Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:39:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: DT Member olmuşum, güvenen arkadaşlara teşekkürler.  (Read 635 times)
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 03, 2019, 07:08:15 PM
Last edit: July 03, 2019, 07:32:54 PM by AlyattesLydia

Bildiğiniz gibi arkadaşlar, biraz kavgalı dövüşlü de olsa, lokal forumdan DT Memberlar çıkarmaya başladık. Belli bir döngü halinde, bizden ortalama 3-4 DT Member her ay çıkacaktır.

Aslında DT Memberların çok büyük farklılıkları yok, genel amaç bu kişilerin forumdaki; illegal işler yapan, problemli tipleri bariz kanıtlarla ispatlayarak negatif trust vermesi diye özetleyebiliriz. Kendi adıma şimdiye kadar kimse için negatif bir bildirim de bulunmadım, somut ispat olmadan da kimse hakkında bu tarz bir ithamda bulunmayı düşünmüyorum.

Benimle birlikte; by railler, ekiller, Lydian da DT memberlar. Onlar için de hayırlı uğurlu olsun.

Bana güvenerek trust listesine ekleyen arkadaşlara, bir kere daha teşekkür etmek istedim.

AlyattesLydia is Trusted by:

1. ziya1453 (Trust: neutral) (28 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. BitcoinTurk (Trust: neutral) (264 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
3. Halmater (Trust: neutral) (121 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
4. otto_diesel (Trust: neutral) (120 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
5. Vispilio (Trust: neutral) (186 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
6. wolwoo (Trust: neutral) (30 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7. Matthias9515 (Trust: +1 / =0 / -1) (502 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
8. PHI1618 (Trust: # +0 / =0 / -2) (DT1 (-2) 764 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
9. gorkem19888 Banned! (Trust: neutral) (10 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
10. Asber (Trust: neutral) (4 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
11. gospodin (Trust: neutral) (252 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
12. Bthd (Trust: neutral) (49 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
13. nrttngnbz (Trust: neutral) (2 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

Sizde forumda güvenilir gördüğünüz kişileri Trust Listenize alabilir ve Türk topluluğunun daha da fazla büyümesine destek olabilirsiniz.

AlyattesLydia Trusts:

1. theymos (Trust: +25 / =0 / -0) (DT1! (59) 4940 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. EFS (Trust: +4 / =1 / -2) (189 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
3. by rallier (Trust: +1 / =0 / -0) (277 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
4. teramit (Trust: neutral) (238 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
5. MorpheWQ (Trust: +1 / =0 / -0) (107 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
6. Lydian (Trust: neutral) (DT1! (1) 92 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7. ziya1453 (Trust: neutral) (28 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
8. cabsav (Trust: neutral) (54 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
9. DarkStar_ (Trust: +31 / =1 / -0) (828 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
10. BitcoinTurk (Trust: neutral) (264 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
11. Halmater (Trust: neutral) (121 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
12. ekiller (Trust: neutral) (206 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
13. torrentco (Trust: neutral) (41 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
14. otto_diesel (Trust: neutral) (120 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
15. Vispilio (Trust: neutral) (186 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
16. wolwoo (Trust: neutral) (30 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
17. Matthias9515 (Trust: +1 / =0 / -1) (502 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
18. PHI1618 (Trust: # +0 / =0 / -2) (DT1 (-2) 764 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
19. avalonn (Trust: neutral) (50 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
20. gospodin (Trust: neutral) (252 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
21. AztecGoldHero (Trust: neutral) (113 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
22. ingiltere (Trust: neutral) (19 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
1714106343
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714106343
Reply with quote  #2

1714106343
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714106343
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714106343
Reply with quote  #2

1714106343
Report to moderator
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 03, 2019, 07:11:41 PM

Hayırlı olsun hocam. Umarım hem sizin hemde forum adına olumlu sonuçları olur. Lokal gelişmeye bilgilendirilmeye muhtaç. Dt ler nasıl ve hangi aralıklarda belirleniyor değişiyor mu sürekli? Mhanbostanci da dt değil miydi?

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 03, 2019, 07:12:00 PM

DT olan arkadaşları tebrik ediyor ve çok yakında tanık olacakları taht oyunlarında başarılar diliyorum  Grin
AlyattesLydia (OP)
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 03, 2019, 07:15:03 PM

DT olan arkadaşları tebrik ediyor ve çok yakında tanık olacakları taht oyunlarında başarılar diliyorum  Grin

Matthias, onlar ilk tepki olarak baya bir sıkıntı çıkardılar. Özellikle sistemin değişmesine karşı da bir direnç göstermiş oldular ama zaman içerisinde kabulleneceklerini düşünüyorum. Çok büyük bir gariplik olmazsa, karşılıklı münakaşa girmemeyi tercih ederim.

Hayırlı olsun hocam. Umarım hem sizin hemde forum adına olumlu sonuçları olur. Lokal gelişmeye bilgilendirilmeye muhtaç. Dt ler nasıl ve hangi aralıklarda belirleniyor değişiyor mu sürekli? Mhanbostanci da dt değil miydi?

Teşekkür ederim, aslında https://bitcointalk.org/index.php?topic=5149443.0 konudan süreçler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
July 03, 2019, 07:20:33 PM

DT seçilen arkadaşları tebrik ederim. Bu aralar forum sakin 🧘‍♂️ 😉 inşallah güzel güzel devam eder böyle...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 03, 2019, 07:41:06 PM

Hayırlısı olsun.

Şu konuya bir el atalım o zaman : 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5160452.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5160449.0

Bu konuda  yabancı forumdan bir üye, Türkçe forumdan @ripplecanavari isimli üyenin kendisini dolandırdığından bahsediyor.

@ripplecanavari nin bir açıklama yada savunmasını göremedim konu ile ilgili.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 07:52:42 PM
Last edit: July 03, 2019, 08:09:58 PM by Matthias9515

~snip~

geçmişte konu dışında yaptığı bazı tartışmalara denk geldim önüne gelene kolayca çamur ve iftira atan muhtemelen üniversiteli bir ÇOCUK.

bu mesajımı okuyan herkesi ciddi anlamda uyarıyorum bu adam bir gün bu forumdan birilerinin canını ciddi anlamda yakabilir bu mesajım da burada dursun.

Ben self-moderated başlık açtım diye ripplecanavari ile birlikte bana yaygara koparan arkadaşları piste davet ediyorum, atış serbest Smiley

Got Scammed by ripplecanavari of Turkish Local forum

Matthias, onlar ilk tepki olarak baya bir sıkıntı çıkardılar. Özellikle sistemin değişmesine karşı da bir direnç göstermiş oldular ama zaman içerisinde kabulleneceklerini düşünüyorum. Çok büyük bir gariplik olmazsa, karşılıklı münakaşa girmemeyi tercih ederim.

Bu da 2. tepki, asla vazgeçmezler.

Bu insanları hiç tanımamana rağmen distrust aldın onlardan, daha fazlası da yolda geliyor  Grin

7/1/2019 6:16:14 PM   Lauda (2) distrusts AlyattesLydia (-1)
7/1/2019 6:16:14 PM   owlcatz (27) distrusts AlyattesLydia (-1)
7/1/2019 6:16:14 PM   Foxpup (13) distrusts AlyattesLydia (-1)

Bu da benim seçimden sonra aldığım distrustlar  Grin

1. Foxpup (Trust: +1 / =0 / -0) (DT1! (11) 512 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. Lauda (Trust: +37 / =3 / -1) (1078 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
3. klaaas (Trust: +11 / =0 / -0) (29 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
4. TheNewAnon135246 (Trust: +27 / =0 / -0) (724 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
5. mindrust (Trust: neutral) (DT1! (5) 436 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
6. owlcatz (Trust: +39 / =0 / -1) (DT1! (24) 220 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7. Last of the V8s (Trust: +4 / =0 / -1) (DT1! (2) 1738 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
8. ekiller (Trust: neutral) (206 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
9. Vispilio (Trust: neutral) (186 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

Winter is coming  Grin

ekiller
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 08:09:49 PM

@Matthias9515

Sana eğlence çıktı yine.   Bu konuyu adamın açtığı "DT Member olmuşum, güvenen arkadaşlara teşekkürler."  konu başlığı altında tartışmasan olmaz mı?

Git yeni bir konu aç orada ifade et kendini, (Self mod olmasn mümkünse, benim yazdıklarımı editleyip silme diye) bende cevabını vereyim. Adamın konusu Çarşamba pazarına dönmesin şimdi.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 08:11:43 PM
Last edit: July 03, 2019, 08:25:19 PM by Matthias9515

@Matthias9515

Sana eğlence çıktı yine.   Bu konuyu adamın açtığı "DT Member olmuşum, güvenen arkadaşlara teşekkürler."  konu başlığı altında tartışmasan olmaz mı?

Git yeni bir konu aç orada ifade et kendini, (Self mod olmasn mümkünse, benim yazdıklarımı editleyip silme diye) bende cevabını vereyim. Adamın konusu Çarşamba pazarına dönmesin şimdi.

İnsanlar hakkında konu açmak senin işin, ilgilenmiyorum Smiley

Ama sen bu konuda eğlenebilirsin.

Alttaki mesaja göre ek: Benim hakkimda konu açarken birdahaki sefere yanina birkaç dolandırıcı daha al.
ekiller
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 08:20:12 PM

@Matthias9515

Sana eğlence çıktı yine.   Bu konuyu adamın açtığı "DT Member olmuşum, güvenen arkadaşlara teşekkürler."  konu başlığı altında tartışmasan olmaz mı?

İnsanlar hakkında konu açmak senin işin, ilgilenmiyorum Smiley

Ama sen bu konuda eğlenebilirsin.

Çok boş adamsın ha.  İçine bir şey kaçmış senin çıkartamıyorsun bir türlü.
O konuyu demin ben yazdım yukarıda, "Böyle bir sıkıntı olmuş" diye,  şimdi tutmuş oradan ilerlemeye çalışıyorsun.
Seni sevmediğim gibi artık sana acımaya başladım.  Kes artık uzatma. Aklın sıra o konu ile beni ilişkilendireceksin, sıçıp sıvayacaksın yine.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
July 03, 2019, 09:24:37 PM

AlyattesLydia entelektüel, iyi niyetli ve sakin duruşuyla zaten güven telkin eden bir arkadaşımız, DT olması doğal sonuç bana göre.

ripplecanavarı adlı kullanıcının da bir savunma yapması gerekir, aksi takdirde ona red trust vermek şu anki deliller ışığında adil davranış olur.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
July 03, 2019, 09:37:53 PM

Arkadaşlar merhabalar,

Uzun süredir foruma giremiyordum yoğun olduğum için fakat az önce forumdan yakın bir arkadaşım telefon ile bana ulaştı ve forumdaki olayı izah etti girip baktığımda şok oldum.Muhtemelen arkadaşım aramasa hiçbir şeyden haberim olmayacaktı foruma her ne kadar eskisi gibi giremeyecek olsam dahi bir açıklama yapma gereğini kendime borç bildim her ne kadar forumdaki çoğu kişiyi tanımasam dahi kul hakkı yemediğim halde öyle bir insan olarak anılmak istemem dolayısıyla olayı özetleyerek açıklamak istiyorum;

Başlığı açan yabancı uyruklu Nijeryalı bu çakal kendini akıllı sanan kişi bana elinde inf(infinitus)  tokenleri  https://coinmarketcap.com/currencies/infinitus-token/ olduğunu karşılığında dolar cinsinden para istediğini söyledi.Piyasa değeri biz konuştuğumuzda 45-50 cent olan tokenler için tanesi 20 centten satmak isteyince ucuza satınca da benim dikkatimi çekti ucuz diye satın almak istedim fakat ardından bu şahıs bana bir uygulama indirmemi söyledi.(IOS üzerinden infinitus uygulaması)
Ona da eyvallah dedim uygulamayı indirdim ardından uygulama üzerinden yollayacağını söyledi ben de kabul ettim.
Fakat parayı yollamadan evvel telegrama gireyim bakayım bu muhabbet nedir ne değildir diye incelemek istedim tokatlanmamak adına.
Daha sonra bu infinitus tokenin telegram grubuna girdim ve oradan öğrendim ki uygulama içindeki token hiçbir işe yaramıyormuş.integration diye bir şey gelmesi gerekiyormuş uygulamaya ki içindeki tokenleri çekebilelim. Ne eth adresimize çekebiliyoruz ne de başka bir borsaya yollayabiliyoruz. Forumda da biraz araştırma yapınca bir SCAM tokeni olduğunu anladım çünkü telegram grubundaki bir çok kişi yaklaşık bir yıldır uygulamadaki tokenlerini çekmeyi bekliyorlarmış.Bir yıldır integration gelecek diye bir sürü insan beklediğini de görünce ardından ben bu şahısa tokenlerinin değerinin sıfır olduğunu scam tokenler olduğunu ve satın almayacağımı söyleyerek tokenlerini geri yolladım ve tokenlerini de geri yolladıktan sonra uygulamayı sildim gitti. Daha sonra da bu şahıs bana bir anlaşma yaptığımızı tokenleri satın almamı istedi ve karşılığında dolar cinsi para istedi. Daha sonrasında zaten ben cevap vermedim uygulamayı da sildim gitti bir işe yaramayan gereksiz bir token ve uygulamaydı. Ben bu şahıs bana tokenleri eth cüzdanıma gönderecek sanaraktan satın almak istedim fakat öyle değilmiş, velhasıl kelam olay bundan ibarettir Sayın arkadaşlar. Foruma artık girmeye her ne kadar vaktim olmasa da sırf bu olayı arkadaşımdan öğrendiğimden dolayı ve lokaldeki insanlara olan saygımdan ve verdiğim değerden ötürü bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Yaklaşık bir buçuk yıldır forumdayım bu güne kadar kimse ile en ufak bir sıkıntım olmamıştır asla kul hakkı yemedim yemem de.Kırk yılda bir globalden biri ile ticaret yapayım dedim yapmaz olaydım. Elini verip kolunu kaptırmak deyimi tam olarak böyle olsa gerek bir daha Globalde mesaj atmayı ticaret atmayı geçtim girip bakmam bile.Biz herkesi kendi insanımız gibi sanıyoruz fakat adamlar bildiğin yamyam hem de safkan yamyam bir de bu nijeryalı vatandaş BENİ EĞER TOKENLERİNİ SATIN ALMAZSAM VUDU BÜYÜSÜ İLE ÖLDÜRECEĞİM DİYEREK TEHDİT DE ETMİŞTİ AYNI ZAMANDA HEHEH Cheesy

Esenlikle kalın.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 03, 2019, 09:41:58 PM
Last edit: July 03, 2019, 10:06:22 PM by CoinKolik

Pek inandırıcı değil, iddialarını destekleyen hiçbir unsur yok.

Hakkında hayirlısı olsun.

Not: dt seçilen arkadaşları tebrik ediyorum, seçilen dtlerin hakettiğini düşünüyorum. her ay yerelden 3-4 kişi dt seçilecek gibi görünüyor, başarılar  Smiley
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 03, 2019, 09:52:51 PM
Last edit: July 03, 2019, 10:25:52 PM by ugurum15

Dün @ripplecanavari hocam ile telefonda konuşmustum ve foruma bir süre girmediğini bana söylediği için burada yazılanları görünce kendisine WhatsApp tan mesaj attım.  Kendisi meseleyi anlatmadan post atsam yanlış anlaşılirdi. Forumda tanıdığım ve kendisi ile görüştüğüm ve çok faydasını gördüğüm benim için değerli bir arkadaş. Bu konuda da mağdur olduğuna ve dolandırıcı olmadığına GÜVENİM TAM.
Bu arada @gospodin hocam ile de yazısırdik ama artık o muhatap olmuyor. Malum SR. Member  kendisi 😀😀😀 aramızda uçurum var 😀
Herkese bereketli kazançlar dilerim.

Edit: dt seçilen arkadaşları tebrik ederim. Ben bir arkadaşa oy verdim diye lauda nin hedefindeydim umarım vazgeçmiştir.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 10:12:13 PM

Biraz off-topic olduk ama öze dönersek gerçekten de seçilen tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

AlyattesLydia için söylenen güzel sözlere katılıyorum, ben de forumda düzgün bir üye olduğuna inaniyorum.

By rallier, ekiller(kapışsak da), Lydian ve AlyattesLydia forumda güvenilir olan nadir kişiler Smiley
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
July 03, 2019, 10:17:07 PM

Dostlar tebrikler. Seçilen arkadaşların her birinin kendine has güzel özellikleri var. Darısı diğer hakeden arkadaşların da başına diyelim Smiley
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 03, 2019, 10:52:42 PM

Dün @ripplecanavari hocam ile telefonda konuşmustum ve foruma bir süre girmediğini bana söylediği için burada yazılanları görünce kendisine WhatsApp tan mesaj attım.  Kendisi meseleyi anlatmadan post atsam yanlış anlaşılirdi. Forumda tanıdığım ve kendisi ile görüştüğüm ve çok faydasını gördüğüm benim için değerli bir arkadaş. Bu konuda da mağdur olduğuna ve dolandırıcı olmadığına GÜVENİM TAM.
Bu arada @gospodin hocam ile de yazısırdik ama artık o muhatap olmuyor. Malum SR. Member  kendisi 😀😀😀 aramızda uçurum var 😀
Herkese bereketli kazançlar dilerim.

Edit: dt seçilen arkadaşları tebrik ederim. Ben bir arkadaşa oy verdim diye lauda nin hedefindeydim umarım vazgeçmiştir.

Kimin eli kimin cebinde belli değilmiş Smiley

@gospodin sanada hiç yakıştıramadım kardeş Smiley sınıf ayrımımı yapıyorsun?

Ucuz bahaneleriniz, ucuz insanlarsınız Smiley

@Matthias9515 beni @ripplecanavari @jopen @cryptobaro bu 3 nickin aynı kullanıcı olduğunu itham etmişti zamanında Smiley Her ne kadarda benden özür dilemese de bile ve hatta açtığım konu @EFS tarafından silinse bile (SAYGI DUYARIM). @Matthias9515'i DT üyeliğine seçmem ve hatta ona onun beklemediği davranmam umarım beni anlamıştır.

En azından bir ÖZÜR dilemesini beklerim...

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 04, 2019, 07:53:34 AM

forumda uzub süredir uzaktım, hem özel işlerimden hemde forum kalitesi düşmesinden dolayı takip etmiyuordum eskisi kadar. yeni Dt olayı bence iyi olmuş. seçilen arkadaşlara hayırlı olsun.
sanırım dt arkadaşlarldan biri beni listesine almış. paçoz lauda dan aldığın negtrust direkt çıkmıyor artık.
bende dt listemi düzenliyorum şimdi.
yenilerden pek taıdığım yok, ama forumun gediklilerini ekliyorum.
eskiye göre daha aktif takılmaya karar verdim forumda
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 04, 2019, 10:19:49 AM

Şu bin yıldır geyiği dönen fıkranın hala geçerli olması ne kadar acı...

Cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış, içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş, günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyorlarmış. Kazandan çıkmaya çalışanları zebaniler kafasına vurarak kazana geri sokuyorlarmış. Bir gün baş zebani bir bakmış her kazanın başında görevli olduğu halde bir kazanın başında hiç kimse yok, sinirlenmiş, bağırmış:
"Bu kazanda niye kimse yok, her kazanın başında bir görevli olacak demedim mi ben size?"
Nöbetçi zebani hemen cevap vermiş:
"Efendim, orası Türklerin kazanı, bizim bir şey yapmamıza gerek kalmıyor, biri yukarı çıkmak isterse zaten alttakiler onu bacağından tutup geri çekiyor."

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 04, 2019, 11:27:35 AM

Şu bin yıldır geyiği dönen fıkranın hala geçerli olması ne kadar acı...

Cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış, içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş, günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyorlarmış. Kazandan çıkmaya çalışanları zebaniler kafasına vurarak kazana geri sokuyorlarmış. Bir gün baş zebani bir bakmış her kazanın başında görevli olduğu halde bir kazanın başında hiç kimse yok, sinirlenmiş, bağırmış:
"Bu kazanda niye kimse yok, her kazanın başında bir görevli olacak demedim mi ben size?"
Nöbetçi zebani hemen cevap vermiş:
"Efendim, orası Türklerin kazanı, bizim bir şey yapmamıza gerek kalmıyor, biri yukarı çıkmak isterse zaten alttakiler onu bacağından tutup geri çekiyor."

Çok doğru gerçekten. Bu fıkranın öğretmen versiyonunu duymuştum ben. Arkadaşı tanıdığım için bende yorum yaptım çünkü forum haricinde crypto ile ilgili konuştuğum bir arkadaş . Bu olay olmadan bir gün önce akşam konuştuk.
Bakıyorum yapılan yorumlara birisi inandırıcı değil demiş. Birisi ucuz insan vs demiş. Tam bizlik bir fıkra kesinlikle.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: