Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:41:05 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cardano Kurucusu: Gelişmekte Olan Ülkelerde Facebook’tan Daha Başarılı Olacağız  (Read 109 times)
Alitugra (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
June 26, 2019, 03:58:51 PM

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun gelişmekte olan ülkelerde Facebook’a kıyasla çok daha verimli çalışmalar yürüteceğini düşünüyor.

Cardano’nun kurucusu Hoskinson son zamanlarda İsrail, Moğolistan, Gürcistan gibi çeşitli ülkelere ziyaretler düzenledi. Gürcistan Başbakanı da dahil olmak üzere pek çok yetkili isimle görüşen Hoskinson, bu ziyaretleri sırasında Cardano’nun geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Finance Magnates’e konuşan Hoskinson, Cardano olarak gelişmekte olan ülkelere yardımcı olabileceklerini, bu ülkelerdeki altyapıyı iyileştirebileceklerini söylüyor:

“Kripto paralar asıl gelişmekte olan ülkelerde kullanılıyorlar. Ben gelişmiş ülkeleri umursamıyorum bile. O ülkelerde zaten çok fazla düzenleme var ve gelişmiş ülkelerdeki sistem çoğu zaman yozlaşmış oluyor.”

Cardano’nun özellikle Etiyopya, Güney Afrika ve Uganda gibi bazı Afrika ülkelerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. Cardano şu anda Etiyopya’nın başkenti Addias Ababa’da 6 milyon kişinin kullanabileceği bir ödeme altyapısı geliştiriyor.

Hoskinson, Cardano’nun bu ülkelerde yaptığı çalışmalardan bahsettikten sonra Facebook’un kripto para projesiyle ilgili konuşmaya başladı. Hoskinson, Cardano’nun özellikle gelişmekte olan ülkelerde Facebook’tan daha başarılı olacağını düşünüyor:

“Dünyanın en güçlü ülkesi olarak görülen ABD bile Etiyopya’ya para gönderirken zorluk yaşıyor. Sizce ABD bile zorlanıyorsa Facebook gibi özel bir şirket zorlanmayacak mı? Facebook tam olarak bilgi sahibi olmadığı ülkelere gidip orada bir tekel oluşturmaya çalışıyor. Biz ise o ülkelerdeki sistemi yeniden inşa etmeye, o ülkenin tedarik zincirini geliştirmeye çalışıyoruz.”

KAYNAK: https://koinbulteni.com/cardano-bu-ulkelerde-facebooktan-basarili-olacak-46291.html

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
June 26, 2019, 05:14:45 PM

stokta yüklü miktarda mevcut gerçi eski boğada 1.3 usd yapmıştı şimdi ise daha 0.1 usd yolu çok.
belli seviyelere gelsede malı yıksak.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 26, 2019, 06:14:59 PM

Cardano facebook'un bu sektöre girmesinden biraz çekinmiş gibi görünüyor. Facebook potansiyeli görünce affetmedi aslında sonradan elinde ki tanıtım ve geniş kitlelere ulaşma potansiyeli ile resmen hazıra çökecek. Rekabet güzeldir fakat Facebook ile rekabet etmek pek kolay değil bana kalırsa. Ayrıca Facebook Librayı çıkarması piyasanın reklamına yardım etsede bazı kaliteli projeleri 2. plana atacak. Adamların dünyanın en büyük sosyal medya platformu.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Pages: [1]
  Print  

Jump to: