Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:13:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Zamlar?!!! (Sigara ve Alkol)  (Read 270 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
July 03, 2019, 05:29:37 PM

https://www.ulusal.com.tr/ekonomi/son-dakika-haberleri-sigara-ve-alkole-zam-geldi-sigara-alkol-yeni-fiyatlar-sigara-alkol-zamli-fiyatlari-neler-70-lik-raki-zamli-fiyati-h232854.html?

https://eksisozluk.com/4-temmuz-2019-alkol-zammi--6095271?a=find&keywords=sigara

ne kadar doğru bilmiyorum ama sigaraya daha ramazanda zam gelmedi lan? oğlum ne içeceğiz biz? tütün iç ya da zıkkım iç demeyim lütfen. harbi ne içecek lan bu insanlar? konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsın bizi.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
July 03, 2019, 05:38:27 PM

çaya şekere benzine zam geldi geçen ay, enflasyon: "Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları haziranda aylık bazda yüzde 0,03 artarken yıllık artış yüzde 15,72 oldu." Benim anlamadığım her şeye her ay zam geliyor da bu yıllık enflasyon nasıl %15 çıkıyor?! hadi onu geçtim en temel şeylere zam gelmişti nasıl oluyor da %0.03 olur aylık Huh Roll Eyes

sigara artık belimizi bükmeye başladı, alkol alanların durumu daha da vahim, gerçekten çok pahalı, keyif için içenler belki azaltır ama müptelası olan napar bilemiyorum. bazı tanıdıklar evde üretmeye çalışıyordu en son, bira falan...hem sigara hem içki içen zaten naneyi yedi, birini tercih edenler de tanıyorum "sigara zararlıdır" deyip (biraz da avuntu) alkole devam edenler var.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 03, 2019, 05:41:56 PM

Doğunun bir ilçesindeyken, arkadaşlar kaçak sigara kullanıyordu çok komik fiyatlara alıp. Haftada bir il merkezine gidip vergimi verip alıyorum diye benimle dalga geçiyorlardı. Haklılarmış. 4 senedir elektronik sigara kullanıyorum. En zevkli tarafı vergi vermemek. Değişime adım uydurmak isteyenler olursa doğru cihaz tavsiyesi verilir, evde likit yapımı öğretilir.

Kamu spotu: Dışarıdan aldığınız hiç bir likiti tüketmeyiniz Cheesy
İç ses: Forumda da elektronik sigara kullanıcıları kulubü mü kursak ?
Dış ses: Boşver ıssız adalarda küçük bir devlet kurup vergi işine girelim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 03, 2019, 06:01:59 PM

Doğunun bir ilçesindeyken, arkadaşlar kaçak sigara kullanıyordu çok komik fiyatlara alıp. Haftada bir il merkezine gidip vergimi verip alıyorum diye benimle dalga geçiyorlardı. Haklılarmış. 4 senedir elektronik sigara kullanıyorum. En zevkli tarafı vergi vermemek. Değişime adım uydurmak isteyenler olursa doğru cihaz tavsiyesi verilir, evde likit yapımı öğretilir.

Tam aklımdan geçeni yazmışsın, e-sigara için bir konu olsa ve kullananlar likit tavsiyelerini yazsa güzel olur.  
Bu söylediklerimin, bu konuda ki "Yeni Zamlar" ile alakası yok ama mesajı görmüşken kaçırmayayım dedim.
Daha bugün 2 adet likit sipariş ettim  200 TL tuttu  sanırım onlara da zam gelmiş, gelmediyse de  gelecektir eli kulağında .
Senin evyap likitten denemek isterim, kendim denedim daha önce ama yaptığımı beğenmedim.
Onun için Premium likitlere para bayılmaya devam ediyorum .  Bence bir konu aç bu e-sigara ve likitler ile alakalı.
Bazen likitleri beğenmediğimden normal sigaraya devam ediyorum. Bir ondan, bir ondan içmekte hoşuma gitmiyor.
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
July 03, 2019, 06:37:26 PM

yav zamanında elektronik sigara kullandım. bir hafta o kadar güzel kullandım ki normal sigara hiç içmedim. ama bende şöyle bir sıkıntı olmuştu: içindeki karışım bazı kişilerde sorun yaratabiliyormuş. beni deli gibi ishal yaptığı için kullanmayı bırakmıştım. ulan değişik likit kullansana değil mi? sigara ucuz olduğu için e-sigarayı bırakmıştım. şimdi tekrardan alayım diyeceğim ama gerektiği zaman yedek parçaları yurtdışından getiremeyeceğim. ülkedeki yam yamlara da para vermek istemiyorum. çare champix yine. Grin
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
July 03, 2019, 08:44:41 PM

Alkol'ü sigarayı geçtim, en temel yaşamsal gıdalarda bile zam var.
1 TL'ye satılan ekmek şu an 1.5 TL
1 kg peynir 15 liraden 22 liraya çıktı.
1 kg tavuk 10 liradan  14 liraya çıktı.

Elektriğe 1 yılda %50'den fazla zam yapıldı şu koşullarda nasıl olur da enflasyon düşer? Kocaman bir YALAN.
%4 maaşlara zam yaptık diyorlar ama akaryakıta, ve elektriğe yaptıkları zamla dolaylı yoldan %4'lük zammı yine sıfırlamış olacaklar. Demeyin ki benim arabam yok, sizi toplutaşıma aracından, pazar tezgahına gelen meyvenin fiyatına kadar etkiler bu durum.

Bir eli ile verip diğer eli ile anında alan bir ekonomi modeli ile yaşamayı öğreneceğiz veya sırtımızdaki yüklerden kurtulacağız (mülteciler)

Ülkemizde 10 Milyondan fazla mülteci var bunlar hep bizim çoluğumuzun çocuğumuzun hakkından çalıyorlar.
Plajda keyif yapan, bayramda memlekete gidip gelen mülteci mi olur!
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
July 03, 2019, 09:03:25 PM

elektronik rulette bir söz vardır "masa skiyo"
ülkeyi rulet oynadığımız site, masayı devlet olarak düşünürsek, düşünce özgürlüğüne girer. infial falan da olmaz, ifade özgürlüğü devreye girer.
masa skiyo dostlar dikkat.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
July 04, 2019, 12:13:33 AM

Sigara kullanmadığım halde sigaraya ve bu tip ürünlere gelen zamlardan ben de bıkmış durumdayım. Alışanlar bırakamıyor nasılsa almaya devam ederler diyerek herkesin ocağını söndürecekler herhalde. Bunu aya vurunca bayağı yüklü para ediyor. Hakikaten saçmaladılar bu zam konularında Smiley
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 04, 2019, 10:49:22 AM

Tam aklımdan geçeni yazmışsın, e-sigara için bir konu olsa ve kullananlar likit tavsiyelerini yazsa güzel olur.  
Bu söylediklerimin, bu konuda ki "Yeni Zamlar" ile alakası yok ama mesajı görmüşken kaçırmayayım dedim.
Daha bugün 2 adet likit sipariş ettim  200 TL tuttu  sanırım onlara da zam gelmiş, gelmediyse de  gelecektir eli kulağında .
Senin evyap likitten denemek isterim, kendim denedim daha önce ama yaptığımı beğenmedim.
Onun için Premium likitlere para bayılmaya devam ediyorum .  Bence bir konu aç bu e-sigara ve likitler ile alakalı.
Bazen likitleri beğenmediğimden normal sigaraya devam ediyorum. Bir ondan, bir ondan içmekte hoşuma gitmiyor.

Hocam gün içinde açıyorum başlığı bana özelden ne tip likit sevdiğinizi gönderin nikotin oranı benim hep aynı kullandığım için hoşunuza gitmeyebilir ama deneyin.

yav zamanında elektronik sigara kullandım. bir hafta o kadar güzel kullandım ki normal sigara hiç içmedim. ama bende şöyle bir sıkıntı olmuştu: içindeki karışım bazı kişilerde sorun yaratabiliyormuş. beni deli gibi ishal yaptığı için kullanmayı bırakmıştım. ulan değişik likit kullansana değil mi? sigara ucuz olduğu için e-sigarayı bırakmıştım. şimdi tekrardan alayım diyeceğim ama gerektiği zaman yedek parçaları yurtdışından getiremeyeceğim. ülkedeki yam yamlara da para vermek istemiyorum. çare champix yine. Grin

içindeki karışımı değiştirmek mümkün hocam bence denemeye devam edin yurtdışından almakta çok sorun değil trde 3-5 katına satılıyor en az.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 04, 2019, 10:52:14 AM

Çocuklara tecavüz, anlık nikahla sevişgenlik edip yarım saat sonra boşanma şeklinde fuhuş, faiz değil kar payı, rüşvet ve kafa kesme gibi helal şeyleri yaygınlaştırdıkları halde günahın en büyüğü olan alkol kullanımına niye kısıtlama getirmiyorlar zannediyorsunuz? Altın yumurtlayan tavuk...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 04, 2019, 11:39:59 AM

Değişime ayak uydurmak istiyorum ve doğru cihaz tavsiyenizi alabilirim. Ayrıca evde likit olayı da kulağa baya hoş geliyor. Bilgilerinizden yararlanmak isterim.

Edit: Zaten konu açacakmışsınız şimdi gördüm.
berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
July 04, 2019, 02:49:14 PM

70’lik rakının vergisiz fiyatı: 45 tl
Vergi dahil: 150 tl
Yani 45 liralık siz 105 liralık Devlet içiyor.
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
July 04, 2019, 04:38:32 PM

70’lik rakının vergisiz fiyatı: 45 tl
Vergi dahil: 150 tl
Yani 45 liralık siz 105 liralık Devlet içiyor.
Sen shot bardağında devlet şişesiyle. Oooh, yarasın devletim yarasın. Cheers! *tokuşturur*
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 04, 2019, 06:37:14 PM

daha gecenlerde gelmemis miydi sigaraya zam? simdi ne zaman gelecek, gün belli mi? 2-3 karton stok yapayim bari:) marlboro edge 13 liraydi daha dün, yani zam falan yoktu. bugün almadim, onun icin zam geldi mi gelmedi mi bilmiyorum.
gospodin (OP)
Legendary
*

alex

View Profile WWW
July 04, 2019, 06:58:16 PM

daha gecenlerde gelmemis miydi sigaraya zam? simdi ne zaman gelecek, gün belli mi? 2-3 karton stok yapayim bari:) marlboro edge 13 liraydi daha dün, yani zam falan yoktu. bugün almadim, onun icin zam geldi mi gelmedi mi bilmiyorum.
sabah her zaman sigara aldığım yere sorduğumda zam geleceğini söyledi. iş yerinde zamlı fiyatla sigara alan arkadaşlar olmuş. akşam ise marketten sigarayı sabahki gibi normal fiyattan aldım. şu anlık fiyatta bir değişiklik yok ama yakın zamanda saplayacaklar belli ki.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 04, 2019, 09:26:59 PM

Her millet hakettiği gibi yönetilir, bizim ülkemizdeki insanlar doktorun aldığı maaşa isyan ederek doktor döver ancak kimse patronuna dönüp ‘kardeş bizim maaş neden bu kadar düşük’ diyemez. Bu ülkede garip bir orta-doğululuk var, öfkemizi doğru yere değil yanlış yere yönlendirerek acımızı onlardan çıkarıyoruz dolayısıyla bu sisteme neden olan kişiler hala en tepede oturuyor. Ben sigara ve alkol tüketmiyorum ama sonu ölüme götüren bir keyif olsa bile, insanlara bu kadar karışılmamalı. İnsanlar bu keyfe ulaşırken ortaya servet dökmemeli.
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
July 04, 2019, 09:39:27 PM

Her millet hakettiği gibi yönetilir, bizim ülkemizdeki insanlar doktorun aldığı maaşa isyan ederek doktor döver ancak kimse patronuna dönüp ‘kardeş bizim maaş neden bu kadar düşük’ diyemez. Bu ülkede garip bir orta-doğululuk var, öfkemizi doğru yere değil yanlış yere yönlendirerek acımızı onlardan çıkarıyoruz dolayısıyla bu sisteme neden olan kişiler hala en tepede oturuyor. Ben sigara ve alkol tüketmiyorum ama sonu ölüme götüren bir keyif olsa bile, insanlara bu kadar karışılmamalı. İnsanlar bu keyfe ulaşırken ortaya servet dökmemeli.

Orta Doğu bu topraklardan ileri, buralar Orta Asya. İnsanları ve gelenekleriyle tam Bir Orta Asya.
Bu ülke şişirme refah sayesinde Filistin gibi değil, evdeki eşyaları satmak suretiyle gün kurtarma stratejisi ile yönetiliyor bu ülke.
Dikkat ederseniz Orta Asya bölgesindeki medeniyetler şu an, geçmişteki şahısların üstün başarılarının ekmeğini yer (Cengiz han/Atatürk).
Geçmişteki başarı bizi bu günlere kadar getirdi lakin daha da gitmez. Moğollar bizden daha da geri mesela, onlarda fazla gitmez.

Gelelim maaş konusuna; toplum şu an şişmiş bir refah içerisinde, tüm sektördeki maaşlar olması gerekenden çok daha yüksekte.
Meslek etiği yok, toplum yararını düşünmek yok, hata yapmaktan kaçınmak ve hata yapınca utanmak yok ! Peki ne var ?
8 saat zaman geçirdikten sonra eve gidip k*ç devirip yatmak var. Müstehak müstehak.
KemalSayar
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
July 06, 2019, 12:15:57 PM

daha zamların başındayız. hepimize geçmiş olsun
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
July 07, 2019, 07:22:28 PM

kur klübü hocam 3 senedir bende vaperım Smiley) bilgi alışverişi yaparız hertürlü
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
July 07, 2019, 07:26:56 PM

likit meselesi biraz ilgi ve zaman isteyen mevzu denemeler yanılmalarla kendi damağına uygun olanı illa ki buluyorsun bir şekilde eğer nbase i ne kadar kendin karıştırabilirsen likit giderini minimuma indirebilirsin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: