Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:02:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Czy to jest cios śmiertelny dla Bitfinex i Tether?  (Read 219 times)
Linkkoin (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
July 09, 2019, 12:54:50 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #1

https://decrypt.co/7795/investigators-tether-loaned-usdt-to-investors-illegally-traded-in-new-york-ran-an-unregistered-securities-offering?utm_source=feed&utm_medium=Feed

Prokurator generalny Nowego Jorku oskarża Bitfinex i Tether o:
1) Nielegalne oferowanie pożyczek użytkownikom
2) Nielegalne oferowanie odpowiedników papierów wartościowych
3) Złamanie prawa zakazującego oferowanie usług na terenie Stanu Nowy Jork przez te podmioty

Do tego będzie wymagana publikacja przez Bitfinex w jaki sposób tokeny są używane i wykorzystywane.

Generalnie znając standardy USA, grozi im nawet wielomilardowa kara.

Jaki to waszym zdaniem może mieć wpływ na cenę BTC?

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
1714838528
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714838528

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714838528
Reply with quote  #2

1714838528
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714838528
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714838528

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714838528
Reply with quote  #2

1714838528
Report to moderator
1714838528
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714838528

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714838528
Reply with quote  #2

1714838528
Report to moderator
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 09, 2019, 01:26:36 PM
 #2

Takie proste i logiczne pytanie, to ile już nakradli i jak dobrze ukryli dowody?

Jeżeli wyprowadzili 100 miliardów dolarów, co jest bardzo prawdopodobne o ile nie dużo więcej, biorąc pod uwagę ilość USDT i to, że mają własną giełdę, na której moga manipulować ceną, jak i rynkiem, to wychodzi na to, że nawet jak im wlepią miliard, czy nawet pięć kary to jest, to kropla w morzu, a po zapłaceniu, będą czyści i po jakichś poprawkach, będą mogli kontynuować bardziej legalny, trochę mniej dochodowy biznesik.

Przecież zarządzający Thetherem stali się jednymi z najbardziej bogatych ludzi na ziemi.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
July 09, 2019, 01:38:40 PM
 #3

Jeśli dostaliby dokliwą karę, która dałoby się wyegzekwować i zmuszającą do zamknięcia biznesu, a odwoływanie się nie miałoby nic dać, to myślę że można by spodziewać się niemałych spadków zarówno BTC jak i altcoinów/tokenów biorąc pod uwagę jak powszechnie używany jest Tether.

Signature space available for rent.
Linkkoin (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
July 09, 2019, 01:43:13 PM
 #4

Takie proste i logiczne pytanie, to ile już nakradli i jak dobrze ukryli dowody?

Przecież zarządzający Thetherem stali się jednymi z najbardziej bogatych ludzi na ziemi.

Pytanie kolejne - kto poza nimi jeszcze jest beneficjentem tego systemu. Stąd właśnie to żądanie publikacji.
Może się bowiem okazać, że duży kawał globalnego rynku finansowego może się okazać winna nie mniej nie więcej - ale przestępstwa udziału w nielegalnym spisku.

Jeżeli tak, to może nam grozić prawdziwa kryptozima.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
July 09, 2019, 02:39:21 PM
Last edit: July 09, 2019, 02:57:46 PM by adamvp
 #5

Przynajmniej póki co giełdy nie zareagowały na to  jakimiś gwałtownymi ruchami -  kursy na Finexie, Bitstampie i Coinbase kształtują się praktycznie w zakresie ~15dolarów.. Podczas gdy bez jakichkolwiek informacji spread potrafił przekraczać nawet znacznie 100dolarów i to na poziomach niemal 2x niższych...

W ogóle to ja bym uważał z jakimikolwiek kategorycznymi stwierdzeniami - i tak największe ruchy przyjdą z zaskoczenia.
Myślę, że dobrze byłoby sprawdzić jaką "moc sprawczą" może mieć ta prokuratura i ten konkretny prokurator, nie zapominałbym też, że również Finex może mieć "plecy" (w innym wypadku myślę, że już dawno by upadli..)
A w ogóle to jak tak zerkam teraz to chyba jednak akt oskarżenia nie jest jeszcze gotowy? Nie mam teraz czasu dogłębnie analizować artykułu ale pobieżnie patrząc to jest podsumowanie kierunków w jakich toczy się śledztwo, a nie streszczenie aktu oskarżenia??

Niemniej te wszystkie wydarzenia powodują coraz większą ochotę, żeby się ewakuować z krypto - a przynajmniej ze sfery spekulacyjnej..

I am looking for signature campaign Wink pm me
Linkkoin (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
July 09, 2019, 05:33:33 PM
 #6


Przynajmniej póki co giełdy nie zareagowały na to  jakimiś gwałtownymi ruchami -  kursy na Finexie, Bitstampie i Coinbase kształtują się praktycznie w zakresie ~15dolarów.. Podczas gdy bez jakichkolwiek informacji spread potrafił przekraczać nawet znacznie 100dolarów i to na poziomach niemal 2x niższych...
(...)
Niemniej te wszystkie wydarzenia powodują coraz większą ochotę, żeby się ewakuować z krypto - a przynajmniej ze sfery spekulacyjnej..


Bo jakoś żadne z mass mediów nie zaczęło siać paniki (jeszcze) - a to jest idealnie clickbaitowy materiał. Wyobraźmy sobie tytuły w stylu "Wzrost ceny BTC w 2019 miał miejsce głównie dzięki firmom z zarzutami prokuratorskimi!". I cyk -2000 USD w kilka godzin.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
July 09, 2019, 06:20:52 PM
 #7

Hmmm - jeśli chodzi o dayttrading to oczywiście efekt może być taki o jakim piszesz,  natomiast ja miałem na myśli bardziej długoterminy zakres czasowy..  pozwole sobie przypomnieć że przed obecnym rajdem mieliśmy korektę   do 5000USD głównie w zw. Z Tether Fud.. aktualnie cena dotyka 12000 mimo, że Finex wcale się nie oczyścił z zarzutów..
Więc moja opinia jest taka, że kwestia Tethera może spowodować spadki, ale co najwyżej w perspektywie średnioterminowej,  natomiast nie wpłynie na długoterminową wycenę bitcoina..

I am looking for signature campaign Wink pm me
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
July 10, 2019, 06:42:36 AM
 #8

Hmmm - jeśli chodzi o dayttrading to oczywiście efekt może być taki o jakim piszesz,  natomiast ja miałem na myśli bardziej długoterminy zakres czasowy..  pozwole sobie przypomnieć że przed obecnym rajdem mieliśmy korektę   do 5000USD głównie w zw. Z Tether Fud.. aktualnie cena dotyka 12000 mimo, że Finex wcale się nie oczyścił z zarzutów..
Więc moja opinia jest taka, że kwestia Tethera może spowodować spadki, ale co najwyżej w perspektywie średnioterminowej,  natomiast nie wpłynie na długoterminową wycenę bitcoina..

Wiesz temat tehtera został zamknięty. Bitfinex wygenerował token LEO, $ za jego sprzedaż pokrył straty tethera oraz zobowiązał siebie do skupowania LEO z zysku. Zaciągnął więc pożyczkę wobec inwestorów (którzy dobrowolnie zgłosili się do poniesienia ryzyka i udzielenia pożyczki) wypuszczając tym samym papier zbliżony do obligacji. Tether tym samym odzyskał pokrycie 1:1 - przynajmniej według mojej wiedzy. Pozostało jedynie ryzyko exit scamu lub bankructwa bitfinexu, który musi z zysku spłacać jeszcze zobowiązania - pytanie czy w razie problemów nie położy łapy na środkach tethera.


Cały tether jest wart obecnie 3.8 mld $. To 4 dniowy wolumen USDT/BTC z binance. 1 dniowy wolumen z bitmexa. 1.6% kapitalizacji bitcoina. Zdumiewająco mało jak na wagę jaką się przypisuje temu tokenowi. Zawirowania spowodują jednak FUD o wolumenie znacznie większym niż samo zniknięcie kapitału z Tethera.

Reakcja rynku jest ciężka do przewidzenia. Jeśli zawinie się cały bitfinex razem z tetherem i kapitałem inwestorów (exit scam) to możemy zobaczyć 4000$ - w końcu to ogromna giełda. Podejrzewam, że uwględniając realny wolumen, to jest w top 5 - top 10. Pytanie nr.1 Kto poniesie kary jeśli takowe zostaną nałożone. Cały bitfinex razem z tetherem? Jeśli tak, to wątpię, że udźwigną kilka miliardów kary bez ruszania środków tethera zachowując płynność.


Jak zaznaczył Linkkoin zdumiewająca jest również cisza. Czemu nie nakręcany jest FUD jak zawsze?
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 10, 2019, 09:23:01 AM
 #9

...Jak zaznaczył Linkkoin zdumiewająca jest również cisza. Czemu nie nakręcany jest FUD jak zawsze?

Dokładnie przez powody, które sam opisałeś:

...Reakcja rynku jest ciężka do przewidzenia. Jeśli zawinie się cały bitfinex razem z tetherem i kapitałem inwestorów (exit scam) to możemy zobaczyć 4000$ - w końcu to ogromna giełda...

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 31, 2019, 06:12:37 PM
 #10

Jakieś najnowsze wiadomości na temaT Tether i USDT? Jak tam te sprawwy sądowe i dochodzenia prokuratorskie? Ktoś się interesuje tematem?

Ja przez chwilę starałem się nie trzymać USDT tylko TUSD lub inne, bo jest już duży wybór stabelcoins i nie ma problemu z ich wymianą na giełdach.

Ale po jakimś czasie przestałem się tym przejmować i dalej używam USDT tak jak wcześciej, ponieważ jest najwięcej par na giełdach właśnie z USDT.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 08, 2019, 03:08:08 PM
 #11

przeczytaj to
tutaj jest wiele wiadomości na temat https://www.dfid.org/news/tether-mistakenly-released-5-billion-usdt

Dziękuję za ten link. Wychodzi na to, że przez pomyłkę wyemitowali o 5 miliardów USDT za dużo  Grin.

Tu jest ich sprostowanie z Twittera:

Quote
Unfortunately we have to play with different toolchains across multiple blockchains and sometimes issues happen. We're working anyway to prevent this from happening in the future...While preparing the issuance for Omni to Tron swap there has been an issue with the token decimals.

Przedstawiciel Bitfinex Paolo Ardoino powiedział, że pierwotnie planowano opracować tokeny zgodnie z planem emisji, ale programiści dodali dodatkowe zero do wartości. Z tego powodu liczba monet gwałtownie wzrosła, co doprowadziło do ich późniejszego spalenia. Eksperci próbowali naprawić błąd, ale żądana transakcja nie mogła zostać anulowana.

A co tam dodali jedno zero więcej   Wink Grin. Przecież to jest jakieś naciągane wyjaśnienie albo ja już nikomu nie potrafię uwieżyć, jeżeli chodzi o krypto i przekręty.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!