Bitcoin Forum
June 06, 2024, 09:37:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: 2023'e kadar hangilerine yatırım yapardınız?
Altın, Gümüş gibi değerli maden
Dolar, Avro gibi döviz
Bitcoin gibi kripto para
Arsa, Tarla gibi gayrimenkul
Hisse Senedi, Fon, BES
Diğer (lütfen belirtiniz!)

Pages: [1] 2 3  All
  Print  
Author Topic: 2023'e kadar hangilerine yatırım yapardınız?  (Read 4938 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 08, 2019, 05:25:42 PM

Surada 4 yil kalmis 2023'e. Neden 2023? Hic, öylesine. Önemli olan yil degil, neye yatirim yapilir sorusuna cevap bulma:)

Hangisine yatirim yaparsiniz? Ben aslinda su kaynaklarina yatirim yapmak istiyorum ama daha hic duymadim Türkiye'de böyle kaynaklara yatirim yapilabildigini. Var mi bildiginiz? Prosedürü vs. nasil? Bu konuyu da ayrica ögrenebilirsem burada, güzel olur:)

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 08, 2019, 05:36:43 PM

[1] Altın, Gümüş
Gümüşe yatırım yapmam ama altın savaş gibi durumlarda oldukça değerli bir maden haline geliyor, bunun dışında elinde halihazırda yüksek miktarda para bulunduranlar paranın değerini koruması için altına yatırım yapabilir.

[2] Dolar, Euro
Her ikisine de portföy'de yer vermek gerekiyor. Donald Trump'un sağı solu belli olmadığı için dolar Euro'ya göre daha dengesiz bir para birimi haline geldi.

[3] Bitcoin gibi kripto para
Bitcoin gibi değil de, direkt olarak BTC'ye ya da BNB'ye para yatırmayı tercih ederdim bunun dışında yatırım yapılabilecek pek para olduğunu sanmıyorum.

[4] Arsa, Tarla gibi gayrimenkul
Gayrimenkul değil ama kesinlikle çok param olursa Karadeniz'den arsa satın alacağım. Türkiye'de gün geçtikçe havalar ısınıyor, sosyo-ekonomik açıdan da diğer şehirler çöplüğe döndü.

[5] Hisse Senedi, Fon, BES
Asla yatırım yapmam.

[6] Diğer
Türkiye'de hizmet sektörü her zaman para basar, gelecekte mühendislik yerine farklı bir alana yönelecek olursam kesinlikle kendi işletmemi açacağım. Bugüne kadar kendi işletmesini açan ve az biraz bu işlerden anlayan, tasarım bilen modern kişiler sektörde çok iyi yerler edinebiliyor.

P.S: Birden fazla seçenek seçmek isteyenler seçemiyor.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1468

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
July 08, 2019, 05:58:05 PM

altın, dolar, euro, kripto para ve arsa:))

ilk 3 seçenek klasik garanti yatırım olduğu için robotik bir şekilde yapılıyor. kripto para dedim ama 2023'e kadar ne olur bilemeyiz, belki 2 sene sonra tüm piyasa sona erer ve yatırım matırım kalmaz. lozan'ın açıklanacak gizli maddeleri arasında bitcoin varsa fena olmaz. arsa olayı ise mühendis bir aile, etraftaki herkes mühendis yani dursun kenarda.

edit: bir de insana yatırım yapahfdsaas... bu tipleri dövesim geliyor.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
█████████████████████████
████████▄████████████████
█████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
July 08, 2019, 08:54:10 PM

döviz ve değerli madenler kazanç getirmez, parayı korur o da belki.
kazanç elde etmek amacıyla bir yatırım yapılacak ise kripto paralar en mantıklı seçenek olacaktır.
arsa konusu ise, eğer imarı ayarlı ise tabii kesinlikle en garantilisi ve en kazançlısı olacaktır ama normal yoldan yapılan arsa yatırımını kastetmiyorum Cheesy
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 08, 2019, 09:22:08 PM

döviz ve değerli madenler kazanç getirmez, parayı korur o da belki.
kazanç elde etmek amacıyla bir yatırım yapılacak ise kripto paralar en mantıklı seçenek olacaktır.
arsa konusu ise, eğer imarı ayarlı ise tabii kesinlikle en garantilisi ve en kazançlısı olacaktır ama normal yoldan yapılan arsa yatırımını kastetmiyorum Cheesy

2 yil öncesine kadar imzami atardim bunun altina, ama su an - hatta bir yildir - arsa imarli da olsa, cok güzel imar plani da olsa - insaat sektörü en durgun ve sakincali aylarini yasiyor. en garanti dedigin müteahit bile piyasadan elini cekti. yani imarli arsalar su an pek mantikli degil sanki.

ama verimli ve sulak tarla dersen, bak orada avcum kasiniyor... sanki tam evladiyelik bir yatirim gibi geliyor bana...
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1303
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
July 09, 2019, 06:54:07 AM

Diğer tüm yatırım araçları sallantıdayken kriptoparalara (Bitcoin ve projesine güvendiğiniz bir kaç tanesine) yatırım yapmak daha mantıklı geliyor. En önemli nedenlerden biri kontrolün sizde olması. Evet risk var ancak bu risk, aldığınız evin depremde yıkılması, saçma sapan vergilerin gelmesi, siz aldıktan sonra bölgede bir problem çıkması nedeniyle değerinin düşmesi vb. risklerden çok farklı değil. Gidip 10 Satoshi'lik kriptoparayı alıp 1$ olması beklerseniz tabi ki bu yatırım değil hayalperestlik olur. Onu da hatırlatmakta fayda var...
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
July 09, 2019, 02:56:07 PM

dolar ve bitcoin dışında yatırım yapacağımı çok zannetmiyorum hele hele türk lirasında kalmak yapacağım en son şey olur.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350

View Profile WWW
July 09, 2019, 03:36:42 PM

dolara yatırım yaparım demek de doğru değil çünkü küresel çapta yaşanacağı söylenen bir kriz durumu da söz konusu.
altından veya kripto paradan yana kullanırdım hakkımı.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
July 09, 2019, 04:06:03 PM

%30 bitcoin (bu fiyattan değil 3k lardan ) % 30 fiziksel gümüş % 40 nakit
aykutgunes
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
July 09, 2019, 05:12:46 PM

beyler TRON yükselecek diyolar yeni bitcoin olacakmış ?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 09, 2019, 08:28:57 PM

Hepsi desem çok abartmış olurmuyum.
Döviz, altın, kripto para , bes ne ararsan var . Tam sepet adamıyım Cheesy
Eklemeyi düşündüklerim temettü dağıtan hisse sepeti, orta vade gelişme potansiyeli olan arsa
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 11, 2019, 10:59:28 AM

bu sizin tamamen risk algınıza bağlı;
mesala yüksek riske karşı yüksek getiri şansı bekleyen bir portföyün her türlü türk varlığına(arsa, borsa, emlak) yada kriptoya yatırım yapması gerekirken,
aman hiç risk istemiyorum diyen kişi altına all in yapmalıdır.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
July 11, 2019, 02:52:57 PM

en sağlamcı olan gitsin bir yerlerden arsa alsın. her yıl düzenli olarak artıyor fiyatı. bir de tarım arazisiyse kiraya verir gelir elde edilir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 11, 2019, 04:38:13 PM

dolar almak çok doğru bir plan olmayacaktır siyasi etkisi olabilecek yatırım araçlarından uzak durmakta fayda var.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 11, 2019, 06:19:33 PM

Benim için öncelik sırası şöyle:

1-  Toprak, alet edevat, silah, gıda.
2- 4x4 Pick up, Mazot.
3- Güneş paneli, alternatör, Deep Cycle akü, 18650 Lityum pil, Dünya radyosu, UHF / VHF telsiz
4- Bitcoin
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 11, 2019, 08:07:22 PM

Hocam bunların içinde en garanti kazandıracak olan arsa ikinci ise altın 3 cü sıraya bitcoini alıyorum çünkü o tarih geldiğinde hangi seviyede olur bilemem.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
July 12, 2019, 01:27:14 PM

Arsa daire yani kısaca emlak kesin kazançtır heyecan isterseniz bitcoin alın ancak doların artık egemenliği bitebilir bu nedenle dolar tavsiye etmem almamda
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 13, 2019, 02:58:45 PM

bizim ülkemiz için emlak çok da doğru bir yatırım olmayabilir. son iki yıldır fiyatlar düşüş trendindeler.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
hedgelim85
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
July 13, 2019, 07:07:07 PM

şu anda ki fiyattan giriş yapmaya başladım btc ye. Bu işlerde çok şanssızım ama ben ne zaman alsam dahada düşüyor
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 13, 2019, 11:56:59 PM

Gördüğüm kadarıyla genelde herkes kripto paradan yana tercihini belirtmiş. Ben aslında birçok alanda yatırım yapmayı seven biriyim ama genel olarak kripto paralardan yana ağırlık veriyorum. Altın, çeşitli dövizler birçok insanda zaten klasik olarak bir miktar vardır. Asıl büyük beklentim kripto piyasasından olduğu için son senelerde kendimi buna verdim, ciddi biçimde takip ederek trade yapıyorum veya misal bitcoini uzun vade bekliyorum. Acelemiz yok nasılsa.
Pages: [1] 2 3  All
  Print  

Jump to: