Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:48:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [Rehber] Privacy | Tor Browser ile foruma üye olmak, anonim kalmak  (Read 318 times)
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 10, 2019, 10:28:39 PM
Merited by DarkStar_ (10), mhanbostanci (1), ABCbits (1), gospodin (1), Bthd (1), Senius (1)

Bir çok insan küçük yaştan itibaren internette anonim kalmayı öğreniyor, bunun çeşitli sebepleri var. Ben şahsi olarak özgürce yazabilmek için anonim kalmayı tercih ediyorum çünkü Tor Browser kullandığınızda özgür olursunuz, internette yazdığınız her şeyden sorumlu tutulacağınızdan korkarak mesaj atmak zorunda kalmazsınız. Bu sayede kendinizi ifade edebilir, gözetim altında hissetmezsiniz. Bunun dışında forumun meta ve reputation kısmında bolca vergi nedeniyle şikayet edilen üye var.

[1] Protonmail
[2] Tor Browser
[3] ChipMixer
[4] Captcha ByPass

[1] Protonmail.com'a girerek ücretsiz kayıt olmak
Dileyen Tor Browser'i indirdikten sonra Protonmail.com'a girerek kayıt olabilir fakat Protonmail zaten İsviçre merkezli bir mail servisi olduğundan dolayı IP adresinizi hiçbir şekilde paylaşmayacaktır. İsviçre'nin gizlilik politikası bellidir, devlet olarak bu tarz durumlara önem verir. Yine de tam koruma isteyen Protonmail'e Tor Browser üzerinden kayıt olabilir.
https://protonmail.com/

[2] Tor Browser
Protonmail'e kayıt olduktan sonra Torproject'in resmi web sitesinden Tor Browser'i indirerek kurulumu gerçekleştiriyoruz fakat ülkemizde Tor Browser yasak olduğundan dolayı kullanmadan önce ince bir ayar yapılması gerekiyor. Tor'u indirip kurduktan sonra iki seçenek çıkacak, sağdaki seçeneği seçtikten sonra Tor is censored in my country seçeğine tıklayıp select a built-in bridge kısmından obfs4'ü seçeceksiniz. Bunun ardından Tor Browser'i sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
https://torproject.org/

loading...

[3] ChipMixer
Bitcointalk'a kayıt olduktan sonra Tor Browser kullandığınız için otomatik olarak mesaj atmanız engellenecek fakat bu spam mesaj atan botları engellemek için yapılıyor. Bu nedenle ufak bir miktar ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Bizim amacımız tam gizlilik sağlamaksa kendi cüzdanımızdan para atmak yerine ChipMixer'den alacağımız parayı foruma göndereceğiz. Bu nedenle Tor Browser'i kullanarak ChipMixer'in resmi web sitesine chipmixerwzxtzbw.onion giriş yapacağız. ChipMixer'den aldığınız private keyleri Electrum cüzdanına yükleyerek Electrum cüzdanı üzerinden Bitcointalk'a gönderim yapacağız.
chipmixerwzxtzbw.onion
https://electrum.org/

loading...loading...
loading...loading...

[4] Captcha ByPass
Bitcoin 1 blok onaylandıktan sonra üyeliğimizin mesaj atmasına izin verilecek ardından profil ayarlarına da erişim sağlayacağız dolayısıyla aşağıdaki linke tıklayarak Tor Browser ile siteye login olmamızı kolaylaştıracak ByPass linkine sahip olacağız.
Bundan sonra Tor Browser ile foruma giriş yaparken aşağıdaki linki kullanacaksınız fakat bu linki başka bir yerde paylaşmamanız gerekiyor çünkü bu linki ele geçiren biri Bruteforce ile üyeliğiniz üzerinde sınırsız şifre denemesi yapabilir ve çok kısa sürede üyeliğinizin şifresini kırabilir.
https://bitcointalk.org/captcha_code.php

loading...
1714844906
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714844906
Reply with quote  #2

1714844906
Report to moderator
1714844906
Hero Member
*

Ignore
1714844906
Reply with quote  #2

1714844906
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714844906
Hero Member
*

Ignore
1714844906
Reply with quote  #2

1714844906
Report to moderator
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
July 10, 2019, 11:12:01 PM

Dijital çağ hayatımızın her noktasını kapladığı için artık mahremiyet ve gizlilik her anlamda çok önemli. Faydalı bir içerik olmuş tebrik ederim. Elime merit geçtiği zaman göndereceğim 
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 11, 2019, 05:14:16 AM

Konu sahibine paylaşımı için teşekkürler.
Faydalı bir paylaşım olduğunu düşünüyor ve artırıyorum.
Hep merak ettiğim bir konu chipmixer in tor adresini görünce yeninden hortladı içmde.
tor da yayın yapan bir web sitesi nasıl açılır. bir onion adresi nasıl alınır gibi sorular var aklımda.
bununla ilgili bir knu açsanız da hem benim merakım geçse hemde topluluk bilgilense.
hatta meritler verilse. pek güzel olur.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 11, 2019, 06:46:26 AM

Bu tarz yollara tevessül edenlere asla güvenilmemesi gerektiğini de ekleyelim. Alışveriş vs kastım. Bilgi zaten bağımsızdır

SMeritim olunca bu konuyada göndericem inşallah. Teşekkürler

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
July 11, 2019, 10:33:49 AM
Merited by Senius (1)

Protonmail yerine şahsen daha güvenilir gördüğüm ve bir Alman markası olan tutanota'yı alternatif olarak öneriyorum.
https://tutanota.com/tr/

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 11, 2019, 10:53:32 AM

Son zamanlarda forumda faydalı ve içi dolu konuların sayısı arttı. Bizler için de güzel oluyor. Bazı kişiler gizlilik konusunda önyargıya sahip bunun nedenini anlamış değilim, öyle bir zamanda yaşıyoruz ki toplanan datalar ile türlü akıl oyunları ve kitle yönetimine kadar varan olaylar yaşanıyor. Üstelik burda işi gücü para ile olan insanlarız, herkesin bir ticareti bir şeyleri var. Gizlilik faktörünü biraz daha ciddiye almamız lazım. Merak ettiğim birkaç detay daha var onları soracağım bir ara.
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
July 11, 2019, 06:18:50 PM

Konu sahibine paylaşımı için teşekkürler.
Faydalı bir paylaşım olduğunu düşünüyor ve artırıyorum.
Hep merak ettiğim bir konu chipmixer in tor adresini görünce yeninden hortladı içmde.
tor da yayın yapan bir web sitesi nasıl açılır. bir onion adresi nasıl alınır gibi sorular var aklımda.
bununla ilgili bir knu açsanız da hem benim merakım geçse hemde topluluk bilgilense.
hatta meritler verilse. pek güzel olur.

Sen iste yeter, bu konumda .Onion alan adı oluşturmayı anlattığım gibi ücretsiz hosting ve .Onion e-mail adresi almayı da anlattım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5164255.msg51789427#msg51789427
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 12, 2019, 11:37:55 AM

Gayet açık ve basit bir şekilde her şeyi anlatmışsınız. Tor kullanmak için bir seferliğine ödenen btc az da olsa, olmasa daha iyi olurdu ama gizliliğine önem verenler için çok büyük bir rakam değil.

Protonmail yerine şahsen daha güvenilir gördüğüm ve bir Alman markası olan tutanota'yı alternatif olarak öneriyorum.

İlk defa duydum, siz güvenilir gördüğünüze göre mail ihtiyacı olduğunda değerlendirmekte fayda var.
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
July 12, 2019, 01:57:34 PM

Gayet açık ve basit bir şekilde her şeyi anlatmışsınız. Tor kullanmak için bir seferliğine ödenen btc az da olsa, olmasa daha iyi olurdu ama gizliliğine önem verenler için çok büyük bir rakam değil.

İlk defa duydum, siz güvenilir gördüğünüze göre mail ihtiyacı olduğunda değerlendirmekte fayda var.

Tutanota'nın Protonmail'den ekstra özelliği Anroid ve iOS'da kullanılabiliyor olması ayrıca İsviçre yerine Almanya kaynaklı bir mail servisi hem Türkçe dil desteği de var. Protonmail'deki gibi kaydolurken sürekli olarak telefon numarası sorması, yedek e-mail adresi sorması gibi bir olay da söz konusu değil. Bu yönüyle açık kaynak kodlu mail servisleri arasında oldukça başarılı bir platform. Ben daha eski olması nedeniyle Protonmail üzerinden anlatım yaptım ama ikisinden birini aktif olarak kullanacak olsam kesinlikle ben de Tutanota'yı tercih ederdim.
Senius
Full Member

Activity: 156
Merit: 170

View Profile
July 12, 2019, 02:32:12 PM
Last edit: July 12, 2019, 02:46:10 PM by Senius

Gerçekten çok faydalı bir konu olmuş çok teşekkür ederim. Protonmail uzun süredir kullanıyorum hatta yakın zamanda ücretli olarak kullanmaya başladım. boş maillerden sıkılan kişiler için ideal Smiley

bu mail servisini hiç duymamıştım denemekte fayda var.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: