Bitcoin Forum
June 19, 2024, 01:56:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Biraz fazla mı hızlı gidiyoruz , zirveye ne kaldı ki??  (Read 3320 times)
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 25, 2019, 06:47:24 PM

https://hizliresim.com/vaLLoz

Evet arkadaşlar, hepinizin "ne demek bu şimdi" , "daha yeni yükseliş başladı, ne demek oluyor bu" tarzında serzenişlerini duyar gibiyim. Hepiniz gibi bende dört gözle bugünleri bekledim aslında. Zaten benim kastettiğim de düşüş değil, ama ciddi bir düzeltme. Neden derseniz , sizi ekteki grafiği incelemeye davet ediyorum.
Bitcoin 2014-2015 yıllarında ciddi bir ayı piyasası geçirmiş ve 1160 dolarlardan 152 dolarlara kadar düşmüştür. 2015 yılı başından eylül ayına kadar devam eden yatay hareket 21 eylül haftası başlayan yükselişle son bulmuştur.
21 Eylül haftasında 220 dolardan başlayan yükseliş 38 hafta sonra 770 dolarlara ulaşarak 3 katından fazla bir seviyeye çıkmıştır. Bu seviyeden sonra düzeltme başlamış ve 7 haftada 465 dolarlara düşmüştür. Bu durumda yaptığı primin yarısından fazlasını geri vermiştir.

Şimdiki zamana gelecek olursak 3200 dolarla dibi gören bitcoin nisan ayından itibaren yükselişine başlamış ve 11400 seviyelerini gördüğümüz şu anlarda 13. haftasına ulaşmıştır. Yani sadece 13 haftada 3 katından fazla bir seviyeye ulaşmıştır. İşte bu hız beni korkutuyor. Tam da bu sebeple her an ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda altları düşünemiyorum bile.

Böyle bir düzeltme durumunda yaptığı primin yarısını verse 7300 dolarları bile görebiliriz.

Bu fikirler şahsi görüş ve değerlendirmelerimdir. Dayanaği hayal gücümdür.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
June 25, 2019, 08:11:39 PM

Hocam zaten biz bu riski bildiğimiz için BTC'ye yatırım yapıyoruz daha garantici olsak gideriz altın filan alırız. Ama burada 1 gecede 2x 5x 10x yapma şansımız var ama tam tersi kaybetme şansımızıda var. İnşallah düşüş olmazda yükseliş olur biraz para kazanrız

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 25, 2019, 08:30:47 PM

Hocam zaten biz bu riski bildiğimiz için BTC'ye yatırım yapıyoruz daha garantici olsak gideriz altın filan alırız. Ama burada 1 gecede 2x 5x 10x yapma şansımız var ama tam tersi kaybetme şansımızıda var. İnşallah düşüş olmazda yükseliş olur biraz para kazanrız

Dostum benim de bahsettiğim düşüş ama bu düşüş yükselen piyasanın geri çekilmesi. Yani önümüzde güzel, kazançlı  günler var. Hem bu tür hareketler pozisyon arttırmak isteyenler için yeni alım fırsatları olur.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
June 25, 2019, 09:22:55 PM

Dokuz bini geçmeden güzel bir düzeltme zaten yapmıştı. Şimdi ise tekrar yapabilir ama bir önceki yani 7-8 bin bandının altına düşeceğini çok düşünmüyorum. İnşallah soluksuz böyle 15 bine kadar ilerler
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 26, 2019, 01:07:16 AM

Artık 12 bine dayandı. Yükseliş hızı biraz tedirgin ediyor bu konuda haklısın, bir noktada düzeltme gelecek muhakkak. Ama açıkçası çok ağır bir gerileme olmamalı. Hala hepimizin içinde biraz güvensizlik var piyasaya karşı.
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
June 26, 2019, 03:49:11 AM

yeni ath  yapacak gibi bu sene oda en az 40k   gibi  olur onun için yolun başı daha  ;  15k  dolarda altlara gececeğini düşünüyorum boğanın. sonra  tekar  yukarı gibi  354m  hacim oldu  altların ateşlenmesi an meselesi

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
June 26, 2019, 05:46:20 AM

Benimde endişem hızlı gidiş.Şaşırtıcı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.Hiç dinlenmeden duraksamadan.Altcoinler pert oldu haliyle.Yükseliş bana göre ufak düzeltmeler olsa da devam edecek.Btc'nin yarılanmasından önce almak isteyenler çok uzun vade.Bence sabreden kazanır.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
June 26, 2019, 06:44:59 AM

Bu hızlı çıkışın sonunun daha hızlı bir düşüş olmasından korkuyorum bende birde şu yönüyle bakmak lazım daha senenin ortasındayız ve btc block yarılanmasına daha var bu yükselişin suni olduğunu geri çekilip sene sonuna doğru da ath yi çok rahat geçiceğimizi düşünüyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
June 26, 2019, 07:15:03 AM

TL olarak son boğada zirve 80.000TL'ydi. Ve artık o noktaya çok yakınız. Hatta bugün gün içerisinde değebileceğimizi düşünüyorum. Ancak USD olarak bir noktada soluklanması lazım. Bu tarz bir yükseliş de çok sağlıklı değil. Kaldı ki eze eze altcoin bırakmadı piyasada. Dominance şu an %62'de...
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
June 26, 2019, 07:32:56 AM

Boga biga diyenler vardi alin geldi resmen boga hergun yuzde 10 koyuyor gene bogaya hazirliksiz yakalandik gene biz kazanamayacagiz baskalari yiyecek pastayi
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
June 26, 2019, 11:51:10 AM

TL zirvesine geldi sayılır. şimdi sıra usd zirvesinde. usd zirvesini gördükten sonra, altlara doğru büyük bir kayış başlayabilir.
çünkü sadece kendini yükseltti bu bogada.

bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 26, 2019, 12:09:14 PM
Merited by vycl87 (1)

Peki doğrudan konu başlığını baz alarak soruyorum: Zirve konusunda elinizde (veya elimizde, konu açana laf sokmak anlamında yazmadım) ne gibi bir veri var da zirveye yaklaştığı sonucuna varabiliyorsunuz? Bana herhangi bir kişi, btc için son durak 40K dolardır veya 1M dolardır diye kabul edilebilir verilerle analiz yapabilir mi rica etsem? Yapılamaz, dolayısıyla "belki" btc fiyat anlamında daha bebek bile değil, cenin formunda, veya askerlik yaşına geldi, bilemeyiz. Dolayısıyla hızla ilgili yorum yapabilmek kolay değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 26, 2019, 01:01:44 PM

Peki doğrudan konu başlığını baz alarak soruyorum: Zirve konusunda elinizde (veya elimizde, konu açana laf sokmak anlamında yazmadım) ne gibi bir veri var da zirveye yaklaştığı sonucuna varabiliyorsunuz? Bana herhangi bir kişi, btc için son durak 40K dolardır veya 1M dolardır diye kabul edilebilir verilerle analiz yapabilir mi rica etsem? Yapılamaz, dolayısıyla "belki" btc fiyat anlamında daha bebek bile değil, cenin formunda, veya askerlik yaşına geldi, bilemeyiz. Dolayısıyla hızla ilgili yorum yapabilmek kolay değil.

Sakin ol hocam bu benzetmeler ne böyle cenin, bebek, askerlik vs Smiley Sakin ol taktik maktik yok bam bam bam Smiley
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
June 26, 2019, 01:04:19 PM

Ne zirvesi 20kyı taban yapmadan kendine gerçek boğayı beklemeyin.Ondan sonra asıl olay başlayacak.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
June 26, 2019, 01:27:20 PM

önceki boğadaki btc fiyatı baz alınırsa oraya 8000 usd kaldıda işte mesele altlarda.
yalnız aralık 2017de btc 20 k usd olmuş ve ondan sonrada değer kaybedip ordan çıkan para altlara kaydı ve işte 17 aralık ile 3 ocak arası altlar iyi yükseldi sonrası malum 4-5 ocaktan sonrada düşüş başladı.
işte şimdi 20000 usd olacakda mesele altla nereye gelecek herkes gibi bende bekliyorum önceden terste kalan olarak  hala bu kadar çıkışa rağmen ana paraya az kaldı yani.Normalde 360 milyar usd piyasada geçen sene mayısta bitcoin 10000 usd iken örnek bch 900 usd idi.ltc 170 usd gibi dash o dönemde iyi hatırlıyorum 400 usd idi şimdiki fiyatlar hala düşük işte btcden biraz altlara para akması lazım.yoksa zırtttt btc 25.000 usd bct dominanceda % 70 olursa hepimizde hapı yutarız bu şartlarda görünen bu.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
June 26, 2019, 04:21:59 PM

BTC iyi gidiyor gitmeye ama daha ne kadar gidecek. Altcoinlere bayram gelse güzel olacak ama sanki biraz daha zaman var gibi. Sadece BTC nin yükselmesi balinaların işine gelmez. Mutlaka altcoinleri hareketlendireceklerdir.
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
June 26, 2019, 05:09:35 PM

altlar intihar ediyor top 100 deki altlara para yatırmama rağmen 1 haftada btc bazında yüzde 30 kaybım var  ha btcnin alevi sönecek ha düşecek derken satmadım ve sonuçları ağır oldu.dominance yüzde 63 lere geldi eğer tekrar 55 lerle doğru düşerse altlar cıldırır ama btc 15 e kadar soluksuz gideceğe benziyor. eth un 0.026 lara düşmesi ise ciddi alım fırsatı yükselmeye başladağı anda tekrar 0.033 lere soluksuz çıkacaktır.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
June 26, 2019, 06:22:47 PM

Bazı söylentiler var ancak resmi değil bitcoin etf si onaylandı tarzı haberlere rastladım. Bunun sonu nereye kadar gider kestirmek zor ancak iyi bir düzeltme şart.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
June 26, 2019, 07:32:12 PM

Ne hızı uçuyor amcaoğlu, 13K oyu beğenmeyen binali'yi 800K oy ile tokatlayan ekrem imamoğlu gibi geliyor  Grin

cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
June 26, 2019, 07:33:09 PM

bana da haddinden fazla hızlı gidiyoruz gibi geliyor ve olsun istediğim için midir bilmiyorum bir düzeltme olacağını düşünüyorum yakında.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: