Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:32:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin, altcoin , forum hepsi terk edilmiş gibi  (Read 8026 times)
huseyin15 (OP)
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
July 11, 2019, 06:40:20 AM

Çok tepki cekmesin diye başlığı yumuşatmak istedim.
Öncelikle forumdan başlayacak olursak. Forumun eski aktif üyelerini eskisi gibi göremiyorum. Başlıklar tirto ( benim başlıkta buna örnek )
Ortalıkta ne kaliteli bounty var ne de proje sadece ieo zamanı biraz şenlik var.
BTC nin ne yaptigi belli değil. 13 bine gidiyor ortalık kan gölü. Ger cekiliyor yine aynı. BTC  Dominance %65 ama hala altparti başlamadı.
Altcoinler ölmüş aglayani yok.
Bu durum düzelir mi acaba? Milletin aldığı altcoinler eridi gitti resmen. Anlatacak şey çok ama uzatmaya gerek yok.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715416362
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416362
Reply with quote  #2

1715416362
Report to moderator
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
July 11, 2019, 06:46:13 AM

Buna telegramıda ekleyebilirsin.bir zamanlar telegram gurubları 3k-4k idi.Şimdi 1k bile yok bazıları delist olmuş terketmişler.Sabır sabır dedik ama iki seneyi bulacak bu düşüş.2018 yılı bitti ve 2019 yılını yarıladık.Yapacak da pek fazla bir şey yok ya bekleyeceğiz yada piyasayı terkedeceğiz.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
July 11, 2019, 08:09:54 AM

Maalesef yapacak birşey yok insanları küstürdüler piyasadan , forum desen o kadar çok bounty iptal oldu ki haliyle eski canlılık yok. Bende 1 senedir falan yoktum bitcoin 10k yı geçince geri dönme vakti geldi diye düşündüm...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
July 11, 2019, 09:08:10 AM
Merited by Danslip (1)

Forum sakin olsun, sakin kalsın diyeceğim ama Piyasa 3-5 artınca kafasına esen başlık açıp takip edilemez hale geleceği için bunu söylemek anlamsız. Gerçi artsın da isterse günde 100000 başlık açılsın Grin

Altcoinlerin de hiç kaçarı yok artacak. Her ne kadar olgunlaşmış proje yok gibiyse de o ünlü borsacı fıkrasında belirtildiği üzere "işlem hacmi" için dahi olsa hareket olmak zorunda. Yani 10 doları gören nasıl 0,25'e indiyse yine aynısı olacak, önemli olan ortalama tutturmak.
İnsanlar elle tutulur-gerçek hayatta karşılığı olan proje peşinde ve bu bir yere kadar anlaşılır bir mevzu. Ancak bunu da çok kafaya takmamak lazım, bir haber salarsın, bir tweet attırırsın, insanlar deli gibi alıma başlar. muhtemelen alınıp satılan ekrandaki grafikler, bir takım indikatörler, konjonktürel yönelimler ve esas güdü de para kazanma arzusu olacaktır. Kamuoyunu harekete geçirmek şu çağda çocuk oyuncağı...

Zaten artış başlarsa ortalık pazar yerine döneceği için kafa dinlemek-düşünmek-strateji geliştirmek için ideal zamanlar bunlar...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 11, 2019, 09:37:18 AM

bu forumu asıl öldüren bounty ler. bu şekli çok daha güzel. envion zamanlarını iyi biliyorum , başlık altına alt alta 30 mesaj var 30 uda aynı kişinin, herif kendi soru sorup , kendi multileriyle cevap atıyordu.

altcoin lere , altcoinler diye toptan bakış açısı zamanları çoktan geçti. yanlış altcoin her zaman batar, doğrusu ayı boğa demez her türlü iş yapar. 2017 gibi total bir altcoin boğası bir daha olmayacak.
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
July 11, 2019, 10:54:16 AM

piyasalar kötü olduğunda durum hep böyledir. Belirsizlikler içinde milleti kan ağlıyor kimsenin içinden yorum yapmak yazı yazmak gelmiyor ki
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
July 11, 2019, 11:43:21 AM

insanlar para kaybettikçe keyfi kalmıyor o yüzden ortalığın da tadı yok
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
July 11, 2019, 11:54:27 AM

Ortalık kan revan. Kısa sürede de düzelecek bir durum yok. IEOlar geçici çözümler. Projeler adam akıllı sonuçlar almadığı sürece geriye gidiş devam edecek.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
July 11, 2019, 02:40:07 PM

özellikle forumda ciddi derecede hissediliyor bu durum. gün geçtikçe ilgi alaka azalıyor foruma yönelik.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
July 11, 2019, 03:37:26 PM

bounty olayları mahvediyor forumu. millet zaman harcıyor emek veriyor ama eline kocaman bir sıfır geliyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 11, 2019, 04:00:19 PM

Bitcoinin sert hareketlerinin altcoinleri mahvetmesi normal orada sıkıntı yok hatta bence iyi bir şey çünkü yalancı yükselmeler vardı hepsi yükseliyordu bitcoinle sonra eskisinden de aşağı iniyorlardı. O durumdan daha iyi bence bu durum. Forumun ölü olması da millet trade peşinde ona yoruyorum. Eski üyeler dedikleriniz çok eskiyse onlar zengin oldu demirin lambosuna biniyorlar. Az eskiler de iyi semirmiştir veya semiriyordur çünkü onlar yeterince tecrübeli buradan bakınca.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 11, 2019, 04:08:37 PM

Bu forumu kullanan üyelerin büyük bir kesimi yatırımcı olduğu için değil, kampanyalardan yararlanmak için burada bulunuyordu. Ben insanların tercihlerine saygı duymakla beraber kampanyalara katılmayı gram umursamıyorum çünkü çok uzun süreden beri Bitcoin yatırımcısıyım ve bu sevdadan vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Piyasadan çıksam bile uygun pozisyon gördüğümde kendimi tekrar piyasanın içinde buluyorum. Burası benim için yeni bir oyun alanı, üstelik bu oyunda tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Bu forumda çoğu insan üyeliğini geliştirmek bile istemiyor çünkü üyeliklerini geliştirdiklerinde eskisi gibi maddi kazanç elde edemiyorlar. Ben öyle düşünmüyorum, gelecekte Bitcoin hedefine tam anlamıyla ulaşabilirse üyeliğim benim referansım olacak dolayısıyla geç de olsa foruma kaydolma kararı aldım. Herkes buradayken değil, kimse yokken burada olmaya devam edeceğim.
alisayin
Jr. Member
*

Activity: 47

View Profile WWW
July 11, 2019, 05:36:18 PM

Bitcoin krizi 1,5 sene sürdü ve rayına oturdu.Altcoin krizi ise devam ediyor.Ne zaman toparlanır altcoine bu olumlu hava ne zaman yansır bilinmez.Yani bende yatırımcıyım ama sonuçta geneli yatırımlarını bounty'den gelenlerle çoğaltmaya bakıyor.Tabi son iki senede birşey gelinmediği söyleniyor.Ortalık düzelirse her şekilde kazançlar eski hale gelir diye düşünüyorum.Eskisi gibi forumda canlanır.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
July 11, 2019, 06:50:34 PM

Böyle daha iyi bence az ama öz bilgiler mevcut  , foruma yazı yazmak için adamlar konu açıp boş muhabbet yapıyorlardı en azından bu azaldı.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
July 11, 2019, 06:56:26 PM

Tamamen haklısınız.Forum bomboştu ama yavaş yavaş hareketlenme başladı aynı piyasada olduğu gibi. Ben de uzun süredir foruma girmiyordum. Niye gireceksin ki hiç hareket yok, heyecan yok. Bitcoin ne zaman ki 10000 lere dayandı o zaman dönüş vakti geldi.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
July 11, 2019, 07:58:12 PM

Devamlı aklıma gelen bir konuya değinmişsiniz son zamanlarda nedendir bilmem ama forumda eski hareketliliği bende malesef göremiyorum biraz durgunlaştı sanki.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 11, 2019, 08:01:16 PM

Yazıyı okuyunca ben de dertlendim valla... Bitcoin zaten bir aydır 2 ileri 1 geri modunda gidip geliyor. Altların durumu da hiç parlak görünmüyor. Haliyle insanlar da artık sıkıldılar. Ben şahsen pek keyifli şeyler yazamıyorum artık. Eskiden imza kampanyalarına girdiğimde biraz heyecanım olurdu, şimdi o da kalmadı. Borsa ekranımı bile açıp bakmıyorum; o derece! Yani piyasadaki bu genel düşüklük insanların psikolojisine de yansımış. Çok da normal sonuçta. Bitcoin 20,000 USD'yi görmedikçe eski günlere dönüş olacağını sanmıyorum. Toplam market hacminin de artık 700-800 milyar seviyelerine ulaşması lazım. Yani topyekün bir yeşillenmeye ihtiyaç var. Ancak o zaman moraller düzelir.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
July 11, 2019, 08:24:04 PM

Iyide boga donemi degil ki kimse yerinden kipirdamiyor asil krallari falan bogada gorurruz simdi sessiz sessiz takiliyorlar bence cikip napsin adamlar.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 11, 2019, 09:13:47 PM

Aslında okuma alışkanlığı azaldıkça forumlar yavaş yavaş ölüyordu zaten. Ancak geçen yıla kadar buralar dutluktu iyi hatırlıyorum. Elbette bunda bounty'lerin güzel getirileri vardı. Zira insanı güdülemenin en güzel yolu paradan geçiyor günümüzde. Yani o günkü muhabbetlerin hepsinin USD olarak bir karşılığı vardı...

Ama neyseki dönüp bakarsanız eski hiç bir forumun havası yok artık. Donanimhaber'de bile sadece sıcak fırsatlarda falan insanlar var. Halen para peşinde millet yani...
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 14, 2019, 04:05:18 PM

forumun çoğunluğu bu ara trade yapmaktan pek bir vakit ayırmıyorlar bence buraya. herkes bi meşgul bu ara.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: