Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:15:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dikkat ! Bitcoin tekrar 8 bin dolar seviyelerine çekilebilir.  (Read 445 times)
freid (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
June 25, 2019, 06:13:04 PM

Arkadaşlar teknik analiz hiç bir zaman kesin olarak tek başına nokta atışı yapamaz. Temel analiz ile birleştirilmesinde fayda var.

Öncelikle bolinger bandı, MACD ve RSI bu üçüne bakmayı düşünüyorum. Çünkü şuan bu üçlü aynı anda bana baya bir geri çekilme olacağını gösteriyor. O yüzden dikkatimi çekti.

bolinger bandı tokenin taban ve tavan fiyatını gösterir genelde bu aşağıda görülen çizgilerin dışına taşmaz, taşdığında geri toparlanması beklenir. Burada da bir taşma olduğu görülmektedir.  peki ortadaki çizgi ne işe yarar. Bu çizgi pivot noktasıdır. Bu pivot noktasının altında kapanışlar olmadığı sürece yükselişin devam edeceğinin habercisidir. YÜkseliş burada görüldüğü gibi oldukça sert olmuş ve BOlinger bandının dışına net bir taşma var. i

Bunu desteklemek için hemen MACD ve RSI Baktığımda. Mavi çizgi top sevyiesinde yani zirvede mavi çizginin burada stabil seyredeceğini ve kısa bir süre sonra turuncu çizgiye yaklaşarak kırıp aşağı yönlü ineceğini düşünüyorum. Daha öncelerinde olduğu gibi. Şunuda ifade edeyim macd çizgisi ortadaki kesik çizgilerin üstünde oldugu için hala trend yukarıdır. Bunu inkar etmiyorum. Ama çekilme olacak diyorum.

Rsı indikatörü ise alım satımın ne kadar yüksek veya düşük olduğunun habercisidir. yani alımlar başladığında yukarı doğru çıkar satımlar başladığında aşağı doğru düşer. peki burada durum nedir. Burada alımlar oldukça fazla olmuş ve top seviyesinde çizgileri görmekteyiz. Bu seviyeden bir çekilme beklediğimi söylemiştim RSI ' da bunu destekliyor.
Ayrıca buradaki mor bölgenin üstünde kalmış burası önemlidir. Üst banda gerilediğinden bu tokenin düşme zamanının geldiğini göstermektedir.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
June 25, 2019, 08:14:28 PM

Hocam iyi güzel analiz yapmışsın da btc'de analiz pek işlemiyor sende biliyorsunki burada genelde herşey günlük olaylara göre şekil alıyor. Ama yine de emeğine sağlık

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1317

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 25, 2019, 09:25:02 PM

Güzel strateji kutlarım...
Açtığın bu konuda diyorsun ki indikatör dayılar btc 8k dolara çekilecek diyor ("çekilebilir" diye ifade etmek realiteyi değiştirmiyor, sonuç olarak konunda çekileceğini söylüyorsun), diğer açtığın konuda ise boğanın gelmeye başladığını vb yazıp vermişsin coşkuyu. Her şekilde haklı çıkarım diyorsun yani.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5158399.0
arkadaşlar hatırlayın bizlerde bitcoin ile ilk tanıştığımızda çeşitli yollardan girişler yaptık yatırım yaptık vs her neyse şimdi o yatırımlar kalmadı da Smiley bizim gibi yeni insanlarda buraya gelmeye başladığı an boğa tam olarak gelmiş olacak. Yavaş  yavaş bunu yaşıyoruz, daha geçenlerde 4 bin dolarlardaydık şimdi 12 bin dolarlara gidiyoruz, tl olarak ise neredeyse geçen senenin zirvelerini yakalacağız

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
June 26, 2019, 05:51:48 AM

Çekilme ihtimali anlık olabilir ama şu an gidişat dehşet.13 bin doları görmüş btc.Bu sabah kalktığımda ne oluyor dedim.Her gün 1000 dolar üstüne koymaya başladı son günlerde.DÜzeltme gelir mi gelmez mi bilinmez.Psikolojik bir şey.Talep oldukça yükselmeye devam edecek.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
June 26, 2019, 06:38:32 AM

Bu piyasa bana gösterdi ki sert yükselişlerden sonra ya önceki yükselişten daha yüksek bir yükseliş oluyor yada yükseldiği seviyenin bir tık altında tutunuyor. Bence de bu yükselişten sonra bir düzeltme gelicek ama ne olacağını yine biz belirleyemeyiz.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 26, 2019, 06:48:13 AM

Bitcoin Forum > Local > Türkçe (Turkish) > Alternatif Kripto-Paralar (Moderator: EFS) > Dikkat ! Bitcoin tekrar 8 bin dolar seviyelerine çekilebilir.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
goodsson
Member
**

Activity: 350
Merit: 25

View Profile
June 26, 2019, 06:48:24 AM

Öncelikle bolinger bandı, MACD ve RSI bu üçüne bakmayı düşünüyorum. Çünkü şuan bu üçlü aynı anda bana baya bir geri çekilme olacağını gösteriyor. O yüzden dikkatimi çekti.

Katiliyorum teknik analizin dogru, bu kadar boku cikan birsey iner, bende 8000-10000'lere alim emirleri koydum bi buyuk kirmizi cizgi gelirse yakalayalim diye. Dun kucuk bi dump yapti 11.000'e ama emirim yoktu orda kapamadim.

Yanliz teknik analizi de bir kenara birakirsak özellikle 4000-5000-6000 lardan alan enstitu yatirimcisi salak degil, bi noktada 50% sini satip ilk koyduklari parayi koyup cekmek isteyecektir, geri kalani BTC olarak tutacaklardir.

Benim tahminim donus noktasi 14.000 civari, buyuk dump bekliyorum ordan.

Su hesaptan: https://twitter.com/whale_alert?lang=en buyuk oynamalara bakabilirsiniz, mesela dun 100 milyon dolarlik BTC poloniex'e yollanmis ama dump gelmedi, demek bi nokta bekliyorlar ordan basicak adam.
goodsson
Member
**

Activity: 350
Merit: 25

View Profile
June 26, 2019, 06:53:42 AM

Bitcoin Forum > Local > Türkçe (Turkish) > Alternatif Kripto-Paralar (Moderator: EFS) > Dikkat ! Bitcoin tekrar 8 bin dolar seviyelerine çekilebilir.

Abi burasi en aktif forum, bosver dursun Smiley
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
June 26, 2019, 07:37:07 AM

Tabiki teknok analiz bi yere kadar oluyor ozellikle bu piyasada fakat yinede teknige bakarak islem yapan o kdar cok balona varki atiyorum bandin disina cikmis hadi satalim mantigindalar diye dusunuyorum.
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
June 26, 2019, 08:25:04 AM

Hocam açıkçası ben de düzeltme bekliyordum ama amerikada mevzuatla ilgili tartışmalar sanıyorum fitili ateşledi. 15k ya kadar yürüyebilir buradan.

Sonrasında daha sert bir düzeltme ile tekrar 7k ya sağlam bir düşüş gelebilir. Sıkı tutunun biraz fırtınalı geçecek temmuz ayı.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 26, 2019, 08:55:28 AM

Bitcoin twitterda tt olmuş. Yine desteksiz şekilde 12 bin dolardan alıp milyon dolar olacak diyenler var. Bitcoin milyon dolar falan olmaz kendimizi kandirmayalim. Sürekli aynı olayları yaşayacağız gibi

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 26, 2019, 08:57:43 AM

Bitcoin twitterda tt olmuş.

Hani hocam tt açtım göremedim. Dünde bir arkadaş böyle yazdı hemen tt açtım göremedim yine.
Acaba kişiye özel mi çıkıyor gündem?

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
June 26, 2019, 09:16:59 AM

Ya bu kaçıncı banlanan hesabın arkadaşım senin. Her banlandığında merit için post yardırıp duruyorsun. Aklına ne gelirse yazıyorsun. Yapma lütfen artık.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 26, 2019, 09:29:34 AM

Hani hocam tt açtım göremedim. Dünde bir arkadaş böyle yazdı hemen tt açtım göremedim yine.

Dün bana da bir ara denk geldi sonra kayboldu. Bu sabah uyandım yine TT listesinde idi. Yaklaşık 48 bin twit vs vardı. Hatta baktım kim ne sallıyor diye. Çoğu kimse selcoin denilen lavugu ovuyor.  Hirozaki kendisi birşeyler sacmalamis yok geçen yıl bu vakitler 90 BTC su var mış virt zırt

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 26, 2019, 09:30:46 AM

Dün bana da bir ara denk geldi sonra kayboldu. Bu sabah uyandım yine TT listesinde idi. Yaklaşık 48 bin twit vs vardı. Hatta baktım kim ne sallıyor diye. Çoğu kimse selcoin denilen lavugu ovuyor.  Hirozaki kendisi birşeyler sacmalamis yok geçen yıl bu vakitler 90 BTC su var mış virt zırt

O zaman reel değildir hocam o. Dünya gündemine, medyaya bakmak lazım onun için.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
June 26, 2019, 11:20:43 AM

Abi burasi en aktif forum, bosver dursun Smiley
Haklısın hocam en aktif burası ama burası da gerçekten çok kalabalık oldu. Her konu buraya açılıyor aynı/benzer konulardan sürekli açılıyor. Karmakarışık bir hal aldı burası Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
June 26, 2019, 11:47:22 AM

10k altına kolay kolay çekileceğini düşünmüyorum artık. en azından 2020 ye kadar yükseliş trendi devam edecek yavaş yavaş.

freid (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
June 26, 2019, 01:50:08 PM

Güzel strateji kutlarım...
Açtığın bu konuda diyorsun ki indikatör dayılar btc 8k dolara çekilecek diyor ("çekilebilir" diye ifade etmek realiteyi değiştirmiyor, sonuç olarak konunda çekileceğini söylüyorsun), diğer açtığın konuda ise boğanın gelmeye başladığını vb yazıp vermişsin coşkuyu. Her şekilde haklı çıkarım diyorsun yani.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5158399.0
arkadaşlar hatırlayın bizlerde bitcoin ile ilk tanıştığımızda çeşitli yollardan girişler yaptık yatırım yaptık vs her neyse şimdi o yatırımlar kalmadı da Smiley bizim gibi yeni insanlarda buraya gelmeye başladığı an boğa tam olarak gelmiş olacak. Yavaş  yavaş bunu yaşıyoruz, daha geçenlerde 4 bin dolarlardaydık şimdi 12 bin dolarlara gidiyoruz, tl olarak ise neredeyse geçen senenin zirvelerini yakalacağız

Aslında söylediklerim aynı ben diğer paylaşımımda ne dedim ? Trend hala yukarı yönlü orada da burada da çıkacak zaten uzun vadede diyorum. Değien bişi yok düşüş çekilmeler yani.
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
June 26, 2019, 02:33:32 PM

terste yani nakitte kalmışların tesellisi 8 bin dolara çekilebilir Smiley
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
June 26, 2019, 03:06:00 PM

BTC şu anki pozisyonunu bozarsa altcoinler yükselmeyeceği gibi tam tersine düşüş yaşayabilir dolayısıyla ben BTC’nin az daha yükseldikten sonra stabil olarak ilerlemesini tercih ederim. Bitcoin’deki volatilite azaldıktan sonra insanlar piyasaya daha da güvenecek ve yatırımlarını altcoinler üzerinde şekillendirebilecek ama BTC yarılanması yaklaşıyorken altlarda pozisyon almak da pek mantıklı değil.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: