Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:12:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BAKKT'ı Bırak DİGİLİRA'ya BAK!  (Read 302 times)
turcalata (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
June 28, 2019, 10:50:39 AM

Altta alıntılama yapacağım üzere aklıma başlığı buraya, herkesin rahatlıkla görebileceği bir yere taşımanın daha faydalı olduğu düşüncesi geldi. Sanırım yurtdışı kaynaklı gelişmelere o kadar odaklandık ki, topluluk olarak ülke içinde yaşanan gelişmelerden haberdar değiliz. Öncelikle şunu belirteyim, Digilira ekibiyle ne organik ne de suni en ufak bağım yok. Hatta ve hatta proje ekibinden kimseyle konuşmuşluğum da yok.

Gelelim anlatmak istediğim konuya. Bildiğiniz gibi uzunca bir süredir bir BAKKT muhabbetidir aldı gitti. Geçen Temmuz'da açılacaktı ertelendi Ocak oldu sonra bir daha ertelendi falan. Sonra bir gün artık BAKKT var çalışıyor dendi, duyan gören yok. Nedir, ne değildir kimse tam olarak bilmiyor... Bir kaç gündür hem haber sitelerinde, hemde forumda Starbucks ile BAKKT arasında kripto ile ödeme konusunda bir çalışma olduğu hakkında haberler dönüyor. Bunun üzerine ee koskoca BAKKT (neyse artık) bunu mu yapacak yani sorusu geldi. Digilira Pay daha fazlasını yapmak üzere. Hemde öyle süslü reklamlar, piyasayı kurtarıcaz ayağı yapmadan... Bende en son alttaki alıntıladığım postta patladım...

2 yıldır BAKKT'ı konuşuyoruz. Ve bir yere varabildiği yok. Halen ne halt olduğu net anlaşılamayan, gözlerden uzak haberlerle ortada olan bir firma. Daha güzelinden bahsedeyim size. Waves ekibiyle anlaşması olan Digilira'yı eminim duymuşsunuzdur. Ekip DigiliraPay adı altında bir proje ürettiler. Ve artık sonlarına gelindi. Çok yakında kullanıma açılacak. Türkiye için büyük bir adım bence. Bence yakın gelecekte adından söz ettirecek bir platform ve token falan satma gibi çabaları yok. Bırakın BAKKT'ı, Türk bir grubun yürüttüğü projeye odaklanın... Starbucks olmaz ama bakarsınız bizde yakında DigiliraPay ile Kahve Dünyası'nda ödeme yapabiliriz Wink Güzel olmaz mı?

Alın bu da linki: https://www.digilirapay.com/
Bu da ilk aşamada nerelerde kullanabileceğimiz ile ilgili bilgi metni: https://www.digilirapay.com/blog/8/nerede-kullanilacak-digilirapay---kripto-para-odeme-gecidi

Bu da söz konusu blog'da geçen digilirapay'in nerelerde kullanacağı konusundaki metin;

Logo
Bireysel
Kurumsal
Nasıl Çalışır?
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Nerede kullanılacak? DigiliraPAY - Kripto Para Ödeme Geçidi
Müşterilerine hiçbir ek yük getirmeden %0 komisyon ile güncel kurlardan kripto paralarıyla alışveriş yapabileceği kripto para ödeme geçidimiz yakında faaliyete geçiyor!

Gündelik hayatta kripto paraların kullanılmasını sağlayacak olan DigiliraPAY aracılığı ile ödeme ve harcama alışkanlıklarımız nasıl değişecek ve nerelerde kullanabileceğiz?

E-Ticaret

Yaptığımız araştırmalara göre kripto paralar en çok elektronik eşya alışverişlerinde kullanılmak istiyor. Seyahat ve konaklamalar ikinci sırada yer alırken bunu eğlence ve sanat sektörü izliyor.

Biz bu yazımızı hazırlarken Bitcoin ortalama 50bin liradan alınıp satılıyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesinde 5bin liraya bir bilgisayar beğendiğinizde DigiliraPAY mobil cüzdanınızdan 0.1 BTC ödeme yaparak bu bilgisayara sahip olabileceksiniz.

Kullanacağımız blok zinciri altyapısı ve akıllı kontratlar, ödeme işlemlerinin saniyeler içerisinde tamamlanmasına imkân tanıyacak. Bu sayede sizlere güncel kurlardan ve %0 komisyon ile kripto paralarınızla alışveriş yapma olanağı sağlayabileceğiz. Ödemelerin hızla onaylanması ile birlikte kripto para dönüşümlerini de gerçekleştirerek satıcılara aktarılmaya hazır hale getireceğiz.

Ürünlerini kripto para karşılığı satacak olan iş yerleri yeni müşterilere erişme fırsatı yakalayacak. Blok zinciri teknolojisi yapısı gereği yapılan ödemeler geri alınamaz olduğundan charge-back veya fraud işlemlerle ilgili risk ortadan kalkacak. İş yerleri, kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul etmesine rağmen ödemelerini Türk Lirası ile alacaklarından dolayı muhasebe sistemleri için ayrı bir entegrasyon gerekmeyecek.

Ödemelerin iş yerlerine doğrudan Türk Lirası ile yapılması ile birlikte çok sayıda e-ticaret sitesi kripto paraları bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacak. Bu sayede biz son tüketiciler elektronik eşyalardan seyahat ve konaklama harcamalarımıza, kıyafetten sinema biletine e-ticaret alışverişlerimizi kolaylıkla yapabileceğiz. Ek olarak otomobil, konut, kuyum harcamalarımızı da kripto paralar ile yapabileceğiz.

Sosyal-Medya

Günde 7 Milyon ayda ise yaklaşık 200 Milyon Türk Lirası sosyal medyada el değiştiriyor! Eğer sosyal medya aracılığı satış veya alışveriş yapıyorsanız bu çözümümüz tam da size göre. DigiliraPAY sosyal medya aracılığı ile satış yapanlar için özel bir panel sunacak. Bu panele sosyal medya hesabınızla giriş yaptığınız takdirde yüklemiş olduğunuz fotoğraflar ticari bir ürün olarak listelenebilecek. Ürünlerinize özel üretilen linkler aracılığı ile müşterilerinize satış yapabileceksiniz.

Sosyal medya üzerinden kripto paraları ile alışveriş yapmak isteyen müşteriler satıcıların ürettiği linkler üzerinden ödemelerini güncel kurlardan gerçekleştirebilecek. Güvenli kripto ticaret seçeneği ile hem alıcı hem de satıcı korunmuş olacak.

Perakende

Perakende mağazacılık için ürettiğimiz çözüm sayesinde cep telefonunuz ödeme alabileceğiniz bir POS cihazına dönüşecek. Ürün fiyatını Türk Lirası cinsinden giren satıcı ödemenin yapılacağı kripto parayı seçtikten sonra ekranında beliren QR kodu aracılığı ile ödemeler tahsil edilebilecek. DigiliraPAY mobil uygulamasını kullanan müşteriler ortalama 3 saniye içerisinde ödemelerini tamamlamış olacak.

Restoranlar, akaryakıt istasyonları, giyim mağazaları, süpermarketlerde kripto paralarla alışveriş yapmak mümkün hale gelecek. Mağaza sahipleri ödeme alacak personeline yetki verebilecek ve personelinin satış performansını takip edebilecek.

İthalat ve ihracat

İthalat ve ihracatta kripto paraların kullanılmasına mümkün kılacağız. Örneğin; Polonya’ya tekstil ürünü gönderen bir fabrikamız karşı taraftan ödemeyi Bitcoin ile tahsil ettiğinde banka hesabına doğrudan Türk Lirası aktarımı gerçekleşecek. Aynı şekilde Polonya’dan ithalat yapan bir şirketimiz ödemesini Ethereum ile yaptığında karşı taraf doğrudan Zloty ile ödeme alacak.

Ödemelerde blok zinciri teknolojisinin kullanılması ile birlikte süreç şeffaf bir şekilde takip edilebilecek. Ödenen ve alınan tutarlar kesinlik kazanmış olacak ve yapılan ödemeler saniyeler içerisinde tamamlanacak.

Fatura ödemeleri

Kripto para sahipleri elektrik, doğalgaz, Telekom, su vb. faturalarını sahip oldukları kripto paralar ile ödeyebilecek. Özellikle kripto para madencileri ay sonunda gelen elektrik faturalarını ödemek için kripto para bozdurma süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmadan faturalarını ödeyebilecek.

Sonuç

DigiliraPAY birçok farklı alanda kripto paraların kullanılmasının önünü açıyor. Önce ülkemizde sonrasında ise dünya genelinde kripto paralar ile yapılacak ödemelerin arkasındaki ödeme geçidi olma hayali ile yola çıkıyor.

Şu anda sahip olduğunuz kripto paralarınızı önce bir borsaya gönderiyor ardından burada Türk Lirası dönüşüm işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra banka hesabımıza transfer ediyor ve istediğiniz ürün veya hizmete sahip oluyorsunuz. DigiliraPAY, sahip olduğunuz kripto paralar ile istediğiniz bir ürün veya hizmeti saniyeler içerisinde almanıza imkân sağlayacak. Üstelik güncel kurlardan ve %0 komisyonla.

1715119920
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715119920
Reply with quote  #2

1715119920
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
June 29, 2019, 03:53:23 PM

maalesef pek tutacağını sanmıyorum ben bunun. mantelite iyi hoş da orada yazan türk kısmı direk dolandırıcı ampülü çakıyor kafada.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
June 30, 2019, 08:48:54 AM

Digiliraya yaklaşık 1 yıl önce falan üye olmuştum oldukça güzel bir gateway ama nedense bir türlü beklenen talep oluşmadı, reklamının daha iyi yapılıp yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi güven unsurunun tesis edilmesi çok önem arz ediyor.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 30, 2019, 01:53:47 PM

adını ben de il defa duydum belli ki tanıtım konusunda sorunlar yaşıyorlar bu alana ağırlık vermeleri gerekir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
June 30, 2019, 02:20:25 PM

Bırakın dünyayı bu piyasayı kendi içimizde bile birbirine gvenmeyen insanlarız ve büyük diye nitelenen her girişim dolandırıcılıkla sonuçlanmış O yüzden herkes digilirayı bırakıp bakkt'a bakıyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
July 01, 2019, 12:24:14 PM

adını ben de il defa duydum belli ki tanıtım konusunda sorunlar yaşıyorlar bu alana ağırlık vermeleri gerekir.

Henüz aktif olarak çalışmaya başlamadıkları için olabilir mi? Hele bi açılsın, tanıtırlar, herkes duyar. Duyulmayacak gibi değil...
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 01, 2019, 12:43:53 PM

Güzel proje yapıyorlar

sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 01, 2019, 09:09:45 PM

İlk duyuruları zamanı takip etmiştim ve imza kampanyası bile düzenlemişlerdi. Genel kitle için mantıklı bir reklam çalışması yapmışlardı. İlerleyen safhada proje istenilen rotada istenilen hızda yol almaya başladığında bu alana ciddi ağırlık vereceklerini düşünüyorum.

maalesef pek tutacağını sanmıyorum ben bunun. mantelite iyi hoş da orada yazan türk kısmı direk dolandırıcı ampülü çakıyor kafada.
Tutar ya da tutmaz sonuçta ülkemizden bir proje  ve türk kısmı evet birçok projede dolandırıcı ampülü yandırabilir ama bunda öyle olmuyor nedense benim için.

Açıkcası arkadaşlar olaylara artık proje tutar ya da tutmazdan ziyade şu gözle bakmamız gerekiyor kripto para sektörü tüm dünya da hızla gelişiyor kullanım alanları artıyor ve biz sadece dolar euro gibi bakmamalıyız. Eğer dediklerini başarabilirler ise gerçekten kullanım kolaylığını bir tarafa bırakıyorum ülkemizde kullanım, bilinçlenme ve yeni projelerin oranının artması ile kripto para piyasasının pastasından daha fazla pay ülkemize ve bize gelecektir.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
July 02, 2019, 02:33:30 PM

BAKKT nireeee DigiLira Nire? Biri elma biri armut. Bİri soğan diğeri yer fıstığı.
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
July 03, 2019, 07:51:27 AM

Merhaba,

@turcalata ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Hali hazırda projemizi henüz aktifleştirmediğimiz için özel bir reklam çalışmamız bulunmuyor. 2013 yılında üyesi olduğum Bitcointalk forumundaki "Proje Geliştirme" başlığı altında son gelişmeleri paylaşıyorum. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5137704.0

DigiliraPAY, akıllı kontrat destekli Dünya'nın en gelişmiş kripto para ödeme geçidi olma hedefi ile yola çıkıyor. Kullanıcılarımıza merkezi ve merkezsiz deneyimi bir arada yaşatacağız. Türkiye'nin önde gelen dev e-ticaret sitelerinden kripto paralarımız ile alışveriş yapmaya yakında başlayabileceğiz.

Kurduğumuz altyapı aracılığı ile ortalama 3 saniye içerisinde kripto para ödemelerinin gerçekleşmesini taahhüt edeceğiz. Bu sayede kullanıcılarımızdan %0 komisyon alabileceğiz.

Faaliyetimize ülkemizde başlamak, burada sizlerin de desteği ile güçlenmek ve en kısa sürede yurt dışına açılmak istiyoruz.

Herhangi bir sorunuz, talebiniz veya tavsiyeniz olduğu takdirde bana dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Serkan

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164
Merit: 0

View Profile
July 03, 2019, 07:45:06 PM

DigiliraPay için çok heyecanlıyım
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 05, 2019, 11:18:12 AM

Digilirayı düz mantık "sonu belli Türk projesi" olarak görmüyorum, çok daha güven veren bir görüntüsü var. Yeni bir proje olmamakla birlikte bu kadar geri planda kalmalarının nedenlerinin birisinin de wavesin epeyce gözden düşmüş olmasına (popülarite anlamında) bağlıyorum, waves bu aralar yine gündeme gelmeye başladı, olumlu yansıyacaktır.

Ancak kendi adıma şöyle bir şerh koyuyorum, 2017'de olanlar tekrar yaşanacak mı göreceğiz, hatırlıyorum o zamanlar bizim yerelde "her Türk bir gün waves alacaktır" furyası vardı ve açıkçası hiç hoş olmayan bir şekilde, belirli tipler sürekli waves shilliyorlardı, o zaman forumu takip edenler kimleri kastettiğimi anlayacaktır. Üstelik bunlar genellikle eski, bilinen üyeler olduğu için onlara kanıp alarak ciddi zarar eden (ayı faktörünün üzerinde) çok kişi oldu, ben de almıştım ama neyse ki mütevazi bir karla elden çıkarttım.
Digilira ve Digilirapayi izliyorum, olumlu bir beklentim de var ama wavesde olduğu gibi, aynı tipler (veya kime ait olduğu bilinmeyen(!) newbie hesaplar) yine pompacılığa başlarsa doğrudan üzerini çizerim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 08, 2019, 04:48:31 PM

Serkan beyi forumun ilk zamanlarından beri takip ediyorum. Kriptodan kazandıklarını kripto piyasasında yatırıma dönüştüren ender insanlardan. Digilira güzel bir projeydi. Ama maalesef waves sönük kalması nedeniyle hakettiği ilgiyi göremedi.
Waves dex bana göre şuandaki en başarılı dex ama bir yere kadar başarılı olabildi.

Gelelim yeniproje digilirapay e , anladığım kadarıyla projenin doğrudan waves platformu ile bağlantısı yok. Ödeme alternatifleri arasında waves dışında kriptoparalar da olacak.
Bu haliyle waves den  bağımsız başarılı olma ihtimalini yüksek görüyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: