Bitcoin Forum
May 21, 2024, 07:00:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Biraz fazla mı hızlı gidiyoruz , zirveye ne kaldı ki??  (Read 3315 times)
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 04, 2019, 10:55:53 AM
Last edit: October 04, 2019, 12:33:00 PM by dannybrown

Şimdi mühim olan şey şu..Buradan 3k lara mı bir iniş gelecek yoksa 5-6 k bandından mı dönecek.Veya önceden denildiği gibi son bir dip yapıp 1k civarlarından mı  yukarıya fırlayacak.Şuan herşey çok belirsiz.Bakkt insanlar üzerinden ciddi olumsuz bir izlenmiş bıraktı.O ilk günkü 10 btc lik hacim neydi yahu?
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 04, 2019, 07:37:21 PM

Baktığınız zaman kripto piyasası çok hızlı bir piyasa diğer piyasalara göre bu yüzden piyasanın hızına diyecek bir şey yok. Peki biz hızlı mı gidiyoruz evet bence hızlı gidiyoruz, bu süreçte biraz daha frene basmak çok daha sağlıklı olacaktır kanaatindeyim. İlerleyen zamanlarda da bitcoinin artacağını düşünüyorum, eninde sonunda yükselecek bir koinden bahsediyoruz sonuçta burada fakat biraz daha zamana ihtiyacı var.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 04, 2019, 08:00:46 PM

her şey bir anda tamamen tersine dönebiliyor bu piyasada. düşüş de yükseliş de bir haftaık bir olay yekünde.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 04, 2019, 08:39:00 PM

Bu kadar artışları hala aklım almıyor benim kim 1 2 gün içinde onlarca milyar dolar sokup çıkartıyor bu piyasaya. Bu da gösteriyor ki hala tam olarak güvenmemek gerek piyasaya, hala arkasını tam olarak dayayabileceği bir topluluk yok arkasında. Bu topluluk oluşturulmadan tam anlamıyla bu piyasa oturmayacak.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Asber (OP)
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 04, 2019, 08:53:06 PM

İster bakkt , ister etf her ne olursa olsun, ya da her ne olmazsa da olsun. Bu piyasa bunlarsız zaten buralara kadar gelebilmiş. Bundan sonra da bunlarsız devam edebilir. Haaa belki biraz tökezler ama illaki toparlar ve yoluna devam eder.
Aceeakell
Sr. Member

View Profile
October 05, 2019, 11:10:25 AM

İster bakkt , ister etf her ne olursa olsun, ya da her ne olmazsa da olsun. Bu piyasa bunlarsız zaten buralara kadar gelebilmiş. Bundan sonra da bunlarsız devam edebilir. Haaa belki biraz tökezler ama illaki toparlar ve yoluna devam eder.

bu piyasa bunlarsız buralara geldi tabi, bunlar işin kaymağının peşinde, biraz gelişmiş şehre gelen arsaları falan kapatıp avm yapan lüks konut yapan mütahitlere benzetiyorum bunları ben, o şehrin bokunu pisliğini senelerce insanlar çekiyor, şehir yavaş yavaş gelişiyor yirmi otuz yıl geçiyor bir bakıyorsun bütün arsa simsarları gelmiş bütün inşaatçılar gelmiş voleyi vurma peşinde. bunlarda böyle, bu kadar büyük pazarı bu kripto camiası yarattı bir yerlere getirdi. kocaman bir pazar oluştu. bundan sonra hazır düzene ortak olma peşinde tipler bunlar.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 05, 2019, 11:45:59 AM

Şimdi mühim olan şey şu..Buradan 3k lara mı bir iniş gelecek yoksa 5-6 k bandından mı dönecek.Veya önceden denildiği gibi son bir dip yapıp 1k civarlarından mı  yukarıya fırlayacak.Şuan herşey çok belirsiz.Bakkt insanlar üzerinden ciddi olumsuz bir izlenmiş bıraktı.O ilk günkü 10 btc lik hacim neydi yahu?

Piyasadaki oynaklık, belirsizlik özellikle bizler gibi orta çaplı yatırımcılar üzerinde inanılmaz baskı ve etki oluşturuyor. Dediğin gibi piyasadaki hareket ne yöne gidecek belli değil, sanki dört yol ağzı eşiğinde gibiyiz. Yatırımcılar üzerinde psikolojik baskı arttıkça her şey daha garip bir hal alıyor. Gözüm BTC’de sürekli, bugün cepte sandığım para bir anda yarılanabilir.. bunlar hep stres.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
October 05, 2019, 12:20:19 PM

Bitcoin 2010 yılında bir deney olarak başladı. Deneyin amacı bu projenin dünyada tutup tumayacağı, ne tür hatalar vereceği, haclenip haclenemeyeceği gibi konular. Bence bu deney süreci devam ediyor. Piyasa bunlarsız bir yere gelemez demiyorum ama bunlar olmadan da olmaz. İlerlemenin sonuçları her gün yeni bir şeyler katmış olmak olmalı.

Bunlar teknolojik genlişmeler olduğu gibi aynı zamanda regülasyon yönünden ilerlemelerde olabilir. Yani kişisel yatırım kadar kurumsalın da yatırım arzusuna cevap verebilmeli piyasa.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 05, 2019, 12:22:00 PM

Bitcoin 2010 yılında bir deney olarak başladı. Deneyin amacı bu projenin dünyada tutup tumayacağı, ne tür hatalar vereceği, haclenip haclenemeyeceği gibi konular. Bence bu deney süreci devam ediyor. Piyasa bunlarsız bir yere gelemez demiyorum ama bunlar olmadan da olmaz. İlerlemenin sonuçları her gün yeni bir şeyler katmış olmak olmalı.

Bunlar teknolojik genlişmeler olduğu gibi aynı zamanda regülasyon yönünden ilerlemelerde olabilir. Yani kişisel yatırım kadar kurumsalın da yatırım arzusuna cevap verebilmeli piyasa.

Allah allah... BTC için onlarca senaryo okudum ama ilk defa bunu görüyorum. Demek bir deneydi ha? Siz nereden biliyorsunuz? Satoshi'yi de açıklayın da hep birlikte düşüp bayılalım burada Wink
Aceeakell
Sr. Member

View Profile
October 05, 2019, 01:15:03 PM

Projenin amacı tutup tutmayacağıdır ama zaten istekleri de tutmasıydı yani bu insanlar zaten içten içe tutmasını istiyorlardı Bitcoin projesinin kendilerine özgü bir felsefeleri vardı.  diyorlardı ki biz öyle bir ödeme aracı ve değer aracı kuracağız ki, Arada hiçbir şekilde bir üçüncü şahıs olmayacak yani bir banka olmayacak ya da bir Merkez Bankası olmayacak. Bitcoin geleceğini parlak görüyorum. Fakat bu kadar gelecek vaad etmesi bu kadar çok yeniliğe gibi olması bir çok kapitalist şirketinde hem kafasını karıştırıyor hem de bir şekilde Bitcoin kendi boyunduruk altına almak istiyorlar.  bundan kazanacak rantı aslan payını onlar almak istiyorlar.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672

View Profile
October 05, 2019, 02:30:21 PM

Allah allah... BTC için onlarca senaryo okudum ama ilk defa bunu görüyorum. Demek bir deneydi ha? Siz nereden biliyorsunuz? Satoshi'yi de açıklayın da hep birlikte düşüp bayılalım burada Wink

Satoshi deneysel olarak ortaya çıkarmıştır bitcoini. Forumda bulunduğu zaman içerisinde sürekli geliştirmeye çalışmıştır. Hatta arada yazılımsal hatalar bulunduğunda hard forklar bile yapmıştır.

As a thought experiment, imagine there was a base metal as scarce as gold but with the following properties:

"Dünyaca ünlü Nobel ödüllü ekonomist Robert SHİLLER bitcoin’i finansal sistemin geleceği olmaktansa sadece ilginç bir deney olarak yorumlamıştır blokchain teknolojisinden etkilendiğini bu teknolojinin başka şeyler için kullanılacağını söylemiştir (Shiller, 2017)"

Bitcoin tüm dünya için ilk kripto para olduğu için deneysel bir üründür. Sürekli onu test ediyor, güvendikçe daha fazla yatırım yapıyoruz. Sürekli farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
October 05, 2019, 07:56:54 PM

zirve olarak neden geçen boğanın en üst seviyesini alalım ki. btc her zaman üstüne koyarak ilerledi bu zamana kadar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
btcmurat
Sr. Member

View Profile
October 05, 2019, 08:41:53 PM

Bakkt fena patladı. Yok kurumsal sermaye girecek yok para babaları geliyor. Bu para babalarının bu piyasadan sadece baktt sayesinde haberdar olacaklarını ve para yatıracaklarını beklemek galiba bizim saflığımız oldu. En azından bu kadar yıldır bu piyasadayım hala bu tiyatroları görememek gücüme gidiyor.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 05, 2019, 08:45:11 PM

https://hizliresim.com/vaLLoz

Evet arkadaşlar, hepinizin "ne demek bu şimdi" , "daha yeni yükseliş başladı, ne demek oluyor bu" tarzında serzenişlerini duyar gibiyim. Hepiniz gibi bende dört gözle bugünleri bekledim aslında. Zaten benim kastettiğim de düşüş değil, ama ciddi bir düzeltme. Neden derseniz , sizi ekteki grafiği incelemeye davet ediyorum.
Bitcoin 2014-2015 yıllarında ciddi bir ayı piyasası geçirmiş ve 1160 dolarlardan 152 dolarlara kadar düşmüştür. 2015 yılı başından eylül ayına kadar devam eden yatay hareket 21 eylül haftası başlayan yükselişle son bulmuştur.
21 Eylül haftasında 220 dolardan başlayan yükseliş 38 hafta sonra 770 dolarlara ulaşarak 3 katından fazla bir seviyeye çıkmıştır. Bu seviyeden sonra düzeltme başlamış ve 7 haftada 465 dolarlara düşmüştür. Bu durumda yaptığı primin yarısından fazlasını geri vermiştir.

Şimdiki zamana gelecek olursak 3200 dolarla dibi gören bitcoin nisan ayından itibaren yükselişine başlamış ve 11400 seviyelerini gördüğümüz şu anlarda 13. haftasına ulaşmıştır. Yani sadece 13 haftada 3 katından fazla bir seviyeye ulaşmıştır. İşte bu hız beni korkutuyor. Tam da bu sebeple her an ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda altları düşünemiyorum bile.

Böyle bir düzeltme durumunda yaptığı primin yarısını verse 7300 dolarları bile görebiliriz.

Bu fikirler şahsi görüş ve değerlendirmelerimdir. Dayanaği hayal gücümdür.

Hocam nasıl başlık açmışsın. Resmen nazar değdirmişsin Smiley
Valla bir başlık daha mı açıcaksın napacaksan yap erimeyelim artık.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 05, 2019, 10:35:56 PM

zirveyene kaldı, bence zirvenin tanımının ne olduğuna da bağlı, yani önce zirveyi tanımlamak gerekiyor ki, sonrasında zirveye ne kadar kaldığını anlayabilelim, ya da ölçebilelim. bence büyük zirveye daha yıllar yıllar var, daha bitcoini ve onun takipçilerini çok büyük serüvenler bekliyor olacak.
suatranc
Jr. Member
*

Activity: 119

View Profile
April 30, 2020, 06:20:26 AM

yeni bir başlık açmaya gerek görmedim, mevzu aynı.
sizce gidişat sağlıklı mı?
nereye kadar böyle gideriz.
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
April 30, 2020, 07:04:34 AM

Konu bitcoin olunca gidişatin hizli olup olmadigini soylemek güç mesele zirve doyuma ulastigi an illaki düzeltmesi gelecek merak 3.000 den yukari cikista defalarca duzeltme geldi. Buda oyle olacak ki ben block yarilanma once son kez bir keskin düsüs bekliyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████