Bitcoin Forum
May 02, 2024, 12:22:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gıda gerçekleri/kandırmacaları hakkında hap bilgiler  (Read 314 times)
bobita (OP)
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 19, 2019, 02:17:29 PM
Last edit: June 25, 2019, 01:01:31 PM by bobita
Merited by gospodin (1), wolwoo (1)

Buraya yazacaklarımın hiçbiri devlet sırrı veya gizli bilgiler değil, aslında hepsi bilinen ama KASITLI/kasıtsız gözümüzden kaçırılan şeyler. Yazdıklarım bir yerden alıntı veya derleme değildir ve sadece gerçekliği bilinen, kanıtlanmış şeyleri yazdım, yani mesela E kodlu katkı maddeleri hakkında bir çok iddia var ama zararlı olduklarına dair gerçek anlamda güvenilir çalışma yok, onları yazmadım.
Aklıma geldikçe ekleme yapacağım.
**
- Internette, gazetelerde vb yer alan gerçek balı anlama yöntemleri güvenilir değildir, bir kısmı tamamen yanlıştır, bir kısmı da sadece sahteliğinden emin olmaya yarar, gerçek bal olup olmadığına dair bir bilgi vermez, balın gerçekliğinden sadece kapsamlı analiz yapılarak emin olunur (bu analizlerde bakılanlar:  bal saflık analizi, şeker bileşenleri analizi, prolin analizi, diastaz analizi, Hidroxymethyl Furfural (HMF) analizi, polen sayımı, polen tür tayini, nişasta sayımı, naftalin kalıntı analizi, nem analizi, serbest asitlik, elektriksel iletkenlik, pH tayini),

- Muhtemelen gözünüze çarpmıştır, marketlerdeki et ürünlerinde  “% 100 Yerli Besi” yazar, aldanmayın, bu ibare hayvanın yerli ırk veya yerli üretim olduğu manasına gelmez, sadece Türkiye’de kesildiği anlamını taşır, yani ithal canlı hayvanlara da bunu yazarlar,

- (Bu madde bilmeyeni şaşırtacak) Annenizin yaptığı veya orada burada ev yapımı, yöresel, köy ürünü, geleneksel şeklinde satılan reçel, marmelat, pekmez gibi ürünlerden uzak durun, hatta kaçın ve markette satılan fabrikasyon ürünlerden şaşmayın. Çünkü bu tarz şekerli ürünler uzun süreler boyunca kaynatılarak yapılırlar, bu şekilde Hidroxymethyl Furfural (HMF) denilen bir madde açığa çıkar (ortalama 60 dereceden itibaren) ve kanserojendir. Endüstriyel üretimde kaynatma basınç kontrollü kazanlarda 40-45 derecede yapılır ve HMF oluşması engellenir,

- Glikoz/fruktoz şurubu (mısır şurubu) tüketmek istemiyorsanız en azından meşrubatlar için bundan kaçınma şansınız var, elinize aldığınız ürünün parti numarasının sonunda F harfi varsa glikoz/fruktoz şurubu, S harfi varsa sakaroz (sofra şekeri) kullanılmıştır,

- Türkiye’de hiçbir ürünün ambalajından içerikte GDO olup olmadığını öğrenemezsiniz çünkü bu bilgiyi ambalajda vermek yasaklanmıştır (bu yasaya imza atanları asmak lazım), ancak üreticiyle temas kurarak öğrenebilirsiniz,

- Dondurma diye aldığınız piyasadaki bir çok ürünün ambalajını incelerseniz hiçbir yerinde “dondurma” ibaresini bulamazsınız çünkü Türk Gıda Kodeksine göre dondurma olma şartlarını taşımazlar (büyük oranda süt kullanımıyla ilgili),

- Palm yağının gün geçtikçe sağlık üzerinde yeni bir zararlı etkisi ortaya çıkıyor ve maalesef endüstriyel gıdaların bir numaralı tercihidir (üstelik üretimi de tam bir doğa katliamıdır), milletin bu ifadeye uyandığını anladıklarından beri palm yağı yerine hurma yağı yazıyorlar, ikisi de aynı şey, aldanmayın,

- Birkaç yıldır piyasada görüntüsü, ambalajı taze kaşara benzeyen ve fiyatı biraz daha hesaplı olan tost peyniri, kahvaltılık peynir gibi isimlerle satılan “şeyler” türedi, bunlar aslında şu veya bu sebeple marketlerden geri dönen (çoğunluğu skt geçmesi), üretim hatası bulunan vb diğer peynirlerin kimyasal işleme tabi tutulması ile üretilirler (eritme peyniri diye satılanlar da aynı), yani çöpü evirip çevirip yine size satarlar,

- Endüstriyel gıda ürünlerinin bazılarında  aldığınız tat ve koku yüksek ihtimalle ürünün kendisinden değil, kullanılan yapay aromadan geliyordur, nelerin yapay aromalarının olduğunu öğrenmek istiyorsanız linke bir göz atın ve şaşırın: https://magaza.hammaddeler.com/kategori/gida-hammaddeleri#labels=5667-2
----------
Eklemeler 1:

- (Öneri için 2run'a teşekkürler) Gıda dünyasındaki belki de en tartışmalı konu Monosodyum Glutomat (MSG diye de yazarlar) konusudur. Acı, ekşi vb dışında bambaşka bir tat olarak tanımlanan msg gıda endüstrisinde tatlılar dışında hemen hemen her hazır üründe lezzeti arttırmak için kullanılır. Sorun şu ki yüksek miktarlarda alımının özellikle merkezi sinir sistemin ve karaciğer üzerinde çok büyük olumsuzluklar oluşturulduğu bilinmekle birlikte, gıda üretiminde kullanılan dozunun sakıncalı olduğuna dair hiçibir güvenilir çalışma yok (insan üzerinde yapılan bir çalışmada kg. başına 3gr alımının nörotoksik etki yarattığı gözlemlenmiş ama bu gerçekten çok büyük bir miktar, gıdayla birlikte alımı imkansız gibi. Benim tercihim tüketmemek ama yine de kesinlikle zararlıdır diyebilecek bir veri yok.

- Su..Suyun vücudumuz için yararları ortada ama her şeyin bokunu çıkartmakta bir numara olan insanoğlu bu konuda da boş durmuyor. Şu an mevsim itibarıyla elbette tüketimimizi arttırmalıyız ama bir su çılgınlığı moda oldu, düzenli 3-4 litre tüketenler var. Eğer bir rahatsızlıktan dolayı doktor tarafından söylenmediyse veya aşırı su kaybı durumu sözkonusu değilse böylesi tüketim yarar değil zarara yol açar, metabolizmayı bozar, böbrekleri yorar ve vücutta mineral kaybına neden olur. Yeterli su içip içmediğinizi anlamanın çok kolay bir yolu var; idrarınıza bakın, eğer çok açık sarı veya renksiz, kokusuz ve berraksa yeterince su alıyorsunuzdur, arttırmadan devam edin, ama idrarınız sarı ve kokuluysa su eksikliğiniz var demektir, su tüketimini arttırın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1714652568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714652568
Reply with quote  #2

1714652568
Report to moderator
1714652568
Hero Member
*

Ignore
1714652568
Reply with quote  #2

1714652568
Report to moderator
1714652568
Hero Member
*

Ignore
1714652568
Reply with quote  #2

1714652568
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714652568
Hero Member
*

Ignore
1714652568
Reply with quote  #2

1714652568
Report to moderator
1714652568
Hero Member
*

Ignore
1714652568
Reply with quote  #2

1714652568
Report to moderator
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
June 19, 2019, 02:33:21 PM

Hocam adam pazarda köy yumurtası diye yumurta satıyor üstüne de köy yumurtasına benzesin diye tavuk boku sürmüş resmen.
Hadi boku tamamda üstünde ki numaralanmış bölüm ne olacak. Maalesef durumumuz bundan ibaret.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 19, 2019, 02:38:58 PM

adam pazarda köy yumurtası diye yumurta satıyor üstüne de köy yumurtasına benzesin diye tavuk boku sürmüş resmen.

İki sene önce köye gitmiştim hamakta kafa dinler, doğayla iç içe olurum diye biz de böyle organik yumurta alıyorduk. Yumurtayı yedikten sonra organik olmadığını anladık, normal yumurtanın üstüne bok sürmüşler.

Ülkenin insanı ne ki firması ne olsun  Grin
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
June 19, 2019, 02:58:29 PM

adam pazarda köy yumurtası diye yumurta satıyor üstüne de köy yumurtasına benzesin diye tavuk boku sürmüş resmen.

İki sene önce köye gitmiştim hamakta kafa dinler, doğayla iç içe olurum diye biz de böyle organik yumurta alıyorduk. Yumurtayı yedikten sonra organik olmadığını anladık, normal yumurtanın üstüne bok sürmüşler.

Ülkenin insanı ne ki firması ne olsun  Grin

Bir gün başka bir olay ile karşılaştım. Adam bim den bili bili marka yumurta almış .
Baktım sepetin içine samanı doldurmuş. Yumurta kolisinden yumurtaları çıkarıp çıkarıp içine dolduruyor.
Ulan dedim hadi samanı anladikta i yumurtada ki numaraları ne yapacaksın?
Hey Allahım ya ne insanımız var.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
June 19, 2019, 03:20:21 PM

Ülkenin insanı ne ki firması ne olsun  Grin

Bir gün başka bir olay ile karşılaştım. Adam bim den bili bili marka yumurta almış .
Baktım sepetin içine samanı doldurmuş. Yumurta kolisinden yumurtaları çıkarıp çıkarıp içine dolduruyor.

aağbi sunum önemli Cheesy Cheesy bobita hocam elinize sağlık bilgiler için, kim bilir neler yiyoruz! en büyük hayalim kocaman bir çiftlik inşa edip herşeyimi kendim üretmek...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
June 19, 2019, 03:37:33 PM

aağbi sunum önemli Cheesy Cheesy bobita hocam elinize sağlık bilgiler için, kim bilir neler yiyoruz! en büyük hayalim kocaman bir çiftlik inşa edip herşeyimi kendim üretmek...

Bobita hocam , masallah rahmetli Yavuz Bülent Bakiler  gibi herşeye dikkat edip yazıyor. Detaylı bir anlatım yapıyor. Forumda ki yazım imla uzmanı. Onun olduğu yerde post atarken dikkatli olmak lazım
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
June 19, 2019, 03:44:44 PM

Bobita hocam , masallah rahmetli Yavuz Bülent Bakiler  gibi herşeye dikkat edip yazıyor. Detaylı bir anlatım yapıyor. Forumda ki yazım imla uzmanı. Onun olduğu yerde post atarken dikkatli olmak lazım
hocam -ki burada bağlaç değil ilgi ekidir, bitişik yazılır Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
June 19, 2019, 07:05:58 PM
Merited by Vispilio (1)

Türkiye'de  üzerinde %100 yazan hiçbir şeye güvenmiyorum. Bu "%100"  kelimesi bizde matematiksel bir bilgi olarak değilde,
iyidir bu al düşünme, dosta gider tarzında  kullanılıyor.

Aynı sahibinden.com da ki  araç ilanlarının geleneksel yalanlar gibi olmuş durumda.  

Yalanlar                                                   ve Anlamları
Araçta bel altı temizlik boyası vardır, = Aracın altını sürte sürte amk  koymuş
Araç full full full, =  Şahin e  vantilatör + yu-ma-tu müzik sistemi takmış
Araçta değişen yoktur, "kompile"  temizlik boyası atılmıştır güneş yanıkları için. = Araç takla atmış

Gamer pc! %100 her oyunu kasmadan oynatır. 4GB ram + Celeron işlemci + GT730 ek. kartı= kantır strike + birkaç browser oyunu
bobita (OP)
Legendary
*

View Profile
June 25, 2019, 01:01:52 PM

Ekleme yaptım

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
June 26, 2019, 12:18:06 PM

Geçen günlerde bir ürünün Türkiyedeki içeriğiyle başka bir ülkedeki(sanırım ingiltere) içerik oranları kıyas edilmişti. Güvenilir denen markalar bile bize kötüsünü yediriyor. Hiçbir şey doğal ve sağlıklı değil, bu beslenme koşullarında ne kadar sağlıklı olabiliriz bilemiyorum.
bobita (OP)
Legendary
*

View Profile
June 26, 2019, 12:41:00 PM
Merited by Vispilio (1)

Geçen günlerde bir ürünün Türkiyedeki içeriğiyle başka bir ülkedeki(sanırım ingiltere) içerik oranları kıyas edilmişti. Güvenilir denen markalar bile bize kötüsünü yediriyor. Hiçbir şey doğal ve sağlıklı değil, bu beslenme koşullarında ne kadar sağlıklı olabiliriz bilemiyorum.
O çok korkunç bir durum ve yaygın bir gerçek malesef hocam, içerik farkları öyle ufak, tefek ve ayrıntı da değil. Mesela Magnum Classic'in Avrupa versiyonunda ana yağ kakao yağı, süt ve vanilya parçacıkları var, ilave yağı ise sadece hindistancevizi yağı. Türkiye'de satılanda ise ana yağ tereyağı (üründe kakao yağı da var ama az) ilave yağlar palm yağı (konuda zararlarından bahsetmiştim) ve hindistancevizi yağı. Onun dışında süt tozu/proteini (yani süt yok) ve vanilya yerine de bakkalda satılan vanilin isimli 3 kuruşluk vanilya aroması var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1459

Cashback 15%

View Profile WWW
June 26, 2019, 03:53:46 PM

O çok korkunç bir durum ve yaygın bir gerçek malesef hocam, içerik farkları öyle ufak, tefek ve ayrıntı da değil. Mesela Magnum Classic'in Avrupa versiyonunda ana yağ kakao yağı, süt ve vanilya parçacıkları var, ilave yağı ise sadece hindistancevizi yağı. Türkiye'de satılanda ise ana yağ tereyağı (üründe kakao yağı da var ama az) ilave yağlar palm yağı (konuda zararlarından bahsetmiştim) ve hindistancevizi yağı. Onun dışında süt tozu/proteini (yani süt yok) ve vanilya yerine de bakkalda satılan vanilin isimli 3 kuruşluk vanilya aroması var.
peki 2 ürün arasında fiyat farkı nasıl arkadaşlar? ingiltere'de magnum 5 sterlin, türkiye'de de 5 tl ise eyvallah ama orada 15 sterline satıp burada 5 tl'ye satıyorsa "biz niye bu kadar fakiriz amk!" diye sormamız gerekiyor Grin

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
June 26, 2019, 04:03:26 PM

Türkiye öyle bir hal aldıki, dünyanın en pahalı protein takviyesi Weider bile Türkiye’ye asıl üretim merkezinden değil, parasını vermemize rağmen Bulgaristan’dan getiriyor. Bulgaristan üretimi ile, asıl üretim merkezinde kullanılan hammaddenin aynı olmadığını ve insanların sağlığının tehlikeye atıldığını herkes biliyor. Sadece Weider değil yurt dışından Türkiye’ye ihraç edilen her ürün asıl kalitesinde değil, 2. hatta 3. kalite de gönderiliyor. Buna göz yuman kişiler ülkemizde ‘yerli tohum’ üretmemize de izin vermiyor.
bobita (OP)
Legendary
*

View Profile
June 26, 2019, 08:42:28 PM

Şunu kabul etmek gerekiyor, artık (yeniden) 3.dünya ülkesiyiz ve doğal olarak ona göre muamele görüyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
KemalSayar
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
July 06, 2019, 12:26:27 PM

biz türkler herşeyin sahtesini yapmayı iyi beceriyoruz; bu sağlığımızı tehdit edecek durumda bile olsa. Şu an doğal bir şey kalmadı zaten.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: