Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:35:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Facebook Coin (Libra) Nedir? Bitcoin'e Rakip Olabilir Mi? | EKOTÜRK TV |ALP IŞIK  (Read 225 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
June 18, 2019, 04:14:59 PM

Merhaba arkadaşlar,

Facebook'un çıkarmış olduğu kripto para (Libra) hakkında ilk görüşlerimi EKOTÜRK TV ile paylaştım, ayrıntılı inceleme videosu daha sonra gelicek. İyi seyirler dilerim.

https://youtu.be/ACa9YAFYOoY

1715380555
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715380555
Reply with quote  #2

1715380555
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
June 19, 2019, 08:33:00 PM

Bu mümkün değil çünkü facebookun libra coini bildiğim kadarıyla stabil coin yani bitcoin gibi değeri artız azalma özelliği yok. Yani farklı kulvardalar ancak bitcoin için büyük reklam olacaktır ve bitcoinin fiyatını katlayacaktır.

freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
June 20, 2019, 09:00:07 AM

Bitcoine rakip olma gibi bir durum söz konusu olamaz, aksine bitcoin adına olumlu bir durum. Facebook gibi bir firmanın bu piyasaya girmesi demek, bedava çok büyük kitlelere kripto para reklamı yapmak demek. Bundan sonra piyasalara yeni gelen insan sayısı da artacaktır.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
June 20, 2019, 09:02:38 AM

başlık heralde tıklansın diye böyle yazıldı  Grin bitcoine rakip değil de destek olabilir.içeri para akışını daha da kolay hale getirebilir.şu an banka işlemlerinden borsalardan ve onların kyc süreçlerinden korkan çekinen çok insan var.o anlamda baya etkili olacağını düşünüyorum ben
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
June 20, 2019, 09:03:03 AM

Twitter'da olsun YouTube da olsun duruşunu beğendiğim tek kişi bu arkadaş. Hep tanıtım yapar coini vs anlatır ama bugüne kadar bir tek coin shilledigini görmedim. En azından ben rastlamadım. İlk fırsatta videosunu izleyeceğim.
BlackRed21
Member
**

Activity: 228
Merit: 10

View Profile WWW
June 20, 2019, 01:26:44 PM

Whitepaper ı okumadım ama stabil coin olacak kısmı aklıma yatmıyor bir türlü. Neye göre stabil? Örneğin USDT dolara göre stabil, Libra yı neye sabitleyecekler?
Yani değerini belirleyen kriter ve unsur ne olacak?

Yatımcıların 10 milyon dolar projeye yatırdıklarını duydum. Yatırımcı adam para kazanmak için yatırım yapar, nasıl ki biz ico, ieo kovalıyoruz amacımız ne daha çok kazanmak için.
Şayet 10 milyon dolar yatıran bir yatırımcı (dev balina) kâr elde edemeyeceğini bile bile böyle bir yatırıma kalkışmazdı diye düşünüyorum.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 20, 2019, 01:30:34 PM

Libra stabil bir coin. En önemli işlevi 60 yaşındaki dayılar teyzeler facebook sayesinde kriptoparalarla tanışacak. Çiftçilik yaparken okey oynarken falan da kullanılabilse mükemmel olur.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
June 20, 2019, 01:41:10 PM

Önce stabil coinlerini çıkartıp piyasaya cyrptoyu tanıtmak istoyor olabilirler akabinde mutlaka farklı bir coin çıkartacaklaeini düşünüyorum. Bu adamlar sadece bu coin ile isi bitirmezler.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 20, 2019, 01:49:12 PM

Şu videoyu izlediğimizde aslında aklımızdaki pek çok sorunun cevabını alıyoruz... En önemli cümlesi bence şuydu: "Facebook Libra, Bitcoin'e rakip değil bankalara rakip". Peki bankaların en önemli ortağı olan Visa ve Mastercard bu işe nasıl yanaşmış da Libra Birliğine girmişler? Buradaki çıkar ilişkisinde bir sorun var gibi duruyor. Tek anlayamadığım kısım buydu.
Bunun dışında Calibra'nın Libra cüzdanı olduğundan, Libra'nın stabil olduğundan, cüzdan bilgilerine yasal mercilerin erişebileceğinden bahsetmiş Alp Işık. Bitcoin'den ayrıldığı noktaları da güzel açıklamış.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 20, 2019, 11:14:06 PM

Olsa olsa ripple rakibi olur onunda sabit fiyatlisi olacak. Facebook bilinirliği fazla olduğu için rippleyi bile geçer orası kesin. 2020 ye kadar kafanıza takmaya gerek yok

Novita
Full Member

Activity: 350
Merit: 101

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
June 21, 2019, 02:42:34 PM

Terazi sikkelerinin Bitcoin ile rekabet edebildiğini söylerseniz, elbette bu mümkün değildir. Sadece şimdi bitcoin bakın bu çok eski. ama ya facebook yazı terazisi. mevcut bitcoin ile rekabet etmek mümkün olmayacak. Bitcoin'in bundan daha iyi olduğuna inanıyorum.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: [1]
  Print  

Jump to: