Bitcoin Forum
May 02, 2024, 07:48:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Elektronik Sigara Kullanıcıları Kulubü  (Read 716 times)
Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 04, 2019, 10:57:41 PM
Merited by Blacknavy (8), gospodin (2), ekiller (2)

Yeni gelen zamlarla ilgili konuda elektronik sigarayla ilgilenebilecek arkadaşlar olduğunu fark ettim. Yaklaşık 4 senedir elektronik sigara kullanıcısıyım bu başlık altında kullanan, kullanmaya yeni başlayan arkadaşlarla fikir alış verişi yapacağız.

Sigarayı çok severek içiyordum, bir gün bile tiksinmedim. Eşim hamile kalınca pasif içiciliği olmadığı için elektronik sigaraya geçiş yaptım.

Elektronik sigara nedir ?

Sigaranın aynısı değildir. Sigarada bir yanma tepkimesi mevcutken elektronik sigara likitin buharlaşmasıyla içim yapılmasını sağlar. Bu yüzden sigaradan aldığınız tadın aynısını alamazsınız. İlk başladığınızda nefes sıkılığı ve tat farkının yarattığı alışkanlık isteği sizi biraz zorlayabilir. Her ne kadar kabul etmeseniz de siz sadece nikotin bağımlısı değilsiniz, sigaranın diğer yan unsurlarının da bağımlısısınız. Elektronik sigaraya başlarsanız kesin olarak sigarayı bırakırsınız diyemem benim başlattığım 7 arkadaşımdan üçü sigaraya geri döndü, ikisi elektronik sigaraya devam ediyor, bir tanesi başladıktan 3 ay sonra elektroniği de bıraktı.

Elektronik sigara zararsız mıdır ?

Vücuda gereğinden fazla, gereksiz giren her şey zararlıdır. Elektronik sigarayı bilinçli tüketen hiç kimse zararsızdır demez ancak yurt dışı yapılan araştırmalarda elektronik sigaranın %95 oranında daha az zararlı olduğu belirtiliyor. (Yanma tepkimesi v.s. buharlaşma) Bizdeyse genellikle alanla alakası olmayan proflar yada dr ünvanlı her hangi bir şahıs genellikle televizyon kanallarına davet edilip elinde hiç bir araştırma verisi olmadan ne kadar zararlı olduğundan bahsediyor.

Kaynak: https://www.digitaltrends.com/cool-tech/uk-department-of-health-study-says-e-cigarettes-95-precent-less-harmful/
Elektronik sigara hakkında bbc belgeseli: https://youtu.be/Egens4w3IcA

Elektronik sigarayı oluşturan etmenler nedir ?

1- Mod dediğimiz kısım sabit bataryalı veya değişebilir pilli olarak üretiliyor. Sisteme gerekli gücü sağlayan kısım, chip kalitesine göre değişkenlik gösteriyor güç seviyesi veya özellikleri ancak bence başlangıçta alınan tek bir mod uzun süre sizi idare edecektir. Ben 4 senedir aynı modu kullanmaya devam ediyorum 2 sene önce de farklı renk olsun diye bir mod daha almıştım biraz daha pahalıya DNA chip dediğimiz özel bir chipe sahip. Alma niyetim yedekli kullanmaktı başlangıç için pico mod hem sağlamlığı hem kalitesiyle yeterli gelecektir. Fiyatı da uygundur piconun. Nasılsa sigarayı bıraktım o parayı buna yatırırım ne var kafasında olanlar her ay yeni bir mod alayım arkadaşlara hava atarım kafasıyla sürekli alım yapıyorlar tamamen gereksiz. Modalar da temel olarak üçe ayrılıyor.

a- Chipli modlar (regüle): İçerisinde çeşitli özellik ve güvenlik özelliklerini barındıran modlardır. Cihazda kısa devre oluşursa, sıcaklık fazla yükselirse, pilden aşırı akım çekilmek istenirse devreye girerek akımı keser veya cihazı cebinizde, çantanızda açık unutursanız ve tuşu basılı kalırsa 10 saniye sürede akımı keserek oluşabilecek hasarı engeller. Önerdiğim pico mod bu sınıfta.

b- Mekanik modlar: Bu tip cihazda hiç bir güvenlik önlemi yoktur, chip bulunmaz. Pil-kablo ve dış kaptan oluşur. Ohm kanunu çok iyi bilmiyorsanız kesinlikle kullanmamalısınız. Elektronik sigara patladı haberi görüyorsanız bilin ki bu mod tipidir, bilmeyen yada bildiğini zanneden birisi kullanmaya kalkmıştır. Mekanik mod elektronik sigaranın ilk halidir, evde bile yapabilirsiniz ki yapmayın. Ben lisans alanım gereği ohm kanunu çok iyi bilirim ki ohm kanunu bilen birisi bu modun olası tehlikelerini bildiği için bile kullanmaz.

c- Pod modlar: Yaklaşık 1,5-2 senelik geçmişi bulunan mod tipi. Sabit bir bataryaya sahiptir. Serçe parmağınız boyutunda olanları var. Genellikle çok şık ancak henüz yeni olduğu ve kullanılan likit tipi diğerlerinden farklı olduğu için likit v.b. seçenekleri az. Atomizer (buharlaştırıcı parça) model değişikliği yapılamıyor ancak çanta taşımak istemediğiniz veya küçük olsun cebin çakmak bölümünde bile taşıyayım dediğiniz durumlar için birebir. Yedek parçaları ve likit olanakları biraz daha yaygınlaştıktan sonra bir tane edineceğim.

2- Atomizer: İçine takılan elle sarabileceğiniz veya hazır sarılmış coil(likidi emen pamuğun bulunduğu kısım) seçenekleri olan buharlaşma işini gerçekleştiği kısım. İlk başlangıçta 6-7 ay süre için hazır coilli olan atomizerleri kullanmanız faydanıza olacak. Daha sonra kendiniz elle pamuklayıp, sarabileceğiniz bir atomizer alarak coil maliyetini sıfıra yakın hale getirebilirsiniz. Kendi içerisinde ikiye ayrılıyor kullanış amacı olarak.

a- Ciğer çekimi atomizerler: Genellikle bol buhar çıkaran ancak içim sıkılığı (nefesi içeriye doğru çekme güçlüğü) zayıf olan atomizer tipidir. Başlangıçta buharım bol olsun diyenler tercih eder genellikle, ağızdan çıkan müthiş buharla şekiller çıkarmak çok zevklidir. Yeni başlayacaklar için tavsiye ederim. Başlangıç için pico mod ile birlikte gelen melo 3 atomizer her türlü işinizi görecektir, çok aşırı miktarda buhar çıkarmamakla birlikte f/p ürünüdür.

b- Sigara içimi atomizerler: İçim sıkılığı yüksek olduğu için sigaraya daha yakın atomizer tipidir. Çıkan buhar miktarı ciğer atomizerlere göre oldukça azdır. Temel olarak boğaz vurumu(hissiyatı) yüksektir. Başlangıçtan bir süre sonra bu atomizer tipine geçilmesini tavsiye ederim. Bu atomizer tipinde de hazır coilli olarak yeni başlayanlar için nautilus serisini (nautilus 2s veya eski versiyonları) tavsiye ederim.

3- Likitler: Atomizerin içine konularak en curcunalı bölüm farklı özelliklerine göre ayırarak gideceğim. Curcunalı dedim çünkü çeşit ve seçenek çok ve herkesin damak tadı farklı herkesin bayılarak içtiği bir likidi siz sevmeyebilirsiniz. En çok para harcayabileceğiniz kısım, mutfaktaki 2 dolabı esir aldım eşimden aromalar ve likitler için Cheesy. 4 farklı etkenin birleşmesiyle oluşuyor.

a- Nikotin Oranı: 3-6-9-12-18 mg yada siz nasıl isterseniz miktarı ayarlanabilen sigaraya bağımlılığınızın temel sebebi olan madde. Sigara içimi kullanacaksanız 9 mg ve üstü ciğer çekimi atomizer kullanacaksanız 6 mg ve altını kullanmalısınız. Yeni başlayacaksanız atomizer türünüze göre çeşitlendirerek likit almanızı tavsiye ederim.

b- Propilen Glikol (PG): Likit yapımı sırasında aromanın etkisini arttırmak için kullanılır. Buharın boğazda yaratacağı vurum gücüne de etki eder. Aynı zamanda mikropları kırar. Likit içerisindeki oranı kişinin zevkine göre belirlenir. Bazı kişilerde alerji yapabildiği için PG içermeyen likitler de mevcuttur.

c- Bitkisel Gliserin (VG): Likitin genellikle %75 ve üzeri kısmını oluşturan maddedir. Palm, zeytin, hurma gibi bitkilerin yağından üretilir. Tükettiğiniz bir çok besinin içinde mevcuttur. Majistral ilaçların bir çoğu gliserinle hazırlanır. Ancak eczanede satılan gliserinler daha düşük kalite olduğu için likit yapımında kullanılmaz.

d- Aroma: Olayın en heyecan verici tarafıdır. Teorik olarak sonsuz çeşittir. Aklınıza ne geliyorsa besin anlamında hepsi var çeşit olarak. Binlerce çeşit tekil aromanın yanı sıra bunları birbiriyle karıştırarak kendi reçetelerinizi (mix) elde edebilirsiniz. Hatta x markasıyla y markasının çilek aromaları bile birbirinden farklıdır. Damak tadınızı zaman içinde bulursunuz. Elektronik sigaralarda kullanılan aromalar gıda aroması değildir. Gıda aromaları yağ bazlıdır buharlaştığında ciğerde birikinti yapar bu sebeple elektronik sigaralarda özel üretim su bazlı aromalar kullanılır propilen glikol içinde çözünerek.

4- Pil: Elektronik sigaranın güç kaynağıdır. Elektronik sigara patlar mı ? sorusunun temel cevabıdır. Elektronik sigara patlamaz ancak piller patlayabilir. Elektronik sigara için kullanılan piller sony, samsung, lg gibi firmaların ürettiği genellikle 18650 model pillerdir. Yani patlama olasılığı telefonunuzun patlamasıyla eş değerdir. Dizüstü batarya içerisindeki pillerle eşit boyuttadır ancak akım şiddet aralığı çok daha yüksektir. Bu yüzden eski laptopunuzdan çıkardığınız pilleri kullanamazsınız.

Pil hangi durumlarda patlayabilir ?
-Plastik taşıma kutusuna koymadan çantanıza yada cebinize atarsanız metal eşyalarla temas edip kısa devre yaparsa
-Mekanik mod alıp bilinçsiz olarak kullanırsanız
-Üzerindeki koruma plastiği yırtılmışsa, zedelenmişse veya pil fiziksel zarar gördüğü halde kullanmaya devam ediyorsanız
-Elektronik sigara için uygun olmayan bir pil kullanıyorsanız (Alış-veriş kısmında bahsedeceğim)
-Bir şekilde yüksek sıcaklığa maruz bırakırsanız

piller patlayabilir. Genellikle yeni nesil piller patlamaktan ziyade gaz çıkışı yapıyor ama yine de bilin bunları.

Başlangıç için neler almalıyım ? Nereden almalıyım ?

Bitcoin için bitcointalk neyse türkiyedeki buhar severler için http://www.esigara.eu/ da odur. İlanlar veya ikinci el ilanlar kısmında da sıfır ürün satanlardan alabilirsiniz. Ben ilk alımı forumdan gerçekleştirmenizi sonra ise yedek malzemelerinizi aliexpress üzerinden gerçekleştirmenizi öneriyorum. İlk başta aliden sipariş ederseniz bekleyeceğiniz 1-2 aylık süreçte hevesiniz geçebilir veya sahte ürünlerden alabilirsiniz. Forumun kısmen de olsa dolandırıcılığı engelleyen bir iç kontrol mekanizması var. Sahte ürün satan tedarikçiyi barındırmazlar. Reklam yapar gibi oldu ama ben forumun sadece bir üyesiyim son zamanlarda çok girmesem ve alış verişimi farklı yollardan halletsem de.

Mod + atomizerden oluşan bir starter kit. Bence piconun ilk versiyonu olmalı paketten iki adette coil çıkacak bir tanesi 2 hafta rahat idare eder sizi. Daha sonra yedek almak isterseniz 5 li paketi 60tl civarı idi son hatırladığım. Forumdaki satıcıların birinden tedarik edebilirsiniz.

Likit: Orijinal bir likit veya evyap yapan forum tedarikçilerinin birisinden alabilirsiniz ki ben hiç almadım. Beni başlatan arkadaşım sağolsun ilk aylarda kendi likidimi yapmayı öğrenene kadar destek olmuştu bana. Öğrenene kadar orijinal likitleri deneyebilirsiniz, istek olursa bir sonraki mesajda anlatırım yapımını atla deve değil. Ben orijinal likidi sevmiyorum çünkü ticari kaygı neticesinde üretiliyorlar. Ne kadar çok aroma o kadar çok tat o kadar çok müşteri anlayışıyla içerisinde %25 %30 a varan aroma kullanım oranı var ve bu böbrekleriniz için çok sağlıklı bir durum değil ben kendi likidimi hazırlarken aroma marka modeline göre değişmekle beraber %5'i geçmiyorum bence gayet yeterli.

Üzerinde premium v.b. ibareler gördüğünüz her likit orijinal likit değildir. Orijinal diye türkiyede satılanların bir çoğu sahte bu yüzden forum üzerinden alış verişlerinizi yapın sahte ürün gelirse muhattabınız olur bir şekilde paranızı alırsınız geri %90.

Kullandığınız süre boyunca ya orijinal likit alın yada evde kendiniz yapın evde kendim yapıyorum, süper makinalarımız var orada üretiyoruz v.b. diyen yerli satıcıların hiç birisine güvenmeyin. Satıcı değilim ama bana da güvenmeyin ve likit satar mısın diye teklif etmeyin. Evde hazırlarsanız içinde ne olduğunu, kullandığınız malzemenin kalitesini bilirsiniz. Başkasının yaptığı bir şeyi ciğerlerinize çekmeyin. Türkiyede elektronik sigara ve ürünlerinin satışı yasak olduğu için üretilen likitlerin tamamı merdiven altı. Yeri gelmişken belirteyim 18 yaşından büyükseniz yasal olarak kullanmanızda bir sakınca yok.

Pil: Sony vtc 5 - Sony vtc 6 - Lg Hg2 pillerini tercih edebilirsiniz. Şimdilik modun kutusundan çıkan usb kablo ile mod içerisinde şarj edebilirsiniz. Buharlıya kesin başladım artık dediğiniz noktada bir yedek pil ve bir şarj cihazı edinirsiniz. https://www.pilsitesi.com/ pillerin resmi tedarikçisi bu yüzden ben başka yerden almıyorum. n11 satışları da var diye biliyorum.

Elektronik sigara alış verişlerinde 2. el alış verişi çok yoğundur ancak tavsiye etmiyorum ben bugüne kadar ikinci el hiç bir şey almadım. Alacağınız mod sıvı yemiş olabilir, atomizer likit akıtıyor olabilir veya temizliği düzgün yapılmamışsa sıkıntı çıkarabilir. Pil kesinlikle ve kesinlikle 2. el almayın. Başlangıç olarak çok masraflı görünüyor olabilir ancak ilerleyen dönemlerde kendi evyapınızı hazırlamanız ve kendi coilinizi hazırlayabilecek seviyeye geldiğinizde masraf sıfıra yakın oluyor. En çok para harcayacağınız kısım başlangıç yapacağınız zaman.

Her şeyden az az temel bilgilerden bahsettim. Aslına bakarsanız derya deniz bu konu, aklınıza takılan şeyleri sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum. Alış veriş yaparken de ürünü alacağınız kişi yada yerin linkini atıp sorarsanız dolandırıcılık ihtimaline karşı göz atabilirim müsaitsem. Tekrar belirteyim satıcı değil içiciyim. Buharınız bol olsun.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1714636085
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714636085
Reply with quote  #2

1714636085
Report to moderator
1714636085
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714636085
Reply with quote  #2

1714636085
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 04, 2019, 10:57:55 PM

rezerve evyap likit yapımı

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 04, 2019, 10:58:10 PM

rezerve

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 04, 2019, 10:58:19 PM

rezerve

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 05, 2019, 12:28:59 AM
Last edit: July 05, 2019, 02:23:11 PM by ekiller

Rezerve  Smiley

Beklediğim konu geldi....
Bu arada konu çok güzel yazılmış, teşekkürler.

Kullandığım cihaz :  Smok G-Priv mod 220W

2017 den beri yaklaşık 2 yıldır ara ara kullanıyorum. Yukarıda yazdığım cihazdan memnunum ancak likit seçimlerim beni e-cig olayından soğuttu bir süre ve  yeniden tütüne döndüm.  

Şimdi bir süredir yine kullanmaya başladım ve çok araştırıp  favori Premium likitleri denemeye karar verdim.  
Bazı kullanıcılar  EVYAP  likitlerinden çok memnun.  Ben birkaç kez denedim ama neticeyi hiç beğenmedim ve içemedim.
 Yaptıklarım ya çok acı oldu yada boğazımı yaktı.  Nbase seçimimden olsa gerek diye düşündüm ve birkaç farklı marka denedim ama yine başaramadım.

Birde ayrıca son zamanlarda görüyorum  POD denilen küçük e-cig  aletleri çıkmış.  Yukarda konuda da yazılmış.
Eğer kullanan varsa  yorumlarını yazarsa güzel olur.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 05, 2019, 12:34:19 PM

Benim de beklediğim konuydu. Paylaşmış olduğunuz sitede önerdiğiniz pico modu göremedim, daha doğrusu ilanlar kısmını bulamadım Cheesy
Bu site üzerinden mi aldınız yoksa aldığınız sitenin linkini paylaşabilir misiniz?
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
July 05, 2019, 02:05:37 PM

heets iqos getirilir beyler Smiley Smiley
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 05, 2019, 04:53:15 PM
Last edit: July 05, 2019, 05:08:40 PM by Bthd

Benim de beklediğim konuydu. Paylaşmış olduğunuz sitede önerdiğiniz pico modu göremedim, daha doğrusu ilanlar kısmını bulamadım Cheesy
Bu site üzerinden mi aldınız yoksa aldığınız sitenin linkini paylaşabilir misiniz?

Ürünler çok güzel zamlanmış bu arada 80-90 tl ye pico kit alınabiliyordu 2 sene önce.

http://www.esigara.eu/resources/sifir-orjinal-eleaf-pico-75w-joyetech-ego-aio.29948/
http://www.esigara.eu/resources/pico-resin-kit-289tl.26900/
http://www.esigara.eu/resources/pico-x-yeni-asmodus-mini-zelos-2s-luxe-swag-atomizer-coiller-pil-tel-pamuk.23231/
http://www.esigara.eu/resources/expromizer-v4-asmodus-mini-pico-x-puma-baby.29774/

Bu 4 ilanı buldum hocam zevkinize göre karar verebilirsiniz. Ben ilk alımı o site üzerindeki satıcılardan yapmıştım çok fazla beklememek için sonrasında ali express.

https://tr.aliexpress.com/item/32796290430.html?spm=a2g10.search0104.3.1.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-0&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32907467077.html?spm=a2g10.search0104.3.9.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-1&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32634518545.html?spm=a2g10.search0104.3.18.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-2&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32791805195.html?spm=a2g10.search0104.3.18.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-5&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 05, 2019, 05:04:10 PM

Rezerve  Smiley

Beklediğim konu geldi....
Bu arada konu çok güzel yazılmış, teşekkürler.

Kullandığım cihaz :  Smok G-Priv mod 220W

2017 den beri yaklaşık 2 yıldır ara ara kullanıyorum. Yukarıda yazdığım cihazdan memnunum ancak likit seçimlerim beni e-cig olayından soğuttu bir süre ve  yeniden tütüne döndüm.  

Şimdi bir süredir yine kullanmaya başladım ve çok araştırıp  favori Premium likitleri denemeye karar verdim.  
Bazı kullanıcılar  EVYAP  likitlerinden çok memnun.  Ben birkaç kez denedim ama neticeyi hiç beğenmedim ve içemedim.
 Yaptıklarım ya çok acı oldu yada boğazımı yaktı.  Nbase seçimimden olsa gerek diye düşündüm ve birkaç farklı marka denedim ama yine başaramadım.

Birde ayrıca son zamanlarda görüyorum  POD denilen küçük e-cig  aletleri çıkmış.  Yukarda konuda da yazılmış.
Eğer kullanan varsa  yorumlarını yazarsa güzel olur.

Pod ben denedim ancak henüz yan malzemeleri yaygınlaşmadığı için almadım. Pod modlarda kullanılan temel nikotin normal likitlerinkinden farklı salt base olarak geçiyor. Seçenek olarak piyasada orijinal likiti az evyap için malzeme aradığımda da hep dolum ürün olduğu için bulaşmadım şimdilik.

Avantajları: Kana nikotini çok daha hızlı karıştırdığından bahsedilmiş salt base'lerin ancak benim arkadaşta denediğim orijinal ürün olmadığı için bende öyle bir etki yaratmadı. Orijinal likit veya orijinal salt base bulduktan sonra denemem gerek.

Taşıma kolaylığı, şıklık.

Dez avantajları: Coil maliyeti + Atomizer çeşitliliği yaratılamaması + Sigara içim yapılamaması

Ben yerinizde olsam nautilus serisinden bir tane atomizer edinir sigara içim denerim bir müddet. Çift pilli modların gereksiz ağırlık ve hantallık olduğunu düşünüyorum tek pilli modlarlar 80-90W değeri elde edilebiliyor. O değerin üzerinde elektronik sigara içen hiç kimseyi görmedim ben 10 watta kullanıyorum Nautilus 2s ve 2'yi. Ciğer çekimlerde de max 40 w olarak kullanıyordum. Smok'un seveni çok ama kronik hataları seveninden daha çok bence ama elinizin altında hazır varsa kullanmaya devam edin.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1459

Cashback 15%

View Profile WWW
July 05, 2019, 06:23:08 PM

diğer konuda konuştuğumuz gibi ben de sanırım tekrardan e sigaraya geçebilirim. tam olarak bana ne kadar patlar arkadaşlar. aliexpress'ten alma olayına girmek istemiyorum çünkü saçma salak vergi çıkaracaklar. zaten yasaklı ürün olduğu için bir de bunun stresine girmek istemiyorum. "ben alıyorum bir şey olmuyor." kısmını geçelim.  Grin

edit: armut piş ağzıma düşSmiley

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 05, 2019, 09:08:55 PM
Last edit: July 05, 2019, 10:16:53 PM by Bthd

diğer konuda konuştuğumuz gibi ben de sanırım tekrardan e sigaraya geçebilirim. tam olarak bana ne kadar patlar arkadaşlar. aliexpress'ten alma olayına girmek istemiyorum çünkü saçma salak vergi çıkaracaklar. zaten yasaklı ürün olduğu için bir de bunun stresine girmek istemiyorum. "ben alıyorum bir şey olmuyor." kısmını geçelim.  Grin

pico kit fiyatı 240-280 arası görünüyor.
sony vtc 6 pil: 33 tl
https://www.pilsitesi.com/SONY-VTC6-18650-3-7V-3000mAh-Li-ion-Sarjli-Pil-1-Tane-Fiyatidir_3546.html
likit fiyatları hakkında çok fikir sahibi değilim senelerdir almadım.

edit: göz attım şimdi yeni başlayanların en sevdikleri likitlerden biri dinner lady lemon tart için 60 ml 95 tl demişler.
türk tedarikçilerden evyap almaya kalkarsanız da 1 ml 1 tl gibi bir fiyat grafiği verecekler bence değmez.

Maliyet yüksek görünüyor olabilir başlangıç için böyle evde kendiniz yapmaya başladığınız da 60 ml 10-15 tl ye denk gelecektir muhtemelen. Günde 3 ml kullanımla 20 gün civarı idare eder sizi.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 06, 2019, 12:38:53 PM

Ürünler çok güzel zamlanmış bu arada 80-90 tl ye pico kit alınabiliyordu 2 sene önce.

http://www.esigara.eu/resources/sifir-orjinal-eleaf-pico-75w-joyetech-ego-aio.29948/
http://www.esigara.eu/resources/pico-resin-kit-289tl.26900/
http://www.esigara.eu/resources/pico-x-yeni-asmodus-mini-zelos-2s-luxe-swag-atomizer-coiller-pil-tel-pamuk.23231/
http://www.esigara.eu/resources/expromizer-v4-asmodus-mini-pico-x-puma-baby.29774/

Bu 4 ilanı buldum hocam zevkinize göre karar verebilirsiniz. Ben ilk alımı o site üzerindeki satıcılardan yapmıştım çok fazla beklememek için sonrasında ali express.

https://tr.aliexpress.com/item/32796290430.html?spm=a2g10.search0104.3.1.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-0&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32907467077.html?spm=a2g10.search0104.3.9.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-1&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32634518545.html?spm=a2g10.search0104.3.18.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-2&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

https://tr.aliexpress.com/item/32791805195.html?spm=a2g10.search0104.3.18.4e41296e1c2IuB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2-5&algo_pvid=97e7120d-25d4-4167-b89f-059492a2e2e2&transAbTest=ae803_3

Zaman ayırıp tek tek link paylaştığınız için teşekkür ederim. Boş bir zamanımda detaylı inceleyeceğim. Bu konuda çok acemi olduğum için biraz araştırma yapmam şart.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 06, 2019, 12:53:04 PM

Bugün önceden sipariş ettiğim Naked Tobacco Cuban Blend 60ml / 6mg nikotin aldım şuan deniyorum.

Fena değil ama öyle bayıla bayıla da içilmiyor. 10 üzerinden 4  veririm .

Şimdiye kadar en beğendiğim   OneHitWonder  BamBam's Cookies & Cream Cannoli  olmuştu.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
July 06, 2019, 01:08:38 PM

Geçen sene 3-4 ay kullandım. Hatta kendi likitlerimi hazırlamaya başlamıştım artık. Eğlenceli karışımlar yapıyordum. Ama ilk başta sigarayı azatlmamı sağlasa da gittikçe eski sigara adedine yaklaşmaya başlamıştım. Belki de nikotin miktarını düşürdüğüm için oldu bilemiyorum. Nihayetinde sigaraya geri döndüm ve makineyi bıraktım. Bu zam dalgasından yine nasiplenecek sigaralar şu makineye bakayım çalışıyorsa başlayayım yeniden.

Not 1: Elektronik nargile demek lazım herhalde ama eloktronik sigara ifadesinin ticari faydası çok daha yüksek oluyor.
Not 2: Likit dinledikçe güzelleşir Smiley

Facebook'ta Buhar Abi isimli gruplar var. Orada satıcılarla irtibat kurup elden cihazı, coili, likiti vs şeyleri alabiliyorsunuz. Her yerde var bu satıcılar.

teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 07, 2019, 08:13:28 PM

Gençler e. sigara yasak biliyorsunuz değil mi  Wink
sağlıksız olması bir yana ülkemizde yasak, cezasını bilmiyorum ama dünyanın birçok ülkesinde yasak. Sigara nın yasalken onun yasak olması sigara lobisinin işimi muhtemelen ama yasak ürünün incelemesi falan o da sakat
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
July 07, 2019, 08:23:44 PM

sağlıksız olması bir yana ülkemizde yasak, cezasını bilmiyorum ama dünyanın birçok ülkesinde yasak. Sigara nın yasalken onun yasak olması sigara lobisinin işimi muhtemelen ama yasak ürünün incelemesi falan o da sakat

Teşekkürler teramit admin. Gerçekten yasaklanmış Smiley Komik gerçekten. Denetleme 0 olmalı. Yasaklar buharlanmak içindir, demek.

Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 07, 2019, 08:34:46 PM
Last edit: July 07, 2019, 08:56:04 PM by Bthd

Gençler e. sigara yasak biliyorsunuz değil mi  Wink

Hocam satışı yasak sadece, kullanmak serbest. Kullanımla ilgili sigarayla aynı yasaklara sahip, kapalı mekanda v.b. içilmesi yasak. Sigaradan farklı tek yasağı uçaklarda batarya sebebiyle bagajınızda değil yanınızda saklamalısınız. Bazı ülkelerde kapalı alanda dahi kullanımı serbest. En büyük destekçisi ingiltere ki ben ingilizlerin kendi halkına zarar verecek bir eylemin arkasında durma ihtimalini sıfır görüyorum. Dünyada bir çok ülkede yasak değil genellikle tütün üretimi ekonomisinin önemli payını oluşturan brezilya, arjantin gibi ülkelerde yasak. Onun dışında bir kaç arap ülkesi var.

İngiltere'de elektronik sigara üzerine bir çok araştırma mevcut ve %95 oranında daha az zararlı olduğu devletin resmi sağlık kurumu tarafından onaylanıyorken ki sigarayla tek ortak yanı nikotin içermesi. Yukarıda bahsetmiştim buharlaşma-yanma tepkimesi farkı sebebiyle sigaranın içerdiği 1000 den fazla çeşit zehire sahip değil. Elbette kimse tamamen zararsız olduğunu iddia edemez ancak bizim hiç bir araştırma yapmamış sözde uzmanlarımızın televizyonda anlattığı gibi de değil. Vücudun ihtiyaç duymadığı her şey vücut için zararlıdır. Bana göre en büyük tehlikesi de gençlerde yarattığı albenisi.

sadece verdiğim bağlantıdaki basit deneyi izleyin aradaki farkı göreceksiniz. Kurum NHS (National Health Service)

https://www.nhs.uk/smokefree/help-and-advice/e-cigarettes

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
July 08, 2019, 06:38:57 AM

evet alım satımı yasak fakat kullanımı yasak değil alım satımının yasak olmasının sebebi heryıl devletimizin milyarlarca lira vergi gelirinin olması sigara üzerinden

bu arada 3 yıldan fazladır vape ile ilgiliyim ve kullanıyorum telinden pamuğuna . likitten aromaya bilgilerimi paylaşmaya hazırım Smiley)
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
July 08, 2019, 06:49:31 AM
Last edit: July 08, 2019, 08:41:11 AM by erlikkhan

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
July 08, 2019, 11:17:07 AM
Last edit: July 08, 2019, 12:44:59 PM by Vispilio

Beyler bu forumu okuyan çok genç, öğrenci arkadaşlar da var bence çok zararlı olduğu 100% garanti olan alışkanlıklardan söz ederken biraz daha dikkatli olalım.

Elektronik sigaraya özel kimyasal tepkimeler ve içindeki sentetik maddeler yüzünden normal sigara kadar zararlı olduğunu ve hatta şu anda veri yetersizliğinden tahmin edilemeyen başka zararlara da yol açabileceğini inceleyen bir çalışma:

https://erj.ersjournals.com/content/51/4/1701661

European Respiratory Journal, Avrupa'da bu konudaki en saygın referanslı tıbbi yayınlardan kabul edilir.

Devletler ve çoğu özel şirket sadece kazanacağı paraya bakar, insanların sağlığı onların umrunda değil, o yüzden herkesin kendini bilinçlendirmesi gerekir bu gibi konularda.

Örneğin çeşitli faydaları kanıtlanmış cannabis gibi bir madde bir çok yerde halen yasakken, sigara türevleri ve işlenmiş şeker gibi insana sadece zarardan ibaret olan ürünlerin meşru ticaretinin yapılabilmesinin sebebi de budur.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: