Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:38:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 »
  Print  
Author Topic: Serbest Sohbet Köşesi - Tanışma / Kültür / Sanat / Oyun / Film / Muhabbet  (Read 17594 times)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
August 29, 2019, 12:41:44 PM

Senin eşkin meni düşürdü dile
Neçe aşık olur bülbüller güle
Hasret çektim, könül verdim
Seni sevdim men
Hasret çektim, könül verdim
Seni sevdim
Böyle bir güzele, eşkimi tezele
Şiire, gazele könül verdim, şiire, gazele
Eğer menden ayrı gezip dolansan
Menim bu eşkime bigane kalsan
Alışaram, od tutaram
Hem yanaram men
Alışaram, od tutaram
Hem yanaram
Buna da bilmeden, sensiz men gülmerem
Könlümü veremem heçkese mem könlümü veremem

Ahmed Gaya'dan dinleyiniz efeemmm

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714934285
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714934285
Reply with quote  #2

1714934285
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714934285
Hero Member
*

Ignore
1714934285
Reply with quote  #2

1714934285
Report to moderator
1714934285
Hero Member
*

Ignore
1714934285
Reply with quote  #2

1714934285
Report to moderator
1714934285
Hero Member
*

Ignore
1714934285
Reply with quote  #2

1714934285
Report to moderator
DragonDance
Full Member

Activity: 127
Merit: 116

View Profile
August 29, 2019, 09:46:46 PM

Forumun tadı gelsin diye bu ilginç hikayeyi paylaşıyorum.
Hey there Delilah şarkısında  bahsi geçen kızı herhalde siz de merak etmişsinizdir.Bu duygusal  şarkıya konu olan atlet Delilah Dicrescenzo şarkıyı yazan şahısla bir parti de tanışır,Aralarında pek bir şey de geçmez.Sonrasında bir bakmış adamın ismini geçirerek yazdığı şarkı listelerde bir numara.Yani kız sadece doğru zamanda doğru yerdedir.

Karanlık dehlizlerde dolaşırken rastladığım haber
https://www.teenvogue.com/story/heres-the-actual-story-behind-hey-there-delilah

wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 29, 2019, 09:51:58 PM

Forumun tadı gelsin diye bu ilginç hikayeyi paylaşıyorum.
Hey there Delilah şarkısında  bahsi geçen kızı herhalde siz de merak etmişsinizdir.Bu duygusal  şarkıya konu olan atlet Delilah Dicrescenzo şarkıyı yazan şahısla bir parti de tanışır,Aralarında pek bir şey de geçmez.Sonrasında bir bakmış adamın ismini geçirerek yazdığı şarkı listelerde bir numara.Yani kız sadece doğru zamanda doğru yerdedir.

Karanlık dehlizlerde dolaşırken rastladığım haber
https://www.teenvogue.com/story/heres-the-actual-story-behind-hey-there-delilah

Hocam şu daha bir hoş geliyor bana Smiley
Eddie Vedder Society with Johnny Depp

tam bir popüler kültür adamıyım Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
Vispilio
Legendary
*

Merit: 1615

View Profile WWW
August 29, 2019, 11:30:50 PM

Trajik bir şekilde göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle vefat eden, bugün bile intihar mı yoksa cinayete mi kurban gittiği tartışılan bunalımlı sanatçı Elliot Smith'ten

efsane bir parça bırakıyorum:  Needle in the Hay

https://www.youtube.com/watch?v=EgNgvCLRqWc

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 29, 2019, 11:57:03 PM

Trajik bir şekilde göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle vefat eden, bugün bile intihar mı yoksa cinayete mi kurban gittiği tartışılan bunalımlı sanatçı Elliot Smith'ten

efsane bir parça bırakıyorum:  Needle in the Hay

https://www.youtube.com/watch?v=EgNgvCLRqWc

kendini öldürdüğü için katil oluyor ve bir yandan da cinayete kurban gitmiş oluyor.

old but gold
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 31, 2019, 08:37:26 AM

Chrome kullanıcıları için çok faydalı bir özellikten bahsedeceğim. Ayarlarda, "kaldığım yerden devam et" seçeneğini seçtiğinizde, chrome açıldığında birebir aynı şekilde açıyor tarayıcıyı. Can kurtaran bir özellik.

Birde yakında son kapatılan sekmeyi aç özelliği kapatılacak diye dedikodu haberleri duydum, üzüldüm Sad Kullanıcıların %8'i kullanıyormuş bu son kapatılan sekmeyi aç özelliğini. Oysa keyifli bir özellik. Bilmeyenler için ctrl+alt+t pardon bu ₺ işareti yapıyormuş Cheesy ctrl+t olucak

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
DragonDance
Full Member

View Profile
September 02, 2019, 11:35:22 AM

Bu sene hala tatil yapamamışlara gelsin.

https://youtu.be/NE4jYTAZ1JQ
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
September 02, 2019, 11:46:21 AM

Eski Trt'nin şarkılarına kaptırdım kendimi bende https://www.youtube.com/watch?v=LacV874gg88
Kimler kimler var listede. Çok komik Cheesy

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
DragonDance
Full Member

View Profile
September 02, 2019, 12:00:10 PM

Eski Trt'nin şarkılarına kaptırdım kendimi bende https://www.youtube.com/watch?v=LacV874gg88
Kimler kimler var listede. Çok komik Cheesy

Paylaşım için teşekkürler hocam.Herkes şimdikilere nazaran ne kadar elit duruyor.Pazartesi günü icin keyifli bir liste olmuş.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 02, 2019, 12:21:46 PM
Last edit: September 03, 2019, 12:18:31 PM by Matthias9515

O halde ekonomi, kültür ve siyasal islam ile ilgili bir konu başlatmak istiyorum. Tatil yapmak için Bozcaada’ya gittik, 4 gün tatilin ardindan uzatmak istediğimde Bozcaada’da 1 tane otel bulamayıp (hepsi dolu, millet para sıçıyor) adayi terk edip Çanakkale’ye geçtik. Çanakkale’de 1 gün kaldıktan sonra uzatmak istediğimizde yine otel bulamayıp Balıkesir’e geçmek zorunda kaldik. Balikesir’de ise dolduğu için 2 otel değiştik. Cuma/Cumartesi/Pazar dönmek istediğimizde ise otobüs bileti bile bulamadık. Şimdi, ekonomisi kötü bir ülke için bu kadar turizm lükstür demekki ekonomi sadece belli bir kesime kötü. Benim dikkatimi çeken en garip nokta ise kaldiğimiz bir oteldeki insan kitlesinin çok garip olmasiydi. Bu kadar pahali bir otelde müşteri kitlesi nasil boyle olabilir derken bir baktimki otel Sendika oteiymiş. Sendika oteli dediğime bakmayın bir tane muhalif kesimden insan olduğunu düşünmüyorum. Şimdi garibime giden nokta şu ülkede düşük/orta sınıf büyük sikinti çekiyor ama hükümete yakin kimseler tatil yapabiliyor, ihtiyaci olduğunda vakif ve derneklerden yardim alabiliyor ayrıca düşük maaşlı olsa bile çocuklarina garanti iş bulabiliyorlar. Bu otelde her ailenin 3-5’er çocuğu vardı. Peki muhalif kesimin düşük/orta kesimi ne halde? Yardim alamiyorlar, sendikalar haklarini koruyamiyor hatta oy verdiğimiz Ekrem İmamoğlu bile düşük/orta kesimli Türk ailelerine verdiği desteğin on katini diğer azinliklara sağliyor. Türkiye’de muhalif kesim bu kadar ekonomik sikintiyla bogusup, hakki yeniyor ve az çocuk yapıyorken, bu kadar sağlam bir asimilasyon politikasi yurutuluyorken Türkiye’nin geleceği hakkinda nasil olumlu konuşabiliriz? Çanakkale’ye gittiğimde ilk defa kendimi özgür ve bu topraklara ait hissettim. İstanbul ve diğer metropoller azinliklarin, haksizliğin ve adaletsizliğin işgali altında. Şu saatten sonra İkinci bir Kurtuluş Savaşı olmadan da bu topraklarda özgürce nefes alabileceğimizi sanmıyorum. Kendi şehrimizde yabancı olmuşuz. Çanakkale o kadar güzeldi ki bu İstanbul’a geri dönmek dahi istemiyorum. Bu şehrin sokakları hiç de kolay temizlenmeyecek, hakkımız olanı güzel sözlerle ya da kağıt üstünde alabileceğimize inanmiyorum. Sokakları bok götürüyor, hem ekonomik hem de kültürel yozlaşma olarak siki tutmuş bir İstanbul’dan bahsediyoruz.

Sonuç olarak; Türkiye’de düşük/orta sinif gelir grubuna ait muhalif kesimin yapılan asimilasyona nasıl bir tepki vereceğini düşünüyorsunuz? İstanbul ve diğer metropoller bu ekonomik ve kültürel pislik çukurundan nasıl temizlenecek. Çanakkale otobusundeki dayi Gaziantep’liydi ve oradan gelmişti. Adam otobüste ciddi anlamda Gaziantep’ten geldiği için çok mutlu olduğunu anlatiyordu, adam eski Antep’in kalmadiğini artık şehrin huzursuz bir yer olduğunu anlatiyordu. Gaziantep, Urfa, Hatay.. Hepsi İstanbul’dan çok daha beter haldeymiş. Bu ülkede 72 millet varsa, ben birini bile mutlu görmedim. O halde, bizi celladimiza aşık eden nedir? Siyasal İslam dünyanın ve Orta Doğu’nun en büyük tehlikesi midir? Kültürel olarak birbirini sevmeyen insanlarin bir arada yaşamasini ve daha sonra da bölümmelerini sağlayan sistem siyasal islam değil midir? O halde siyasal islam, islamcilar ve dini derneklerdeki kimseler kimlere hizmet etmektedir? Daha da önemlisi, hangi miktarda para insanin kendi ülkesini satması için yeterlidir?
otto_diesel
Hero Member

View Profile
September 02, 2019, 01:30:11 PM

Bozcaada da deseydin ben sana oda ayarlardım. Fiyatlar sezonda çok pahalı indirim de yapardım. 

Azınlıklar konusunda şöyle bir olay var. Türkiyede azınlıklar kilise vs yapamıyordu.  Türkiyede ilk kilise de bu dönemde apar topar inşa edildi. Açılışını da sıkı durun, Reis erdoğan ve imamoğlu yaptı. kurdeleyi kestiler startı verdiler.  Çok uluslu konfedere başkanlığa doğru gidiyoruz, gerek siyasal olarak, gerek kültürel olarak gerek ekonomik olarak osmanlının son yıllarını yaşayan bir devlet haline geldik.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
September 02, 2019, 04:27:58 PM

Bozcaada da deseydin ben sana oda ayarlardım. Fiyatlar sezonda çok pahalı indirim de yapardım. 

Adamsın, bir dahaki sefere inşallah Smiley
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 02, 2019, 11:29:23 PM

selam selam selam bidona anlatır gibi anlatıyorum kanka kusura bakmayın. :))

1- ooo öncelikle saman döven adam ile ali cengiz mode on'dan cıktığınız icin sevindim dostlar. cünkü bu uzun manas destanı karışımı siteminiz ile gelişen olaylar oldukca paralel ilerledi. rehberistan ve türevleri ile organize iş yapmak gercekten akıllıca değildi. acık acık konuşalım, biz bizeyiz zaten yabancı yok. bu eleştiri sadece üzerine alınan arkadaşlara, bu konu ile direkt birilerini suclamak mümkün şey değil ama konunun gercekliği aşikar, reddeden samimi değildir.

2- sendikalar ve akp beraberinde, 80% oranında kendini defalarca tekrara düşen bir eleştiri getirmişsin. sana muhalefet edeyim de şu adamların isminin yanından islam ibaresini kaldır artık, yerine din bezirganı de, dinci de, din maskesi falan bilmem ne de.

düşük orta gelirlilerin tatil problemi=baş örtüsü problemi=devlet biza bahmiyir problemi=miras kavgasında ölen insanlar üzerinden özel mülkiyet gündemi oluşturulması problemi=kadın cinayeti üzerinden feminazi problemi=zart problemi=zurt problemi=kim ne tutturursa problemi   

a- sendikalar hangi ideolojiye yakın olurlarsa olsun; işlevlerini cok cok önce kaybettiler. bazı sözüm ona sosyalist arkadaşlar bu durumu anlayamıyor ama yelpaze gibi a'dan z'ye skandal haberlerin odaklarından başka bir şey değiller. sendika kiminse zevk onun, istediğine imkan tanıyor.

b- bahsettiğin sendikayı akp ile ilişkilendirdin, ama sen ki ideoloji yakınlığın olduğu icin esad gibi kendi halkına zulmeden bir diktatörü savunabilecek birisin. kendi ideolojine yakın bir sendika olsaydı bu ayıbı normalleştirmek icin neler yapardın düşünemem bile kardeşim.

esad denilen geri zekalı dalga dalga gelen arap baharında, galaksi liderimiz reyizin ender gelişen osasuna ataklarından biri olan demokratikleşme önerisini biraz dikkate alsaydı; ne 5milyon insan berbat koşullar altında kamplarımızda yaşamak zorunda kalırdı ne de okyanusta balıklara yem olurdu. esad geri zekalısı yarı demokratik yarı meşrutiyet temelli bir yönetim benimseseydi bunların hicbiri yaşanmazdı. ama aptal herif doğu bloğu ülkelerinin insanı hic sayan sikik politikalarına köpek olmuş bir zalim olduğu icin, "insanı" değer olarak görmedi ve ölümlerini hazırladı.

c- bu sendika hikayesi gercekleşmiş olabilir gercekleşmemiş olabilir, tıpkı daha önce pic rıza arkadaşım imam oldu bilmem ne diye hikaye anlatan geri zekalının denemesi gibi. onun ki kafadan traştı, bir de utanmadan böyle konulara girip ciddiye alarak paslaşıyor bir grup aman allahım rezaletin daniskası. ben ki imamların maaşı konusunda kurumun pozisyonu sorgulayan olarak imamların varlığına eleştiri getirmişken, pic rıza bilmem ne ıslak hikayesinde kendimi tekrar sorgulamak zorunda kaldım. her şey hakkettiğini buluyor, böyle aşağılık bir topluluk böyle yükümlülükler ile karşılaşmak zorundadır. bu yüzden burada anlatılan herhangi bir kişisel hikayenin gercekliği oldukca fazla sorgulanır durumdadır. sendikalar icin olay oldukca yüksek ihtimalde olası olsa bile.

4- bu forumda düşünce özgürlüğü olsa bile, iceride yoğun bir kolektif birlektik ve despot bir baskı var. ben özgürlükcü bir insanım; dilerdim ki bir akp'linin tartışmalara katılmasını ve kendini savunmasını ama bu ortamda şunları yazarken bile acaba akpli olmakla itham edilir miyim diye düşünüyorum; ve bu hisse kapıldığım an fikirlerin özgürce tartışıldığı bir ortamdan söz edemem. benim icin AQP ve akpli olmak ayrı şeyler, kürt olmak hdpli olmak ve terörist olmak ayrı şeyler. insanlarla konuşamadığımız diyalog kuramadığımız ortam despotik, anti demokratik 3. sınıf bir yerdir. diyeceksiniz ki olmadığı icin konuşmuyordur belki :)) kardeşim sen oy vermiyon ben oy vermiyom kim veriyo aq bu partiye, elbette vardır ama bence bizim ortamımız cok iyi değil.
YANİ KISACA, ÖNCE NORMALLEŞMEMİZ GEREKİYOR.

5- imamların maaşı konusunu 1 yıl yukarı aşağı sallıya sallıya uzattı forum. maksat üzüm değil bağcıydı tabii orada. imamın üzerinden dine ve insanların manevi değerlerine okudunuz durdunuz da sonra birden kapadınız konuyu. din-sendika-parti ücgeni ile imam konusu da benzerlik gösteriyor.

BU DİNDE DİYANET YOK
BU DİNDE NAMAZ KILDIRMACI YOK
BU DİNDE ŞEYH YOK
BU DİNDE TARİKAT YOK
BU DİNDE CEMAAT YOK
BU DİNDE YURT YOK
BU DİNDE 3LER 5LER 7LER 40LAR FALAN YOK
BU DİNDE ALLAHA ULAŞMAK FENAFİLLAH YOK

iyi de bunların benimle ne alakası var diyeceksin değil mi?
kendi gerceklerinizle yüzleşemiyorsunuz, bunların hepsi devletin kurumunun din adına halka yaptığı mezhep dayatması.

tasavvufcu arkadaşlar bana kızacak ama bunların hepsi tasavvuf yolu ile dine girmiş, daha doğrusu yamanmış şeyler.
eee aq sen devlet ile bunları halka dayattıktan sonra kalkıp kardeş bu nasıl din cok kötü bilmem ne diyorsun. 

ulan iki tane tasavvufcu arkadaş vardı, bunları söyleyince onları da kaybettim şimdi görüyon mu?
gurrrban olduğum, kolektivite benden uzak dursun "o" adama vasatlıktan başka bi şey aşılamaz.

dinlerle boşuna savaşmayın, dünya tekilliğe gitse, tek medeniyet ve tek otorite olsa bile yanında o tek din olacak. ayrıca ben neden sonuc ilişkisinin gerekliliğini banelce reddeden ateist, deizmi felsefe zanneden adamlar gördüm aq. bu akımlar şimdi 3-5 milyon yerine 30-50 milyon olsaydı yaşadığımız bok ortam değişecek miydi? hayır, bence aynı boka devam edecektik.

6- kolektiviteden sıyrılan ve benliği beraberinde bilincine erişmiş her yer birey ideolojilere köle olmaktan kurtulur. insanın tek bir ideolojisi vardır o da salt özgürlüktür. biz dinimizi allah icin yaşarız türk olduğumuz icin de türküzdür, kürte türklük taslamak icin primitif olarak kafatasıperestlik yapmak icin değil.

yapmayın kanka siz türkcülük atatürkcülük bilmem ne de yapmayın, gidin cep telefonunda atari puanı toplayın, futbol muhabbeti falan yapın. milletin maddi manevi değerlerinin aqdular zaten kırıntı olarak yaşıyo millet, onu da chat aleminde türkcülük yaparak bitirmeyin.

7- silivri soğuk espirisi güzeldi birincide güldüm, ikincide güldüm sonra ücüncüde düşüncelerime ket vurdum. ben iktidarı acık bir şekilde eleştiremiyorum. allah vere de koruma kanunu falan gibi rezil sacmalıklar cıkarmasalar. düşüncelere tamamen balta vurulmuş olur. sözlerden korkmamalıyız; cünkü sözler düşüncelerimizdir. ha ağzımızdan cıkmış ha düşünce olarak zihnimizde belirmiş.

8- devgencin ismini koyan, başına gecen ilk genel başkan DOĞU ABİ sen misin?

ben bu ülkedeki sağ cenahın comarlığından ve ona mukabil olup geride kalmayan solun comarlığından bıktım kardeşim ama her şeyi olduğu gibi kabul etmek zorundayım.

fak ol aydioloci

Azınlıklar konusunda şöyle bir olay var. Türkiyede azınlıklar kilise vs yapamıyordu.  Türkiyede ilk kilise de bu dönemde apar topar inşa edildi. Açılışını da sıkı durun, Reis erdoğan ve imamoğlu yaptı. kurdeleyi kestiler startı verdiler.  Çok uluslu konfedere başkanlığa doğru gidiyoruz, gerek siyasal olarak, gerek kültürel olarak gerek ekonomik olarak osmanlının son yıllarını yaşayan bir devlet haline geldik.

hocam biz bu tip yorumları capsleyip yorumsuz random kahkaha atmak icin chat gruplarımızda kullanıyoruz. müsaadeniz varsa alabilirim. şaka gibi kendinden emin olmayan bir hayat anlayışı ve ideoloji bu. ideolojinin kendisine olan manifestosu gibi bir şey.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 09:43:31 AM
Last edit: September 08, 2019, 10:54:16 PM by Matthias9515

selam selam selam bidona anlatır gibi anlatıyorum kanka kusura bakmayın. Smiley)

1- ooo öncelikle saman döven adam ile ali cengiz mode on'dan cıktığınız icin sevindim dostlar. cünkü bu uzun manas destanı karışımı siteminiz ile gelişen olaylar oldukca paralel ilerledi. rehberistan ve türevleri ile organize iş yapmak gercekten akıllıca değildi. acık acık konuşalım, biz bizeyiz zaten yabancı yok. bu eleştiri sadece üzerine alınan arkadaşlara, bu konu ile direkt birilerini suclamak mümkün şey değil ama konunun gercekliği aşikar, reddeden samimi değildir.

2- sendikalar ve akp beraberinde, 80% oranında kendini defalarca tekrara düşen bir eleştiri getirmişsin. sana muhalefet edeyim de şu adamların isminin yanından islam ibaresini kaldır artık, yerine din bezirganı de, dinci de, din maskesi falan bilmem ne de.

düşük orta gelirlilerin tatil problemi=baş örtüsü problemi=devlet biza bahmiyir problemi=miras kavgasında ölen insanlar üzerinden özel mülkiyet gündemi oluşturulması problemi=kadın cinayeti üzerinden feminazi problemi=zart problemi=zurt problemi=kim ne tutturursa problemi  

a- sendikalar hangi ideolojiye yakın olurlarsa olsun; işlevlerini cok cok önce kaybettiler. bazı sözüm ona sosyalist arkadaşlar bu durumu anlayamıyor ama yelpaze gibi a'dan z'ye skandal haberlerin odaklarından başka bir şey değiller. sendika kiminse zevk onun, istediğine imkan tanıyor.

b- bahsettiğin sendikayı akp ile ilişkilendirdin, ama sen ki ideoloji yakınlığın olduğu icin esad gibi kendi halkına zulmeden bir diktatörü savunabilecek birisin. kendi ideolojine yakın bir sendika olsaydı bu ayıbı normalleştirmek icin neler yapardın düşünemem bile kardeşim.

esad denilen geri zekalı dalga dalga gelen arap baharında, galaksi liderimiz reyizin ender gelişen osasuna ataklarından biri olan demokratikleşme önerisini biraz dikkate alsaydı; ne 5milyon insan berbat koşullar altında kamplarımızda yaşamak zorunda kalırdı ne de okyanusta balıklara yem olurdu. esad geri zekalısı yarı demokratik yarı meşrutiyet temelli bir yönetim benimseseydi bunların hicbiri yaşanmazdı. ama aptal herif doğu bloğu ülkelerinin insanı hic sayan sikik politikalarına köpek olmuş bir zalim olduğu icin, "insanı" değer olarak görmedi ve ölümlerini hazırladı.

c- bu sendika hikayesi gercekleşmiş olabilir gercekleşmemiş olabilir, tıpkı daha önce pic rıza arkadaşım imam oldu bilmem ne diye hikaye anlatan geri zekalının denemesi gibi. onun ki kafadan traştı, bir de utanmadan böyle konulara girip ciddiye alarak paslaşıyor bir grup aman allahım rezaletin daniskası. ben ki imamların maaşı konusunda kurumun pozisyonu sorgulayan olarak imamların varlığına eleştiri getirmişken, pic rıza bilmem ne ıslak hikayesinde kendimi tekrar sorgulamak zorunda kaldım. her şey hakkettiğini buluyor, böyle aşağılık bir topluluk böyle yükümlülükler ile karşılaşmak zorundadır. bu yüzden burada anlatılan herhangi bir kişisel hikayenin gercekliği oldukca fazla sorgulanır durumdadır. sendikalar icin olay oldukca yüksek ihtimalde olası olsa bile.

4- bu forumda düşünce özgürlüğü olsa bile, iceride yoğun bir kolektif birlektik ve despot bir baskı var. ben özgürlükcü bir insanım; dilerdim ki bir akp'linin tartışmalara katılmasını ve kendini savunmasını ama bu ortamda şunları yazarken bile acaba akpli olmakla itham edilir miyim diye düşünüyorum; ve bu hisse kapıldığım an fikirlerin özgürce tartışıldığı bir ortamdan söz edemem. benim icin AQP ve akpli olmak ayrı şeyler, kürt olmak hdpli olmak ve terörist olmak ayrı şeyler. insanlarla konuşamadığımız diyalog kuramadığımız ortam despotik, anti demokratik 3. sınıf bir yerdir. diyeceksiniz ki olmadığı icin konuşmuyordur belki Smiley) kardeşim sen oy vermiyon ben oy vermiyom kim veriyo aq bu partiye, elbette vardır ama bence bizim ortamımız cok iyi değil.

5- imamların maaşı konusunu 1 yıl yukarı aşağı sallıya sallıya uzattı forum. maksat üzüm değil bağcıydı tabii orada. imamın üzerinden dine ve insanların manevi değerlerine okudunuz durdunuz da sonra birden kapadınız konuyu. din-sendika-parti ücgeni ile imam konusu da benzerlik gösteriyor.

BU DİNDE DİYANET YOK
BU DİNDE ŞEYH YOK
BU DİNDE TARİKAT YOK
BU DİNDE CEMAAT YOK
BU DİNDE YURT YOK

kendi gerceklerinizle yüzleşemiyorsunuz, bunların hepsi devletin kurumunun din adına halka yaptığı mezhep dayatması.

tasavvufcu arkadaşlar bana kızacak ama bunların hepsi tasavvuf yolu ile dine girmiş, daha doğrusu yamanmış şeyler.
eee aq sen devlet ile bunları halka dayattıktan sonra kalkıp kardeş bu nasıl din cok kötü bilmem ne diyorsun.  

ulan iki tane tasavvufcu arkadaş vardı, bunları söyleyince onları da kaybettim şimdi görüyon mu?
gurrrban olduğum, kolektivite benden uzak dursun "o" adama vasatlıktan başka bi şey aşılamaz.

dinlerle boşuna savaşmayın, dünya tekilliğe gitse, tek medeniyet ve tek otorite olsa bile yanında o tek din olacak. ayrıca ben neden sonuc ilişkisinin gerekliliğini banelce reddeden ateist, deizmi felsefe zanneden adamlar gördüm aq. bu akımlar şimdi 3-5 milyon yerine 30-50 milyon olsaydı yaşadığımız bok ortam değişecek miydi? hayır, bence aynı boka devam edecektik.

6- kolektiviteden sıyrılan ve benliği beraberinde bilincine erişmiş her yer birey ideolojilere köle olmaktan kurtulur. insanın tek bir ideolojisi vardır o da salt özgürlüktür. biz dinimizi allah icin yaşarız türk olduğumuz icin de türküzdür, kürte türklük taslamak icin primitif olarak kafatasıperestlik yapmak icin değil.

yapmayın kanka siz türkcülük atatürkcülük bilmem ne de yapmayın, gidin cep telefonunda atari puanı toplayın, futbol muhabbeti falan yapın. milletin maddi manevi değerlerinin aqdular zaten kırıntı olarak yaşıyo millet, onu da chat aleminde türkcülük yaparak bitirmeyin.

7- silivri soğuk espirisi güzeldi birincide güldüm, ikincide güldüm sonra ücüncüde düşüncelerime ket vurdum. ben iktidarı acık bir şekilde eleştiremiyorum. allah vere de koruma kanunu falan gibi rezil sacmalıklar cıkarmasalar. düşüncelere tamamen balta vurulmuş olur. sözlerden korkmamalıyız; cünkü sözler düşüncelerimizdir. ha ağzımızdan cıkmış ha düşünce olarak zihnimizde belirmiş.

ben bu ülkedeki sağ cenahın comarlığından ve ona mukabil olup geride kalmayan solun comarlığından bıktım kardeşim ama her şeyi olduğu gibi kabul etmek zorundayım.

fak ol aydioloci

Azınlıklar konusunda şöyle bir olay var. Türkiyede azınlıklar kilise vs yapamıyordu.  Türkiyede ilk kilise de bu dönemde apar topar inşa edildi. Açılışını da sıkı durun, Reis erdoğan ve imamoğlu yaptı. kurdeleyi kestiler startı verdiler.  Çok uluslu konfedere başkanlığa doğru gidiyoruz, gerek siyasal olarak, gerek kültürel olarak gerek ekonomik olarak osmanlının son yıllarını yaşayan bir devlet haline geldik.

hocam biz bu tip yorumları capsleyip yorumsuz random kahkaha atmak icin chat gruplarımızda kullanıyoruz. müsaadeniz varsa alabilirim. şaka gibi kendinden emin olmayan bir hayat anlayışı ve ideoloji bu. ideolojinin kendisine olan manifestosu gibi bir şey.

kokoyu azalt bi bok anlamadim.

Bir kişi milliyetçi ideoloji ile ilgili bir makale okuyup saçma sapan yorum atiyorsa bilinki acısı vardir. Ben bir çok insanin kolektivizmi anlamasini beklemiyorum kaldıki tarımsal dönemden sonra baby boomers çağını yaşayan insanların aynı seviyede gelişmesini beklemek de bilimsel açıdan mümkün olmazdı zaten. Bir kişinin ülkesini sevmesi Türkçülük değildir, ben bugün Almanya’ya gitsem benden âlâ Alman bulamazsın oyumu gider göçmen karşıtı AFD’ye veririm neden biliyor musun? Hiçbir Almancı, Almanya onlara eşit haklarda davrandiği için teşekkür etmedi. Tam tersine Almancı Türkler ve Kürtler sürekli olarak toplumun huzurunu bozarak ülkemizi Avrupa’da kötü temsil ediyorlar. Bugün bir Almancı’yı Türkiye’ye çağırsan anında geri vites yapar ama Almanya’yı da sevmez çünkü yozlaşmış bir kültür, nankörlüğü getirir. Bizim yapmamız gereken şey temiz bir ulus devlet inşaa etmektedir, bir toplumdaki kültürel farklılıklar tarih boyunca hiçbir zaman huzur getirmemiştir ki Arapların Arap olmasına rağmen kaç farklı ülkeye bölündüklerini ya da Orta Doğu’nun halini görüyoruz. Ben Esad’i desteklemiyorum fakat Esad güçlü bir Suriye yani güçlü bir Ulus Devlet için elde olan seçenekler arasında ‘kötünün iyisi’ olarak tek alternatif. Senin Esad karşiti olmanin tek sebebi ise Sunni olmandir ki ben de Sunni’yim ama bu benim gram umurumda değil çünkü ‘dini’ değerlerin gözümde en ufak değeri yoktur, önemli olan kültürel değerlerdir. Dini konulara gelecek olursak senin dinin ne kadar iyi olursa olsun benim toplumuma zarar veriyorsa, senin dininin benim gözümde hiçbir değeri yoktur. Ulus devletlerin geleceği her şeyden ön planda gelir, her ulus kendi kültürüyle güzeldir bu yüzden farklı kültürlerdeki insanlar, farklı ülkeler kurmuştur. Bir yere aidiyet hissetmiyorsan, o topraklarda yozlaşma başlar. Bir kişi ülkesine ve topraklarina aidiyet hissetmiyorsa ve manevi değerler beslemiyorsa o kişi toplumu ve toplum yapisini zehirlemekten başka hiçbir işe yaramaz. Ayrıca, tarih kendini tekrar eder. Sen bir ulus devleti yikmaya çalişir ve asimilasyon politikasi uygularsan o mermi bir gün havada uçar. O yüzden düşüncelerimizi Türkçülük ya da Atatürkçülük gibi belli bir alana yönlendirme. Atatürk olur, Ali olur, Mehmet olur hiç fark etmez düşüncemizi benimseyip saygi duyan ve bunun için çalışıp, can veren herkese saygı duyarız. Dr. Rıza Nur ve Nihal Atsız, Sabiha Göçken bunlara bir örnektir hatta Kurtuluş Savaşı’nda can veren 7’den 70’e isimsiz herkes Atatürk kadar kahramandır. Geçmişte, bu toplumun huzuru için yüz binlerce insan can verdi. Onurlu insanlari kaybettik, geriye Türkçülük ya da Atatürkçülük gibi düşünceleri küçümsemeye çalışan üç beş dingil kaldı ama ben sana söylüyorum ne olursa olsun bizim güzel Türk kültürümüz hala Ege, Trakya, Akdeniz’in bir kismi, Karadeniz ve Anadolu’nun bir kisminda yaşıyor. Bunu İstanbul gibi bir çöplükten gidince anliyorsunuz.

Sen taşağa da alsan bizim mesaj verdiğimiz kesim başka. Sayimiz çoğalıyor, emin olabilirsin. Biz milleti aydinlattiğimiz sürece asimilasyonun farkinda varacak kesim artacaktir. Bu siyasi bir olay değil, kulturel asimilasyondur. Ben kendimden ve milletimden son derece eminim bundan dolayi araya çürük çarik karişsin istemiyorum. Biz böyle güzeliz, Türk kültürü’nün dünyadaki en iyi kültürlerden biri olduğunu rahatlikla söyleyebilirim. Sen caps almaya devam et, hatta gel bunu da çek. Biz yoz çöpleri ciddiye bile almayiz. Burada ciddi bir meseleden bahsediyoruz. Turkiye’de muhalif olan dusuk/orta kesim gun geçtikçe ekonomik ozgurluklerini kaybediyor ayni zamanda kulturlerini de ve bu yozlaşma bize en fazla basitlik getirir. Ben buna karşıyım, bu mesaji okuyan biri gelip de düşüncesini şekillendirmez ama gerekli tohumlar ekilir. Bu tohumlar bir gün büyüyecek, o zaman senin alaycı düşüncenin çiçek açmasina müsade eden tek kariş bir toprak bile birakmayacağız.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 12:30:32 PM

selam selam selam bidona anlatır gibi anlatıyorum kanka kusura bakmayın. Smiley)

4- bu forumda düşünce özgürlüğü olsa bile, iceride yoğun bir kolektif birlektik ve despot bir baskı var. ben özgürlükcü bir insanım; dilerdim ki bir akp'linin tartışmalara katılmasını ve kendini savunmasını ama bu ortamda şunları yazarken bile acaba akpli olmakla itham edilir miyim diye düşünüyorum; ve bu hisse kapıldığım an fikirlerin özgürce tartışıldığı bir ortamdan söz edemem. benim icin AQP ve akpli olmak ayrı şeyler, kürt olmak hdpli olmak ve terörist olmak ayrı şeyler. insanlarla konuşamadığımız diyalog kuramadığımız ortam despotik, anti demokratik 3. sınıf bir yerdir. diyeceksiniz ki olmadığı icin konuşmuyordur belki Smiley) kardeşim sen oy vermiyon ben oy vermiyom kim veriyo aq bu partiye, elbette vardır ama bence bizim ortamımız cok iyi değil.

BU DİNDE DİYANET YOK
BU DİNDE ŞEYH YOK
BU DİNDE TARİKAT YOK
BU DİNDE CEMAAT YOK
BU DİNDE YURT YOK

fak ol aydioloci

Azınlıklar konusunda şöyle bir olay var. Türkiyede azınlıklar kilise vs yapamıyordu.  Türkiyede ilk kilise de bu dönemde apar topar inşa edildi. Açılışını da sıkı durun, Reis erdoğan ve imamoğlu yaptı. kurdeleyi kestiler startı verdiler.  Çok uluslu konfedere başkanlığa doğru gidiyoruz, gerek siyasal olarak, gerek kültürel olarak gerek ekonomik olarak osmanlının son yıllarını yaşayan bir devlet haline geldik.

kokoyu azalt bi bok anlamadim.

Bir kişi milliyetçi ideoloji ile ilgili bir makale okuyup saçma sapan yorum atiyorsa bilinki acısı vardir. Ben bir çok insanin kolektivizmi anlamasini beklemiyorum kaldıki tarımsal dönemden sonra baby boomers çağını yaşayan insanların aynı seviyede gelişmesini beklemek de bilimsel açıdan mümkün olmazdı zaten. Bir kişinin ülkesini sevmesi Türkçülük değildir, ben bugün Almanya’ya gitsem benden âlâ Alman bulamazsın oyumu gider göçmen karşıtı AFD’ye veririm neden biliyor musun? Hiçbir Almancı, Almanya onlara eşit haklarda davrandiği için teşekkür etmedi. Tam tersine Almancı Türkler ve Kürtler sürekli olarak toplumun huzurunu bozarak ülkemizi Avrupa’da kötü temsil ediyorlar. Bugün bir Almancı’yı Türkiye’ye çağırsan anında geri vites yapar ama Almanya’yı da sevmez çünkü yozlaşmış bir kültür, nankörlüğü getirir. Bizim yapmamız gereken şey temiz bir ulus devlet inşaa etmektedir, bir toplumdaki kültürel farklılıklar tarih boyunca hiçbir zaman huzur getirmemiştir ki Arapların Arap olmasına rağmen kaç farklı ülkeye bölündüklerini ya da Orta Doğu’nun halini görüyoruz. Ben Esad’i desteklemiyorum fakat Esad güçlü bir Suriye yani güçlü bir Ulus Devlet için elde olan seçenekler arasında ‘kötünün iyisi’ olarak tek alternatif. Senin Esad karşiti olmanin tek sebebi ise Sunni olmandir ki ben de Sunni’yim ama bu benim gram umurumda değil çünkü ‘dini’ değerlerin gözümde en ufak değeri yoktur, önemli olan kültürel değerlerdir. Dini konulara gelecek olursak senin dinin ne kadar iyi olursa olsun benim toplumuma zarar veriyorsa, senin dininin benim gözümde hiçbir değeri yoktur. Ulus devletlerin geleceği her şeyden ön planda gelir, her ulus kendi kültürüyle güzeldir bu yüzden farklı kültürlerdeki insanlar, farklı ülkeler kurmuştur. Bir yere aidiyet hissetmiyorsan, o topraklarda yozlaşma başlar. Bir kişi ülkesine ve topraklarina aidiyet hissetmiyorsa ve manevi değerler beslemiyorsa o kişi toplumu ve toplum yapisini zehirlemekten başka hiçbir işe yaramaz. Ayrıca, tarih kendini tekrar eder. Sen bir ulus devleti yikmaya çalişir ve asimilasyon politikasi uygularsan o mermi bir gün havada uçar. O yüzden düşüncelerimizi Türkçülük ya da Atatürkçülük gibi belli bir alana yönlendirme. Atatürk olur, Ali olur, Mehmet olur hiç fark etmez düşüncemizi benimseyip saygi duyan ve bunun için çalışıp, can veren herkese saygı duyarız. Dr. Rıza Nur ve Nihal Atsız, Sabiha Göçken bunlara bir örnektir hatta Kurtuluş Savaşı’nda can veren 7’den 70’e isimsiz herkes Atatürk kadar kahramandır. Geçmişte, bu toplumun huzuru için yüz binlerce insan can verdi. Onurlu insanlari kaybettik, geriye Türkçülük ya da Atatürkçülük gibi düşünceleri küçümsemeye çalışan üç beş dingil kaldı ama ben sana söylüyorum ne olursa olsun bizim güzel Türk kültürümüz hala Ege, Trakya, Akdeniz’in bir kismi, Karadeniz ve Anadolu’nun bir kisminda yaşıyor. Bunu İstanbul gibi bir çöplükten gidince anliyorsunuz.

Sen taşağa da alsan bizim mesaj verdiğimiz kesim başka. Sayimiz çoğalıyor, emin olabilirsin. Biz milleti aydinlattiğimiz sürece asimilasyonun farkinda varacak kesim artacaktir. Bu siyasi bir olay değil, kulturel asimilasyondur. Ben kendimden ve milletimden son derece eminim bundan dolayi araya çürük çarik karişsin istemiyorum. Biz böyle güzeliz, Türk kültürü’nün dünyadaki en iyi kültürlerden biri olduğunu rahatlikla söyleyebilirim. Sen caps almaya devam et, hatta gel bunu da çek. Biz yoz çöpleri ciddiye bile almayiz. Burada ciddi bir meseleden bahsediyoruz. Turkiye’de muhalif olan dusuk/orta kesim gun geçtikçe ekonomik ozgurluklerini kaybediyor ayni zamanda kulturlerini de ve bu yozlaşma bize en fazla basitlik getirir. Ben buna karşıyım, bu mesaji okuyan biri gelip de düşüncesini şekillendirmez ama gerekli tohumlar ekilir. Bu tohumlar bir gün büyüyecek, o zaman senin alaycı düşüncenin çiçek açmasina müsade eden tek kariş bir toprak bile birakmayacağız.

akpli olarak itham edilmekten korkmuştum ama şimdi sunni ve milliyetci ideoloji ile ilgili acı sahibi olarak itham edildim. doğrusu hakikaten sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, hangisi daha iyi hala karar veremiyorum. yukarıda yazdıklarımı okuyan konuya biraz hakim herhangi biri sunni olmadığımı anlardı. ama sana göre doktrinlerin değişmezliği salt gercek olduğu icin sunni olmadığım halde esadı/ideolojisini/yaklaşımını/katliamlarını desteklemiyorsam sunniyimdir. yani kısaca bulunduğumuz kabın şekli önemli. neredeysek o'yuz.

türklüğü/herhangi bir ırkı aşılanacak bir politika ve sayısı arttıkca değerlenecek bir olgu olarak görmek bile, ona verilen değerin yanılgılarla dolu olmasındandır. benim icin niceliği arttırılmaya calışılmış herhangi bir değer, nitelik bakımından yetersizse, sayısı evrendeki atom altı parcacıklar kadar olsa da boştur kardeşim. ve türklük ya da herhangi bir x değerin sayıca arttırılmasının tek yolu, kokodan daha etkili olan kolektivizm gibi insan beyni yapımı etken uyuşturucu maddeler değildir. türksen türksündür kürtsen kürt arapsan arap bizim kendimizden emin olmamız gerekiyor

dünya insanlık tarihi sayıca kalabalık ya da anlayışca birlik olanları yazsaydı, cihanda pers imparatorluğundan sonra herhangi bir otorite, serhastan başka hükümdar olmazdı.

ana konu olan sendikalar mevzusuna girmedin
forumdaki özgür ortam problemine girmedin
forumdaki kolektif saman adam dövme olayına girmedin
ottoya yaptığım alıntıya cevap verdin, bence otto kendsini gayet net bir şekilde savunabilirdi.

diyeceksin ki bu yazdığın problemlerin hic biri benim yazdığım ıslak sendika hikayesi ile alakalı değil. bal gibi alakalı kardeşim, uzaktan yakından birbirleri ile alakalı ilintili konular ve cözümleme amacı taşıyor.

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 02:13:59 PM
Last edit: September 03, 2019, 02:42:27 PM by Matthias9515

akpli olarak itham edilmekten korkmuştum ama şimdi sunni ve milliyetci ideoloji ile ilgili acı sahibi olarak itham edildim. doğrusu hakikaten sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, hangisi daha iyi hala karar veremiyorum. yukarıda yazdıklarımı okuyan konuya biraz hakim herhangi biri sunni olmadığımı anlardı. ama sana göre doktrinlerin değişmezliği salt gercek olduğu icin sunni olmadığım halde esadı/ideolojisini/yaklaşımını/katliamlarını desteklemiyorsam sunniyimdir. yani kısaca bulunduğumuz kabın şekli önemli. neredeysek o'yuz.

türklüğü/herhangi bir ırkı aşılanacak bir politika ve sayısı arttıkca değerlenecek bir olgu olarak görmek bile, ona verilen değerin yanılgılarla dolu olmasındandır. benim icin niceliği arttırılmaya calışılmış herhangi bir değer, nitelik bakımından yetersizse, sayısı evrendeki atom altı parcacıklar kadar olsa da boştur kardeşim. ve türklük ya da herhangi bir x değerin sayıca arttırılmasının tek yolu, kokodan daha etkili olan kolektivizm gibi insan beyni yapımı etken uyuşturucu maddeler değildir. türksen türksündür kürtsen kürt arapsan arap bizim kendimizden emin olmamız gerekiyor

dünya insanlık tarihi sayıca kalabalık ya da anlayışca birlik olanları yazsaydı, cihanda pers imparatorluğundan sonra herhangi bir otorite, serhastan başka hükümdar olmazdı.

ottoya yaptığım alıntıya cevap verdin, bence otto kendsini gayet net bir şekilde savunabilirdi.

diyeceksin ki bu yazdığın problemlerin hic biri benim yazdığım ıslak sendika hikayesi ile alakalı değil. bal gibi alakalı kardeşim, uzaktan yakından birbirleri ile alakalı ilintili konular ve cözümleme amacı taşıyor.

Islak sendika hikayesi demişsin.

Eğer escrowa 200 dolar teslim edersen, ben de 200 dolar teslim edeceğim. Hotels.com üyeliiğimi escrowa vereceğim ve otelin Google’den sendikaya ait olup olmadiğini kontrol edecek. Bizde yalan olmaz, yerse gel. Bu ülkenin adi bile Türkiye, bizi ülke yapan ve Türk yapan şey ortak kültürümüzdür. Sen bu ülkede ulus devlet yapisini bozar ve siyasi ayrişmaya musade edersen bölünmenin önünü açarsin. Bir kesimi asimile edemezsin, senin özgürlük adi altinda burada alayci tavrinla çevreye empoze etmeye çaliştiğin düşünce ulus devletler için bir tehtit ve bölücülüktür. Dünya’da bu kadar küreselleşme politikasi varken dalgaya alman çok normal, bütün ulus devletlere böyle bir zehir salındı bu sadece Türkiye’nin bir sorunu değil. Toplumları yozlaştırmaya ve bölmeye yönelik hamleler var. Böylece insanlar dini, irki, kulturel değerlerini kaybederek dünyadaki tek değer olarak gördükleri paraya tapiyor. Tam da ülkemizde olduğu gibi. Yukarida da bu yuzden sordum zaten, hangi miktarda para insanin kendi ülkesini satması için yeterlidir? İnsanlarin manevi değerlerini alaya alan düşünceler de bu yüzden tehlikelidir. Bu özgürlük değildir, küreselleşme propagandasidir. Yani sen kara bir propagandanin içine düşmüş kendini aydin sanan milyonlarca yari aydindan birisin. Bir insan manevi değerlerine sahip çikmali. Bugün 1 Bitcoin’i Bitcoin yapan şey talep diyoruz, merkezsizlik diyorsunuz ben de diyorumki Türkiye’yi Türkiye yapan ‘milyonlarca mezar’. Bir ulus devleti değerli kilan uğrunda feda edilenlerdir, bizi devlet yapan kendi ulusumuzdur. Karmalik uğursuzluk getirir, asimilasyon politikasidir, bu olaya sadece irki değil kulturel olarak da bakmak gerekir. Ortak kulture sahip olmayan uluslar yok olur. Bizim yüz binlerce dedemiz sen ben sokakta rahatça bira/ayran içelim diye değil, gökte Türk bayrağı dalgalansın diye şehit oldular. Sen ulus devlet yapisini bozarsan, uğrunda şehit olunacak hiçbir şey kalmaz. Kimse de şehit falan olmaz, kisacası tek kurşun sikmadan ülkeni emperyalistlere teslim etmiş olursun. Bunu kabul ediyor musun? Alayci tavrina bakilirsa, evet. Ben bunu kabul etmiyorum.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 03:24:18 PM

Islak sendika hikayesi demişsin.

Eğer escrowa 200 dolar teslim edersen, ben de 200 dolar teslim edeceğim. Hotels.com üyeliiğimi escrowa vereceğim ve otelin Google’den sendikaya ait olup olmadiğini kontrol edecek. Bizde yalan olmaz, yerse gel. Bu ülkenin adi bile Türkiye, bizi ülke yapan ve Türk yapan şey ortak kültürümüzdür. Sen bu ülkede ulus devlet yapisini bozar ve siyasi ayrişmaya musade edersen bölünmenin önünü açarsin. Bir kesimi asimile edemezsin, senin özgürlük adi altinda burada alayci tavrinla çevreye empoze etmeye çaliştiğin düşünce ulus devletler için bir tehtit ve bölücülüktür. Dünya’da bu kadar küreselleşme politikasi varken dalgaya alman çok normal, bütün ulus devletlere böyle bir zehir salındı bu sadece Türkiye’nin bir sorunu değil. Toplumları yozlaştırmaya ve bölmeye yönelik hamleler var. Böylece insanlar dini, irki, kulturel değerlerini kaybederek dünyadaki tek değer olarak gördükleri paraya tapiyor. Tam da ülkemizde olduğu gibi. Yukarida da bu yuzden sordum zaten, hangi miktarda para insanin kendi ülkesini satması için yeterlidir? İnsanlarin manevi değerlerini alaya alan düşünceler de bu yüzden tehlikelidir. Bu özgürlük değildir, küreselleşme propagandasidir. Yani sen kara bir propagandanin içine düşmüş kendini aydin sanan milyonlarca yari aydindan birisin. Bir insan manevi değerlerine sahip çikmali. Bugün 1 Bitcoin’i Bitcoin yapan şey talep diyoruz, merkezsizlik diyorsunuz ben de diyorumki Türkiye’yi Türkiye yapan ‘milyonlarca mezar’. Bir ulus devleti değerli kilan uğrunda feda edilenlerdir, bizi devlet yapan kendi ulusumuzdur. Karmalik uğursuzluk getirir, asimilasyon politikasidir, bu olaya sadece irki değil kulturel olarak da bakmak gerekir. Ortak kulture sahip olmayan uluslar yok olur. Bizim yüz binlerce dedemiz sen ben sokakta rahatça bira/ayran içelim diye değil, gökte Türk bayrağı dalgalansın diye şehit oldular. Sen ulus devlet yapisini bozarsan, uğrunda şehit olunacak hiçbir şey kalmaz. Kimse de şehit falan olmaz, kisacası tek kurşun sikmadan ülkeni emperyalistlere teslim etmiş olursun. Bunu kabul ediyor musun? Alayci tavrina bakilirsa, evet. Ben bunu kabul etmiyorum.

sendika hikayesi ıslanıyo kardeşim; cünkü olayları ve kişileri ele aldığımız her şey ıslanır. problemi olaylar ve kişiler üzerinden değil, yöntemin kendisi üzerinden cözmemiz gerekiyor. yöntemin kendisini daha iyiye ve daha doğruya taşımadıkca, payımıza bataklığa sinek ilacı sıkarak harcanan ömürden başka bir şey düşmez. sendikalar işlevlerini cok cok önce kaybetti. ahmetinki mehmetinki değişmiyor.

hiclikten gelmiş ve yine hicliğe gidecek olsam ya da bir tanrı tarafından yaratılmış ve yine ona döndürülecek olsam bile, kendini korumaktan aciz, kendisini korumayı benim hayatımı feda etmem üzerine kurgulamış herhangi bir din ya da ideolojiyi reddediyorum ve eğer bu yarı aydınlanma ise bakkaldan bir floresan alıp yutarak tamamen aydınlanmayı düşünüyorum.

dünyada her şey var olmalı, gerek ideolojik boşlukların doldurulması gerek de varoluşsal problemlerin aşılması icin; fikirlerinin kendi nezdimde hic bir değeri yok ama saygı duyuyorum. gercekten davan icin hayatını feda ettiğinde, ideolojin canlanıp dünyaya hayat verecekse, sen bunu göremesende ben senin ideolojini devam ettireceğim.

en azından medeni bir şekilde tartışabildik, şu saatten sonra da rehberistan türevleri ile muhalefet elde edebileceğini düşünen varsa kripto akplidir.
bu saman adam muhabbettini burada tartıştığım herhangi birine isnat etmedim, sadece tartışmaktan kacmayan birileri ile konuşabilme fırsatı oluşturmaya calıştım.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 03:25:45 PM

Abi gözünü seveyim Ulus devlet mi kaldı, 1 Kuzey Kore! Naziler gibi Saf Ari olanları ayırıp geri kalan gaz odasına mı atılacak? Tükürükle gen haritanı çıkarıyorlar, %100 saf ırk diye bir şey kalmadı.
Ulus devlet self determination demek, o zaman ülke kaç parçaya ayrılır? Esas olan Hukuk devletidir. Adalet ⚖ mülkün (ülkenin) temelidir. Milletinle milliyetinle gurur duyabilirsin elbette ama abartmadan be kardeşim. Hepimiz insanız, dinimizi seçebiliriz ama ırkımızı seçemeyiz. Yapmayın böyle şeyler beyler.

Almancılara laf atılmış ben de almancıyım ailemde de var. Çok çocuklu olanlara laf atılmış ya da atılıyor zaman zaman, çoğumuzun anası babası 5-10 kardeş, tosbağa 🐢 kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş. Yani herkes bir başkasının kriterine göre kategorilendiriliyor, bırakın da insanlar istediği gibi yaşasın. Dünya kimsenin etrafında dönmüyor. Dünyanın hızına yetişip uygar medeniyet içerisinde kendimize yer bulalım.

Kültürümüzü koruyalım ama farklı kültürlerden de korkmayalım. Memleketin her köşesi ayrı bir güzellik dünyanın da öyle! Dünya bir köy haline geldi. İçimize kapanmakla olacak şeyler değil, kendimizi soyutlayamayız. Birbirimizi sevelim ve saygı duyalım, bir arada yaşamak için elimizden geleni yapalım. Ayrılık gayrılıkları değil ortak yönlerimize vurgu yapalım. İngiltere Amerika Osmanlı bunlar hep çok kültürlü devletler ve her biri uzun süre zamanının en güçlü ülkeleri sıfatıyla anılıyor, dolayısıyla bu bir zaafiyete neden olmuyor aksine güçlendiriyor. The End👋🏻😊

otto_diesel
Hero Member

View Profile
September 03, 2019, 03:36:02 PM

çoğunu okumadım

mathitasa bozcaadaya gelirsen yardımcı olurum yazmışım.  Bir de bu azınlıklar sorunumuzun yüz yıl sonra tekrar ak parti eliyle alevlendirildiğini yazmışım. 100 yıl önce kapanan patrikhaneler meselesi hiç gerek yokken şimdi tekrar açıldı. Adım adım imtiyazlar tanınıyor.

Herkesin gülme anlayışı farklı recep ivedik videosu görünce gülen milyonlar var.  Sen önce bu kadar dilini yoracağına aç 2-3 yüz yıl önceki aydınlanmacı yazanlardan 1 2 kitap oku. Jan jak russo oku, volter monteskü oku, bunların kalın kitaplarından sıkılırsın, yüz sayfalık kısa kitapları var bunların. 200-300 sayfa okusan dünyan aydınlanır fazla bile gelir. böyle de konuşmazsın. Kimle gülersen gül. Az kafaları çalışsa zaten oturur ağlarlar. Bunu da göster caps olarak
trendcoin
Legendary
*

View Profile
September 03, 2019, 03:41:33 PM

okumadım derken okumaktan bahsetmek

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 »
  Print  

Jump to: