayanan azda olsa var ama bu gidişle onlarda pek fazla dayanamayacak gibi.Bu gidişle bu hızla bugün 10k'yı görebiliriz.Koptu btc gidiyor.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280

View Profile WWW
June 20, 2019, 08:43:19 PM

Btc yardıra yardıra gidiyor ilk hedef 10k görünüyor.Yine birşeyler olmuş galiba çıldırdı btc.Olan altta kalanın canı çıksın dediklere altcoinlere oldu.Batışı izliyoruz.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
June 21, 2019, 07:16:40 AM

Zaten temmuz ayında 10bin doların üzerinde olacağı ile ilgili büyük bir beklenti oluşmuştu, işin teknik kısmını ayrı tutuyorum, psikolojik olarakta piyasada bir 10bin dolar havası var. Çoğumuzda bu beklenti bayadır mevcut. !0 bin dolara gelmesinde bir sıkıntı yok ama daha yukarılara gidebilmesi için biraz daha zamana ihtiyacı var sanırım.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 21, 2019, 08:20:53 AM

Btc yardıra yardıra gidiyor ilk hedef 10k görünüyor.Yine birşeyler olmuş galiba çıldırdı btc.Olan altta kalanın canı çıksın dediklere altcoinlere oldu.Batışı izliyoruz.

Altlar zaten btcnin tırmanışı ile bir ivme yakalayamadı ki altlara hiç para akmıyor bu da tıkanmaya yol açıyor. İş açıkcası sıkıntılı bir durum alacak gibi bir yerde altlar patlama yapmaz ise bu piyasa böyle nereye kadar gidecek bilemiyorum.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
June 21, 2019, 08:51:23 AM

Aynen 2 sene öce böyle değildi.Beni şaşırtan da bu oldu.Btc 19k'ya giderken altcoinlerde kendi athlarını kırıyordu.Hem btc hem altlar yükseliyordu.Şimdi sadece Btc yükseliyor altlar düşüyor.Btc haricinde güven hala gelmediğini gösteriyor piyasa.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
June 21, 2019, 09:21:59 AM

bu sene 2017 ye çok benzemeyuecek ama btc mutlaka bir düzlük yapacaktır. bu düzlükte altcoinler değerlencektir diye düşünüyorum. Fakat örneğin etherum gibi altlar da btc ile birlikte çıkacaklardır.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 21, 2019, 09:41:30 AM

bu sene 2017 ye çok benzemeyuecek ama btc mutlaka bir düzlük yapacaktır. bu düzlükte altcoinler değerlencektir diye düşünüyorum. Fakat örneğin etherum gibi altlar da btc ile birlikte çıkacaklardır.

Zaten olursa etherum tabanlı altlar da bir şey olabilir gibi duruyor normal şartlarda aslında btc yükselirken altlar da yükselebilir ama şu anda bu durum olmuyor. Önceki zamanda btc biraz yükseliyor daha sonra durunca altlar ivme kazanıyordu şu anda durum bambaşka bir yerde yönün değişmesi lazım.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 21, 2019, 10:00:21 AM

Aynen 2 sene öce böyle değildi.Beni şaşırtan da bu oldu.Btc 19k'ya giderken altcoinlerde kendi athlarını kırıyordu.Hem btc hem altlar yükseliyordu.Şimdi sadece Btc yükseliyor altlar düşüyor.Btc haricinde güven hala gelmediğini gösteriyor piyasa.

Sanırım yanlış hatırlıyorsunuz. Sadece 2017 sonunda ciddi yükselişler gördük o da ortalama 30-45 gün arasında sürdü. Kasım ayında ripple 900 sats'ın altından aldığımı hatırlıyorum. Sonra birden yükselmeye başladı. Ocak-Şubat gibi zirveydi. Yani demem o ki BTC fiyatı yükselmeye devam ettikçe altları ezmeye devam edecektir.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
June 21, 2019, 10:23:56 AM

8500 dolara çekilmesi gayet de olası bir durum ve benim de beklentilerim bu yönde. temmuzda ise gaza basacağını düşünüyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: